Praca, współpraca, przeprowadzka (Anglia, Szkocja, Walia)

DAE avatar
Sargon

07 lipca 2019, 00:20

Witajcie RODacy!
Jesteśmy spokojną parą o wielu zainteresowaniach: weganizm, witarianizm (surowe jedzenie i świeżo wyciskane soki i koktajle), mindfulness (uważność), samoświadomość, alternatywna wiedza o zdrowiu, świecie/kosmosie ,... Mieszkamy w Swindon (Anglia). Jesteśmy w trudnej sytuacji życiowej. Ja mam pracę, z której trudno nam się obojgu utrzymać, a żona nie może znaleźć stałej pracy od 3 miesięcy.
Finanse i częste zmiany pracy to nasze problemy, z którymi się zmagamy ze względu na dość specyficzny rynek pracy w mieście, w którym mieszkamy (głównie magazyny z ciężkimi rzeczami do podnoszenia czy firmy farmaceutyczne, w których ze względów ideologicznych i moralnych nie chcemy pracować).
Rozbudziliśmy w sobie chęć poszerzania świadomości. Przyjemnie jest pracować z ludźmi świadomymi, dlatego chętnie poznamy kogoś, z kim moglibyśmy porozmawiać jak i nawiązać jakąś formę współpracy. Może ktoś z was potrzebuje pomocy w firmie, restauracji wegańskiej, ośrodku rozwoju osobistego lub rozpoczęciu nowej działalności. Z chęcią przeprowadzilibyśmy się do innego miasta, które daje więcej możliwości. Jesteśmy otwarci na propozycje.
DAE avatar
jacekszakal

08 lipca 2019, 11:38

Witajcie

Generalnie w Londynie jest mnóstwo restauracji Wegańskich.
Jeżeli nie wegańskie to wszelkiego rodzaju kawiarnie pret costa czy itsu sieciowa z sushi.
Po rozmowie wstępnej szkolenie i kontrakt dostaniesz bez problemu.
Pytanie jak z Angielskim u Was ?
mocno komunikatywny jest wystarczający pomagałem już znajomym i dostawali sie.
Pokój w Londynie dla Pary ok 650f.
Londyn to ciężkie miejsce.
W każdym momencie szukaj tej jasnej ciepłej strony. Ale kwestia decyzji.
Jak coś więcej to piszcie.
DAE avatar
Aeon

08 lipca 2019, 15:56

Sporo osób się ostatnio zauważyłem przeprowadza z Anglii do Szkocji np. do Edynburga. Jest też pare osób tutaj na forum z tego obszaru (w dziale o RODACH), może by coś konkretniej pomogli albo podpowiedzieli.
Awatar użytkownika
adrian cieslak

23 lipca 2019, 00:25

Hej, Szkocja jest zdecydowanie spokojniejszym miejscem do życia.
Wynajęcie pokoju dla pary to około 300f.
W Edynburgu zapewne że 400f.
Jest sporo pracy, ale wszystko zależy od tego jakiej pracy szukacie i czego oczekujecie. Zaglądnijcie na polskojęzyczne forum emito.net
Tam znajdziecie zarówno ogłoszenia z ofertami pokoi do wynajęcia jak i oferty pracy. Z tego co się orientuję to "fabryka ryb" w Livingston zawsze potrzebuje pracowników. Wymagają jedynie chęci do pracy.
DAE avatar
Włóczęga

26 grudnia 2019, 18:48

Nie ma w naszym rodzie UK działu ogłoszenia, stąd też wpisuję info w tym miejscu.
W okolicach 20-25 styczeń jadę samochodem do Polski. Wyjazd z okolic Nottingham przyjazd do Polski - region Bory Tucholskie.
Prawdopodobnie będę płynął z Harwich do Doom of Holland, na ten prom wymagana jest kabina, rejs tylko w nocy (widzę, że dniowe rejsy wycofali) Jeśli koś z Ariów chciałby jechać w tym terminie do Polski, proszę o kontakt na priv.
W Polsce mogę jechać przez Szczecin potem kierunek Wałcz lub Rzepin, Gorzów Wlkp. i dalej na Wałcz.
Mogę zabrać maksymalnie 2 osoby plus bagaż. Koszt przejazdu to wykupienie sobie biletu na prom i jakaś dorzutka do paliwa.
DAE avatar
Cythia

27 grudnia 2019, 19:12

Cześć
Jakby ktoś jechał do centralnej Polski i mógł zabrać parę paczek Vit D3 to byłabym wdzięczna. Ta masza często nie daje efektów.

pozdrawiam
DAE avatar
Aeon

28 grudnia 2019, 21:22

W UK dobrą i działającą witamine D kupisz np tutaj (z kodem MIA23 jeśli działa nadal będzie dodatkowo 15% taniej)
https://www.nutravita.co.uk/collections ... vitamin-d3

A D i K2 Mk7 (razem lub osobno) np. tutaj:
https://www.phoenixnutrition.com/collec ... mins-d3-k2

W Polsce np:
https://podkowa.eu/pl/p/Witamina-D3-K2- ... szt.-/1718

Lub np. D i K2 Mk7:
https://provitax.pl/witamina-k2/2418-ph ... 26881.html
DAE avatar
Cythia

28 grudnia 2019, 21:55

Dzięki Aeon
DAE avatar
iguana

29 grudnia 2019, 01:27

Cythia pisze:
28 grudnia 2019, 21:55
Dzięki Aeon
jak nie znajdziesz transportu szukaj posrod polskih kurierow.. ja najwiecej kozystalem z tej firmy.. https://glparcels.eu/cennik/ ..kiedys mieli lepiej bo do 10kg 13f a do 30kg za 18 teraz widze ze jest do 19kg za 19f kozystalem jeszcze z innej hyba tanszej ale musial bym znalezc wizytowke bo nie pamietam nazwy
zyj tak by nie zal ci bylo umierac kiedy przyjdzie na to czas
DAE avatar
Włóczęga

03 stycznia 2020, 13:17

Cythia pisze:
27 grudnia 2019, 19:12
Cześć
Jakby ktoś jechał do centralnej Polski i mógł zabrać parę paczek Vit D3 to byłabym wdzięczna. Ta masza często nie daje efektów.

pozdrawiam
Będę jechał z Borów Tucholskich do Poznania, jeśli potrzebujesz dostarczyć przesyłkę w tamte okolice, mogę zabrać.
Tylko pytanie jeszcze skąd je odebrać?
Ruszam z okolic Nottingham, jeśli mieszkasz w okolicach lub gdzieś na trasie na południe w stronę Londyn, to nie ma sprawy:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wielka Brytania”