Suwerenność według Native Governance Center – “Centrum Zarządzania Rdzennych Plemion

Suwerenność jest naturalnym prawem narodu do rządzenia sobą. Suwerenność oznacza, że ​​plemiona działają jako niezależne narody w obrębie narodu. Czy wiesz, że w Stanach Zjednoczonych są 574 federalne narody rdzenne uznane przez federację ?

Plemiona wywierają suwerenność, by rządzić swoimi obywatelami. Mają własne konstytucje i systemy zaprojektowane tak, aby zaspokoić potrzeby ich ludzi. Suwerenność jest ważna. Harvard Project on American Indian Economic Development wyjaśnia: „ Kiedy rodzime narody podejmują własne decyzje dotyczące podejścia do rozwoju, konsekwentnie przewyższają zewnętrznych decydentów w sprawach tak różnych, jak forma rządowa, zarządzanie zasobami naturalnymi, rozwój gospodarczy, opieka zdrowotna i świadczenia usług socjalnych ”. Dlaczego plemiona mają suwerenność?
„Suwerenność jest czymś, co Plemiona miały od niepamiętnych czasów” – zauważa Wayne Ducheneaux II. Suwerenność nie jest przyznawana, ale raczej uznawana. Na przykład Stany Zjednoczone uznają suwerenność plemion poprzez traktaty od czasu ich powstania. Konstytucja Stanów Zjednoczonych stwierdza nawet, że traktaty są „najwyższym prawem kraju. „ Aby zawrzeć traktat, dwa suwerenne narody muszą zjednoczyć się, uznać swoje prawo do samostanowienia i zawrzeć porozumienie.
Narody plemienne zawsze były i zawsze będą suwerenne .
https://nativegov.org/
Niestety ta organizacja nie oparła się naciskom globalistów w sprawie propagandy C19, nad czym ubolewamy.

Odwiedź stronę autora i pamiętaj by wspierać dobre treści!

W przypadku naruszenia praw autorskich lub licencyjnych prosimy o kontakt

>