Gospodarstwo do przejęcia

DAE avatar
CATALAYA
Posty: 8
Rejestracja: 20 marca 2019, 20:28

01 maja 2019, 09:36Kontakt:
[email protected]

(Post edytowany ze względu na stopkę autora, która mogłaby sugerować inny email do kontaktu)
Awatar użytkownika
robertleon
Posty: 232
Rejestracja: 26 lutego 2019, 17:58
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

02 maja 2019, 01:06

Potężnie ale Ja Bez Technologi Darmowej Energi nie chwycił bym się Gospodarstwa :)
Słońce i Księżyc(4st.) w MAKHA. Ascendent Chitra. Rachu Personalny i związany z Profesją w 1. 46%Ognia 8%Eter. Połóż Ręce Na Monitorze i Przelej mi 100złotych.
DAE avatar
Ratomir
Posty: 48
Rejestracja: 10 maja 2019, 08:20

10 maja 2019, 09:09

Tutaj Ratomir druh Jaruhy. Dziękuję Jaruha za nagranie dla mnie tego filmu. Teraz także osoby zainteresowane mogą pisać do mnie tutaj na portalu. Miejsce nadaje się bardzo dobrze na magazyn ekologicznej żywności, chłodnię, wytwórnię cydru lub browar. Bezpośredni link do opisu ogłoszenia znajduje się na portalu Bazos.pl https://nieruchomosci.bazos.pl/ogloszen ... rzedaz.php
DAE avatar
Ratomir
Posty: 48
Rejestracja: 10 maja 2019, 08:20

06 czerwca 2019, 07:35

Odpowiadam zbiorowo na pytania: do chwili obecnej korzyścią z całej tej sprawy związanej z gospodarstwem jest fakt taki, że poznałem naprawdę fantastycznych ludzi. Zarówno bezpośrednio jak i zdalnie. Mam coraz większą wiedzę z jakimi dylematami zmagają się nasi bracia i siostry zmierzające do niezależności i separacji od Matrixa. To prawdziwe WICHRY WOJNY.
Dlatego bardzo serdecznie pozdrawiam wszystkich z którymi spotkałem się osobiście, rozmawiałem poprzez Skype i telefonicznie.
Jest zrozumiałe, że posiadane takiego kawała ziemi z już istniejącymi budynkami jest szansą na niezależność i brak konieczności zmagania się z urzędami w sensie pozwoleń na budowę oraz ogólnie istniejącej i posuniętej do granic absurdu papierologii.
Ktokolwiek włoży własne zaangażowanie, środki i pracę, będzie oczekiwał własności stąd taka forma - tj. ogłoszenia.
Na ten moment nie ma osoby jednoznacznie zadeklarowanej w kwestii zakupu i przejęcia, dlatego zachęcam do rozmów we wszystkich zakresach. Szkoda, żeby to miejsce stało niewykorzystane tym bardziej, że ilość ziemi jest zacna a wszystkie osoby jakie były osobiście podkreślały ogromny potencjał jaki tkwi w tym miejscu. Ponadto goście zauważyli zgodnie, że na żywo wygląda wszystko ZNACZNIE lepiej niż na tych kilku zdjęciach. Naturalnie jestem skłonny rozmawiać zarówno o tzw. cenie jak a także o wariancie spłaty rozłożonym w rozsądnym czasie. Pogoda sprzyja więc zapraszam do kontaktu i odwiedzenia mnie tutaj nawet, gdyby do transakcji nie doszło. Sława!
DAE avatar
Ratomir
Posty: 48
Rejestracja: 10 maja 2019, 08:20

08 czerwca 2019, 07:49

Ze względu na Wasze sugestie i fakt, że nieruchomość wyjściowo byłaby trudna do opanowania ze względu na wielkość czyli koszty zakupu jak i środki niezbędne do remontu zdecydowałem się podzielić na części nie przekraczające hektara. Wpływa to na łatwość zakupu oraz zwiększa szanse na powstanie prawdziwej słowiańskiej koooperatywy na sąsiadujących działkach. Na każdej znajduje się budynek nadający się do szybkiej adaptacji do zamieszkania - działka wielkości do 9.000 metrów kwadratowych. Wszelkie dane kontaktowe w treści ogłoszenia, zapraszam. R

1.UWAGA: TYLKO DLA FAJNYCH LUDZI działki są w cenie po 70, 70 i 120 tys.

Działka nr1. z dużym budynkiem typu dawna kuźnia, dawna stolarnia z wiatami betonowymi, sąsiadująca z lasem.

Działka nr2. z małym budynkiem, sąsiadującym obok fundamentem do rozbudowy, ze stawem.

Działka nr3 z potężnym budynkiem magazynu i starą oborą do remontu lub rozbiórki.

https://nieruchomosci.bazos.pl/ogloszen ... rzedaz.php

2.UWAGA: DLA ZAREJESTROWANYCH NA PORTALU ARIOWIE.COM CENY SĄ ODPOWIEDNIO: 60, 50, 85 tys. złotych.
Pierwsza osoba ma możliwość wyboru działki.


UWAGA: Jestem dziś po rozmowie z biegłym geodetą jak również z notariuszem. Procedura jest taka: po wpłacie zadatku przystępujemy do podziału geodezyjnego co w tej sytuacji potrwa ok. 3 miesiące i będzie temat gotowy do zamknięcia transakcji
u notariusza. Natomiast już od początku może być nieruchomość wydana w użytkowanie i można sobie działać na miejscu.
Kto nie był zapraszam, kto był też zapraszam i mogę wysłać mms z mapką z wstępnie przygotowanym podziałem.
DAE avatar
Ratomir
Posty: 48
Rejestracja: 10 maja 2019, 08:20

30 czerwca 2019, 20:53

No witajcie. Jestem trochę zaskoczony, że tak bardzo -marząc o budowie własnych siedlisk słowiańskich - jesteśmy bardziej internetowymi wojownikami niż osobami zainteresowanymi działaniem w realnym świecie. Czyżby brakowało nam odwagi egzystencjalnej? Umożliwiłem zainteresowanym wejście we władanie i posiadanie kapitalnego miejsca, z zapasem przestrzeni dla przyjaciół, możliwością stworzenia kooperatywy. Chciałem udostępnić istniejące na terenie narzędzia i możliwości, na kapitalnych warunkach a tu.... nic. Co ciekawe dużo jest zapytań o przyjazną przestrzeń, miejsca do życia i podobne rzeczy. Jeszcze chwilę poczekam i jeżeli nikt realnie nie będzie zainteresowany skorzystam z ofert lokalnego wytwórcy wyrobów gumowych i przerobu innych rzeczy nieprzydatnych na przydatne. Pozdrawiam.
DAE avatar
MieczysławTabaczyk
Posty: 35
Rejestracja: 17 lutego 2019, 12:15

01 lipca 2019, 17:00

Gdybym miał pieniądze nie wachałbym się
Problem w tym, że ludzie wiszą mi pieniądze i nie chcą oddać...
Nie mogę też nikogo znaleźć, kto podjąłby się ściągnięcia owych długów...
Zapraszam na fb do grupy
Warsztaty i spotkania Słowian
DAE avatar
Ratomir
Posty: 48
Rejestracja: 10 maja 2019, 08:20

02 lipca 2019, 13:18

Mieciu, przyjedź, pogadaj ze mną, zaplanujemy, poczekamy. Tym kilku osobom, które tu były bardzo się podobało, pono wygląda znacznie lepiej niż na zdjęciach. Zaproś inne osoby... Może zrobimy w taki sposób, aby nie trzeba było dzielić geodezyjnie czy administracyjnie i bez księgi wieczystej osobno dla każdego kawałka - bo to mniejsze koszty. Kilka rodzin, grono przyjaciół... Gdyby była tu fajna ekipa sam zostawiłbym sobie jeden z kawałków gruntu. Te budynki co tu są to nowy wytwór, są w dobrym stanie technicznym nie to co gnijące stare chałupy po wsiach. Co ciekawe najtańsza z działką do hektara jaka się sprzedała ostatnio przy trasie rowerowej to poszła za ok. 100 tysiaków, a wcześniej dwie działki razem ok. hektar z gnijącą chatą bez podłogi i poniemiecką oborą za ok. 130.

Gdy mówiłem o tym odwiedzającym mnie ludziom to mówili, że wspólna własność to zarzewie konfliktów i problemów... To ja już nie wiem, nie potrafita się dogadać między swemi, raz a dobrze, kurczę to ja już nic nie zrobię.... Dawaj tu z ekipą przyjaciół od warsztatów, znajomych i będziemy działać.
DAE avatar
antonio.zapotocki
Posty: 153
Rejestracja: 25 marca 2019, 12:13

14 sierpnia 2019, 15:17

Witam.
Byłem widziałem i wszystko co jest tu napisane to prawda - mega miejsce z ogromnym potęcjałem można tam robić dosłownie wszystko i uprawy permakulturowe i jakąś produkcję czy agro-turystykę czy też wszystkiego po trochę naprawdę spory kawał ziemi z drzewami i kupą róznych ziół. Budynki w dobrym stanie technicznym bez zawilgoceń i spękań itd. Wymagają dobrej gospodarskiej ręki ale za to mają naprawdę olbrzymi potęcjał. Podam przykład - dawny magazyn to konstrukcja 3 kondygnacyjna w której można mieć super mieszkanie i sale do robienia spotkań/warsztatów itp i jeszce zostanie miejsce na pokoje gościnne, a na dachu który ma dość specyficzny układ można w miejscu "wieżyczki" zainstalować platwormę z małymi wiatrakami o poziomej osi obrotu. To takie moje spostrzeżenia po wizycie spisywane na kolanie . . . Naprawdę ogromny potęcjał w super otoczeniu bliskoś jezior, lasów . . .
Pozdrawiam.
DAE avatar
Sławomir Szczepan
Posty: 2
Rejestracja: 18 sierpnia 2019, 08:32

18 sierpnia 2019, 08:45

Byłbym zainteresowany, jednakże ogranicza mnie brak na chwilę obecną pieniędzy na zakup. Pozdrawiam serdecznie
ODPOWIEDZ