Przejdź do treści

SÓL KŁODAWSKA – DLACZEGO WŁAŚNIE JEJ UŻYWAMY W NASZEJ KUCHNI

Sól kłodawska to niejodowana i wartościowa sól kamienna. Nie jest ługowana, czyli oczyszczana chemicznie, dzięki czemu stanowi bogate źródło mikroelementów oraz korzystnie wpływa na gospodarkę elektrolitową organizmu. Sól kłodawska jest bardzo łatwo przyswajana przez nasze organizmy.

W gospodarstwach domowych wykorzystuje się przede wszystkim sól kuchenną. Stanowi podstawową przyprawę, a także środek służący do konserwacji żywności. W gastronomii używa się soli kamiennej, morskiej i himalajskiej, a rzadziej – francuskiej, peruwiańskiej i indyjskiej. Jedna z głównych zasad kuchni pięciu przemian mówi: gotuj z tego, co pochodzi z bliskiej okolicy. W myśl tej idei postawiliśmy w naszej kuchni na sól z polskiej kopalni Kłodawa.

Sól kłodawska niejodowana zawiera biopierwiastki takie jak magnez, mangan, żelazo, cynk, miedź, wapń, potas i selen. To one sprawiają, że sól z Kłodawy jest tak zdrowa i wartościowa. Mikroelementy mają zbawienny wpływ na proces przemiany materii, a także odpowiadają za wchłanianie enzymów.

Sól kłodawska – właściwości lecznicze

Oprócz smaku, stawiamy na Wasze zdrowie, dlatego sól kłodawska króluje u nas w kuchni i używamy jej do gotowania naszych pysznych zup. Roztwór z soli wykazuje właściwości antybakteryjne, dlatego można stosować ją jako środek do dezynfekcji gardła. Świetnie sprawdza się też w kuracji zapalenia zatok (płukanie zatok roztworem z soli). Sól kłodawska wykorzystywana jest również do leczenia chorób reumatycznych, autoimmunologicznych oraz w profilaktyce chorób tarczycy.Co więcej, rozpuszczona w wodzie sól kłodawska jest roztworem hipertonicznym, co oznacza, że działa również przeciwobrzękowo.

Domowy izotonik

Prawidłowe nawadnianie organizmu to podstawa. Niestety często zapominamy o regularnym spożyciu płynów. Wówczas nasz organizm zaczyna się buntować i puchnie (przez zatrzymanie wody). Potoczny kac to nic innego jak silne odwodnienie na skutek spożycia dużej ilości alkoholu. Bóle głowy i silne migreny to także oznaka zbyt małego nawodnienia.

Z pomocą w takich sytuacjach przychodzi domowy izotonik. Dlaczego tak rewelacyjnie gasi pragnienie? Ponieważ jego stężenie – dzięki odpowiednim proporcjom składników mineralnych i węglowodanów – zbliżone jest do stężenia płynów ustrojowych.

Prosty przepis na domowy izotonik z soli kłodawskiej

SKŁADNIKI:

  • 0,5 l przegotowanej wody (ciepłej, nie wrzącej!)
  • ⅓ łyżeczki soli kłodawskiej
  • łyżeczka miodu
  • sok z połówki cytryny

Wszystkie składniki należy połączyć, porządnie wymieszać i wypić do dna.

Sól kłodawska – gdzie kupić?

Sól kłodawska pochodzi z polskiej kopalni położonej w miejscowości Kłodawa w województwie Wielkopolskim. Dzięki temu, że jest wydobywana tradycyjną metodą górniczą, zachowuje swoje wszystkie “pierwiastki życia”. Możecie ją zamówić bezpośrednio w sklepie internetowym kopalni lub innych internetowych bio-marketach.

fragm.

4.5/5 (10 głosów)

Odwiedź stronę autora i pamiętaj by wspierać dobre treści!

W przypadku naruszenia praw autorskich lub licencyjnych prosimy o kontakt

  • Ola pisze:

    A indyjska od himalajskiej czym się różni?

    • Karol pisze:

      Indyjska od himalajskiej różnią się opakowaniem oraz opisem na opakowaniu. W większości przypadków jest to sól z kopalni w Kłodawie.

  • Arian R1A pisze:

    sól kłodawską możemy kupić bezpośrednio z kopalni!

  • >

    Pobierz Deklarację Suwerena II RP

    Otrzymasz ją też na swój email


    Nie lubimy spamu, zapisując się dołączysz do newslettera i będziemy wysyłać Ci wiadomości zgodnie z polityką prywatności

    Pobierz Deklarację Suwerena

    Otrzymasz ją też na swój email


    Nie lubimy spamu, zapisując się dołączysz do newslettera i będziemy wysyłać Ci wiadomości zgodnie z polityką prywatności

    Jeśli chcesz być na bieżąco z tym co robimy...


    Nie lubimy spamu, zapisując się dołączysz do newslettera i będziemy wysyłać Ci wiadomości zgodnie z polityką prywatności