Pomysł na nazwę naszej waluty.

DAE avatar
AdamMichnik

04 grudnia 2019, 14:28

Ja też zauważyłem że potrzebne są wyjaśnienia na temat podstawowych kwestii związanych z kryptowalutami po odpowiedzi jaką otrzymałem na mój ostatni komentarz. Ktoś mi napisał że kryptowaluty równa sie piramida finansowa taka jak ambergold. Dlatego wyjaśniam że kryptowaluty to taki sam środek płatniczy jak złotówka czy dolar. Tylko lepszy bo złotówki czy dolary mogą być dodrukowane i stracić swoją wartość( czytaj inflacja) Natomiast kryptowalut nie można dodrukować bo jest ich określona ilość a ich wartość stale rośnie. Dlatego pytam jak dolar czy złotówka czy też kryptowaluta mogą być piramidą finansową? Takie stwierdzenia chyba wynikają z niezrozumiania tego czym są kryptowaluty i po co zostały stworzone. Widze też mylenie pojeć o tym czym są portfele kryptowalutowe a czy blockchain. Bo jak ktoś twierdzi że wpłacając swoje kryptowaluty na portfel sprzetowy czy blockchainowy daje je komuś na przechowanie to ewidentnie myli pojecia i nie wie czym takie portfele są. Bo skoro sie wrzuca posiadane przez siebie kryptowaluty na taki portfel i nikt nie ma do nich dostepu oprócz ich posiadacza to raczej oznacza że nikomu sie ich nie powierza i należa tylko do tego kto je wpłacił.Co prawda moze zostać wyłaczony prąd i nie bedzie mieli do nich dostepu ale tylko wtedy gdy wybuchnie wojna śwatowa lub jakiś kataklizm który całkowicie zlikwiduje internet. Tylko że w takim wypadku nie bedziemy sie mogli kontaktować i prowadzić handlu a jeżeli bedzie to możłiwe to tylko na małą skale a jak nie bedziemy mieli za sobą kontaktu to ciekawe jak bedzie wyglądał handle fizycznymi monetami jeśli takowe wprowadzimy i nastąpi jakiś kataklizm albo wojna? Już teraz byłoby to trudne bo przecież mieszkamy daleko od siebie i przynajmniej ja nie widze innego rozwiązania jak wymiana różnych dóbr poza matrixem przez internet. A co wy o tym myślicie?
DAE avatar
Tomasz21
Posty: 420
Rejestracja: 27 kwietnia 2019, 20:41

04 grudnia 2019, 19:00

Witam; @utywq135. Bardzo słusznie zauważasz, żeby kupić trzeba się dowodem wylegitymować.
Ale jest taka opcja, warta rozważenia ; Idę pod budkę z piwem, i pytam? Kto ma dowód osobisty i chce na jabola zarobić? Zawsze się ktoś zgłosi. Oczywiście może się targować, to jest jego prawo. Dajemy jemu grzebień do ręki, żeby się uczesał, wsadzamy do samochodu, jedziemy do banku, gdzie dokonujemy zakupu. Zabieramy towar, płacimy umówioną stawkę, odwozimy z powrotem pod kiosk. To wszystko. Nazywa się to zakup na słupa. Dość znana i popularna metoda. Mamy sztabkę złota. Dobrze, żeby była ona nie za duża. W przyszłości łatwiej nią będzie się posługiwać.
Wtedy smutni panowie na pewno do nas nie przyjdą, bo nie trafią. Jeden jest warunek; trzeba to zrobić odpowiednio wcześnie. Nie może to być robione na ostatnią chwilę. ( taka przypadłość wszystkich Słowian ).
Temat; krypto-waluty, uważam za zamknięty; Nie widzę potrzeby tłumaczenia, że to jest tylko cyrkowa „iluzja.” Jest to odpowiedź zarazem na następny post użytkownika; @Adam Michnik. Każdy ma swój rozum, i powinien się nim posługiwać stosownie do swojej „Wiedzy”. Jest to problem posiadacza tej pseudo waluty. Czy to jest piramida, czy też nie jest? To jest sprawa umowna. Ja pieniądze trzymam w przysłowiowej „skarpecie”. Zawsze tak robiłem, i dobrze na tym zawsze wychodziłem. A żyję już bardzo długo. Jako dzieciak, pamiętam pogrzeb Stalina. I późniejsze dziwne zbiegi okoliczności w tym kraju. Między Odrą a Wisłą. Pamiętam również decyzje naszych rządzących. Ja, jestem bardzo dobrym obserwatorem, i jakąś tam wiedzę posiadam na te tematy. Jak ten fałszywy system działa? W tym przypadku, to ja jestem dobrze zorientowany, i nie trzeba mnie tego tłumaczyć. To ja mogę to wytłumaczyć, co się wkrótce wydarzy. I jakie tego będą skutki. Ja tylko próbuję delikatnie uświadomić wszystkich, i przestrzec.
Pozdrawiam wszystkich „Słowian” bez żadnego wyjątku.
:ugeek:
Awatar użytkownika
robertleon
Posty: 302
Rejestracja: 26 lutego 2019, 17:58
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

04 grudnia 2019, 19:28

Pieniądz jaki by nie był dobrze by znikł, mamy waluty szkoda tracić czas na tworzenie nowych nawet gdyby miały coś kiedyś dać Ale do tego czasu może Pieniądz przestać mieć wartość chyba że na wagę ale to też nie pewne a pieniądz elektroniczny to za daleko od drogi głównej - Proponuję zbierać te co mamy i niech jakiś nie głupi zacznie rewolucje, Ja sam to będę robić i mam na was wyjebane i robie to dla was ale nie ukrywam że zależy mi by powstała grupa ludzi o konkretnych predyspozycjach której mogę oddawać część tego co zarobie Głupki i Ci w miare Ogarnięci.
.
Opcja druga - brałem udział w FutureNet słałem sugestie i wydaje mi się że Prezesi posmarowani szmalem i otaczając się gwiazdkami uśmiercili ten biznes na mocnych fundamentach taki Portal Społecznościowy który dawał zarobić, myślę że dało by się nawet tą strone Ariowie com przerobić ale to droga na około i zajebiście wymagająca i tylko po to by mieć możliwości jak FB więc odpada skoro można coś osiągnąć Prosto i iść dalej.
.
Chcecie zróbcie Krypto Walute będą boty se ją chandlować ale u Nas może ona słóżyć jako środek Płatniczy, ciekawe kto i czym będzie chandlować sprzedawać - szkoda, może lepiej gdyż jest nas trochę 1000+ ale z tego 80% choć patrzy to nie widzi albo nie patrzy a do tego weź jeszcze wymagaj czegoś(wtedy to 1 na Pi) - może być tak że tylko garstka będzie zapierdalać na Lepsze dla boskiej istoty ludzkiej ale jest taka opcja by ten 1000+ łatwo zobaczył co się dzieje i mógł reagować a to Klucz np po motywacji od Marcina Vam ale musielibyście ogarnąć tę grupe i w przyjemnej szacie graficznej pokazać Cele, Zespół i dołożyć zielono amarantowo biały przycisk Wesprzyj i tu czas na Waluty, rozumiesz Ja chciałem dwie grupy po 300 osób płacących mi bym sobie nad tym pomyślał i nie marnował środków albo nawet kierował grupą a Tu zobaczyłem że jednak im dobrze, przynjamniej gdyby uświadomili sobie na ile im komfortowo to już by coś dało a gdyby wyolbrzymiali to i tamto a później trzymali się tego to Sukces gdyby mieli opcje rozwiązania. No i to jest coś.
Sło. i Ksi.(4st.) w MAKHA. Asc. Chitra. Rachu Personalny i związany z Profesją w 1. 46%Ognia 8%Eter
.
Połóż Ręce Na Monitorze i Przelej mi 100złotych.
Jesteś zwykłym śmieciem, twoje wywody to lipa.
Wkurwia mnie ich głupota.edt
.
Możesz brać i To kopiować.
DAE avatar
Tomasz21
Posty: 420
Rejestracja: 27 kwietnia 2019, 20:41

07 grudnia 2019, 01:59

Witam; Pozwolę sobie znowu nawiązać do waluty, ale tym razem trzymanej w banku. Znowu taka mała ciekawostka, która dotyczy pieniędzy; na szczęście nie naszych. Nie są to krypto-waluty, ale fizyczne pieniądze w bezpiecznym Banku. Ale to się może w każdej chwili zmienić, i my staniemy na celowniku. Bank, niby bezpieczna instytucja. Tak większość z nas mniema, czy aby na pewno bezpieczna? Teraz postawię, odwrotne pytanie? Co się stanie, jeśli ktoś oczyści nasze konto? Czy jesteśmy wstanie to udowodnić? Pieniądze zostaną wypłacone w bankomacie, kamera będzie zepsuta, Pin będzie się zgadzał, Czy my jako obywatel, mamy jakieś szanse odzyskać skradzione pieniądze? Powiem tak; Czarno to widzę. Pieniądze które ukradziono, to były przelewy i wypłaty. Pytanie zasadnicze, Czy im to zwrócono? Dlaczego o tym piszę? Aby uświadomić, jak jest niebezpieczne w dzisiejszych czasach trzymanie pieniędzy w banku. Dobrze by było, żeby ludzie wreszcie zdali sobie z tego sprawę. Pozdrawiam. :ugeek:

FBI oferuje właśnie prawie 20 000 000 PLN nagrody za wskazanie przestępcy będącego mózgiem cyber-operacji okradających konta bankowe


Maksim Yakubets podejrzany jest o kierowanie „Evil Corp” (czy ktoś oglądał ostatnio Mr Robot?!). Jeśli ktoś zna Zeusa, Dridex czy Bugata – to właśnie produkty/malware ze stajni „Evil Corp”.
Obecnie oferuje się nagrodę w wysokości $5 000 000 za wskazanie informacji prowadzących do aresztowania Maksima Jakubetsa.
$100 000 000 szacowanych strat (głównie wynikających z „czyszczenia” kont ofiar), „Evil Corp”, milionowe nagrody bug bounty, perfekcyjnie zorganizowany „biznes”, elastycznie reagujący na działania rynku. Do tego support nierzadko lepszy niż w klasycznych, komercyjnych firmach. W zasadzie chyba jasno widać gdzie teraz lub już za niedługo popełniane będą najgłośniejsze przestępstwa. Czy jesteśmy na to gotowi?
DAE avatar
yapanwolf
Posty: 14
Rejestracja: 17 lutego 2019, 19:45

07 grudnia 2019, 22:29Swoboda- nazwa waluty którą proponuje Maciej.
Notabene świeetny wykład
DAE avatar
Tomasz21
Posty: 420
Rejestracja: 27 kwietnia 2019, 20:41

07 grudnia 2019, 23:15

Witam; ciekawa produkcja filmowa, naprawdę warto to obejrzeć. Daje dużo do myślenia. Bardzo wiele ciekawych punktów, które są bardzo mądre. Nawiązanie do górali, wolności, swobody, mądrości, przyjaźni; Wymiana towarowa pomiędzy Słowianami, „barter”. Mądry dobór właściwych słów, z wielkim zrozumieniem. Polecam gorąco, słuchać ze zrozumieniem.
Pozdrawiam.
:ugeek:
DAE avatar
Tomasz21
Posty: 420
Rejestracja: 27 kwietnia 2019, 20:41

12 grudnia 2019, 23:07

Witam; Ten tekst, i filmik, proszę potraktować jako ciekawostka; która dotyczy kupna srebra i złota;
Jest to pierwszy z brzegu materiał. Pod spodem są komentarze, tych co oglądali ten film. Też mato trzeba patrzeć z przymrużeniem oka. Dlaczego o tym piszę? I to pokazuję? Zamiast produkować swoje monety; które będą miały problem z certyfikatem? To zastąpić to monetami , albo sztabkami sprowadzonymi z Estoni. Monety i sztabki mają certyfikat. Dalsza odsprzedaż, wymiana, i robienie nimi zakupów, dają szansę na prawdziwość tej transakcji. Przecież nie wszyscy wszystkim wierzą? Te monety można by wprowadzić do obrotu, można by było płacić za zakupy. Oczywiście w przeliczeniu; Więc te małe by były najbardziej wartościowe, chodzi o wielkość zakupów.
Ot taki pomysł; ale w miarę bezpieczny; Robiąc zakupy za dwieście złotych, dzisiejszych można by było zapłacić taką monetą. Pytanie? Co na to sprzedający? On by nie mógł tego sprzedać na złom.
Tylko powinien puścić do obiegu; Trochę to wszystko jest problematyczne. Ale nie zawadzi mieć parę takich monet na stanie; srebrnych jak i złotych. Od tak na wszelki wypadek. Podaję link do filmu. Traktujcie go z przymrużeniem oka. A pod filmem; Uwagi oglądających.

Jakie ZŁOTO sprzedaje się w POLSCE? - Jacek Jakubiuk dla VETO*Tu macie tanie estońskie srebro bez vat - https://www.celticgold.eu/en/1-oz-silver-coins.html Przykładowo 1oz kangur 17,90€ ~ 77,20 zł Mennica skarbowa https://www.mennicaskarbowa.pl/product- ... rebra.html = 88,92 zł a nie wiem czym ten się różni https://www.mennicaskarbowa.pl/product- ... -24-h.html za wysyłkę dodatkowo 3,34 zł ??? Srebro z estonii do polski lub niemiec poniżej tygodnia dochodzi. Można płacić anonimowo w krypto też ;)

*Na jakości wykonania i detalach zapewne. Sprawdzanie domowe to wymiary suwmiarką, dokładna waga, dźwięk po uderzeniu monetę za pomocą aplikacji na smartfona (np bullion test), magnesem neodymowym czy przyciąga, no i oczywiście wizualne czyli kolor, detale... Dlatego warto zbierać jeden typ i wyrobić do niego oko. Nie wiem czy są jeszcze inne domowe bezinwazyjne, chętnie się dowiem :)

*Co wy promujecie?> Skąd się to wzięło, że mennica jest liderem? Zajrzałem na ceny ze strony mennicaskarbowa.pl i różnica w cenie z innymi sklepami jest porażająca. 12 zł na 1 uncjowej monecie srerbrnej (około), 25 na 1g złota, przesyłka 15 zł i dodatkowo 1,6% za formę płatności - STOP dojeniu klienta przez dilerów.

*metalelokacyjne.pl 80,35!!! No sorry, ale takie przebicie u was to jest przegięcie!

I to było na tyle, w sprawie własne pieniądze, jak je nazwać, jak je wyprodukować?
Pozdrawiam.
:ugeek:
DAE avatar
Zenon S
Posty: 25
Rejestracja: 09 listopada 2019, 18:02

20 grudnia 2019, 19:01

Calosc zagadnienia jest prosta ... Ci , ktorzy sa przy wladzy zrobia co beda chcieli. Dysponuja srodkami represji w pelnym tego slowa znaczeniu i legalnymi metodami mozna im skoczyc.
1) pieniadz konwencjonalny , zwany fiducjarnym . Ma wartosc tylko dlatego , ze ludzie wierza , ze ma. Sam w sobie jest kawalkiem zadrukowanego papieru albo krazkiem metalu , ktorego wartosc jest kilkaset razy nizsza niz ta jaka reprezuntuje udajac pieniadz.
W wypadku krachu pieniadze tego typu do niczego sie nie nadadza z tej prostej przyczyny , ze kawalek papieru toaletowego bedzie mial wieksza wartosc uzytkowa niz banknot 500 zlotowy.
2) krypowaluty sa zalezne generalnie od internetu i zamykajac go , likwidujemy caly problem , nikt nic nie ma.
3) metale szlachetne , mozna zdelegalizowac jedna ustawa ( patrz historia najwspanialszej demokracji swiata , USA) , Obrot zlotem , srebrem badz innymi metalami bedzie nielegalny i posiadaczy wsadzi sie do wiezienia jak zwyklych przestepcow. Wiadomo jest , ze zloto (przede wszystkim) bedzie mialo wartosc zawsze i dlatego od stycznia 2020 roku w Niemczech zbroniono kupowac ten metal (limit zmniejszono z 10 tysiecy euro do tysiaca euro ) bez wylegitymowania sie waznm ID . Ma to na celu sporzadzenie ewidencji osob posiadajacych walory w metelach szlachetnych. Tak aby mozna je potem zapuszkowac bez problemu.
4) Obrot bezgotowkowy jest najzabawniejszy bo tutaj juz mozna wszystko... Od zerekwirowania calosci posiadanych zasobow pienieznych do sterowania za pomoca finansow osobami niewygodnymi.

Jezeli przyjzymy sie temu co dzieje sie na rynkach monetarnych krajow Europy to zobaczymy , ze represje juz sie zaczely. Najlepszym przykladem sa Niemcy , ktore jako najwiekszy i najbogatszy kraj powinien byc ujarzmiony finansowo najpredzej. W tajemnicy wprowadzono zestaw ustaw tzw SAG , mowiacy , ze bank w razie klopotow moze zajac legalnie pieniadze posiadacza konta , BEZ KONIECZNOSCI ZWRACANIA ICH PO MINIECIU KRYZYSU !!! Zreszta pieniadze na koncie posiadacza NIE SA WLASNOSCIA wlasciciela konta a BANKU , wiec wszystko jest jak najbardziej legalne... Faktem jest juz teraz tzw „Negatywna stopa oprocentowania konta“ , czyli wplacasz pieniadze a po czasie masz ich mniej.
Konkluzja jest jedna , ustanawianie wlasnego pieniadza nie ma sensu , sens ma tylko wyslanie tej bandy zlodziei do piachu albo do wiezienia. Dopoki nie rozwali sie tej kliki na gorze nic nie bedzie normalne.
DAE avatar
Tomasz21
Posty: 420
Rejestracja: 27 kwietnia 2019, 20:41

20 grudnia 2019, 21:12

Witam; Bardzo sensowna odpowiedź, nareszcie ktoś, kto nie buja w obłokach, albo oparach rozpuszczających korę mózgową. Dużo już napisano w tym temacie, TUTAJ. To że dojdzie do handlu wymiennego, to jest tylko kwestią czasu. Taki handel był w czasie drugiej światowej, jak i krótko po niej. Pytanie? Co służyło wymianie? Czym się posługiwano? Głównie, złoto,srebro, diamenty, brylanty, Drugim środkiem płatniczym była żywność. Żeby żyć, trzeba jeść. Jutro też tak będzie. Jedynym problem jest to, że zlikwidowano sektor prywatnej żywności. Jesteśmy uzależnieni od dostawców z zewnątrz. To jest nasz główny problem. Dlatego to trzeba zmienić, jak najszybciej.
Pozdrawiam.
:ugeek:
DAE avatar
Zenon S
Posty: 25
Rejestracja: 09 listopada 2019, 18:02

20 grudnia 2019, 22:47

Tomasz21 pisze:
20 grudnia 2019, 21:12
Witam; Bardzo sensowna odpowiedź, nareszcie ktoś, kto nie buja w obłokach, albo oparach rozpuszczających korę mózgową. Dużo już napisano w tym temacie, TUTAJ. To że dojdzie do handlu wymiennego, to jest tylko kwestią czasu. Taki handel był w czasie drugiej światowej, jak i krótko po niej. Pytanie? Co służyło wymianie? Czym się posługiwano? Głównie, złoto,srebro, diamenty, brylanty, Drugim środkiem płatniczym była żywność. Żeby żyć, trzeba jeść. Jutro też tak będzie. Jedynym problem jest to, że zlikwidowano sektor prywatnej żywności. Jesteśmy uzależnieni od dostawców z zewnątrz. To jest nasz główny problem. Dlatego to trzeba zmienić, jak najszybciej.
Pozdrawiam.
:ugeek:
Ja sie tym tematem wczesniej juz interesowalem. A teraz pan , panie Tomaszu dal jasna odpowiedz na pytanie dlaczego likwiduje sie prywatne rolnictwo a pacjenta , ktory zarznal swoja wlasna swinie w celach konsumpcyjnych pociagnieto do odpowiedzalnosci prawnej .... Ta banda musi byc usunieta bo w przeciwnym razie skonczymy jako niewolnicy...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elementy nowego świata”