Wiedza-Rozwój człowieka-świadomość

DAE avatar
utywq135

23 listopada 2019, 13:20

*Cytuję: Przedtem jak instalowałem, „archa” To na płycie był chyba przewodnik. Bo go zainstalowałem bez większych problemów, Był, działał, tylko otwierał się terminalu. Tyle pamiętam; zrezygnowałem, bo nie umiałem obsługiwać terminala. Nie znałem żadnych komend. Płyta jest fabryczna z „Linux-Magazine”. z październik -2017-rok.

Jeżeli udało Ci się zainstalować Archa to wystarczy doinstalować kilka paczek i włączyć serwis managera logowania.
Po uruchomieniu się Archa w terminalu wystarczy zainstalować:
-xorg i xorg-xinit (w skrócie jest to sewer do wyświetlania grafiki)
-sddm (manager logowania)
-plasma(jakieś środowisko graficzne)

Zatem wpisujemy komendę:
sudo pacman -S xorg xorg-xinit sddm plasma

A następnie dodajemy service który odpala nam sddm przy każdym uruchomieniu systemu:
sudo systemctl enable sddm.service
sudo systemctl start --now sddm.service

WAŻNE! Przy instalacji systemu ważne jest doistalowanie kernela czyli:
pacstrap /mnt base base-devel linux linux-firmware linux-headers
Warto też dodać narzędzia i sterowniki do połączenia się z internetem np. dhcpcd

Ja często instalując system odrazu pobieram plasme(ma ona niezbędne narzędzia do połączenia z interenetem i nie musimy nic kombinować). Zatem: Przy instalacji Archa wystarczy dopisać kilka narzędzi, a będzie wyglądać to w następujący sposób:
pacstrap /mnt base base-devel linux linux-firmware linux-headers dhcpcd xorg xorg-xinit sddm plasma

Następnie po uruchomieniu się Archa (w terminalu):
sudo systemctl enable sddm.service
sudo systemctl start --now sddm.service

I od tego momentu mamy już działający system z środowiskiem graficznym.

PS. Wiem, że to nie dział na porady informatyczne. Gdy przygotuję poradnik instalacji Archa najwyżej usunę post.
https://www.cda.pl/video/4123186b1
Kontakt Telegram: utywq72
DAE avatar
Tomasz21

23 listopada 2019, 17:24

Witam; I dzięki za poradę. Próbuję ponownie swoich sił; a jakby co? to dopytam . A miejsce jest dobre, "Rozwój człowieka-świadomość" Jest to przecież rodzaj rozwoju, i podniesienia stanu świadomości. Każde miejsce jest dobre; jeśli wnosi coś nowego w nasze życie. Ja się rozwinę bardziej, uzupełnię wiedzę, czyli skorzystam; Przecież jak ja skorzystam, to skorzystają inni, bo będą mieli dobrą i bezpieczną możliwość kontaktu ze mną , jak i z innymi. To wszystko są plusy, w tym zdegradowanym świecie. Nasze umiejętności procentują, na rzecz innych nieświadomych. Dzisiaj informatyka i wiedza o niej, jest bardzo potrzebna. Choćby tylko po to, aby móc się bezpiecznie komunikować. ( na wszystkie tematy ). Miałem dwie prośby, dwa życzenia; Które właśnie się spełniły dzięki Tobie. Jedno życzenie to nagrywanie filmów. A drugie od samego początku instalacja "Archa". Czułem duszą i ciałem , że to jest właśnie to co potrzebuję. Ja tak już mam, że odróżniam dobro od zła. Dobro które dajemy innym, wraca do nas z powrotem. Ja się już o tym przekonałem. W myśl zasady wszystko żyje; rośliny, zwierzęta, my też podobno żyjemy? Chociaż co do tego, to mam pewne wątpliwości. Powiadomię o rezultatach, teraz zabieram się do działania. Dzięki i pozdrawiam. :ugeek:
DAE avatar
utywq135

24 listopada 2019, 10:44

Cieszę się że pomogłem, a w razie problemów postaram się pomóc. :)
https://www.cda.pl/video/4123186b1
Kontakt Telegram: utywq72
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zdrowie”