Krypto - Waluty - Bitcoiny.

DAE avatar
Tomasz21
Posty: 119
Rejestracja: 27 kwietnia 2019, 20:41

07 czerwca 2019, 12:14

2019.06.03.03.[PL]-text-Krypto-waluty-Bitcoiny.

Witam; Dzisiaj troszkę na temat krypto walut; ale całkiem z innego punktu widzenia. Zawsze patrzymy, na ten system jako użytkownik. Ale nie zastanawiamy się jak to działa? Nie chodzi w tej chwili o zabezpieczenie przed kradzieżą. Ale jak to funkcjonuje?I tutaj pojawia się taka ciekawostka. Zużycie prądu? To jest jedno, a drugie to ; co się stanie jak wyłączą ten prąd? Co będzie z naszymi aktywami? Czy stracimy? Czy może zyskamy? I tutaj z pomocą przychodzi taki mały przedruk:

Krypto-waluty
Czasopismo Joule, periodyk poświęcony zagadnieniom związanym z energią, opublikowało 16 kwietnia 2018 r. dochodzenie Alexa Vriesa, ekonomisty finansowego i specjalisty ds. technologii łańcucha bloków (ang. blockchain), który wyliczył, iż sieć Bitcoin pożera obecnie co najmniej 2,55 gigawata rocznie. Dla porównania, zbliżona ilość energii zasila Irlandię. Analityk zapowiada, że zapotrzebowanie sieci na elektryczność może na przestrzeni miesięcy wzrosnąć nawet kilkakrotnie. Bitcoiny są „wydobywane" przez komputery, które dokonują obliczeń; im dłużej krypto waluta jest w obiegu, tym więcej prądu pochłania „wykopanie" każdej cyfrowej „monety" (w 2009 r. jej koszt energetyczny był czterokrotnie mniejszy). W teorii istnieje również punkt krytyczny, po przekroczeniu którego energia potrzebna do przeprowadzenia takiej czynności będzie droższa niż sam bitcoin. Operacje finansowe wykorzystujące ten środek płatniczy także wymagają prądu (jedna transakcja zasilałaby teraz dom przez cały tydzień), zatem im częściej i powszechniej go stosujemy, tym więcej dwutlenku węgla wprowadzamy do atmosfery. Z tym dwutlenkiem węgla to jest żart. Wyliczenia De Vriesa nie uwzględniają nawet wydatków energetycznych innych popularnych krypto walut takich jak Ethereum czy Ripple.

Od Podszewki, to zaczyna wyglądać ciekawie; Pytanie? Czy ktoś się nad tym zastanawiał? Jakieś uwagi? Pozdrawiam. :ugeek:
ODPOWIEDZ