Przejdź do treści

O MOCY DRZEW

Brzoza

Symbolizuje wzrost i siłę życiową. Miotły z brzozowego drewna wykorzystywane są w rytuałach oczyszczania. Brzozy mają sposobność do „wyciągania” i „wchłaniania” ludzkich chorób. Czasem wystarczy przytulić drzewo i poprosić o pomoc. Ból zostaje zabrany poprzez oparcie się o pień i korzenie. Jeśli osoba chora nie może przytulić drzewa, wtedy wiesza się jej rzeczy na gałęziach i prosi o pomoc.

Osika

Tak ja brzoza uważana za magiczne drzewo. Często używano dolnych partii drzewa i tworzono z nich dach od łazienki (ponieważ właśnie tam człowiek się oczyszcza i rodzi na nowo).  Z osiki wykonuje się szkatułki do przechowywania magicznych narzędzi. Drewno blokuje do nich dostęp, a wszelkie próby otworzenia takiej szkatułki „z zewnątrz” są niemożliwe. W taki sposób można chronić drogocenne przedmioty. Osika jest uważana też za język lasu. Szelest jej liści może przynieść odpowiedzi na zadane pytania. W lecznictwie stosuje się przede wszystkim korę i młode gałązki osiki.

Jabłoń

Pierwsze drzewo w horoskopie Druidów. W europejskiej symbolice uważana za drzewo odrodzenia i wiecznego życia. Grecy zostawili nam w spadku legendy o złotych jabłkach, Skandynawowie – o jabłkach nieśmiertelności, a Celtowie – epos o błogosławionej wyspie jabłek, natomiast Słowianie mieli odmładzające jabłka.

Jabłoń pomaga w przewidywaniu przyszłości i jest stosowana w zaklęciach miłosnych. Jest to drzewo kobiecej siły, seksualności, pobudza w kobietach zmysłową stronę natury. Jeśli chcesz poczuć przypływ erotycznych sił, to połóż się spać latem pod jabłonią – ta bardzo chętnie dzieli się swoimi siłami z kobietami.

Sosna

Kocha ludzi i chce dla nich dobra. Wyczuwa zbierające się zło i ze wszystkich sił stara się je przegonić.  Dlatego tak ciężko spotkać sosnę w mieście – jest tam bardzo dużo negatywnej energii, a sosna przyjmuje ją na siebie.

Deski lub meble zbudowane z niej doskonale chronią przed nieszczęściami. A gałązki z szyszkami mogą zdobić każdy dom, szczególnie zimą, kiedy słońce nie jest w stanie przegonić ciemności.

Sosna to drzewo spokoju ducha. Jeśli znajdujesz się w ważnym momencie swojego życia, powinnaś objąć sosnę. Jej aura jest niesamowicie silna i pomaga w podejmowaniu istotnych decyzji oraz w rozwoju  duchowym. Podczas kontaktu z sosną, zabierze ona skumulowane w nas rozdrażnienie, a jej energia pomoże pozbyć się zaburzeń nerwowych i stresu. Dawniej wierzono, że jej zapach pomaga pozbyć się poczucia winy.

Jarzębina

Uważa się, że błyskawice nie dosięgną tego drzewa- m. in. dlatego budowano z niego świątynie. Duch jarzębiny jest strażnikiem tajnych prawd: sekretów związanych z nieśmiertelnością bogów. W mitologii celtyckiej była uważana za magiczne drzewo, którego czerwone owoce („pokarm bogów”) były chronione przez zielonego smoka. Te same owoce są stosowane jako amulet chroniący przed złymi duchami i urokami.

Można robić z niego również talizmany chroniące od pokus w trakcie duchowego rozwoju. Wierzono, że pomaga zachować silną wolę i przepędzić nieczyste moce, więc zawieszano ją nad drzwiami wejściowymi. W przeszłości jarzębiny rosły w miejscu starożytnych świątyń bogów, ponieważ chroniła je i sprzyjała przepowiedniom.

Jest sprzymierzeńcem kobiet, które chcą odnaleźć przyjemność w fizycznym aspekcie miłości. Kontakt z jarzębiną pobudza seksapil. Działa najlepiej na kobiety w średnim wieku.

Klon

Pomaga zachować duchową równowagę, przynosi spokój i wiarę w siebie. Jest drzewem wewnętrznej siły i balansu. Wykorzystywane jest to tworzenia przedmiotów ochronnych. Tarcza słoneczna wyrzeźbiona z klonu powieszona nad drzwiami chroni przed złymi siłami. Jego gałęzie włożone w ściany chronią dom przed nieszczęściami i zepsuciem.

Świerk

Reprezentuje aspekt boga śmierci, przewodnika po królestwie umarłych. Ze świerkowego pnia wykonywano trumny. Drzewo symbolizuje śmierć jako drogę wyzwolenia i oczyszczenia, ponowne narodziny na Kole Życia. Jego gałęzie wykorzystuje się do ochrony domu przed klęskami pogodowymi, huraganami i gradami. Jednak w budownictwie nie można posługiwać się jego pniami, również nie należy stosować go do rozpałki.

Świerk oferuje swoje wsparcie energetyczne przez cały rok. Nie posiada szczególnie silnych właściwości, ale jego energia jest stale dostępna dla tych, którzy zimą odczuwają brak sił. Dostarczy tyle energii, ile dana osoba potrzebuje.

Jaśmin

Symbol księżyca i nocnych tajemnic. Używany do oczarowywania ukochanej osoby. Jego kwiaty wkłada się do worków z suszonymi ziołami, które pomagają przyciągnąć uwagę ukochanego człowieka, a także używa się ich podczas różnych rytuałów. Jaśmin przyciąga czystą miłość, pobudza kreatywność i powstawanie nowych pomysłów. Wzmacnia poczucie własnej wartości, samopoczucie, pomaga odnaleźć się w nowej sytuacji. Rozwija zdolności umysłowe, przyciąga też pieniądze. Pomaga przy bezsenności.

Wierzba

Drzewo poświęcone Księżycowi. Jest drzewem stworzenia. Zazwyczaj nie stosowano wierzby przy rytuałach, bowiem jej siła jest ogromna i nieprzewidywalna i często zamiast tego, co chcieliśmy mieć, dostajemy to, co powinniśmy dostać. A na to często nie jesteśmy gotowi.

Energia ta daje niesamowitą moc kobietom zdolnym do czarów. Wierzba jest drzewem bardzo wrażliwym, może nie chcieć kontaktować się z nami. Słowianie dodawali sproszkowaną wierzbę do napoju z jałowca bądź też napary z niej przykładano do rany. Wierzba „bierze na siebie”, wyciąga wszystkie choroby.

Dąb

Dęby uważa się za drzewa mądrości i sił, w ich sąsiedztwie można spotkać się z istotami z innych światów lub bogami. Przy bezpośrednim kontakcie z dębem człowiek otrzymuje tyle energii, ile tylko dąb jest w stanie przekazać.

Nie należy jednak zapominać, że jest to silne i surowe drzewo. Posiada mocną aurę, która wpływa pozytywnie tylko na zdrowych ludzi. Człowiek, który jest ciężko chory, nie powinien przebywać w pobliżu dębu.

Kontakt z dębem wymaga aktywnej energii, koi duszę. Już dawno zauważono, że spacery wśród dębów normalizują ciśnienie krwi, korzystnie wpływają na pracę serca i układ nerwowy. Dąb leczy rany, uzdrawia duszę, gwarantuje długowieczność.

Anna Wrzesińska, znaleziono w internecie.

Jeśli chcesz skopiować fragment tekstu lub udostępnić go w całości, dodaj proszę pod nim imię i nazwisko autora, tłumacza oraz adres: www.slowianska.pl

5/5 (4 głosów)

Odwiedź stronę autora i pamiętaj by wspierać dobre treści!

W przypadku naruszenia praw autorskich lub licencyjnych prosimy o kontakt

 • Yuell pisze:

  Cenny artykuł. Kocham drzewa i codziennie błogosławię te rosnące wokół mojego miejsca zamieszkania.

 • >

  Pobierz Deklarację Suwerena II RP

  Otrzymasz ją też na swój email

  Nie lubimy spamu, zapisując się dołączysz do newslettera i będziemy wysyłać Ci wiadomości zgodnie z polityką prywatności

  Pobierz Deklarację Suwerena

  Otrzymasz ją też na swój email

  Nie lubimy spamu, zapisując się dołączysz do newslettera i będziemy wysyłać Ci wiadomości zgodnie z polityką prywatności

  Jeśli chcesz być na bieżąco z tym co robimy...

  Nie lubimy spamu, zapisując się dołączysz do newslettera i będziemy wysyłać Ci wiadomości zgodnie z polityką prywatności