Ciekawy tekst

Rozmowy na ogólne tematy
DAE avatar
antonio.zapotocki

11 czerwca 2019, 02:06

Witam.
Oczywiście że facet ma rację ale nie we wszystkim. Tak samo jak przekleństwem naszego kraju było uwieżenie w plan Balcerowicza, który realizuje się w różnych formach do dziś, a tak naprawdę ten Pan doktoryzował się na podstawie pracy w której wykazywał wyższość gospodarki socjalistycznej nad kapitalistyczną itpi i był członkiem PZPR. Dam prosty przykład jakim był imbecylem lub na czyje działał polecenie - usztywnił kurs wymiany pomiędzy wlutami krajów zachodnich(dolar, funt, marka itp) w momenci transformacji gospodarczej i galopujacej inflacji. Skutkiem tego było ograbienie naszego kraju z rezerw walutowych i złota oraz duże zadłużenie. Jak to się dokonało? Bardzo prosto ktos kto miał wiedzę na ten temat (domyślcie się kto miał) brał kredyt w swoim kraju który opiewał na 3-5 % i inwestował go w lokaty w Polsce wcześniej po "sztywnym" kursie wymieniając dolary na złote - u nas oprocentowanie było wtedy na poziomie kilkunastu do kilkudziesięciu procent na lokatach przetrzymywał kasę np. pół roku i wycofywał po takim samym kursie, bo był "sztywny" do siebie zwracał kredyt a zarobek reinwestował znowu i tak kilka razy a później zgłaszał się i kupował za symboliczna złotówkę prywatyzowane zakłady itd. itp. skali tej grabierzy nikt nie jest wstanie dziś policzyć. I tak utalentowany obecnie profesor ma nagrody, zasługi i poważanie wiadomo kogo za dobry geszcheft wiadomego plemienia zmijowego.Tak naprawdę wykupowano nasz majątek narodowy budowany przez 3-4 pokolenia powojenne za pieniadze pochodzące z kombinacji i machlojek dokonanych na tego typu "inwestycjach" czyli tak naprawdę za pieniadze pochodzące z rezerw naszego kraju. Mówiąc prościej dopłacalismy złodzieją do tego aby zabrali nam co cenniejsze zasoby i jeszce dawalismy zwolnienia z podatków Zusu itp. aby tylko wzieli . . . resztę już znacie skutek taki jak widać miliony poza granicami kraju, niski przyrost naturalny lub ujemny i poniżanie całego narodu . . . całym serrcem jestem z Marcinem i wszystkimi którzy chcą to zatrzymać i odbudować.
Pozdrawiam.
DAE avatar
antonio.zapotocki

13 czerwca 2019, 02:37

Ja pindole i kurka mać nie myślałe że mi ktos to przesunie z innego postu i powoli z moim niedokończonym licencjatem jakimś guru ekonomicznym zostanę. Dzieki z góry, bo to więcej jak Nobel dla mnie znaczy i nobilituje do podwójnych starań. . .
ODPOWIEDZ