Uprawa roli

DAE avatar
antonio.zapotocki

13 czerwca 2019, 02:29

Witam.
Jak nigdy zgodzę się całkowicie z moim przedmówca, do wykarmienia 4 osobowej rodziny wystarcza 16 arów ziemi. Kliuczem do tego jest współpraca, a nie wyzysk na hetarze można już mieć wymagania, a na dwóch można mieć fanaberie. . . hahaha Wracając do normalności tak naprawdę musisz uprawiać ziemię z szacunkiem bez orania(rycia jej) czyli jak z kobietą ( wszak Gaja to kobieta) stanowczo ale delikatnie. Ona rodzi tylko dla szlachetnych celów z gwałtu będziesz miał tylko patologię|zło. Zinteresuj się tematem forest gardening/ upraw współrzędnych oraz co to jest terra preta da indio.
Pozdrawiam i życzę pozytywnych poszukiwań. Jak chzesz po ludzku do napieradlaj do mnie inaczej ci nie wytłumaczę. . .
Awatar użytkownika
petros weda

09 lipca 2019, 16:49

Uprawą warzyw zaqimuję się na mniejszą lub większą skalę od zawsze. Ale chciałbym się z Wami podzielić dwoma moimi odkryciami tego sezonu. Oczywiście te <<odkrycia"" są zasięgnięte z netu. Pierwsze to gnojówki z pokrzyw ale także ze skrzypu i wrotycza. Podlewam tym wszystko (sad, warzywnik i ogród) w rozcieńczeniu 1/10 z wodą. Ani grama nawozów sztucznych i środków chemicznych. A jak to wszystko rośnie to się nie da opisać. Nawet kędzierzawość liści na brzoskwiniach zniknęła. Drugi temat to rozwieszenie w sadzie, ogrodzie i warzywniku żółtych wstążek. Przyciągnęło to sporą liczbę biedronek co definitywnie rozwiązało problem mszyc. Dla zainteresowanych poleczm kanał ,,Zielone Pogotowie"" na YT. Obfitych zbiorów . ;)
Wszystko jest we wszystkim w wiecznym teraz.

[email protected]
DAE avatar
antonio.zapotocki

05 sierpnia 2019, 01:25

Petros Weda jest jeszcze wiele innych sposobów zainteresuj się wrotyczem i uprawa współrzedną co i z kim sie lubi i dlaczego np. trzy siostry cukinia, fasola i kukurydza . . . Świat jest wspaniały tylko został zasyfiony przez chciwość. . .
Pozdrawiam serdecznie.
Awatar użytkownika
kulsson

07 sierpnia 2019, 05:53

Kiedyś widziałem bodajże na kanale yt wyspa444 lub samaryt ale chyba wykasowali, gdzie gościu uprawia rosliny jedynie przesuwając grabiami po ziemi dwa razy i to cała robota! :O Nie podlewa, tylko "głaszcze ziemie" i tyle z jego pracy. Macie może link do tego filmu? byłbym wdzięczny, bo chciałem zapisać film na dysk ale nie zdążyłem :(

A odnośnie uprawy.... Na wszystkim można zarobić, na ziemniakach, pietruszce czy arbuzów itp... Kreatywność nie zna granic ;)
Ten świat nie potrzebuje więcej ludzi sukcesu. Planeta Ziemia potrzebuje więcej ludzi pokoju, braci i sióstr głoszących dobre wieści, uzdrowicieli, kreatorów dobrego życia oraz miłości w każdej postaci
DAE avatar
antonio.zapotocki

07 sierpnia 2019, 06:50

Witam.
Mam sporo materiałów i tyleż doświadczenia napisz konkretnie co chcesz uzyskać, a ja postaram się pomóc. . .
Pozdrawiam.
DAE avatar
Tomasz21

07 sierpnia 2019, 13:08

Witam; mam ten film nagrany. Link jest usunięty, tam obowiązują inne linki. Film jest dostępny na "Hello ZeroNet" → YouTubePL. Jest coś takiego. prywatny kanał, taki poza cenzurą i serwerami. Może ktoś się skusi? Pozdrawiam. :ugeek:
DAE avatar
antonio.zapotocki

07 sierpnia 2019, 17:45

Witam.
Kluczem do dobrych zbiorów jest kompost - czarne złoto ogrodników, ściółkowanie oraz uprawa wielu roślin na tej samej grządce co pozwala zdrowiej rosnąć rośliną. Opryski przeciwko zarazą i szkodnikom robi się z tzw. gnojowic z ziół np. pokrzywy, skrzypu. Dobrą metodą jest otoczenie ogródka zasianym wrotyczem odstrasza szkodniki ale też dobrze jest mieć domki dla owadów aby one zwalczały te których nie chcemy. Natomiast na te wstrętne ślimaki bez skorup które są zmorą ogrodników jest obsypywanie dookoła upraw drobnymi trocinami - bariera nie do przejścia przez te szkodniki.
Pozdrawiam.
DAE avatar
Tomasz21

07 sierpnia 2019, 23:22

Witam; szkoda że nie możesz obejrzeć tego filmu, o którym jest mowa. Krótko go streszczę. Ogrodnik inwalida, na wózku. Ma ogród od trzydziestu lat. W tym ogrodzie ma praktycznie wszystko. Na jednym drzewie osiem rodzai owoców.
Owoce zbiera na ziemi, z tego drzewa, jak i innych drzew. Do niego przyjeżdżają wycieczki z całego świata. On te wycieczki w Niedzielę oprowadza. Opowiada, tłumaczy, i odpowiada na zadane pytania. Nic nie przesadza, wszystko rośnie w tym samym miejscu. Dojrzewa i jest słodkie. Ludzie próbują. Cały ogród ma wyłożony zrębkami z drzew. Nie podlewa, nie kopie ziemi, czasami używa grabi. Jedyne narzędzie, jakie posiada. Truskawki rosną pod drzewami, w cieniu. Trzeba je zobaczyć i spróbować. Żadnych chwastów, żadnych ślimaków, żadnej chemii. To jest trudno opowiedzieć, to trzeba zobaczyć. Ja mam ten film, ale tutaj na forum nie można go wrzucić. Już pytałem? Tutaj film musi być, znaczony poprzez inną firmę, taką jak przyjaciel Tuba, i trzy literowa spółka. Jest sam film, bez tego szpiegowskiego linku.
Pozostaje, tylko ten drugi internet. Pozdrawiam.
:ugeek:
Awatar użytkownika
kulsson

08 sierpnia 2019, 03:14

To możesz wrzucić plik na tzw chmurę. Ja korzystam z Mega upload. www.mega.nz Masz chyba 30gb za free transfer. Darmowa rejestracja, łatwa w obsłudze, chętnie zobaczę ten film :)
Ja na razie hoduję kiełki także taką wodę po kiełkach wlewać do roślinek i są zadowolone ;)
Ten świat nie potrzebuje więcej ludzi sukcesu. Planeta Ziemia potrzebuje więcej ludzi pokoju, braci i sióstr głoszących dobre wieści, uzdrowicieli, kreatorów dobrego życia oraz miłości w każdej postaci
Awatar użytkownika
michal30
Kontakt:

08 sierpnia 2019, 10:57

Film jest dostępny nawet z pl napisami.

Porozmawiasz ze mną o: survivalu, zdrowym żywieniu, rozwoju świadomości, ludzkich problemach, manipulacjach społeczno-politycznych i prawidłowościach tego świata itp. Chętnie poznam inne punkty widzenia i dowiem się czegoś nowego. real/skype/kom
ODPOWIEDZ