Skasowanie-tysięcy kanałów na You Tube.

DAE avatar
Tomasz21
Posty: 267
Rejestracja: 27 kwietnia 2019, 20:41

06 czerwca 2019, 21:12

„You Tube” skasuje tysiące kanałów z „niewłaściwymi” treściami

„You Tube” skasuje tysiące kanałów z „niewłaściwymi” treściami
Opublikowano: 06.06.2019 | Kategorie: Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Walka z wolnością słowa w Internecie staje się coraz bardziej brutalna. Amerykańskie lewicowe portale społecznościowe zapowiadają krucjatę wobec niektórych rodzajów treści. Po ostatnim nasileniu cenzury na „Facebooku” przyszedł czas na podobne ocenzurowanie portalu „You Tube”. Jak wynika z oficjalnych informacji opublikowanych przez przedstawicieli portalu „You Tube”, na celowniku cenzorów znajdą się kanały promujące treści prawicowe oraz teorie spiskowe czy alternatywną medycynę.
Zapowiedziano, że na skutek podjętych decyzji, konta z których będą publikowane takie treści zostaną po prostu skasowane. Zabroniona będzie zawartość, która może promować alternatywne teorie na temat zamachów z 11 września 2001 roku, ale również pseudonaukowe teorie takie jak ta o płaskiej Ziemi. Dodatkowo zapowiedziano bezwzględną walkę z wszelkimi rodzajami tak zwanego “suprematyzmu”, rozumianego jako stwierdzenie, że jedna grupa ludzi jest lepsza od drugiej ze względu na płeć, wiek, rasę, religię czy orientację seksualną. W tym kontekście interesujące jest to czy represje dotkną również kanały wychwalające żydowski szowinizm.
Oznacza to, że z dnia na dzień na platformie „You Tube” może zniknąć wiele tysięcy kanałów. Przedstawiciele portalu zapowiedzieli, że kasowanie zacznie się od razu, ale cała operacja może potrwać nawet kilka miesięcy. Algorytmy mają zwalczać również filmy promujące alternatywne formy terapii, które YouTube uzna za fałszywe. Takie treści nawet jeśli nie zostaną skasowanie to będą głęboko ukryte przed użytkownikami i nie będą w żaden sposób promowane. Zdaniem YouTube jest to działanie w interesie widzów, którzy mogą zostać przez to wprowadzeni w błąd. Zwalczanie wolności słowa w internecie postępuje bardzo szybko. Cenzorskie zapędy amerykańskich korporacji internetowych takich jak Facebook czy Google narastają. Usuwanie zawartości uznanej przez nie za niewłaściwą, dopiero się zaczyna, a celem jest przeobrażenie Internetu w taki sposób, aby dominowały tylko treści zgodne z lewicową wizją świata.
https://wolnemedia.net/you-tube-skazuje ... tresciami/
Na podstawie: Independent.co.uk
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl
Zaczyna się robić naprawdę ciekawie, Ktoś powiedział: Obyś, żył w ciekawych czasach. Pozdrawiam,
:ugeek:
DAE avatar
Arian R1A
Posty: 9
Rejestracja: 04 marca 2019, 11:02

01 lipca 2019, 15:50

niestety, proces oduraczania Polaków trwa
Awatar użytkownika
petros weda
Posty: 13
Rejestracja: 26 czerwca 2019, 11:44
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

01 lipca 2019, 19:56

Tak, ich prawda jest jedynie słuszna. Skąd ja to znam? Wiem ! Z plenum kc pzpr. A tak poważniej - może wreszcie uda się stworzyć rodzimy portal społecznościowy? Nie wyobrażam sobie rzeczywistości bez tych wszystkich wspaniałych ludzi których poznałem dzięki internetowi.
Wszystko jest we wszystkim w wiecznym teraz.

[email protected]
Awatar użytkownika
kulsson
Posty: 262
Rejestracja: 28 marca 2019, 22:16

11 lipca 2019, 18:28

Obecnie chyba cda jest taką najlepszą alternatywą i w dodatku polska firma.

Najlepiej się zabezpieczyć i zgrywać filmy na dyski bo niedługo tj 22 lipca akta 2.0 wejdą w życie i kto wie czy nie zacznie się masowe usuwanie filmów i kanałów czy będą to robić powoli tak aby nie zrobić hałasu w sieci.
Ten świat nie potrzebuje więcej ludzi sukcesu. Planeta Ziemia potrzebuje więcej ludzi pokoju, braci i sióstr głoszących dobre wieści, uzdrowicieli, kreatorów dobrego życia oraz miłości w każdej postaci
DAE avatar
Tomasz21
Posty: 267
Rejestracja: 27 kwietnia 2019, 20:41

11 lipca 2019, 19:57

Witam; Cytuję: może wreszcie uda się stworzyć rodzimy portal społecznościowy? Nie wyobrażam sobie rzeczywistości bez tych wszystkich wspaniałych ludzi których poznałem dzięki internetowi.
Parę portali już mamy? A czy są one, rodzime? Czyli nasze. To można by długo dyskutować. Tak po mojemu, ten kawałek lądu, pomiędzy Odrą i Wisłą ma najgorzej przesrane. Pod tym względem. Podstawowe pytanie? O czym chcecie na tych portalach dyskutować? Jeśli o kotku , który się zesrał; to można używać tych dotychczasowych, one nadają się do tego wspaniale. Ale jeśli dyskusja ma być bardziej na serio, czyli tak na poważnie? To serwery trzeba przenieść za granicę, i musi to być bardziej neutralna zagranica . Pytanie Nr.2- Jakie posiadasz , posiadacie, umiejętności , z przedziału – Informatyka – bezpieczeństwo? Pytanie to, jest retoryczne; Większość ludzi umie tylko włączyć kompa. Nie chodzi w tym momencie o pisanie nowych programów. A chodzi o twoje, wasze, bezpieczeństwo. Które zależy tylko od ciebie samego.
Cytuję; Najlepiej się zabezpieczyć i zgrywać filmy na dyski bo niedługo tj 22 lipca akta 2.0 wejdą w życie i kto wie czy nie zacznie się masowe usuwanie filmów i kanałów czy będą to robić powoli tak aby nie zrobić hałasu w sieci.
Panie kolego; to już się dzieje, cały czas, bez przerwy. Jeśli ktoś obraca się w zasięgu paru portali, randkowych; ( przenośnia ). To może nie zauważyć znikających stron, wyciętych filmów, teksty, które bezpowrotnie przepadły.
Dlatego ponownie przypominam; Istnieje jeszcze internet, bez cenzury, i bez serwerów. Można tam wrzucić film, ciekawy tekst, i tego nie da rady usunąć.
Pozostanie na zawsze, tak długo jak będzie prąd w gniazdku i internet. Coś takiego już istnieje, dlaczego z tego nikt nie korzysta? Czekacie na lepsze czasy? A może to was nie dotyczy? Jesteście z lepszej gliny ulepieni?
Lepsze znajomości macie, jesteście nietykalni? Przecież tego trzeba się nauczyć, kiedy chcecie to zrobić? Może dopiero jak was zablokują. Może wtedy, być trudno. Skąd weźmiecie instrukcję jak to zrobić? Widzę nadciągające czarne chmury, będzie burza. Próbuję ostrzec, przestrzec, ale bezskutecznie. Ręce opadają, z bezsilności.
Pozdrawiam.


Ps. „Mądry Polak po szkodzie”
:ugeek:
Awatar użytkownika
kulsson
Posty: 262
Rejestracja: 28 marca 2019, 22:16

12 lipca 2019, 03:11

Internet bezcenzury? W którym miejscu? Poprosimy konkretne namiary
Ten świat nie potrzebuje więcej ludzi sukcesu. Planeta Ziemia potrzebuje więcej ludzi pokoju, braci i sióstr głoszących dobre wieści, uzdrowicieli, kreatorów dobrego życia oraz miłości w każdej postaci
DAE avatar
Tomasz21
Posty: 267
Rejestracja: 27 kwietnia 2019, 20:41

12 lipca 2019, 10:34

Witam; Zastanawiałem się jak to zrobić? Podzieliłem na dwa etapy. Pierwszy to instrukcja instalacji na wszystkie dystrybucje. A druga część będzie jak to mniej więcej funkcjonuje.
HelloZeroNet
Zdecentralizowane strony internetowe korzystające z krypto Bitcoin i sieci BitTorrent - https://zeronet.io

Czemu?
Wierzymy w otwartą, wolną i nieocenzurowaną sieć i komunikację.
Brak pojedynczego punktu awarii: witryna pozostaje w sieci, dopóki obsługuje ją co najmniej jeden użytkownik.
Brak kosztów hostingu: witryny są obsługiwane przez odwiedzających.
Nie można zamknąć: nie ma go nigdzie, bo jest wszędzie.
Szybkie i działa w trybie offline: Możesz uzyskać dostęp do witryny, nawet jeśli Internet jest niedostępny.
cechy
Aktualizowane witryny w czasie rzeczywistym
Wsparcie dla domen Namecoin .bit
Łatwy w konfiguracji: rozpakuj i uruchom
Klonuj witryny za pomocą jednego kliknięcia
Bezautentyczna autoryzacja oparta na BIP32 : Twoje konto jest chronione przez tę samą kryptografię co portfel Bitcoin
Wbudowany serwer SQL z synchronizacją danych P2P: umożliwia łatwiejsze tworzenie stron i szybsze ładowanie stron
Anonimowość: Pełna obsługa sieci Tora z ukrytymi usługami .onion zamiast z adresami IPv4
Szyfrowane połączenia TLS
Automatyczne otwieranie portu uPnP
Wtyczka do obsługi wielu użytkowników (openproxy)
Działa z każdą przeglądarką / systemem operacyjnym
Jak to działa?
Po uruchomieniu zeronet.py będziesz mógł odwiedzać strony zeronet za pomocą http://127.0.0.1:43110/{zeronet_address} (np. http://127.0.0.1:43110/1HeLLo4uzjaLetFx ... P3qbRbTf3D ).
Gdy odwiedzasz nową stronę zeronet, próbuje znaleźć rówieśników za pomocą sieci BitTorrent, aby pobrać z nich pliki witryny (html, css, js ...).
Każda odwiedzana strona jest również obsługiwana przez Ciebie.
Każda witryna zawiera plik content.json , który przechowuje wszystkie inne pliki w haszy sha512 i podpis wygenerowany za pomocą klucza prywatnego witryny.
Jeśli właściciel witryny (który ma klucz prywatny dla adresu witryny) modyfikuje witrynę, podpisuje nowy content.json i publikuje go w systemie równorzędnym. Następnie peery weryfikują integralność content.json (za pomocą podpisu), pobierają zmodyfikowane pliki i publikują nową zawartość do innych peerów.
Jak dołączyć
Pobierz pakiet ZeroBundle:
Microsoft Windows
Apple MacOS
Linux 64-bitowy
Linux 32-bitowy
Rozpakuj w dowolnym miejscu
Uruchom ZeroNet.exe (wygraj), ZeroNet(.app) (osx), ZeroNet.sh (linux)
Terminal Linux
wget https://github.com/HelloZeroNet/ZeroBun ... x64.tar.gz
tar xvpfz ZeroBundle-linux64.tar.gz
cd ZeroBundle
Zacznij od ./ZeroNet.sh
Pobiera najnowszą wersję ZeroNet, a następnie uruchamia ją automatycznie.
Ręczna instalacja dla systemu Debian Linux
sudo apt-get update
sudo apt-get install msgpack-python python-gevent
wget https://github.com/HelloZeroNet/ZeroNet ... ter.tar.gz
tar xvpfz master.tar.gz
cd ZeroNet-master
Rozpocznij od python2 zeronet.py
Otwórz http://127.0.0.1:43110/ w przeglądarce
Arch Linux
git clone https://aur.archlinux.org/zeronet.git
cd zeronet
makepkg -srci
systemctl start zeronet
Otwórz http://127.0.0.1:43110/ w przeglądarce
Zobacz artykuł ArchWiki ZeroNet, aby uzyskać dalszą pomoc.
Gentoo Linux
layman -a raiagent
echo '>=net-vpn/zeronet-0.5.4' >> /etc/portage/package.accept_keywords
(Opcjonalnie) Włącz obsługę Tora: echo 'net-vpn/zeronet tor' >> /etc/portage/package.use
emerge zeronet
rc-service zeronet start
Otwórz http://127.0.0.1:43110/ w przeglądarce
Zobacz /usr/share/doc/zeronet-*/README.gentoo.bz2 aby uzyskać dalszą pomoc
FreeBSD
pkg install zeronet lub cd /usr/ports/security/zeronet/ && make install clean
sysrc zeronet_enable="YES"
service zeronet start
Otwórz http://127.0.0.1:43110/ w przeglądarce
Włóczęga
vagrant up
Uzyskaj dostęp do maszyny wirtualnej za pomocą vagrant ssh
cd /vagrant
Uruchom python2 zeronet.py --ui_ip 0.0.0.0
Otwórz http://127.0.0.1:43110/ w przeglądarce
Doker
docker run -d -v <local_data_folder>:/root/data -p 26552:26552 -p 127.0.0.1:43110:43110 nofish/zeronet
Ten obraz Docker zawiera proxy Tora, które jest domyślnie wyłączone. Uważaj, że niektórzy dostawcy usług hostingowych mogą nie zezwalać na uruchamianie Tora na swoich serwerach. Jeśli chcesz go włączyć, ustaw ENABLE_TOR środowiskową ENABLE_TOR wartość true (Domyślnie: false ). Na przykład:
docker run -d -e "ENABLE_TOR=true" -v <local_data_folder>:/root/data -p 26552:26552 -p 127.0.0.1:43110:43110 nofish/zeronet
Otwórz http://127.0.0.1:43110/ w przeglądarce
Virtualenv
virtualenv env
source env/bin/activate
pip install msgpack gevent
python2 zeronet.py
Otwórz http://127.0.0.1:43110/ w przeglądarce
Aktualne ograniczenia
Brak podziału plików torrentowych w celu obsługi dużych plików (dodano obsługę dużego pliku)
Nie więcej anonimowy niż Bittorrent (dodano wbudowane pełne wsparcie dla Tora)
Transakcje plikowe nie są kompresowane lub jeszcze zaszyfrowane (Dodano szyfrowanie TLS)
Brak witryn prywatnych
Jak mogę utworzyć witrynę ZeroNet?
Zamknij zeretet, jeśli już go używasz
$ zeronet.py siteCreate
...
- Klucz prywatny witryny: 23DKQpzxhbVBrAtvLEc2uvk7DZweh4qL3fn3jpM3LgHDczMK2TtYUq
- Adres witryny: 13DNDkMUExRf9Xa9ogwPKqp7zyHFEqbhC2
...
- Strona stworzona !
$ zeronet.py
...
Gratulacje, skończyłeś! Teraz każdy może uzyskać dostęp do Twojej witryny za pomocą http://localhost:43110/13DNDkMUExRf9Xa9 ... zyHFEqbhC2
Kolejne kroki: Dokumentacja programistyczna ZeroNet
Jak mogę zmodyfikować witrynę ZeroNet?
Zmodyfikuj pliki znajdujące się w katalogu data / 13DNDkMUExRf9Xa9ogwPKqp7zyHFEqbhC2. Po zakończeniu:
$ zeronet.py siteSign 13DNDkMUExRf9Xa9ogwPKqp7zyHFEqbhC2
- Witryna logowania: 13DNDkMUExRf9Xa9ogwPKqp7zyHFEqbhC2 ...
Klucz prywatny (wejście ukryte):
Wpisz klucz prywatny, który otrzymałeś podczas tworzenia witryny, a następnie:
$ zeronet.py sitePublish 13DNDkMUExRf9Xa9ogwPKqp7zyHFEqbhC2
...
Site: 13DNDk..bhC2 Publishing to 3/10 peers ...
Witryna: 13DNDk..bhC2 Udana publikacja dla 3 rówieśników
- Serwowanie plików ....
To jest to! Pomyślnie podpisałeś i opublikowałeś swoje modyfikacje.
Pomóż utrzymać ten projekt przy życiu
Bitcoin: 1QDhxQ6PraUZa21ET5fYUCPgdrwBomnFgX
Paypal: https://zeronet.readthedocs.org/en/late ... et/donate/
Sponsorzy
Lepsza kompatybilność z MacOS / Safari możliwa dzięki BrowserStack.com
Dziękuję Ci!
Więcej informacji, pomoc, dziennik zmian, witryny zeronet: https://www.reddit.com/r/zeronet/
Przyjdź, porozmawiaj z nami: #zeronet @ FreeNode lub na gitter
Email: [email protected] (PGP: CB9613AE)

Pozdrawiam. :ugeek:
DAE avatar
Tomasz21
Posty: 267
Rejestracja: 27 kwietnia 2019, 20:41

12 lipca 2019, 11:07

Witam; Druga część zapowiedziana przeze-mnie. Spróbuję napisać, opisać, bardzo prosto. Jak zostanie zainstalowana ta dystrybucja, to już możesz korzystać, oglądać i czytać. Ale żeby samemu coś wrzucić musisz otrzymać klucz, który jest zaszyfrowany i to mocno. Mając klucz możesz umieścić tam swój filmik. Który zostanie podzielony na części, i te część zostaną rozrzucone po świecie, ( te kawałeczki ). Od Japonii po Brazylię. Każdy kawałek dostaje swój kod – numer do odszukania. A w spisie istnieje, jest pokazany tytuł tego filmiku. Jak ja chcę go obejrzeć, to go wpisuję ( przenośnia ). I wtedy , ten film zostaje ściągnięty z całego świata tutaj do mnie. Mogę go obejrzeć, ale nie mogę skasować go, nie mogę nanieść poprawek. To może tylko zrobić właściciel klucza, tylko on ma dostęp do niego. Tak więc cenzura, i inne typy mogą cmoknąć. Trwałość takiej dystrybucji zapewnia ; powielenie jej przez innych użytkowników. Wtedy staje się nieśmiertelna. Jest tam poczta, bez żadnych pośredników; czyli list wysłany, zaszyfrowany, ode-mnie, d o ciebie
trafia bezpośrednio do ciebie, na komputer. ( Proton-Mail się chowa ).
Jest tam nasz Polski zakątek; Jest – JouTubePL. W tej chwili jest tam wrzuconych ponad 250 – filmów. Których już nie ma w tym internecie.
Jest też forum, z drażliwymi tematami. Tutaj cenzura by nie puściła, a tam są.
Jeśli chcesz mieć własną stronę; to klonujesz ją i już ją masz na własność.
Są tam wszystkie kraje; Od usmanów po Koreę Płn. Wszystkie języki, wszystkie tematy. Jeśli ktoś się zdecyduje, to ja mogę doradzić, co i jak tam trzeba zrobić. Instalacja według instrukcji, powyżej. Każdy może czytać; ale nic nie może zrobić. To jest tylko jedna z wielu dystrybucji, tego drugiego internetu. Jak coś to pytajcie. Pozdrawiam.
:ugeek:
Awatar użytkownika
kulsson
Posty: 262
Rejestracja: 28 marca 2019, 22:16

05 sierpnia 2019, 20:06

Tomasz21 pisze:
12 lipca 2019, 11:07
Witam; Druga część zapowiedziana przeze-mnie. Spróbuję napisać, opisać, bardzo prosto. Jak zostanie zainstalowana ta dystrybucja, to już możesz korzystać, oglądać i czytać....


Proponuję osobny post napisać w tej tematyce w technologiach :)
Ten świat nie potrzebuje więcej ludzi sukcesu. Planeta Ziemia potrzebuje więcej ludzi pokoju, braci i sióstr głoszących dobre wieści, uzdrowicieli, kreatorów dobrego życia oraz miłości w każdej postaci
Awatar użytkownika
kulsson
Posty: 262
Rejestracja: 28 marca 2019, 22:16

05 sierpnia 2019, 20:08

Ostatnio mieliśmy przykład na usunięcie kanałów: Marcina Roli wrealu24.pl oraz Iwone Shamsan tj Iwony Gajewskiej, która przedstawiała wiedzę odnośnie handlu dzieci, iluminatów i ostatnio o Epstainie. Youtube staje się globalną internetową telewizją.Ma większa władzę obecnie niż bbc, cnn czy tego typu telewizje.
Ten świat nie potrzebuje więcej ludzi sukcesu. Planeta Ziemia potrzebuje więcej ludzi pokoju, braci i sióstr głoszących dobre wieści, uzdrowicieli, kreatorów dobrego życia oraz miłości w każdej postaci
ODPOWIEDZ