Intuicja ma ogromne znaczenie w życiu człowieka. Wiele osób postrzega ją jako swojego rodzaju przewodnika na drodze do celu i korzysta z niej chcąc uzyskać odpowiedź na pytanie: „Co mam zrobić, aby osiągnąć sukces?”

Ale często nie wszystko wychodzi tak, jak się spodziewamy i tracimy wiarę w moc swojej intuicji.

Dlaczego tak się dzieje?

1. Dwa rodzaje intuicji

Wiele osób uważa, że ​​intuicja jest narzędziem, które pomaga uzyskać korzyści. Kiedy ktoś mówi: „Chcę rozwijać intuicję”, to musimy od razu wyjaśnić – którą? Istnieje prawdziwa intuicja, ale jest też intuicja z umysłu. To ta druga podpowiada człowiekowi rozwiązania, które tak naprawdę polegają na oszukiwaniu samego siebie. I człowiek dostanie to, czego chce, ale po jakimś czasie jego życie się rozpadnie.

Prawdziwa intuicja pochodzi nie z naszej głowy, lecz dana jest nam od Wszechświata, a to są dwie różne rzeczy.

Musimy zrozumieć, że to samo życie nas prowadzi i podpowiada nam. Nie zawsze będzie się zgadzać się z tym, co robimy dzisiaj. I aby intuicja życia zaczęła działać w naszym życiu, trzeba żyć z poczuciem zaufania i wybierać właściwą życiową ścieżkę, nie w oparciu o chcenie, lecz poczucie głębokiej więzi z prowadzącą nas Siłą.

2. Ważna jest ścieżka, którą człowiek wybiera

Jeśli od samego początku człowiek przeciwstawia się życiu i ukierunkowany jest jedynie na rozwiązanie swoich własnych celów i zadań, to prawdziwa intuicja nie przejawi się w jego życiu. Ale zawsze ma inny wybór –  zaufać prowadzeniu. Taki człowiek słucha swojego wewnętrznego głosu i zwraca uwagę na podszepty Wszechświata. Nieustannie poszukuje odpowiedzi na pytania: „Dokąd kieruje mnie życie? Gdzie powinienem pójść? W jakie relacje i z kim wchodzić?”.

I odpowiedzi przychodzą do niego na różne sposoby: przez ludzi, książki i czasopisma, programy telewizyjne i inne źródła.

Na pierwszej ścieżce dostaje satysfakcję, która znika powierzchownie i szybko. W drugim przypadku otrzymuje spełnione życie, prawdziwych przyjaciół, ciekawą pracę i inspirację. Czasami trzeba się zatrzymać i poczekać. Ważne jest, aby poczuć i zadać pytanie: „Czy Wszechświat chce takiego rozwiązania sytuacji?”

3. Jak zrozumieć, że wybrana ścieżka jest prawdziwa?

W zrozumieniu, czy wybrana ścieżka jest właściwa pomoże stan, którego człowiek doświadcza. Jeśli żyje on w zgodzie z życiem, z Wszechświatem, to ma poczucie, że żyje prawdziwie, w radości i spełnieniu.

Rozumiem, że wiele osób nie zna tego stanu.

Nie ma teraz wielu szczęśliwych ludzi. Dlaczego? Ponieważ tak wielu ludzi jest egoistami. Sami wybrali tę drogę i żyją w ciągłym napięciu i stresie. Jest w nich pustka. Zazdroszczą innym najmniejszych sukcesów. W rezultacie w społeczeństwie pojawia się agresja, rywalizacja i konflikty.

„Intuicja to jedna ze zdolności, która pomaga człowiekowi odkryć i zrealizować swoje przeznaczenie.”

Intuicja ma ogromne znaczenie w życiu człowieka. Jeśli szukamy celu, to po wejściu na ścieżkę zaufania w życiu, intuicja w naturalny sposób zacznie się przejawiać i wzmacniać. Stanie się naszym pomocnikiem na drodze do odnalezienia i realizacji celu.

Ważne jest, aby zobaczyć, że życie jest mądre, a nie przypadkowe i chaotyczne. Jeśli ktoś to zauważa, zobaczy w swoim życiu wiele przypadków, w których życie troszczyło się o niego, chroniło go i prowadziło. Każdy człowiek ma zasób, który doprowadzi go do prawdziwej intuicji. To zasób zaufania. Zaufanie do życia, w jego mądrość i miłość pomoże człowiekowi przenosić góry i odnaleźć własną drogę do szczęścia.

Artykuł został przygotowany na podstawie materiałów z wywiadu Olega Gadeckiego. Jak rozwijać intuicję.  

Tłumaczenie: Anna Ewa Wrzesińska

Jeśli chcesz skopiować fragment tekstu lub udostępnić go w całości, dodaj proszę pod nim imię i nazwisko autora, tłumacza oraz podlinkowany adres: www.slowianska.pl

Odwiedź stronę autora i pamiętaj by wspierać dobre treści!

W przypadku naruszenia praw autorskich lub licencyjnych prosimy o kontakt

>