Przejdź do treści

Definicja Prawa Naturalnego wg Suwerenów Rzeczpospolitej

Prawo naturalne to uniwersalne, pierwotne prawo wynikające z samego faktu istnienia człowieka. Każdy człowiek jest z natury wolny i ma wszelkie prawa do swojej naturalnej i nieograniczonej ekspresji życia, dążąc do nieograniczonego samodoskonalenia, czyniąc piękno i dobro bez szkody dla innego życia. Szkodę uczynioną ma obowiązek zadośćuczynić, wedle możliwości.

 

4.7/5 (50 głosów)
 • Olek pisze:

  W kwestii Prawa Naturalnego – brak jest precyzji stwierdzeń. Po pierwsze KTO stanowi prawo naturalne? Definicja: prawo, naturalne, piękno, dobro, szkoda, zadośćuczynienie.

  • Gość pisze:

   Prawo naturalne to prawo Boga. Urodziłeś(-aś) się jako istota żywa stworzona przez Boga.

  • Ziutek pisze:

   Moim zdaniem, to prawo natury. Żyjesz, bo się urodziłeś, więc masz prawo do zdobywania pożywienia. Np. polowanie, łowienie ryb, hodowla zwierząt, uprawianie ziemi. Tak, jak jeleniowi nie można zabronić jedzenia i pozyskiwania pożywienia, tak i wolnym ludziom.

 • Janusz pisze:

  Prawo naturalne ustanawia ten kto uczynił człowieka istotą żywą dając dech życia,wyposażając go w wolną wolę

 • Marek pisze:

  To nie jest prawo naturalne.
  Prawo naturalne ma 1 artykuł i dwa punkty
  ” Art 1
  Nie wolno krzywdzić innych istot;
  1. Nie wolno nikogo do niczego zmuszać;
  2. Jeżeli ktoś kogoś zmusza lub atakuje, to zmuszany lub atakowany ma prawo do obrony wraz z pozbawieniem napastnika życia.”

 • Mirek pisze:

  Definicja Prawa Naturalnego nie jest pełna i zawiera zasadę moralność co jest błędem. Prawo Naturalne nie kieruje się ani etyką ,ani moralnością z samego założenia Prawo Naturale jest Dobre .. Pomimo tych i innych zastrzeżeń,to gratuluje,że z takich założeń wychodzicie i stosujecie do Waszego prawa stanowionego. Chciałbym tylko swym skromnym zdaniem uzasadnić,że nie można budować czegoś więcej,kiedy fundamenty są słabe ,albo brakuje wszystkich niezbędnych składników. Z czasem Słaby fundament rozpadnie się,a wszystko co na nim stoi rozleci się wraz z fundamentami.

  • Eugeniusz pisze:

   na ziemi nie ma mocniejszego fundamentu od prawa naturalnego, wszystko co naturalne to daje nowe życie i jest przyszłością …

 • Grazyna Szlek pisze:

  Dziękuję bardzo

 • PolaB79 pisze:

  Człowiek istnieje fizycznie wyłącznie po to, by rozwijał się duchowo.

  Obecnie na Ziemi największą uwagę przywiązuje się do ciała fizycznego, co jest poważnym błędem.

  Jeśli ktoś popełni błąd, musi ponieść jego konsekwencje – natychmiast, za dziesięć lat czy też za dziesięć wieków – za każdy błąd trzeba zapłacić.

  Narzucanie swojej woli innym w sposób, który odbiera jednostkom przywilej egzekwowania ich własnej woli, jest jednym z największych przestępstw, jakie Człowiek może popełnić.

  Niebezpieczeństwo nie leży w śmierci ciała fizycznego, jak wierzą miliony: niebezpieczeństwo leży w sposobie, w jaki człowiek żyje.

  Niezależnie od wszystkiego, twoje ciało fizyczne zużyje się i umrze pewnego dnia, podczas gdy twoja psyche, która jest częścią Ciała Astralnego, nigdy nie umiera.

  …mamy swoją rolę do spełnienia, tak jak każda istota we Wszechświecie. Wszystko, nawet pojedynczy kamyk, ma swoją rolę.

  Myśli i troski milionów Ziemian są tak związane z rzeczami materialnymi, że ich Aury są zupełnie przyćmione.

  …narkotyki – nie tylko rujnują zdrowie fizyczne, ale także cofają proces uniwersalnego rozwoju człowieka.

  …jeśli chcesz się „wznieść” duchowo, musisz medytować a następnie się koncentrować, co nie jest tym samym, chociaż często te dwie rzeczy są ze sobą mylone.

  … im bardziej rozwijasz swój umysł, tym mniej kłopotów będzie ci sprawiać twoje ciało fizyczne.

  …czytanie Aury się liczy – a nie jej dostrzeganie.

  Kiedy odpychasz twego bliźniego, swego syna lub córkę – jeżeli nie jesteś zawsze gotowy, aby pomóc – nawet tym, których nie lubisz – przyczyniasz się do rozkładu waszej cywilizacji.

  …młodzi ludzie, zdrowi na ciele i umyśle, rzucają się do stóp szarlatanów, którzy twierdzą, że są Guru i wielkimi mistrzami, gdy tak naprawdę są mistrzami tylko w dwóch rzeczach – w gadaniu i w zbieraniu bajecznych sum pieniędzy.

  …nie należy polegać tylko na percepcji.

  …nie przeciążamy naszych żołądków. Dzięki temu również nasze umysły pozostają czyste i czujne. Niezależnie od wszystkiego, naszym umysłom należy się pierwszeństwo – prawda?

  Gdy byłeś ascetą w górach, pomogłeś o wiele większej ilości ludzi, niż w większości twoich innych wcieleń. To co się najbardziej liczy, to nie pozoru, ale całokształt tego, co jest za nimi.

  Gdyby ludzie na Ziemi mogli widzieć Aurę, mogliby także dobierać kolory, które by im pasowały i przez to poprawiały ich dobre samopoczucie.

  …jesteś na swojej planecie po to, żeby się nauczyć jak żyć, cierpieć i umierać, ale także po to by jak najwięcej rozwinąć się duchowo.

  …każdy z nas dzieli Wyższą Jaźń z ośmioma innymi osobami na Ziemi.

  Czytanie Aury, aby leczyć ciało fizyczne jest niczym w porównaniu z tym, co można osiągnąć takim odczytem dla ciała psychicznego, czy też fizjologicznego.

  …powróciliście do stanu, który jest gorszy, niż ten 2000 lat temu.

  Gdyby mogli zobaczyć zniszczenie, spowodowane hałasem dyskoteki, opuściliby ją szybciej, niż gdyby wybuchł tam pożar.

  To właśnie w dziedzinie psyche istnieją na Ziemi wasze największe problemy.

  …najważniejszym obowiązkiem człowieka, bez względu na jakiej mieszka planecie, jest jego rozwój duchowy.

  Powinieneś zawsze pamiętać główną zasadę: Ciało Astralne we wszystkich przypadkach musi dostosować się do Prawa Wszechświata. Podążając za Naturą tak blisko jak to możliwe, najszybciej może osiągnąć ostateczny cel.

  Pewien odsetek ludzi na Ziemi dochodzi do wyjątkowo krytycznego punktu w rozwoju i czujemy, że nadszedł czas, aby spróbować im pomóc. Jeżeli zechcą posłuchać, możemy im zagwarantować, że wybiorą właściwą drogę.

  Misja.
  Michel Desmarquet
  Tłumaczenie z angielskiego wydania pod tytułem „Thiaoouba Prophecy”
  Robetr Śmiglarski, dr Tomasz Chałko

  Książka jest relacją z pobytu autora na planecie TJehooba.
  Według mieszkańców tej planety największe problemy Ziemian, to:
  pieniądze,
  politycy,
  dziennikarze
  i religie.

  W tej właśnie kolejności.

  • Maciek pisze:

   Dziękuję Pola za wspaniały wpis. Książkę „Misja” mam i przeczytałem z wielkim zainteresowaniem ale ten fragment, który zacytowałaś jest fascynujący, jeżeli możesz podaj mi namiary gdzie go szukać?
   Z miłością i światłem.

  • Zygmunt pisze:

   Swietny komentarz i w takim swiecie chce zyc. Prawo naturalne jest zapisane w kartach ONZ Tylko nam sie wmowilo prawo rzymskie i nie wiem dlaczego przystajemy na to. Mowi tak, kto nie walczy o swoje prawo to nie ma go wcale.Pozdrawiam

 • Alma pisze:

  Prawo naturalne (ius naturale) to zbiór norm wynikający z natury ludzkiej, z samego istnienia człowieka, które jest niezbywalne i niezależne od instytucji państwowych. Prawo naturalne opiera się na założeniu, że człowiek posiadający rozum i wolę z jest z natury dobry i przeznaczony jest do czynienia dobra.

 • […] Naturalne https://ariowie.com/definicja-prawa-naturalnego/Konstytucja https://ariowie.com/konstytucjaInformacja do […]

 • >

  Pobierz Deklarację Suwerena II RP

  Otrzymasz ją też na swój email


  Nie lubimy spamu, zapisując się dołączysz do newslettera i będziemy wysyłać Ci wiadomości zgodnie z polityką prywatności

  Pobierz Deklarację Suwerena

  Otrzymasz ją też na swój email


  Nie lubimy spamu, zapisując się dołączysz do newslettera i będziemy wysyłać Ci wiadomości zgodnie z polityką prywatności

  Jeśli chcesz być na bieżąco z tym co robimy...


  Nie lubimy spamu, zapisując się dołączysz do newslettera i będziemy wysyłać Ci wiadomości zgodnie z polityką prywatności