Pomysł na nazwę naszej waluty.

DAE avatar
Rafal
Posty: 20
Rejestracja: 18 lutego 2019, 16:36

25 sierpnia 2019, 13:08

Cześć, nie znam się, to się wypowiem. Jedynym emitentem pieniądza w PL jest NBP (póki tak stoi w konstytucji), pozostają jeszcze tzw. środki płatnicze (czyli dług emitowany przez banki w postaci kredytu). Moim zdaniem i z tego, co tu już przeczytałem, najlepszym rozwiązaniem są medale kolekcjonerskie ze srebra. Raz, że srebro jest dziś jeszcze w miarę tanie (ale za 2 lata będzie drogie: zobaczycie ;-) ), 2. - nikt się nie przyczepi, że emitujesz walutę / pieniądze. Emitujesz 1 wzór o wartości na dziś 70 zł. czy ile tam uncja Ag stoi. Zawsze, niezależnie od tego, czy jest energia elektryczna, czy jej nie ma — można tym zapłacić. Jeśli będzie to ładny projekt, to kto wie, może z czasem zrobi się popularne. I teraz przed chwilą przyszła mi do głowy myśl, że może warto jakoś numerować te medale kolekcjonerskie a w technologii blockchain stworzyć system rejestracji przepływu monet (że jak ktoś przyjdzie do kogoś zapłacić, to wklepuje się nr (albo więcej numerów) i wyskakuje info, że dana osoba jest legalnym posiadaczem tych monet). To ma oczywiście wady, bo utrudnia obrót. Ale ma też zaletę, bo utrudnia fałszerstwo. Na razie srebra nikt nie fałszuje (Ag jest zbyt tanie), ale kto wie, co będzie za 2 lata. PS jeśli nie medale kolekcjonerskie, to pozostaje waluta oparta na blockchain. Może warto pomyśleć o podłączeniu się pod jakąś z tych ISTNIEJĄCYCH walut. Raz, że nie trzeba tworzyć od "0", dwa, że można ją już łatwo wymienić na istniejące waluty na giełdach, 3. - jeśli wszyscy Ariowie zaczną jej używać, to nie umrze zbyt szybko, a jej wartość wzrośnie. Potrzebny jest specjalista od kryptowalut, który oceni, który z projektów jest przyszłościowy. Nie wiem, czy teraz stać nas na tworzenie własnej waluty, jak od miesięcy kręcimy się w kółko wokół nazwy czegoś, co jeszcze nie istnieje. Jakby to było teraz najważniejsze - NAZWA WALUTY. Skupmy się na rzeczach istotnych. Przydałoby się stworzenie funduszu celowego, żeby zająć godzinę ludziom, którzy się na tym znają i żeby odpowiedzieli na wiele istotnych pytań. Nie zalicza się do nich "nazwa waluty".
DAE avatar
antonio.zapotocki

13 listopada 2019, 12:42

Witam.
Żeby coś nazwać to najpierw trzeba to posiadać. . .
Jednak złożę wam propozycję kilku nazw :
- Suweren od tego co robimy
- Orzeł od naszego godła
- Ar od Ariów
- Złoty jeśli będzie oparty na tym kruszcu
Pozdrawiam i wszystkiego naj . . .
DAE avatar
Zenon S
Posty: 38
Rejestracja: 09 listopada 2019, 18:02

18 listopada 2019, 06:20

Wlasny pieniadz to bardzo interesujacy pomysl I do tego nie nowy. Taka waluta juz istnieje , jest bardzo ceniona I skutkuje rozwojem uzywajacych ja kregow. Najlepszym przykladem jest Szwajcaria , gdzie obok franka istnieje druga waluta wlasnie prywatna o symbolu CHW.  Dla tych wszystkich , ktorzy sa zaintetesowani historia I sposobem funkcjonowania tego rodzaju pieniadza polecam zaintetesowanie sie eksperymenten z gminy Woergl w Austrii. Wlasnie tam w latach kryzysu pieniadz tej malej spolecznosci pozwolil na fantastyczny rozwoj. Warto poszukac I poczytac...
Wszystkie wirtualno elektroniczno internetowe rozwiazania mozna od razu wyrzucic do smieci. Pierwsza rzecza jaka bym zrobil , zeby rozpiepszyc spolecznosc uzywajaca takiego elektronicznego srodka platniczego to blokada internetu wszystkim badz tylko wybranym czlonkom. To uziemia plynnosc finansowa bez problemu.... A  tego wlasnie chca uniknac ludzie ustanawiajacy wlasny pieniadz.
DAE avatar
Tomasz21
Posty: 502
Rejestracja: 27 kwietnia 2019, 20:41

18 listopada 2019, 13:27

Witam; Własny pieniądz możesz mieć we własnym kraju. Koniec – kropka.
Ten kraj przestał być tym, czym nam się zdaje, że jeszcze jest. Ogólnie, żaden system siłowy nie pozwoli na takie odchylenia od zalecanej normy. Coś takiego możesz zrobić jeśli mieszkasz gdzieś na wiosce; i wszyscy wyrażą ochotę, aby w tym uczestniczyć. Żyję długo, i znam życie, nikt się nie zgodzi na to , choćby z przekory. Taka wada narodowa mieszkańców tego kraju. Spróbuj to zrobić tam gdzie mieszkasz. Inaczej; zapytaj mieszkańców czy się na takie coś zgodzą???
O ile w tej chwili, ktoś powie „TAK”, to potem zapewne powie „NIE” .Nie dotyczy to Ariów; ale oni są porozrzucani po całym świecie. Jak to wprowadzić? I zrobić realnym. Ja mieszkam w Szczecinie, a ty mieszkasz we Wrocławiu? Czy widzisz problem? Jak nas będzie milion, to wtedy to przedsięwzięcie stanie się realne. Ale do tego eskimosi nie dopuszczą, do takiej ilości ludzi pod jednym sztandarem. Pierwsze co zrobią to zabiją przywódców. Dla nich świnia przedstawia większą wartość materialną. Zareklamujcie wśród znajomych, i nie znajomych, niech nas będzie dużo;
A już w samej ilości jest siła. Stadion piłkarski jest tego przykładem. Oczywiście ( pełny ).
Z produkcją pieniędzy poczekajcie, trochę. Jak ta moneta będzie się nazywała? To jest w tej chwili całkowicie obojętne. Ktoś, gdzieś mówił wysoka próba , pisał, o medalu wykonanym ze srebra, ten pomysł był by dobry; pod jednym warunkiem; malutki ten medal, czyste srebro, ( wysoka próba ). „NAJWAŻNIEJSZE”- niedrogi. Pytanie; jak to można zrealizować w tym kraju??? Skąd srebro? Kto wybije ten medal? Pomijam taki drobiazg; Kto pozwoli to zrobić? Pierwsza sprawa, to nazwa tego medalu - Ariowie – już na samym początku mycakom się nie spodoba. "Nazwa" Druga; nie pozwolą na wysoki poziom srebra, ( wysoka próba ). Trzecia; sprawa, to jak pozwolą to tylko na realizację limitowaną, do iluś tam sztuk. A koszt, czytaj cena będzie tak wysoka, ze głowa boli. A jak zrobisz bez zezwolenia, pozwolenia. To całe towarzystwo zamkną, w obozie resocjalizacji. Czytaj – kopalnia, obóz pracy, daleka kraina na wschodzie, ( kiedyś tam takie osiedla były ). Dzisiaj też są tylko na innym kontynencie. Jestem „ZA”. Ale w rozsądny sposób, bez cierpienia ludzi oddanych sprawie. Te dylematy, które roztrząsacie, to są śmieszne i małe. Chwilowo, tego nie da się wprowadzić do obrotu. A papier? Jest tyle wart, ile jest sam wart. Wirtualny pieniądz to głupota. Ja w tym nie będę uczestniczył. A szlachetny metal, „tak”. Tylko przepisy, o handlu i obrocie kruszcem są w rękach; eskimosów. Oni tego nie wypuszczą ze swoich łap.
Pozdrawiam.
:ugeek:
DAE avatar
antonio.zapotocki

18 listopada 2019, 14:32

Witam.
Tomaszu oraz Zenonie mam te same rozterki i obawy dlatego podstawą jest jednoczenie ludzi w społeczności zwane Rodami, a co do waluty może być to tzw. kilogram ziemniaków jadalnych lub cokolwiek innego co ma wartość realną. Natomiast jeśli chodzi o srebro to tego metalu jest sporo przy wydobyciu miedzi (KGHM) więc taka waluta może powstać w przyszłości. Jeśli natomiast chodzi o bicie monet to nie musimy pytać o to okupanta to po pierwsze a po drugie to jest to nasza waluta "wewnętrzna" czyli to my decydujemy o niej i tyle. Jeśli chodzi o jakiekolwiek waluty wirtualne to zdania nie zmieniam są tyle samo warte co te papierki które ludzie po kieszeniach noszą tyle ile ludzie wierzą że to coś jest warte. . .
Pozdrawiam.
DAE avatar
AdamMichnik

02 grudnia 2019, 12:54

Witajcie. Zgadzam sie z tym że kryptowalut nie da sie kontrolować. Przynajmniej niektórych. Można też zrobić tak że na początku można korzystać z kryptowaluty już istniejącej nie tylko do handlu ale i do hodlowania i zarabiania na kursie. A jak już bedą pieniądze zarobione to można spróbować utworzyć naszą kryptowalute. A co do nazwy to myśle że dobrze by było połaczyć te pomyły które już są i nazwać ją na przykład ARSOL.
DAE avatar
Tomasz21
Posty: 502
Rejestracja: 27 kwietnia 2019, 20:41

02 grudnia 2019, 14:03

Giełda krytowalut IDAX Global: CEO zniknął z zimnym portfelem i co nam zrobicie?
01 grudnia 2019, 20:16 | Przedruk;

Jedni piszą o hackach, śmierci właściciela czy innych problemach. Tymczasem niektórzy piszą tak:
IDAX Global CEO have gone missing with unknown cause and IDAX Global staffs were out of touch with IDAX Global CEO.  For this reason, access to Cold wallet which is stored almost all cryptocurrency balances on IDAX has been restricted so in effect, deposit/withdrawal service cannot be provided. (…) it is recommended that you refrain from using our all platform services.
Tłumaczenie;
IDAX Global CEO zaginął z nieznanej przyczyny, a personel IDAX Global nie był w kontakcie z CEAX Global. Z tego powodu dostęp do portfela Cold, który przechowuje prawie wszystkie salda kryptowalut w IDAX, został ograniczony, w związku z czym nie można zapewnić usługi wpłat / wypłat. (…) Zaleca się powstrzymanie się od korzystania z naszych wszystkich usług platformy.

Czyli nie mamy waszego płaszcza i co nam zrobicie? A tak w ogóle to lepiej na razie nie korzystać z naszych usług…


Pytanie? Czy mam komentować ten artykuł? Czy on nie mówi wszystkiego na temat krypto-walut?
Czy słowo; Krypto-waluta? Nie kojarzy wam się z śmiercią? Krypto→Krypta-cmentarna?
Jeśli wpłacicie, to zostaniecie, wcześniej czy później pochowani w tej krypcie? Nomen – Omen.
Krypto waluta = Amber Gold. To jest przekręt stulecia. Dla naiwnych i łatwowiernych. Zapomnijcie o krypto walutach!!!!
A co do Srebra, To gdzie go kupić można w większej ilości??? Stan faktyczny, jest taki; Wiedza na temat zakupu, która pochodzi z telewizorni. I wiedza faktyczna próby zakupu w Hurtowni. Bo sklep może mieć licencję i do tego, 500% - marżę. Sprzedaży. To że wydobywamy srebro, to jest fakt. To że jest ono w tym kraju, to też jest fakt. Pytanie? Czy faktycznie można je kupić w nieograniczonej, nie rejestrowanej wielkości??? Czy nie jest potrzebna licencja do zakupu tego srebra? Jak zamienić to srebro w monetę, medal, sztabkę płatniczą??? Mając gwarancję próby tego kruszcu? Przecież zaraz znajdą się chętni do podrobienia tego metalu. Jak się zabezpieczyć przed tym faktem? Przecież możemy to omówić i uzgodnić; A następnie spróbować zrobić takie kawałki metalu.
( specjalnie piszę kawałki metalu ). Nie zapominajmy, że jeszcze mamy usmanów i czarnogłowych.
Co z nimi? Jak oni na to zareagują? Nerwowo? Jak wysoka to będzie, reakcja? Czy wyjadą czołgami, na ulice? Czy może w jakiś inny sposób, będą chcieli zapobiec? uniemożliwić? Jest to dosyć poważna sprawa. A pytań jest wiele? Nazwa tego kawałka metalu jest sprawą trzeciorzędną. Jak już on będzie, to ludzie zaczną go jakoś nazywać; i to będzie najlepsza nazwa. Po mojemu problem nazwy jest kompletnie bez większego znaczenia. Zdobycie metalu. Zrobienie takich , medali, ( nazwa tymczasowa ), rozprowadzenie wśród społeczeństwa. Nie zapominajmy, o chęci przejęcia tego pomysłu. Jak się przed tym zabezpieczyć? Oczekuję jakiś propozycji? Sprawdzimy, przedyskutujemy, i zatwierdzimy.
Pozdrawiam.
:ugeek:
DAE avatar
AdamMichnik

03 grudnia 2019, 10:16

Krypto nie musi być od krypty. Może być od słowa kryptonim na przykład , albo kryptografia .Poza tym co miał wpólnego ambergold z kryptowalutami? A co do tego że jakaś giełda znikneła z peniedzmi użytkowników to kto trzyma swoje kryptowaluty na giełdzie? Przecież są od tego portfele w tym również sprzetowe, no i blickchain z którego nikt nie jest w stanie nic ukraść. Na giełde przesyła sie tylko w celu wymiany( a to trwa kilka minut) na inne kryptowaluty. Nie wiem skąd ludzie biorą takie stwierdzenia że kryptowaluty są dla naiwnych? Skoro są to tylko stwierdzenia a argumentów na potwierdzenie tych słów brak. Przecież złote monety ktoś może ukraść albo państwo na polecenie bankierów może je zarekwirować . A kryptowaluty umieszczasz na portfelu sprzetowym takim jak na przykład trezor czy inny i nikt nie ma do nich dostepu tylko ty.Mając taki portfel może nawet nikt nie wiedzieć co tam masz. Moim zdaniem kryptowaluty to jedyny sposób aby pominąć swiątowy system bankowy i ukryć swój kapitał przed banksterami. O złocie lub srebrze na pewno sie dowiedzą i zrobią wszystko aby nam to zabrać. Także jeśli chodzi o monety . Poza tym żeby sie jeszcze bardziej zabezpieczyć można stworzyć dwa rodzaje walut i w formie kryptowalut i w formie fiat czyli tradycyjnej jak na przykład monety.
DAE avatar
Tomasz21
Posty: 502
Rejestracja: 27 kwietnia 2019, 20:41

03 grudnia 2019, 21:18

Witam; Ależ oczywiście, ( Krypto nie musi być od krypty. ). To jest tylko przykład zbieżności liter, całkiem przypadkowa. Krypto = Krypta. Zamieniamy tylko jedną literę. Literę „O” na „A”. To wszystko. Niema żadnych powiązań logicznych. A może jednak jest, jakiś związek?
*Cytuję; Poza tym co miał wpólnego ambergold z kryptowalutami?
Mają wspólny mianownik. Piramida finansowa. Ostatni przegrywa. W czasach PRL-u.- było ich parę, takie bardziej znane.
*Cytuję; no i blickchain z którego nikt nie jest w stanie nic ukraść.
No pewnie; wystarczy wyłączyć tylko prąd. To jest tylko skrajność. W opisanym przypadku nie wyłączyli prądu; a pieniędzy i tak nie ma. To nie jest jedyny przypadek. To tylko jest ostatni przypadek.
*Cytuję; Nie wiem skąd ludzie biorą takie stwierdzenia że kryptowaluty są dla naiwnych? Skoro są to tylko stwierdzenia a argumentów na potwierdzenie tych słów brak.
Są argumenty; ich lista jest długa. Tego specjalnie, się nie nagłaśnia. Długo już żyję, i pamiętam pierwsze przekręty w PRL-u. Nic się nie zmieniło. Ludzka pamięć, jest bardzo ułomna; Wystarczy cztery lata; aby wszystko zapomnieć. Przykład; Wybory co cztery lata. I jest - Kompletna amnezja. Nikt nic nie pamięta. To ja się pytam? Jak mają coś pamiętać, co było dwadzieścia lat temu. Wróćmy do tematu; „KRYPTOWALUTA”. Ja pracuję, ryję po godzinach, i mam te zarobione pieniądze oddać komuś na przechowanie??? Może to być bank, taki fizyczny, jak Amber-Gold. Albo jeszcze lepiej, Krypto-waluta i blockchajn. To może lepiej, od razu dać na tacę księdzu; on chociaż podziękuje. I obieca nam pobyt w niebie. Ale dopiero po śmierci. W myśl zasady; „Mądry obiecuje, a głupi się raduje”
*Cytuję; Przecież złote monety ktoś może ukraść albo państwo na polecenie bankierów może je zarekwirować .
A powiedz mnie, skąd oni niby mają o tym wiedzieć??? Masz je zakopane w ogrodzie. I tylko ty wiesz gdzie, w którym miejscu. Rewizja w domu nic nie da. Bo w domu się nie trzyma kasy. Tylko na potrzebne wydatki; zakup chleba i mleka dla dzieci.
*Cytuję; A kryptowaluty umieszczasz na portfelu sprzetowym takim jak na przykład trezor czy inny i nikt nie ma do nich dostepu tylko ty
Te zdanie wyjaśnia wszystkie możliwości. Mam pytanie? Ile ty masz naprawdę lat? Chyba jesteś jeszcze bardzo młody?
Proszę, Cię tylko bez urazy osobistej. Muszę tak napisać, żeby to dotarło do ciebie; Twoje pieniądze u kogoś; to nie są już twoje pieniądze. To są pieniądze tego, który je trzyma w garści.
*Cytuję; O złocie lub srebrze na pewno sie dowiedzą i zrobią wszystko aby nam to zabrać
Pytanie? Ile lat liczy historia Świata? Zawsze, ale to zawsze; srebrne i złote monety były dobrym zabezpieczeniem na przyszłość. W tych sprawach nie ma żadnych zmian, i nigdy nie będzie. Tak jest od tysięcy lat. A to jest dowód, że ten pomysł jest dobry i praktyczny. Na jednej szali masz, złote i srebrne monety, od tysięcy lat; a na drugiej szali masz dzisiejsze krypto-waluty, które mają zaledwie parę dni. Taki jest stosunek czasu- monet, do czasu-krypto-walut. Co mam jeszcze do tego dodać? Jesteś dorosły, jak mniemam. Więc odpowiadasz sam przed sobą. Mnie jest nic do tego, co zrobisz ze swoimi pieniędzmi; Czy przegrasz w Toto-Lotka? Czy wpłacisz na blockchajn, Cy po prostu je komuś podarujesz. Ja tylko przestrzegam przed ewidentną wpadką. To wszystko co mogę zrobić.
To ty jesteś kowalem swojego szczęścia. Moim zadaniem jest wytknąć błędy; nic więcej.
Pozdrawiam.
:ugeek:
DAE avatar
utywq135
Posty: 31
Rejestracja: 24 września 2019, 01:07

04 grudnia 2019, 02:39

Jeżeli mówimy o sytuacjach kryzysowych wiadomo, że złoto jest bardziej bezpiecznym środkiem. Oczywiście mówimy tu o złocie kupionym poza okiem pejsatego strażnika.
Nie chcielibyśmy przecież wizyty smutnych panów w naszym domostwie z nakazem oddania kruszcu(może nawet i pod groźbą).

Zaś kryptowaluty hm.. na pewno są bardzo wygodne, ale czy powinniśmy wygodę stawiać nad bezpieczeństwo?

Pozdrawiam.
https://www.cda.pl/video/4123186b1
Kontakt Riot - utywq lub pokój Ariowie
DAE avatar
AdamMichnik

04 grudnia 2019, 14:28

Ja też zauważyłem że potrzebne są wyjaśnienia na temat podstawowych kwestii związanych z kryptowalutami po odpowiedzi jaką otrzymałem na mój ostatni komentarz. Ktoś mi napisał że kryptowaluty równa sie piramida finansowa taka jak ambergold. Dlatego wyjaśniam że kryptowaluty to taki sam środek płatniczy jak złotówka czy dolar. Tylko lepszy bo złotówki czy dolary mogą być dodrukowane i stracić swoją wartość( czytaj inflacja) Natomiast kryptowalut nie można dodrukować bo jest ich określona ilość a ich wartość stale rośnie. Dlatego pytam jak dolar czy złotówka czy też kryptowaluta mogą być piramidą finansową? Takie stwierdzenia chyba wynikają z niezrozumiania tego czym są kryptowaluty i po co zostały stworzone. Widze też mylenie pojeć o tym czym są portfele kryptowalutowe a czy blockchain. Bo jak ktoś twierdzi że wpłacając swoje kryptowaluty na portfel sprzetowy czy blockchainowy daje je komuś na przechowanie to ewidentnie myli pojecia i nie wie czym takie portfele są. Bo skoro sie wrzuca posiadane przez siebie kryptowaluty na taki portfel i nikt nie ma do nich dostepu oprócz ich posiadacza to raczej oznacza że nikomu sie ich nie powierza i należa tylko do tego kto je wpłacił.Co prawda moze zostać wyłaczony prąd i nie bedzie mieli do nich dostepu ale tylko wtedy gdy wybuchnie wojna śwatowa lub jakiś kataklizm który całkowicie zlikwiduje internet. Tylko że w takim wypadku nie bedziemy sie mogli kontaktować i prowadzić handlu a jeżeli bedzie to możłiwe to tylko na małą skale a jak nie bedziemy mieli za sobą kontaktu to ciekawe jak bedzie wyglądał handle fizycznymi monetami jeśli takowe wprowadzimy i nastąpi jakiś kataklizm albo wojna? Już teraz byłoby to trudne bo przecież mieszkamy daleko od siebie i przynajmniej ja nie widze innego rozwiązania jak wymiana różnych dóbr poza matrixem przez internet. A co wy o tym myślicie?
DAE avatar
Tomasz21
Posty: 502
Rejestracja: 27 kwietnia 2019, 20:41

04 grudnia 2019, 19:00

Witam; @utywq135. Bardzo słusznie zauważasz, żeby kupić trzeba się dowodem wylegitymować.
Ale jest taka opcja, warta rozważenia ; Idę pod budkę z piwem, i pytam? Kto ma dowód osobisty i chce na jabola zarobić? Zawsze się ktoś zgłosi. Oczywiście może się targować, to jest jego prawo. Dajemy jemu grzebień do ręki, żeby się uczesał, wsadzamy do samochodu, jedziemy do banku, gdzie dokonujemy zakupu. Zabieramy towar, płacimy umówioną stawkę, odwozimy z powrotem pod kiosk. To wszystko. Nazywa się to zakup na słupa. Dość znana i popularna metoda. Mamy sztabkę złota. Dobrze, żeby była ona nie za duża. W przyszłości łatwiej nią będzie się posługiwać.
Wtedy smutni panowie na pewno do nas nie przyjdą, bo nie trafią. Jeden jest warunek; trzeba to zrobić odpowiednio wcześnie. Nie może to być robione na ostatnią chwilę. ( taka przypadłość wszystkich Słowian ).
Temat; krypto-waluty, uważam za zamknięty; Nie widzę potrzeby tłumaczenia, że to jest tylko cyrkowa „iluzja.” Jest to odpowiedź zarazem na następny post użytkownika; @Adam Michnik. Każdy ma swój rozum, i powinien się nim posługiwać stosownie do swojej „Wiedzy”. Jest to problem posiadacza tej pseudo waluty. Czy to jest piramida, czy też nie jest? To jest sprawa umowna. Ja pieniądze trzymam w przysłowiowej „skarpecie”. Zawsze tak robiłem, i dobrze na tym zawsze wychodziłem. A żyję już bardzo długo. Jako dzieciak, pamiętam pogrzeb Stalina. I późniejsze dziwne zbiegi okoliczności w tym kraju. Między Odrą a Wisłą. Pamiętam również decyzje naszych rządzących. Ja, jestem bardzo dobrym obserwatorem, i jakąś tam wiedzę posiadam na te tematy. Jak ten fałszywy system działa? W tym przypadku, to ja jestem dobrze zorientowany, i nie trzeba mnie tego tłumaczyć. To ja mogę to wytłumaczyć, co się wkrótce wydarzy. I jakie tego będą skutki. Ja tylko próbuję delikatnie uświadomić wszystkich, i przestrzec.
Pozdrawiam wszystkich „Słowian” bez żadnego wyjątku.
:ugeek:
Awatar użytkownika
robertleon
Posty: 191
Rejestracja: 26 lutego 2019, 17:58
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

04 grudnia 2019, 19:28

Pieniądz jaki by nie był dobrze by znikł, mamy waluty szkoda tracić czas na tworzenie nowych nawet gdyby miały coś kiedyś dać Ale do tego czasu może Pieniądz przestać mieć wartość chyba że na wagę ale to też nie pewne a pieniądz elektroniczny to za daleko od drogi głównej - Proponuję zbierać te co mamy i niech jakiś nie głupi zacznie rewolucje, Ja sam to będę robić i mam na was wyjebane i robie to dla was ale nie ukrywam że zależy mi by powstała grupa ludzi o konkretnych predyspozycjach której mogę oddawać część tego co zarobie Głupki i Ci w miare Ogarnięci.
.
Opcja druga - brałem udział w FutureNet słałem sugestie i wydaje mi się że Prezesi posmarowani szmalem i otaczając się gwiazdkami uśmiercili ten biznes na mocnych fundamentach taki Portal Społecznościowy który dawał zarobić, myślę że dało by się nawet tą strone Ariowie com przerobić ale to droga na około i zajebiście wymagająca i tylko po to by mieć możliwości jak FB więc odpada skoro można coś osiągnąć Prosto i iść dalej.
.
Chcecie zróbcie Krypto Walute będą boty se ją chandlować ale u Nas może ona słóżyć jako środek Płatniczy, ciekawe kto i czym będzie chandlować sprzedawać - szkoda, może lepiej gdyż jest nas trochę 1000+ ale z tego 80% choć patrzy to nie widzi albo nie patrzy a do tego weź jeszcze wymagaj czegoś(wtedy to 1 na Pi) - może być tak że tylko garstka będzie zapierdalać na Lepsze dla boskiej istoty ludzkiej ale jest taka opcja by ten 1000+ łatwo zobaczył co się dzieje i mógł reagować a to Klucz np po motywacji od Marcina Vam ale musielibyście ogarnąć tę grupe i w przyjemnej szacie graficznej pokazać Cele, Zespół i dołożyć zielono amarantowo biały przycisk Wesprzyj i tu czas na Waluty, rozumiesz Ja chciałem dwie grupy po 300 osób płacących mi bym sobie nad tym pomyślał i nie marnował środków albo nawet kierował grupą a Tu zobaczyłem że jednak im dobrze, przynjamniej gdyby uświadomili sobie na ile im komfortowo to już by coś dało a gdyby wyolbrzymiali to i tamto a później trzymali się tego to Sukces gdyby mieli opcje rozwiązania. No i to jest coś.
Sło. i Ksi.(4st.) w MAKHA. Asc. Chitra. Rachu Personalny i związany z Profesją w 1. 46%Ognia 8%Eter
.
Jesteś zwykłym śmieciem, twoje wywody to lipa.
Wkurwia mnie ich głupota.edt
.
Spotkajmy się na Nowej Platformie AR1A
DAE avatar
Tomasz21
Posty: 502
Rejestracja: 27 kwietnia 2019, 20:41

07 grudnia 2019, 01:59

Witam; Pozwolę sobie znowu nawiązać do waluty, ale tym razem trzymanej w banku. Znowu taka mała ciekawostka, która dotyczy pieniędzy; na szczęście nie naszych. Nie są to krypto-waluty, ale fizyczne pieniądze w bezpiecznym Banku. Ale to się może w każdej chwili zmienić, i my staniemy na celowniku. Bank, niby bezpieczna instytucja. Tak większość z nas mniema, czy aby na pewno bezpieczna? Teraz postawię, odwrotne pytanie? Co się stanie, jeśli ktoś oczyści nasze konto? Czy jesteśmy wstanie to udowodnić? Pieniądze zostaną wypłacone w bankomacie, kamera będzie zepsuta, Pin będzie się zgadzał, Czy my jako obywatel, mamy jakieś szanse odzyskać skradzione pieniądze? Powiem tak; Czarno to widzę. Pieniądze które ukradziono, to były przelewy i wypłaty. Pytanie zasadnicze, Czy im to zwrócono? Dlaczego o tym piszę? Aby uświadomić, jak jest niebezpieczne w dzisiejszych czasach trzymanie pieniędzy w banku. Dobrze by było, żeby ludzie wreszcie zdali sobie z tego sprawę. Pozdrawiam. :ugeek:

FBI oferuje właśnie prawie 20 000 000 PLN nagrody za wskazanie przestępcy będącego mózgiem cyber-operacji okradających konta bankowe


Maksim Yakubets podejrzany jest o kierowanie „Evil Corp” (czy ktoś oglądał ostatnio Mr Robot?!). Jeśli ktoś zna Zeusa, Dridex czy Bugata – to właśnie produkty/malware ze stajni „Evil Corp”.
Obecnie oferuje się nagrodę w wysokości $5 000 000 za wskazanie informacji prowadzących do aresztowania Maksima Jakubetsa.
$100 000 000 szacowanych strat (głównie wynikających z „czyszczenia” kont ofiar), „Evil Corp”, milionowe nagrody bug bounty, perfekcyjnie zorganizowany „biznes”, elastycznie reagujący na działania rynku. Do tego support nierzadko lepszy niż w klasycznych, komercyjnych firmach. W zasadzie chyba jasno widać gdzie teraz lub już za niedługo popełniane będą najgłośniejsze przestępstwa. Czy jesteśmy na to gotowi?
DAE avatar
yapanwolf
Posty: 18
Rejestracja: 17 lutego 2019, 19:45

07 grudnia 2019, 22:29Swoboda- nazwa waluty którą proponuje Maciej.
Notabene świeetny wykład
DAE avatar
Tomasz21
Posty: 502
Rejestracja: 27 kwietnia 2019, 20:41

07 grudnia 2019, 23:15

Witam; ciekawa produkcja filmowa, naprawdę warto to obejrzeć. Daje dużo do myślenia. Bardzo wiele ciekawych punktów, które są bardzo mądre. Nawiązanie do górali, wolności, swobody, mądrości, przyjaźni; Wymiana towarowa pomiędzy Słowianami, „barter”. Mądry dobór właściwych słów, z wielkim zrozumieniem. Polecam gorąco, słuchać ze zrozumieniem.
Pozdrawiam.
:ugeek:
DAE avatar
Tomasz21
Posty: 502
Rejestracja: 27 kwietnia 2019, 20:41

12 grudnia 2019, 23:07

Witam; Ten tekst, i filmik, proszę potraktować jako ciekawostka; która dotyczy kupna srebra i złota;
Jest to pierwszy z brzegu materiał. Pod spodem są komentarze, tych co oglądali ten film. Też mato trzeba patrzeć z przymrużeniem oka. Dlaczego o tym piszę? I to pokazuję? Zamiast produkować swoje monety; które będą miały problem z certyfikatem? To zastąpić to monetami , albo sztabkami sprowadzonymi z Estoni. Monety i sztabki mają certyfikat. Dalsza odsprzedaż, wymiana, i robienie nimi zakupów, dają szansę na prawdziwość tej transakcji. Przecież nie wszyscy wszystkim wierzą? Te monety można by wprowadzić do obrotu, można by było płacić za zakupy. Oczywiście w przeliczeniu; Więc te małe by były najbardziej wartościowe, chodzi o wielkość zakupów.
Ot taki pomysł; ale w miarę bezpieczny; Robiąc zakupy za dwieście złotych, dzisiejszych można by było zapłacić taką monetą. Pytanie? Co na to sprzedający? On by nie mógł tego sprzedać na złom.
Tylko powinien puścić do obiegu; Trochę to wszystko jest problematyczne. Ale nie zawadzi mieć parę takich monet na stanie; srebrnych jak i złotych. Od tak na wszelki wypadek. Podaję link do filmu. Traktujcie go z przymrużeniem oka. A pod filmem; Uwagi oglądających.

Jakie ZŁOTO sprzedaje się w POLSCE? - Jacek Jakubiuk dla VETO*Tu macie tanie estońskie srebro bez vat - https://www.celticgold.eu/en/1-oz-silver-coins.html Przykładowo 1oz kangur 17,90€ ~ 77,20 zł Mennica skarbowa https://www.mennicaskarbowa.pl/product- ... rebra.html = 88,92 zł a nie wiem czym ten się różni https://www.mennicaskarbowa.pl/product- ... -24-h.html za wysyłkę dodatkowo 3,34 zł ??? Srebro z estonii do polski lub niemiec poniżej tygodnia dochodzi. Można płacić anonimowo w krypto też ;)

*Na jakości wykonania i detalach zapewne. Sprawdzanie domowe to wymiary suwmiarką, dokładna waga, dźwięk po uderzeniu monetę za pomocą aplikacji na smartfona (np bullion test), magnesem neodymowym czy przyciąga, no i oczywiście wizualne czyli kolor, detale... Dlatego warto zbierać jeden typ i wyrobić do niego oko. Nie wiem czy są jeszcze inne domowe bezinwazyjne, chętnie się dowiem :)

*Co wy promujecie?> Skąd się to wzięło, że mennica jest liderem? Zajrzałem na ceny ze strony mennicaskarbowa.pl i różnica w cenie z innymi sklepami jest porażająca. 12 zł na 1 uncjowej monecie srerbrnej (około), 25 na 1g złota, przesyłka 15 zł i dodatkowo 1,6% za formę płatności - STOP dojeniu klienta przez dilerów.

*metalelokacyjne.pl 80,35!!! No sorry, ale takie przebicie u was to jest przegięcie!

I to było na tyle, w sprawie własne pieniądze, jak je nazwać, jak je wyprodukować?
Pozdrawiam.
:ugeek:
DAE avatar
Zenon S
Posty: 38
Rejestracja: 09 listopada 2019, 18:02

20 grudnia 2019, 19:01

Calosc zagadnienia jest prosta ... Ci , ktorzy sa przy wladzy zrobia co beda chcieli. Dysponuja srodkami represji w pelnym tego slowa znaczeniu i legalnymi metodami mozna im skoczyc.
1) pieniadz konwencjonalny , zwany fiducjarnym . Ma wartosc tylko dlatego , ze ludzie wierza , ze ma. Sam w sobie jest kawalkiem zadrukowanego papieru albo krazkiem metalu , ktorego wartosc jest kilkaset razy nizsza niz ta jaka reprezuntuje udajac pieniadz.
W wypadku krachu pieniadze tego typu do niczego sie nie nadadza z tej prostej przyczyny , ze kawalek papieru toaletowego bedzie mial wieksza wartosc uzytkowa niz banknot 500 zlotowy.
2) krypowaluty sa zalezne generalnie od internetu i zamykajac go , likwidujemy caly problem , nikt nic nie ma.
3) metale szlachetne , mozna zdelegalizowac jedna ustawa ( patrz historia najwspanialszej demokracji swiata , USA) , Obrot zlotem , srebrem badz innymi metalami bedzie nielegalny i posiadaczy wsadzi sie do wiezienia jak zwyklych przestepcow. Wiadomo jest , ze zloto (przede wszystkim) bedzie mialo wartosc zawsze i dlatego od stycznia 2020 roku w Niemczech zbroniono kupowac ten metal (limit zmniejszono z 10 tysiecy euro do tysiaca euro ) bez wylegitymowania sie waznm ID . Ma to na celu sporzadzenie ewidencji osob posiadajacych walory w metelach szlachetnych. Tak aby mozna je potem zapuszkowac bez problemu.
4) Obrot bezgotowkowy jest najzabawniejszy bo tutaj juz mozna wszystko... Od zerekwirowania calosci posiadanych zasobow pienieznych do sterowania za pomoca finansow osobami niewygodnymi.

Jezeli przyjzymy sie temu co dzieje sie na rynkach monetarnych krajow Europy to zobaczymy , ze represje juz sie zaczely. Najlepszym przykladem sa Niemcy , ktore jako najwiekszy i najbogatszy kraj powinien byc ujarzmiony finansowo najpredzej. W tajemnicy wprowadzono zestaw ustaw tzw SAG , mowiacy , ze bank w razie klopotow moze zajac legalnie pieniadze posiadacza konta , BEZ KONIECZNOSCI ZWRACANIA ICH PO MINIECIU KRYZYSU !!! Zreszta pieniadze na koncie posiadacza NIE SA WLASNOSCIA wlasciciela konta a BANKU , wiec wszystko jest jak najbardziej legalne... Faktem jest juz teraz tzw „Negatywna stopa oprocentowania konta“ , czyli wplacasz pieniadze a po czasie masz ich mniej.
Konkluzja jest jedna , ustanawianie wlasnego pieniadza nie ma sensu , sens ma tylko wyslanie tej bandy zlodziei do piachu albo do wiezienia. Dopoki nie rozwali sie tej kliki na gorze nic nie bedzie normalne.
DAE avatar
Tomasz21
Posty: 502
Rejestracja: 27 kwietnia 2019, 20:41

20 grudnia 2019, 21:12

Witam; Bardzo sensowna odpowiedź, nareszcie ktoś, kto nie buja w obłokach, albo oparach rozpuszczających korę mózgową. Dużo już napisano w tym temacie, TUTAJ. To że dojdzie do handlu wymiennego, to jest tylko kwestią czasu. Taki handel był w czasie drugiej światowej, jak i krótko po niej. Pytanie? Co służyło wymianie? Czym się posługiwano? Głównie, złoto,srebro, diamenty, brylanty, Drugim środkiem płatniczym była żywność. Żeby żyć, trzeba jeść. Jutro też tak będzie. Jedynym problem jest to, że zlikwidowano sektor prywatnej żywności. Jesteśmy uzależnieni od dostawców z zewnątrz. To jest nasz główny problem. Dlatego to trzeba zmienić, jak najszybciej.
Pozdrawiam.
:ugeek:
DAE avatar
Zenon S
Posty: 38
Rejestracja: 09 listopada 2019, 18:02

20 grudnia 2019, 22:47

Tomasz21 pisze:
20 grudnia 2019, 21:12
Witam; Bardzo sensowna odpowiedź, nareszcie ktoś, kto nie buja w obłokach, albo oparach rozpuszczających korę mózgową. Dużo już napisano w tym temacie, TUTAJ. To że dojdzie do handlu wymiennego, to jest tylko kwestią czasu. Taki handel był w czasie drugiej światowej, jak i krótko po niej. Pytanie? Co służyło wymianie? Czym się posługiwano? Głównie, złoto,srebro, diamenty, brylanty, Drugim środkiem płatniczym była żywność. Żeby żyć, trzeba jeść. Jutro też tak będzie. Jedynym problem jest to, że zlikwidowano sektor prywatnej żywności. Jesteśmy uzależnieni od dostawców z zewnątrz. To jest nasz główny problem. Dlatego to trzeba zmienić, jak najszybciej.
Pozdrawiam.
:ugeek:
Ja sie tym tematem wczesniej juz interesowalem. A teraz pan , panie Tomaszu dal jasna odpowiedz na pytanie dlaczego likwiduje sie prywatne rolnictwo a pacjenta , ktory zarznal swoja wlasna swinie w celach konsumpcyjnych pociagnieto do odpowiedzalnosci prawnej .... Ta banda musi byc usunieta bo w przeciwnym razie skonczymy jako niewolnicy...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elementy nowego świata”