“Świat w swojej esencji nie jest niczym więcej niczym mniej niż odbiciem tego, czym staliśmy się w naszym wnętrzu, naszych myślach, emocjach, uczuciach, naszych wierzeniach, modlitwach (…). Zamiast myśleć o wszechświecie jako o czymś już stworzonym, w którego środek zostaliśmy wrzuceni i mamy jego doświadczenia, musimy pojąć, że wszechświat jest rezultatem tego co robimy/stwarzamy w naszym życiu.”
Greg Braden 

W trakcie życia zdobywając różne doświadczenia i nauki tworzymy pewne postawy, przekonania, nawyki, które generują określone procesy myślowe. W umyśle mamy gotowe schematy, gotowe ramy, które sami preparujemy, albo ktoś „życzliwie” nam je wszczepił.  Według zwolenników teorii mechaniki kwantowej, której ojcem jest Max Plank, laureat nagrody Nobla w dziedzinie fizyki z 1918 r. człowiek ma nieograniczone możliwości kreacji świata, w którym żyje a narzędziem kreacji jest ludzka myśl i emocje. Otacza nas pole energii, które łączy nasze ciała, świat i wszystko we wszechświecie, otwiera drzwi potężnych i tajemniczych możliwości. Materia powstaje z energii. Energia podąża za uwagą.

Zgodnie z tą teorią zmiana sposobu myślenia może zmienić całe życie. Jeśli czujemy się smutni, przygnębieni, boimy się o finansowe jutro, zauważamy, że prześladuje nas pech to czas zacząć przyglądać się baczniej swoim codziennym myślom i zacząć je świadomie zmieniać.  Myśli powodujące uczucie smutku, żalu, gniewu, lęku należy zamienić na myśli generujące uczucia miłości i wdzięczności. To klucz do zmian na szeroką skalę.

Nie jest to proces łatwy. Mamy jednak mnóstwo narzędzi do przeprogramowywania swoich mózgów.  Oto kilka z nich:

1. Częste powtarzanie wzmacniających afirmacji sprawia, że tworzą się nowe drogi neuronalne w mózgu i zaczynają zachodzić procesy biochemiczne w organizmie  zgodne z nowym “kodem”.

2. Słuchanie muzyki wpływa na zmianę nastroju. Wystarczy wybrać odpowiedni rodzaj muzyki potrzebny do zmiany nastroju.

3. Na poprawę nastroju wpływa doskonale zabawa z własnym zwierzakiem, podziwianie piękna przyrody, sztuki.

4. Uprawianie sportu sprzyja uwolnieniu od natłoku niechcianych myśli.

5. Zmiana przekonań na swój temat – praca nad sobą, odnalezienie mocnych stron i ich wzmacnianie przez koncentrowanie się na nich. Uznanie, że inni postrzegają ludzi i rzeczy poprzez pryzmat własnych doświadczeń. Co jest brzydkie dla mnie, dla innego może być piękne.

„Nauka cudów” to świetny film, w którym Gregg Braden w prosty sposób tłumaczy jak i co powinniśmy robić, by osiągać zamierzone cele i obrać właściwy kierunek myślenia.

Podobne artykuły:
“Umysł to praca mózgu – neurobiologia w poszukiwaniu twojej drogi do zdrowia”
“Jak muzyka manipuluje naszym mózgiem”. 
 “Uwięzieni we własnych myślach – budowanie tożsamości.”

Odwiedź stronę autora i pamiętaj by wspierać dobre treści!

W przypadku naruszenia praw autorskich lub licencyjnych prosimy o kontakt

>