Wiedza-Rozwój człowieka-świadomość

DAE avatar
utywq135

23 listopada 2019, 13:20

*Cytuję: Przedtem jak instalowałem, „archa” To na płycie był chyba przewodnik. Bo go zainstalowałem bez większych problemów, Był, działał, tylko otwierał się terminalu. Tyle pamiętam; zrezygnowałem, bo nie umiałem obsługiwać terminala. Nie znałem żadnych komend. Płyta jest fabryczna z „Linux-Magazine”. z październik -2017-rok.

Jeżeli udało Ci się zainstalować Archa to wystarczy doinstalować kilka paczek i włączyć serwis managera logowania.
Po uruchomieniu się Archa w terminalu wystarczy zainstalować:
-xorg i xorg-xinit (w skrócie jest to sewer do wyświetlania grafiki)
-sddm (manager logowania)
-plasma(jakieś środowisko graficzne)

Zatem wpisujemy komendę:
sudo pacman -S xorg xorg-xinit sddm plasma

A następnie dodajemy service który odpala nam sddm przy każdym uruchomieniu systemu:
sudo systemctl enable sddm.service
sudo systemctl start --now sddm.service

WAŻNE! Przy instalacji systemu ważne jest doistalowanie kernela czyli:
pacstrap /mnt base base-devel linux linux-firmware linux-headers
Warto też dodać narzędzia i sterowniki do połączenia się z internetem np. dhcpcd

Ja często instalując system odrazu pobieram plasme(ma ona niezbędne narzędzia do połączenia z interenetem i nie musimy nic kombinować). Zatem: Przy instalacji Archa wystarczy dopisać kilka narzędzi, a będzie wyglądać to w następujący sposób:
pacstrap /mnt base base-devel linux linux-firmware linux-headers dhcpcd xorg xorg-xinit sddm plasma

Następnie po uruchomieniu się Archa (w terminalu):
sudo systemctl enable sddm.service
sudo systemctl start --now sddm.service

I od tego momentu mamy już działający system z środowiskiem graficznym.

PS. Wiem, że to nie dział na porady informatyczne. Gdy przygotuję poradnik instalacji Archa najwyżej usunę post.
https://www.cda.pl/video/4123186b1
Kontakt Telegram: utywq72
DAE avatar
Tomasz21

23 listopada 2019, 17:24

Witam; I dzięki za poradę. Próbuję ponownie swoich sił; a jakby co? to dopytam . A miejsce jest dobre, "Rozwój człowieka-świadomość" Jest to przecież rodzaj rozwoju, i podniesienia stanu świadomości. Każde miejsce jest dobre; jeśli wnosi coś nowego w nasze życie. Ja się rozwinę bardziej, uzupełnię wiedzę, czyli skorzystam; Przecież jak ja skorzystam, to skorzystają inni, bo będą mieli dobrą i bezpieczną możliwość kontaktu ze mną , jak i z innymi. To wszystko są plusy, w tym zdegradowanym świecie. Nasze umiejętności procentują, na rzecz innych nieświadomych. Dzisiaj informatyka i wiedza o niej, jest bardzo potrzebna. Choćby tylko po to, aby móc się bezpiecznie komunikować. ( na wszystkie tematy ). Miałem dwie prośby, dwa życzenia; Które właśnie się spełniły dzięki Tobie. Jedno życzenie to nagrywanie filmów. A drugie od samego początku instalacja "Archa". Czułem duszą i ciałem , że to jest właśnie to co potrzebuję. Ja tak już mam, że odróżniam dobro od zła. Dobro które dajemy innym, wraca do nas z powrotem. Ja się już o tym przekonałem. W myśl zasady wszystko żyje; rośliny, zwierzęta, my też podobno żyjemy? Chociaż co do tego, to mam pewne wątpliwości. Powiadomię o rezultatach, teraz zabieram się do działania. Dzięki i pozdrawiam. :ugeek:
DAE avatar
utywq135

24 listopada 2019, 10:44

Cieszę się że pomogłem, a w razie problemów postaram się pomóc. :)
https://www.cda.pl/video/4123186b1
Kontakt Telegram: utywq72
DAE avatar
WuStan

29 grudnia 2019, 03:16

Witam ponownie Wszystkich.
Dla poszerzenia wiedzy, rozwoju i przede wszystkim świadomości dorzucam Wam kolejny link, który według mnie przyda się Wam jeszcze bardziej niż Biblioteka Rozwoju Duchowego ze względu na fakt, że mnóstwo materiałów w nim zawartych jest w oryginalnym języku ich publikacji, co wyklucza jakiekolwiek manipulacje "cenzorsko-translatorskie". To, że one same mogły powstać w celu tzw. rozproszenia uwagi, to jest inna sprawa i nie mnie to rozsądzać - każdy musi rozważyć je według stopnia własnego samorozwoju i pojmowania rzeczywistości.

By nie komplikować ponad miarę, dodam jedynie, że na tę "kopalnię" trafiłem przypadkowo, poszukując oryginału fragmentu książki Michael'a LIndemann'a, przetłumaczonego na polski, zatytułowanego;- "Szersza Rzeczywistość - Wywiad z Donaldem M. Ware". - Chciałem się dowiedzieć jedynie:- dlaczego ten właśnie fragmencik zmienił całkowicie mój sposób percepcji otaczającego mnie Wszechświata.

=> http://www.ignaciodarnaude.com/ufologia/index.html
- to tylko jedna z zakładek menu po lewej, ilość tego jest nie do ogarnięcia, więc kierujcie się tylko intuicyjnie po tytułach linków, które chcielibyście przejrzeć. Nie wszystkie są nadal aktywne, ponieważ nie wiadomo jak długo była ta baza tworzona i praktycznie jest to mało istotne. Dla mnie samego było ważne, że są tu wszystkie wydania Flying Soucer Review od pierwszego numeru.

P.S.
Jeśli Marcin nie zetknął się z tą witryną to mu przekażcie....... Jej Español ucieszy również wielu innych Suwerenów.
A tu macie, - tak dla przykładu, dwa pierwsze z brzegu (na chybił-trafił) kliknięcia z powyższej strony:
=> https://www.bibliotecapleyades.net/cien ... nformation
=> https://www.bibliotecapleyades.net/vida ... k-Treaties

Gorące Pozdrowienia Wszystkim.
DAE avatar
oki

13 stycznia 2020, 20:43

Izalela Kopaniszyn..połączenie wiedzy duchowej z nauką .Niesamowita wiedza
Dopóki nie uczynisz nieświadomego świadomym, będzie ono kierowało Twoim życiem a Ty będziesz nazywał to przeznaczeniem
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zdrowie”