Pomocy ! Zagubiona

DAE avatar
ariowie
Site Admin
Kontakt:

23 lipca 2019, 11:03

Mariolka22 za swoje zachowanie na razie sobie odpocznie od forum. Za dużo wprowadzania chaosu i niepotrzebnych generalizacji.

Zawsze zgłaszajcie takie posty do adminów (opcja "zgłoś ten post"), zaoszczędzimy sobie czasu ;)
DAE avatar
antonio.zapotocki

24 lipca 2019, 02:09

Witam.
Szkoda, że została zbanowana zawsze miło jest wykazać komuś jego nie potrzebne zatrzećwieżenie i przekonać do pracy nad sobą. Tyle mam jeszcze argumentów i doświadczenia mojego i znajomych, że całą tą argumentację Mariolki mogę wciągnąć nosem. . . hahahah no cóż jakoś tak wyszło.
Pozdrawiam serdecznie i do następnego razu.
PS. Szkoda mi jej jako człowieka i kobiety i błądzącej duszy czyli potrójnie . . .
DAE avatar
Ratomir

25 lipca 2019, 07:41

Hej, za dużo dymu z tego było. Taką historię trzeba opanować i ... otorbić jak wrzód. Inaczej po jakimś czasie pojawi się z nowymi rewelacjami i tak w kółko. Szkoda prądu. Pozdrowienia!
DAE avatar
Tyler Durden

25 lipca 2019, 22:10

Posłuchaj przemysl ppwinno pomóc

DAE avatar
Ratomir

27 lipca 2019, 11:25

Co prawda chciałem zakończyć już ten temat, tym bardziej że zniknęła sama zainteresowana ... a my niesiemy jej przesłanie :)
Czcigodny Ajahn czy jak mu tam, niestety nie wie o czym mówi. Krótka wizyta w szpitalu u pacjentów pomogłaby temu Panu zakończyć te rewelacje. Jeżeli komuś się wydaje że klimaty medytacyjno-buddyjskie są remedium na wszystkie choroby i ból istnienia to jest w błędzie. Zalecałbym Ajahnowi regularną przebieżkę bo źle wygląda. Prosty ze mnie chłopak.
DAE avatar
ewamonolit

31 lipca 2019, 17:36

Kochana Elu!
Czuję Twoje rozdarcie i niesłychany smutek. Wołasz o pomoc, więc powinnaś ją otrzymać. Jeśli wciąż nie potrafisz odnaleźć szczęścia w sobie i wokół siebie, oferuję swoją skromną osobę i przestrzeń na łonie natury, by wyrzucić myśli i emocje, które Ci szkodzą. Jeśli czujesz taką potrzebę, odezwij się! Mój adres e-mail: [email protected]
Tulę Twoje serce- Ewa
DAE avatar
Tomasz21

31 lipca 2019, 23:45

Witam; Odpowiedź; @Ratomir. Nie do końca się mogę zgodzić, To co jest mówione na tych filmach, ( ja je obejrzałem ). Zawiera pewną mądrość, jest ona ukryta pomiędzy zdaniami które on mówi. Jest to przekaz do publiczności która tam siedzi i słucha, są to turyści, w większości przypadku. To tak jakby , ktoś się starał zrobić wykład w przedszkolu. Język musi być prosty i zrozumiały, dla wszystkich. Wliczając w to tych najbardziej tępych. Dlatego ten przekaz jest taki prosty, banalny, i ogólnikowy.
*Cytuję; Krótka wizyta w szpitalu u pacjentów pomogłaby temu Panu zakończyć te rewelacje. On odwiedza szpitale i chorych ludzi, jest o tym mowa w innych jego odcinkach. Jego zadaniem jest naprowadzić człowieka na właściwy kierunek. A dalej to sam poszkodowany musi uruchomić chęć wyzdrowienia z choroby. I niektórym to się udaje. Jest to kwestia zrozumienia o czym on mówi. Chory pacjent musi to zrozumieć.
*Cytuję; Jeżeli komuś się wydaje że klimaty medytacyjno - buddyjskie są remedium na wszystkie choroby i ból istnienia to jest w błędzie.
Medytacja i wewnętrzne wyciszenie, pomaga wyjść z choroby, Ewidentnie każdej. Nawet złamanie nogi, jak leżysz spokojnie, to szybciej się zrośnie chora noga. Wyciszony organizm może bardziej się skupić na leczeniu nogi. A nie zajmować się pierdołami. To organizm chorego leczy tą nogę, a nie lekarz.
*Cytuję; Zalecałbym Ajahnowi regularną przebieżkę bo źle wygląda
Zapewne masz rację, trochę ruchu pomaga utrzymać kondycję zdrowotną. Ale zauważ , że wszyscy mnisi, mają taką posturę, tak wyglądają. pomimo to, że się nie obżerają. Ich tryb życia, dużo siedzą; jest chyba przyczyną takiego wyglądu. Dieta żywieniowa tej grupy społecznej jest minimalna, jeśli chodzi o ilość jedzenia. Utrzymują się z darowizn. Tak, że po wnikliwej analizie, to wszystko wygląda troszkę inaczej. W każdym bądź razie, ja w jego prelekcji, znalazłem coś co zamierzam wykorzystać, z korzyścią dla siebie. Pozdrawiam.
:ugeek:
DAE avatar
Ratomir

06 sierpnia 2019, 13:23

Do @Tomasz21 kilka słów komentarza:, po cytacie:

"*Cytuję; Krótka wizyta w szpitalu u pacjentów pomogłaby temu Panu zakończyć te rewelacje. On odwiedza szpitale i chorych ludzi, jest o tym mowa w innych jego odcinkach. Jego zadaniem jest naprowadzić człowieka na właściwy kierunek. A dalej to sam poszkodowany musi uruchomić chęć wyzdrowienia z choroby. I niektórym to się udaje. Jest to kwestia zrozumienia o czym on mówi. Chory pacjent musi to zrozumieć.
*Cytuję; Jeżeli komuś się wydaje że klimaty medytacyjno - buddyjskie są remedium na wszystkie choroby i ból istnienia to jest w błędzie.
Medytacja i wewnętrzne wyciszenie, pomaga wyjść z choroby, Ewidentnie każdej. Nawet złamanie nogi, jak leżysz spokojnie, to szybciej się zrośnie chora noga. Wyciszony organizm może bardziej się skupić na leczeniu nogi. A nie zajmować się pierdołami. To organizm chorego leczy tą nogę, a nie lekarz.
*Cytuję; Zalecałbym Ajahnowi regularną przebieżkę bo źle wygląda
Zapewne masz rację, trochę ruchu pomaga utrzymać kondycję zdrowotną. Ale zauważ , że wszyscy mnisi, mają taką posturę, tak wyglądają. pomimo to, że się nie obżerają. Ich tryb życia, dużo siedzą; jest chyba przyczyną takiego wyglądu.

Zatem
ad.1.
Pan Ajahn "odiwedza szpitale" ale sam nie leczy. Równie dobrze byłby ktokolwiek kto oddaliłby na chwilę myślenie o stanie choroby, ksiądz, fryzjerka itd. Wszystko co nie szkodzi.

ad.2
Złamanie nogi - wiem bo miałem złamane obie kości podudzia - i ostateczną terapią było.... chodzenie w opatrunku na złamanej nodze.
Bolało. Sarkofag gipsowy i leżenie spokojne czyli bezruch nie przynosił postępów w leczeniu.

ad.3
W moim pokoleniu mnisi buuddyjscy są kojarzeni z Bruce'm Lee i jego kolegami :) na podstawie znanego filmu, hehehe.
Teraz każdy kto ma ambicję być uznanym za mędrca ubiera się w chałat, niektórzy mają brody i takie różne gadżety.....
Więc lekarzu - lecz się sam i pokaż w jakiej jesteś formie, czyli pod tym względem Pan Sanjaya bardziej do mnie przemawia.
Przykładem.

Sława!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”