Pomysł na nazwę naszej waluty.

DAE avatar
Rafal

25 sierpnia 2019, 13:08

Cześć, nie znam się, to się wypowiem. Jedynym emitentem pieniądza w PL jest NBP (póki tak stoi w konstytucji), pozostają jeszcze tzw. środki płatnicze (czyli dług emitowany przez banki w postaci kredytu). Moim zdaniem i z tego, co tu już przeczytałem, najlepszym rozwiązaniem są medale kolekcjonerskie ze srebra. Raz, że srebro jest dziś jeszcze w miarę tanie (ale za 2 lata będzie drogie: zobaczycie ;-) ), 2. - nikt się nie przyczepi, że emitujesz walutę / pieniądze. Emitujesz 1 wzór o wartości na dziś 70 zł. czy ile tam uncja Ag stoi. Zawsze, niezależnie od tego, czy jest energia elektryczna, czy jej nie ma — można tym zapłacić. Jeśli będzie to ładny projekt, to kto wie, może z czasem zrobi się popularne. I teraz przed chwilą przyszła mi do głowy myśl, że może warto jakoś numerować te medale kolekcjonerskie a w technologii blockchain stworzyć system rejestracji przepływu monet (że jak ktoś przyjdzie do kogoś zapłacić, to wklepuje się nr (albo więcej numerów) i wyskakuje info, że dana osoba jest legalnym posiadaczem tych monet). To ma oczywiście wady, bo utrudnia obrót. Ale ma też zaletę, bo utrudnia fałszerstwo. Na razie srebra nikt nie fałszuje (Ag jest zbyt tanie), ale kto wie, co będzie za 2 lata. PS jeśli nie medale kolekcjonerskie, to pozostaje waluta oparta na blockchain. Może warto pomyśleć o podłączeniu się pod jakąś z tych ISTNIEJĄCYCH walut. Raz, że nie trzeba tworzyć od "0", dwa, że można ją już łatwo wymienić na istniejące waluty na giełdach, 3. - jeśli wszyscy Ariowie zaczną jej używać, to nie umrze zbyt szybko, a jej wartość wzrośnie. Potrzebny jest specjalista od kryptowalut, który oceni, który z projektów jest przyszłościowy. Nie wiem, czy teraz stać nas na tworzenie własnej waluty, jak od miesięcy kręcimy się w kółko wokół nazwy czegoś, co jeszcze nie istnieje. Jakby to było teraz najważniejsze - NAZWA WALUTY. Skupmy się na rzeczach istotnych. Przydałoby się stworzenie funduszu celowego, żeby zająć godzinę ludziom, którzy się na tym znają i żeby odpowiedzieli na wiele istotnych pytań. Nie zalicza się do nich "nazwa waluty".
DAE avatar
antonio.zapotocki

13 listopada 2019, 12:42

Witam.
Żeby coś nazwać to najpierw trzeba to posiadać. . .
Jednak złożę wam propozycję kilku nazw :
- Suweren od tego co robimy
- Orzeł od naszego godła
- Ar od Ariów
- Złoty jeśli będzie oparty na tym kruszcu
Pozdrawiam i wszystkiego naj . . .
DAE avatar
Zenon S

18 listopada 2019, 06:20

Wlasny pieniadz to bardzo interesujacy pomysl I do tego nie nowy. Taka waluta juz istnieje , jest bardzo ceniona I skutkuje rozwojem uzywajacych ja kregow. Najlepszym przykladem jest Szwajcaria , gdzie obok franka istnieje druga waluta wlasnie prywatna o symbolu CHW.  Dla tych wszystkich , ktorzy sa zaintetesowani historia I sposobem funkcjonowania tego rodzaju pieniadza polecam zaintetesowanie sie eksperymenten z gminy Woergl w Austrii. Wlasnie tam w latach kryzysu pieniadz tej malej spolecznosci pozwolil na fantastyczny rozwoj. Warto poszukac I poczytac...
Wszystkie wirtualno elektroniczno internetowe rozwiazania mozna od razu wyrzucic do smieci. Pierwsza rzecza jaka bym zrobil , zeby rozpiepszyc spolecznosc uzywajaca takiego elektronicznego srodka platniczego to blokada internetu wszystkim badz tylko wybranym czlonkom. To uziemia plynnosc finansowa bez problemu.... A  tego wlasnie chca uniknac ludzie ustanawiajacy wlasny pieniadz.
DAE avatar
Tomasz21

18 listopada 2019, 13:27

Witam; Własny pieniądz możesz mieć we własnym kraju. Koniec – kropka.
Ten kraj przestał być tym, czym nam się zdaje, że jeszcze jest. Ogólnie, żaden system siłowy nie pozwoli na takie odchylenia od zalecanej normy. Coś takiego możesz zrobić jeśli mieszkasz gdzieś na wiosce; i wszyscy wyrażą ochotę, aby w tym uczestniczyć. Żyję długo, i znam życie, nikt się nie zgodzi na to , choćby z przekory. Taka wada narodowa mieszkańców tego kraju. Spróbuj to zrobić tam gdzie mieszkasz. Inaczej; zapytaj mieszkańców czy się na takie coś zgodzą???
O ile w tej chwili, ktoś powie „TAK”, to potem zapewne powie „NIE” .Nie dotyczy to Ariów; ale oni są porozrzucani po całym świecie. Jak to wprowadzić? I zrobić realnym. Ja mieszkam w Szczecinie, a ty mieszkasz we Wrocławiu? Czy widzisz problem? Jak nas będzie milion, to wtedy to przedsięwzięcie stanie się realne. Ale do tego eskimosi nie dopuszczą, do takiej ilości ludzi pod jednym sztandarem. Pierwsze co zrobią to zabiją przywódców. Dla nich świnia przedstawia większą wartość materialną. Zareklamujcie wśród znajomych, i nie znajomych, niech nas będzie dużo;
A już w samej ilości jest siła. Stadion piłkarski jest tego przykładem. Oczywiście ( pełny ).
Z produkcją pieniędzy poczekajcie, trochę. Jak ta moneta będzie się nazywała? To jest w tej chwili całkowicie obojętne. Ktoś, gdzieś mówił wysoka próba , pisał, o medalu wykonanym ze srebra, ten pomysł był by dobry; pod jednym warunkiem; malutki ten medal, czyste srebro, ( wysoka próba ). „NAJWAŻNIEJSZE”- niedrogi. Pytanie; jak to można zrealizować w tym kraju??? Skąd srebro? Kto wybije ten medal? Pomijam taki drobiazg; Kto pozwoli to zrobić? Pierwsza sprawa, to nazwa tego medalu - Ariowie – już na samym początku mycakom się nie spodoba. "Nazwa" Druga; nie pozwolą na wysoki poziom srebra, ( wysoka próba ). Trzecia; sprawa, to jak pozwolą to tylko na realizację limitowaną, do iluś tam sztuk. A koszt, czytaj cena będzie tak wysoka, ze głowa boli. A jak zrobisz bez zezwolenia, pozwolenia. To całe towarzystwo zamkną, w obozie resocjalizacji. Czytaj – kopalnia, obóz pracy, daleka kraina na wschodzie, ( kiedyś tam takie osiedla były ). Dzisiaj też są tylko na innym kontynencie. Jestem „ZA”. Ale w rozsądny sposób, bez cierpienia ludzi oddanych sprawie. Te dylematy, które roztrząsacie, to są śmieszne i małe. Chwilowo, tego nie da się wprowadzić do obrotu. A papier? Jest tyle wart, ile jest sam wart. Wirtualny pieniądz to głupota. Ja w tym nie będę uczestniczył. A szlachetny metal, „tak”. Tylko przepisy, o handlu i obrocie kruszcem są w rękach; eskimosów. Oni tego nie wypuszczą ze swoich łap.
Pozdrawiam.
:ugeek:
DAE avatar
antonio.zapotocki

18 listopada 2019, 14:32

Witam.
Tomaszu oraz Zenonie mam te same rozterki i obawy dlatego podstawą jest jednoczenie ludzi w społeczności zwane Rodami, a co do waluty może być to tzw. kilogram ziemniaków jadalnych lub cokolwiek innego co ma wartość realną. Natomiast jeśli chodzi o srebro to tego metalu jest sporo przy wydobyciu miedzi (KGHM) więc taka waluta może powstać w przyszłości. Jeśli natomiast chodzi o bicie monet to nie musimy pytać o to okupanta to po pierwsze a po drugie to jest to nasza waluta "wewnętrzna" czyli to my decydujemy o niej i tyle. Jeśli chodzi o jakiekolwiek waluty wirtualne to zdania nie zmieniam są tyle samo warte co te papierki które ludzie po kieszeniach noszą tyle ile ludzie wierzą że to coś jest warte. . .
Pozdrawiam.
DAE avatar
AdamMichnik

02 grudnia 2019, 12:54

Witajcie. Zgadzam sie z tym że kryptowalut nie da sie kontrolować. Przynajmniej niektórych. Można też zrobić tak że na początku można korzystać z kryptowaluty już istniejącej nie tylko do handlu ale i do hodlowania i zarabiania na kursie. A jak już bedą pieniądze zarobione to można spróbować utworzyć naszą kryptowalute. A co do nazwy to myśle że dobrze by było połaczyć te pomyły które już są i nazwać ją na przykład ARSOL.
DAE avatar
Tomasz21

02 grudnia 2019, 14:03

Giełda krytowalut IDAX Global: CEO zniknął z zimnym portfelem i co nam zrobicie?
01 grudnia 2019, 20:16 | Przedruk;

Jedni piszą o hackach, śmierci właściciela czy innych problemach. Tymczasem niektórzy piszą tak:
IDAX Global CEO have gone missing with unknown cause and IDAX Global staffs were out of touch with IDAX Global CEO.  For this reason, access to Cold wallet which is stored almost all cryptocurrency balances on IDAX has been restricted so in effect, deposit/withdrawal service cannot be provided. (…) it is recommended that you refrain from using our all platform services.
Tłumaczenie;
IDAX Global CEO zaginął z nieznanej przyczyny, a personel IDAX Global nie był w kontakcie z CEAX Global. Z tego powodu dostęp do portfela Cold, który przechowuje prawie wszystkie salda kryptowalut w IDAX, został ograniczony, w związku z czym nie można zapewnić usługi wpłat / wypłat. (…) Zaleca się powstrzymanie się od korzystania z naszych wszystkich usług platformy.

Czyli nie mamy waszego płaszcza i co nam zrobicie? A tak w ogóle to lepiej na razie nie korzystać z naszych usług…

Pytanie? Czy mam komentować ten artykuł? Czy on nie mówi wszystkiego na temat krypto-walut?
Czy słowo; Krypto-waluta? Nie kojarzy wam się z śmiercią? Krypto→Krypta-cmentarna?
Jeśli wpłacicie, to zostaniecie, wcześniej czy później pochowani w tej krypcie? Nomen – Omen.
Krypto waluta = Amber Gold. To jest przekręt stulecia. Dla naiwnych i łatwowiernych. Zapomnijcie o krypto walutach!!!!
A co do Srebra, To gdzie go kupić można w większej ilości??? Stan faktyczny, jest taki; Wiedza na temat zakupu, która pochodzi z telewizorni. I wiedza faktyczna próby zakupu w Hurtowni. Bo sklep może mieć licencję i do tego, 500% - marżę. Sprzedaży. To że wydobywamy srebro, to jest fakt. To że jest ono w tym kraju, to też jest fakt. Pytanie? Czy faktycznie można je kupić w nieograniczonej, nie rejestrowanej wielkości??? Czy nie jest potrzebna licencja do zakupu tego srebra? Jak zamienić to srebro w monetę, medal, sztabkę płatniczą??? Mając gwarancję próby tego kruszcu? Przecież zaraz znajdą się chętni do podrobienia tego metalu. Jak się zabezpieczyć przed tym faktem? Przecież możemy to omówić i uzgodnić; A następnie spróbować zrobić takie kawałki metalu.
( specjalnie piszę kawałki metalu ). Nie zapominajmy, że jeszcze mamy usmanów i czarnogłowych.
Co z nimi? Jak oni na to zareagują? Nerwowo? Jak wysoka to będzie, reakcja? Czy wyjadą czołgami, na ulice? Czy może w jakiś inny sposób, będą chcieli zapobiec? uniemożliwić? Jest to dosyć poważna sprawa. A pytań jest wiele? Nazwa tego kawałka metalu jest sprawą trzeciorzędną. Jak już on będzie, to ludzie zaczną go jakoś nazywać; i to będzie najlepsza nazwa. Po mojemu problem nazwy jest kompletnie bez większego znaczenia. Zdobycie metalu. Zrobienie takich , medali, ( nazwa tymczasowa ), rozprowadzenie wśród społeczeństwa. Nie zapominajmy, o chęci przejęcia tego pomysłu. Jak się przed tym zabezpieczyć? Oczekuję jakiś propozycji? Sprawdzimy, przedyskutujemy, i zatwierdzimy.
Pozdrawiam.
DAE avatar
AdamMichnik

03 grudnia 2019, 10:16

Krypto nie musi być od krypty. Może być od słowa kryptonim na przykład , albo kryptografia .Poza tym co miał wpólnego ambergold z kryptowalutami? A co do tego że jakaś giełda znikneła z peniedzmi użytkowników to kto trzyma swoje kryptowaluty na giełdzie? Przecież są od tego portfele w tym również sprzetowe, no i blickchain z którego nikt nie jest w stanie nic ukraść. Na giełde przesyła sie tylko w celu wymiany( a to trwa kilka minut) na inne kryptowaluty. Nie wiem skąd ludzie biorą takie stwierdzenia że kryptowaluty są dla naiwnych? Skoro są to tylko stwierdzenia a argumentów na potwierdzenie tych słów brak. Przecież złote monety ktoś może ukraść albo państwo na polecenie bankierów może je zarekwirować . A kryptowaluty umieszczasz na portfelu sprzetowym takim jak na przykład trezor czy inny i nikt nie ma do nich dostepu tylko ty.Mając taki portfel może nawet nikt nie wiedzieć co tam masz. Moim zdaniem kryptowaluty to jedyny sposób aby pominąć swiątowy system bankowy i ukryć swój kapitał przed banksterami. O złocie lub srebrze na pewno sie dowiedzą i zrobią wszystko aby nam to zabrać. Także jeśli chodzi o monety . Poza tym żeby sie jeszcze bardziej zabezpieczyć można stworzyć dwa rodzaje walut i w formie kryptowalut i w formie fiat czyli tradycyjnej jak na przykład monety.
DAE avatar
Tomasz21

03 grudnia 2019, 21:18

Witam; Ależ oczywiście, ( Krypto nie musi być od krypty. ). To jest tylko przykład zbieżności liter, całkiem przypadkowa. Krypto = Krypta. Zamieniamy tylko jedną literę. Literę „O” na „A”. To wszystko. Niema żadnych powiązań logicznych. A może jednak jest, jakiś związek?
*Cytuję; Poza tym co miał wpólnego ambergold z kryptowalutami?
Mają wspólny mianownik. Piramida finansowa. Ostatni przegrywa. W czasach PRL-u.- było ich parę, takie bardziej znane.
*Cytuję; no i blickchain z którego nikt nie jest w stanie nic ukraść.
No pewnie; wystarczy wyłączyć tylko prąd. To jest tylko skrajność. W opisanym przypadku nie wyłączyli prądu; a pieniędzy i tak nie ma. To nie jest jedyny przypadek. To tylko jest ostatni przypadek.
*Cytuję; Nie wiem skąd ludzie biorą takie stwierdzenia że kryptowaluty są dla naiwnych? Skoro są to tylko stwierdzenia a argumentów na potwierdzenie tych słów brak.
Są argumenty; ich lista jest długa. Tego specjalnie, się nie nagłaśnia. Długo już żyję, i pamiętam pierwsze przekręty w PRL-u. Nic się nie zmieniło. Ludzka pamięć, jest bardzo ułomna; Wystarczy cztery lata; aby wszystko zapomnieć. Przykład; Wybory co cztery lata. I jest - Kompletna amnezja. Nikt nic nie pamięta. To ja się pytam? Jak mają coś pamiętać, co było dwadzieścia lat temu. Wróćmy do tematu; „KRYPTOWALUTA”. Ja pracuję, ryję po godzinach, i mam te zarobione pieniądze oddać komuś na przechowanie??? Może to być bank, taki fizyczny, jak Amber-Gold. Albo jeszcze lepiej, Krypto-waluta i blockchajn. To może lepiej, od razu dać na tacę księdzu; on chociaż podziękuje. I obieca nam pobyt w niebie. Ale dopiero po śmierci. W myśl zasady; „Mądry obiecuje, a głupi się raduje”
*Cytuję; Przecież złote monety ktoś może ukraść albo państwo na polecenie bankierów może je zarekwirować .
A powiedz mnie, skąd oni niby mają o tym wiedzieć??? Masz je zakopane w ogrodzie. I tylko ty wiesz gdzie, w którym miejscu. Rewizja w domu nic nie da. Bo w domu się nie trzyma kasy. Tylko na potrzebne wydatki; zakup chleba i mleka dla dzieci.
*Cytuję; A kryptowaluty umieszczasz na portfelu sprzetowym takim jak na przykład trezor czy inny i nikt nie ma do nich dostepu tylko ty
Te zdanie wyjaśnia wszystkie możliwości. Mam pytanie? Ile ty masz naprawdę lat? Chyba jesteś jeszcze bardzo młody?
Proszę, Cię tylko bez urazy osobistej. Muszę tak napisać, żeby to dotarło do ciebie; Twoje pieniądze u kogoś; to nie są już twoje pieniądze. To są pieniądze tego, który je trzyma w garści.
*Cytuję; O złocie lub srebrze na pewno sie dowiedzą i zrobią wszystko aby nam to zabrać
Pytanie? Ile lat liczy historia Świata? Zawsze, ale to zawsze; srebrne i złote monety były dobrym zabezpieczeniem na przyszłość. W tych sprawach nie ma żadnych zmian, i nigdy nie będzie. Tak jest od tysięcy lat. A to jest dowód, że ten pomysł jest dobry i praktyczny. Na jednej szali masz, złote i srebrne monety, od tysięcy lat; a na drugiej szali masz dzisiejsze krypto-waluty, które mają zaledwie parę dni. Taki jest stosunek czasu- monet, do czasu-krypto-walut. Co mam jeszcze do tego dodać? Jesteś dorosły, jak mniemam. Więc odpowiadasz sam przed sobą. Mnie jest nic do tego, co zrobisz ze swoimi pieniędzmi; Czy przegrasz w Toto-Lotka? Czy wpłacisz na blockchajn, Cy po prostu je komuś podarujesz. Ja tylko przestrzegam przed ewidentną wpadką. To wszystko co mogę zrobić.
To ty jesteś kowalem swojego szczęścia. Moim zadaniem jest wytknąć błędy; nic więcej.
Pozdrawiam.
DAE avatar
utywq135

04 grudnia 2019, 02:39

Jeżeli mówimy o sytuacjach kryzysowych wiadomo, że złoto jest bardziej bezpiecznym środkiem. Oczywiście mówimy tu o złocie kupionym poza okiem pejsatego strażnika.
Nie chcielibyśmy przecież wizyty smutnych panów w naszym domostwie z nakazem oddania kruszcu(może nawet i pod groźbą).

Zaś kryptowaluty hm.. na pewno są bardzo wygodne, ale czy powinniśmy wygodę stawiać nad bezpieczeństwo?

Pozdrawiam.
https://www.cda.pl/video/4123186b1
Kontakt Telegram: utywq72
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elementy nowego świata”