Od dawna wiadomo, że metalowe dwuspadowe itp. dachy potrzebują uziemienia, ponieważ mają zdolność wyciągania dużej ilości statyki z atmosfery. Zaproponowana wersja „Butelki lejdejskiej” pozwala na wykorzystanie tej statyki do własnych potrzeb.

Budowa generatora jest bardzo prosta. Dla tych, którzy mają tekturę, „folię aluminiową kuchenną” (taka rolka), klej, nożyczki i kawałek drutu, proponuję zrobić domowy generator prądu z piramidy!

Samą piramidę robimy z warstw (patrz rysunek), najważniejsza jest kolejność: na zewnątrz jest „niemetalowa” (suchy karton, plastik itp.), A wewnątrz folia aluminiowa.

Liczba warstw jest proporcjonalna do uzyskanego efektu, „granit” pomaga, grubość „niemetalu” i wymiary samej piramidy – tylko „używane częstotliwości” wpływają na piramidę – tj. im większa struktura, tym silniejsze efekty, ponieważ „więcej nawiewu”.

Granitowe kamyki owinięte folią. patrz rys. 1.2

Jeśli się komuś nie chce kleić warstwy po warstwie to może po prostu zrobić piramidę ze sklejki. Każdy granitowy kamyk powinien być owinięty folią spożywczą. Dodatkowa folia w ścianach znacznie poprawia efekt.

Pytania.

Co to jest szpilka M12? Szpilka M12 to stalowa śruba konstrukcyjna. M12 to rzeźba metryczna 12 mm.

Czy folia powinna mieć kontakt ze żwirem? „Ściany piramidy – NIE !!! Same „kamyki” – tak, tzn. zawija się je jak cukierki w folię – podobnie jak piecze się ziemniaki w folii. Czy muszę połączyć warstwy folii w ściankach ???? NIE !!!!!!!!!!!! Rób wszystko dokładnie zgodnie z rysunkiem !!! Folia w ścianie nie powinna stykać się z dolną płytą uziemiającą.

Wszystkie podpisy na zdjęciu są wyraźne – ale skąd wziąć granit? Wyjdź na zewnątrz – granitowych okruchów wokół pełno – to nasz ulubiony żwir. Ewentualnie najbliższy plac budowy. Konieczne jest dokładne wymycie okruchów granitu z brudu i dokładne wysuszenie.

Zbierz na sucho.

– „Zasypka” do warstwy „granitowego piasku” – można pobawić się piaskiem, jeśli nie ma gipsu lub nie możemy go wypełnić – efekt nadal będzie …

– Efekt zadziała nawet gdy „tylko szpilka będzie w środku” (możemy po prostu przymocować przewody do wewnętrznej warstwy folii) i piramida będzie pusta stała na podstawce przewodzącej – „ziemi”.

– zabawa z orientacją – ciekawe doświadczenie.

A oto zdjęcie prototypu z granitem. Roboczy rysunek 2

Można także przylutować antenkę za pomocą siatki od góry prototypu. Jeśli będą chęci.

Epilog

W prawym dolnym rogu gdzie (+) i (-) – podłącz „tester” (miernik napięcia) i spójrz na wynik. Różne wartości dla różnych wersji – ale można uzyskać napięcie 1,2-2,5 V z piramidą około 20 cm. Powinno wystarczyć na zasilenie zegara i małego radia … A jeśli zbudujemy większy to uzyskamy więcej …

Specjalnie nie komplikuję „doświadczenia” – dlatego że realnie „granitowe kapsułki” trzeba inaczej zrobić, ale to już dla większego efektu – dla tych co zechcą wypuszczać stołowe zabawki „piramida-źródło energii”.

Dla tych, którzy rozumieją jak urządzony jest świat, wystarczy materiał leżący pod ich stopami i WIEDZA, dzięki temu są w stanie stworzyć „wieczne źródła energii”.

Aleksander Soroka

Literatura:

1. Stefan Hartmann. First electrical power output from a Pyramid.

https://www.overunity.com/index.php?topic=695.0

Pod redakcją: Andrieja Lemieszko.

Odwiedź stronę autora i pamiętaj by wspierać dobre treści!

W przypadku naruszenia praw autorskich lub licencyjnych prosimy o kontakt

  • >