Karta Przymusu Bidermana,

( PDF do pobrania https://bit.ly/KartaPrzymusuBidermana)

zwana także “Zasady Bidermana” , to tabela opracowana przez socjologa Alberta Bidermana w 1957 roku w celu zilustrowania metod chińskich i koreańskich tortur na amerykańskich jeńcach wojennych z wojny koreańskiej .

W tabeli wymieniono osiem chronologicznych ogólnych metod tortur, które złamią psychicznie osobę.

Wykres zawiera następujące metody przymusu:

Izolacja | Lockdown oraz kwarantanny.

Monopolizacja percepcji | Masowa Propaganda w mediach, transporcie, w pracy.

Indukowane osłabienie i wyczerpanie | Wielokrotne powtarzanie identycznych wiadomości w mediach, plakaty, naklejki, wystawy sklepowe, celebryci.

Zagrożenia | Statystyki “zachorowań”, śmierci, straszenie niewidzialnym zagrożeniem, wariantami zagrożenia.

Odpusty okazjonalne | Rozluźnienie restrykcji, nadzieja na powrót do strefy bezpieczeństwa, szczepionka.

Demonstrowanie „wszechmocy” i „wszechwiedzy” | Bezwzględność decydentów i ich bezkarność, show ekspertów oraz zaufanych i lubianych celebrytów.

Degradacja | Zmiana pojmowania człowieczeństwa, obawa przed zezwierzęceniem. Zmiany definicji płci, seksualności, rodziny, relacji rodzic dziecko…

Egzekwowanie błahych żądań | Nosić idiotyczne szmaty na twarzy, zmuszenie dorosłych w pracy oraz dzieci w placówkach do separacji, nieustannej dezynfekcji, dziwaczne przepisy oraz ich bezwzględna egzekucja, nawet wbrew prawu.

 

Amnesty International stwierdza, że ​​karta przymusu zawiera „uniwersalne narzędzia tortur i przymusu”.

Na początku XXI wieku wykres był i jest używany przez amerykańskich śledczych w obozie przetrzymywania Guantanamo Bay . Karta została również zastosowana do oceny przemocy psychicznej stosowanej przez sprawców przemocy domowej. Zauważono, że metody psychologiczne stosowane przez agresywnych partnerów są prawie identyczne z tymi z tabeli.

Albert D. Biderman , socjolog z US Air Force , został przydzielony do zbadania, dlaczego wielu amerykańskich jeńców wojennych schwytanych przez siły komunistyczne podczas wojny koreańskiej współpracowało z Koreańczykami. Po obszernych wywiadach z powracającymi jeńcami Biderman doszedł do wniosku, że za przymusową kontrolą komunistycznych śledczych kryją się trzy główne elementy: „zależność, osłabienie i strach”. Biderman podsumował swoje odkrycia na wykresie opublikowanym po raz pierwszy w artykule Komunistyczne Próby Wydobycia Fałszywych Zeznań Od Jeńców Wojennych Sił Powietrznych w wydaniu Biuletynu Nowojorskiej Akademii Medycznej z 1957 roku.. Artykuł był analizą psychologicznych, a nie fizycznych, metod stosowanych do wymuszania informacji i fałszywych zeznań.

Psychiatra Robert Jay Lifton przeprowadził podobne badania nad tymi samymi chińskimi metodami; ukuł termin „reforma myśli” (obecnie znany jako pranie mózgu ), aby opisać je w tym samym numerze Biuletynu .

Amerykanie z dużym rozmachem wdrożyli tą technologie w swoich programach wojskowych, obszarach wywiadowczych, biznesowych oraz cywilnych (C19).

W 2002 roku amerykańscy szkoleniowcy wojskowi zaoferowali całe szkolenie przesłuchującym w obozie przetrzymywania Guantanamo Bay na podstawie karty Bidermana. Dokumenty ujawnione śledczym Kongresu w 2008 roku ujawniły metody przesłuchań w obozie; New York Times jako pierwszy przyznał, że metody były niemal dosłowne, jak te zawarte w Biderman’s Chart. USA szeroko stosuje tortury w swoich placówkach zagranicznych, w tym na terenie Polski. Sławetne Klewki koło Warszawy, są jedną z wielu “placówek” Amerykańskich gestapowców.

Współcześnie te metody są stosowane na masową skalę na ogromnych obszarach Ziemi podczas plandemi C19.

Jak bronić się przed technikami przymusu i łamania opisanymi przez Bidermana?

 1. Unikaj izolacji i dbaj o zaufane relacje z przyjaznymi ludźmi. Dbaj o kontakt z naturą, jednocześnie unikając emiterów fal i szumu elektromagnetycznego. Jest to dobry czas, aby zbliżyć się do siebie z rodziną, przyjaciółmi i sąsiadami, którzy nie mają objawów przymusu Bidermana. Zostaw smartfona i jeżeli musisz, miej prosty telefon z wyjmowaną baterią lub walke talke. Jesteś bezpieczny! Oddycha świeżym powietrzem i światłem.
 2. Unikaj mainstreamu oraz źródeł negatywnych lub niepokojących informacji. Skup się na małych, lokalnych i pozytywnych informacjach, które możesz bezpośrednio zweryfikować lub doświadczyć.
 3. Wspaniały czas na wzmocnienie swojej odporności poprzez ćwiczenia, spacery i kontakt z naturą. Zmianę diety na lekką, mniejszą i żywą. Eksperymenty z naturalnymi dopalaczami jak spirulina, chlorella, marchew, orzechy… Jedz mniej, powoli z uwagą i szukaj w tym przyjemności.
 4. Jeżeli już odstawiłeś TV oraz negatywne przekazy z internetu, masz więcej czasu na książkę przed snem i ekstra godzinę snu. Może warto ucinać sobie drzemkę po południu? Zimne kąpiele rano i głośny śpiew pod prysznicem.
 5. Wspominaj dobre, czułe i śmieszne sytuacje, poczytaj dowcipy lub sympatyczne wiersze. Podziel się z bliskimi, pośmiej przy klasycznych komediach, i/lub popłacz przy romansach.
 6. Wynagradzaj się za postępy w pozytywnych zmianach. Zapisz obserwację i pozytywne uwagi oraz osiągnięcia, nawet te najmniejsze.
 7. Ignoruj kontaktu/ konfrontacji z urzędnikami, oficerami oraz idiotyzmem. Jeżeli nie masz wyjścia, dyskretnie śmiej się z nich i patrz, jacy są zmanipulowani lub sprzedajni. Jeżeli musisz , wykonuj ich polecenia opieszale z sarkazmem i patrz im w miejsce “trzeciego oka” podczas rozmowy. Zwracaj się jak do dziecka i mów powoli. Pytaj o imię, ile ma lat, skąd pochodzi, czy ma rodzinę, rodziców itp.
 8. Jeżeli pojawią się naciski do naruszenia twojego ciała i bezpieczeństwa. Zadawaj szczegółowe pytania o najmniejsze duperele, pytaj o dokumenty, dowody, instrukcje, podpisy, domagaj się wyjaśnień w najmniejszych detalach. Zwlekaj z odpowiedziami, proś o precyzowanie pytań i podawanie ich na piśmie. Zapisuj wszystko szczegółowo, zaczynając od pełnego imienia, nazwiska, stopnia, tytułu, placówki, nazwiska przełożonego. Niczego nie podpisuj, nawet dla “twojego” dobra. Bądź cierpliwy i obserwuj to z dystansem.
 9. Jeżeli członkowie rodziny, przyjaciele, współpracownicy są ofiarami przymusu Bidermana.
 • Unikaj rozmowy na temat C19.
 • Poruszaj tematy błahe, przyjemne, fajne wspomnienia, żarty…
 • Pytaj o sytuację sprzed C19.
 • Rozmawiaj o sztuce, muzyce lub innej pozytywnej formie ekspresji.
 • Pytaj o dzieciństwo i młodość, romans czy wspomnienia z fajnych imprez i uroczystości.
 • Delikatnie wyprowadzaj ich z ich piekła, bez wchodzenia w argumenty, czy dowody na to, że są ofiarami.
 1. Dziel się obserwacjami i sukcesami z innymi na forach i grupach, dbając o anonimowość lub prywatność.

PRZEKAŻ TO OPRACOWANIE DALEJ, PROWADŹ SZEROKIE DYSKUSJE, BADANIA, PISZ OPRACOWANIA ROZSZERZAJĄCE I UZUPEŁNIAJĄCE. Wspomnij o naszej społeczności i podaj źródło –

https://ariowie.com/karta-przymusu-bidermana

( PDF do pobrania https://bit.ly/KartaPrzymusuBidermana)

  • Wo jest w pewnym sensie dobra wieść. Jak wiesz co jest emitowane na ciebie, to szybko odkryjesz jak siebie bronić. Brak negatywnych niespodzianek, tylko informacja i remedia.

 • Wszystkie wymienione metody i techniki w powyższej karcie można odnaleźć w naszej codzienności. To tzw matrix. Osobiście wolę swoją uwagę kierować tam dokąd podążam nie rozpraszając swojej energii na to czym system stara się w nas wzbudzić strach. Opisane w karcie Bidermana metody to nic innego jak tzw socjotechniki, których stosowanie na nas mam świadomość od dość dawna. Moja rada to bądź uważny, bądź obserwatorem nie oceniaj, kieruj się głosem serca i zaufaj swojej intuicji. Chwała nam wolnym i żywym ludziom, sława Ariom.

 • >