W naszych czasach bardzo toksyczne dla moralności człowieka rzeczy podawane są w pięknych humanistycznych opakowaniach.

Zwróćcie uwagę, że aktywnie propagowane jest niechlujstwo – brudne, przetłuszczone włosy, podarte spodnie, koszule o połach różnej długości lub zapinane specjalnie nie na te guziki.

Pracownicy szpitali psychiatrycznych wiedzą, że w historii choroby jest taki punkt: schludność chorego.

Jeśli chory nie jest schludny, mówi to o jego ciężkim rozstroju psychiatrycznym. Kiedy człowiek stale nosi porwaną odzież, nie myje włosów czy nieprawidłowo zapina guziki, jest to symptomem psychiatrycznym, który jednak dziś jest opakowany w pojęcie mody młodzieżowej.

Przyjrzyjmy się bohaterom popularnych filmów sensacyjnych czy thrillerów – to bardzo silni ludzie pokonujący swoje problemy, niszcząc i demolując wszystko to, co żywe i nieżywe na swojej drodze.

To w psychiatrii jest rodzaj schizofrenii, w której łączy się patologiczne młodzieńcze okrucieństwo z otępieniem serca, czyli patologicznym brakiem uczuć.

Inna cecha człowieka to zbytni racjonalizm, który dziś nazywany jest pragmatyzmem. To również jest objawem schizofrenii. Zwykły człowiek myśli często, że schizofrenik jest irracjonalny, ale nie jest tak. Schizofrenik jest nadmiernie racjonalny, ale przy tym pozbawiony uczuć.

I właśnie do tego – „mniej emocji, więcej pragmatyzmu” – nawołuje się dzisiaj młodych ludzi.

Czym jest z punktu widzenia psychiatrii brak wstydu intymnego? Opowiadając młodym ludziom o bezpiecznym seksie, nakierowuje się ich na zaspokajanie potrzeb seksualnych przy jednoczesnym obniżeniu znaczenia wartości rodzinnych i małżeńskich, które są jednym z najważniejszych elementów normalnej psychiki.

Przy ich braku nie da się uniknąć różnorodnych zaburzeń, bolesnych dla stanu psychiki.

To z kolei prowadzi do degradacji umysłowej całego społeczeństwa.

I. Miedviedieva, www.vk.com

Tłumaczenie: Anna Wrzesińska

Źródło zdjęcia: https://ru.sm.news/

Jeśli chcesz skopiować fragment tekstu lub udostępnić go w całości, dodaj proszę pod nim imię i nazwisko autorki oraz tłumaczki i podlinkowany adres: www.slowianska.pl

Odwiedź stronę autora i pamiętaj by wspierać dobre treści!

W przypadku naruszenia praw autorskich lub licencyjnych prosimy o kontakt

>