TV Licence w UK - Co zrobić, żeby się odczepili?

DAE avatar
Aeon

02 marca 2019, 16:11

Slyszalem, że jest jakiś wzór e-maila, żeby skutecznie przestali przysyłać te listy grożące konsekwencjami niepłacenia tego i swojego oficera z wizytami domowymi. Napisałem im jakiś czas temu, że nie mam z nimi żadnego kontraktu i nie chce żadnych od nich kontaktów, to przestali tylko adresować listy z imienia i nazwiska i wysyłają (oficera też) jako do "The Legal Occupier" na mój adres. Co dokładnie trzeba im napisać, żeby się skutecznie odczepili i przestali przysyłać cokolwiek i wysyłać kogokolwiek?

Ps. Mak76, odezwij się do mnie poprzez wiadomość prywatną.
Awatar użytkownika
WhiteRabbit

04 marca 2019, 13:42

W moim przypadku zadziałało perfekcyjnie. Po pierwszej wizycie smutnego pana pod naszymi drzwiami wysłaliśmy list o treści dokładnie jak w załączniku. Po około 3 tygodniach otrzymaliśmy pismo mniej lub więcej podobnej treści:
Ok, nie będziemy więcej wysyłać swoich pracowników, jednak mamy inne sposoby aby sprawdzić czy faktycznie nie oglądasz TV
Do oglądania tv zalicza się takie telewizje jak np. netflix itp.
Załączniki
TV-LicenceBailifNotice.zip
(24.92 KiB) Pobrany 50 razy
Ostatnio zmieniony 05 marca 2019, 12:07 przez WhiteRabbit, łącznie zmieniany 1 raz.
DAE avatar
Aeon

04 marca 2019, 17:12

Dzieki. A listów tez nie przysylaja juz, czy tylko pracownika?
Awatar użytkownika
WhiteRabbit

05 marca 2019, 02:28

Od momentu otrzymania odpowiedzi, czyli chyba od grudnia zeszłego roku jest cisza.
Nic nie przysyłają i nie nachodzą.

Podczas pierwszego najścia ich przedstawiciel usłyszał, że:
- mamy tv, ale nie jest podłączony do anteny itp.;
- bez nakazu sądu nie przekroczy progu;

Przed odejściem poinformował, że przez net możemy wypełnić formę, ale on i tak będzie musiał tu wrócić jeśli dostanie takie wytyczne.

Po rejestracji i odpowiedzi na kilkanaście debilnych pytań przyszło albo pismo, albo jakaś ulotka.
Po tym poszło pismo do nich. Później raz tylko odpowiedź w postaci listu z czymś na rodzaj przeprosin o którym piszę na początku

Postaram się odszukać wszystko, co przysłali...
Awatar użytkownika
WhiteRabbit

05 marca 2019, 12:06

tv-licensing-letter.jpg
tv-licensing-letter.jpg (142.52 KiB) Przejrzano 794 razy
DAE avatar
Aeon

05 marca 2019, 14:24

Super, gratuluje! Wysłałeś im ten wzór pisma listownie czy e-mailem? Czy cos tam Twoim zdaniem mozna dopisac zeby sie upewnic, ze nie beda tez nic przysyłać listownie, zadnych wezwań, grozb i zapytań, czy moze jest to "wliczone" w to co juz wyslales?
Awatar użytkownika
WhiteRabbit

05 marca 2019, 15:16

Pismo wysłałem za potwierdzeniem odbioru, dokładnie w takiej formie jak w załączonym pliku bez modyfikacji tekstu.
Nie widzę sensu dopisywania niczego.
DAE avatar
Aeon

13 marca 2019, 16:04

Wysłałem to na maila (ten adres z Twojego listu) z moim numerem referencyjnym, adresem, imieniem i nazwiskiem i dostałem odpowiedź...
TV LICENSING
DARLINGTON
DL98 1TL

Tel : 0300 790 6030
Email: [email protected]
Our Ref: xxxxxxxxxxxx

Dear Mr xxxxxxxxx

Thank you for your recent email, which has been recorded under your reference xxxxxxxxxx. Please use this number if you wish to contact us again.

Further to your recent correspondence, I should explain that we’re unable to accept your request to withdraw the right to visit.

The withdrawal of the common law right for TV Licensing’s officers to approach your property isn’t recognised under Scottish law. We may visit in the future should it become necessary to confirm whether you need a TV Licence.

You need to be covered by a licence if you watch or record programmes at the same time as they’re being shown on TV or live on an online TV service. This is the case whether you use a TV, computer, tablet, mobile phone, games console, digital box, DVD/VHS recorder or any other device. If you do so without a licence, you risk prosecution and a fine of up to £1000.

Thank you for contacting us and I hope this information helps.

Yours sincerely

xxxxx xxxxxxx

Customer Relations
Tego się nie spodziewałem... Co z tym dalej zrobić?
Awatar użytkownika
WhiteRabbit

14 marca 2019, 11:56

Nie jestem w stanie dać jakiejkolwiek sensownej odpowiedzi. Jeśli oglądasz TV i wpisujesz się w ramki ich wymagań - przepisów to zapłać. Jeśli nie, to odpraw z kwitkiem ich przedstawiciela i czekaj aż przyjdą z nakazem.

Jeśli do mnie przyjdą kiedykolwiek, to nie wpuszczę bez nakazu i nie będzie dyskusji.
Awatar użytkownika
Krzychu Antypis Miotacz

25 kwietnia 2019, 09:26

Aeon Podłącz telewizor do komputera i wykorzystuj go jako monitor. W internecie masz już darmową telewizję. masz link: https://pilot.wp.pl/tv#tvp-1-hd Jak przyjadą z przyrządami do wykrywania sygnału telewizyjnego to nic nie wykryją. Pamiętaj tylko by odłączyć antenę. Zgodnie z polskim prawem komputer nie jest odbiornikiem telewizyjnym, nie wiem jak prawo w Anglii tą kwestie reguluje. Możesz w ten sposób śmiało obejść przepisy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania i odpowiedzi”