Świętokrzyskie, Kielce

DAE avatar
grisza.1985

25 marca 2019, 19:11

Adam1985 pisze:
25 marca 2019, 08:12
Hej Wam !! wielkie dzięki za odpowiedź dla Grisza ,co do mnie mieszkam z rodzinką żonką i dwoma łobuzami 6 Aleksander i 7 latek Konrad w Stargardzie, bawię się w hodowlę drobiu, tuczę indyczki indory takie tam lody kręcę :lol: sporo podróżuję między fermami ale nie jest źle ;) od jakiegoś bliżej nieokreślonego czasu myślę, że odkąd słucham albo wsłuchuję się w to co mówią mądrzy ludzie a przede wszystkim czuję podobnie zaczynam zmiany w swoim dotychczasowym życiu i to zmiany na lepsze poprzez dietę zwłaszcza. Zrozumiałem, że jesteśmy tym co jemy, kładę większy nacisk na jakość jedzenia oraz jego pochodzenie, stąd moje pytanie o gospodarstwo Twoich rodziców a widzę, że robią fajne rzeczy jak ten ocet np. i inne też spoko. Dziękuję za stronkę do fb na pewno skorzystam bardzo pomocne miejsce w nawiązaniu kontaktów z ludźmi, z innych regionów i być może poznania innych smaków pozdr :D
Hej Adam
Jakbyś kiedyś zawitał w moje strony to możesz wziąć ze sobą jednego indyka, z chęcią kupię od Ciebie :) Dobre jedzenie jest bardzo ważne, z żoną staramy się wyeliminować jak najwięcej niezdrowej żywności, w 100 % oczywiście się nie da ale i tak jest dobrze. Ja też mam jakichś tam mentorów, którzy moim zdaniem dobrze mówią i staram się wprowadzać w życie ich podejście do ogólnie pojętego życia.
DAE avatar
Piotr starachowice

25 marca 2019, 20:17

@Grisza 1985
Podzielam twoje zdanie, mam nadzieję, że okaże się Marcin konkretnym człowiekiem i wszystko w swoim czasie ujawni.

Trzymajcie się ciepło i dobrej nocy życzę.
Awatar użytkownika
Narazie michal

25 marca 2019, 21:33

Nie wiem czy my mozemy tak sobie tu pisac znaczy w tym miejscu bo od pogadanek chyba inny dzial
:) no coz dopiero sie uczymy :)
Grisza - z tym ciche wojny cicha bron ogladalem u Berdowicza wywiad z tym gosciem co to przetlumaczyl na polski , ale bede mial chwile to przeczytam.
Odnosnie Marcina to powiem wam szczerze ze ja juz nie widze innego wyjscia to chyba ostatnia szansa. Wszystko co mowi ma sens i jest logiczne. Nawet jesli czujemy ze moze to byc kolejna osoba ktora czai sie na nasze dobre serca to jednak to ze ogladam jego ( Marcina ) filmy od dawna powoduje silniejsze przeczucie ze jest to wspaniala osoba ktora " przytrafila sie " mnie we wlasciwym czasie i miejscu. I ja osobiscie wrocilem do przeczuc, intuicji i postanowilem sie rozwijac duchowo wlasnie dzieki niemu. Pozdrowienia.
Polecic moge tez goscia Jaruhe. Ma swoj kanal , nagral tez fajny kawalek " lechistan" Jaruha.
Pozdrowienia i serdecznosci :)
rumcajs
DAE avatar
grisza.1985

26 marca 2019, 18:48

Michał, wydaje mi się, że to jest odpowiednie miejsce do rozmowy. My mamy tworzyć swoje Rody i najlepiej jeśli rozmawiamy w Swoim najbliższym gronie, możemy oczywiście wypowiadać się na innych forach aby wymieniać zdania na tematy ogólne, ale tutaj chyba poruszamy tematy związane z Naszymi okolicami i ewentualnego naszego przyszłego świętokrzyskiego Rodu. ;) Jeśli chodzi o muzykę to Jaruchę niedawno słyszałem i bardzo pozytywne mam odczucia :) Z mojej strony mogę polecić hip hop (nie jestem zwolennikiem ale ten gość mi akurat odpowiada bo śpiewa do rzeczy) a właściwie AK-47 a utwory które polecam "Jeden krok", "Przebudzenie" i "Spotkanie 13" i parę innych.
Awatar użytkownika
Narazie michal

26 marca 2019, 22:33

grisza.1985 pisze:
26 marca 2019, 18:48
My mamy tworzyć swoje Rody i najlepiej jeśli rozmawiamy w Swoim najbliższym gronie, możemy oczywiście wypowiadać się na innych forach aby wymieniać zdania na tematy ogólne, ale tutaj chyba poruszamy tematy związane z Naszymi okolicami i ewentualnego naszego przyszłego świętokrzyskiego Rodu. ;)
Witam, chyba mnie zle zrozumiales. Nie chodzi mi o forum jako miejsce tylko o miejsce w tym forum , np. tutaj to dzial o zakladaniu czy poszukiwaniu rodu , powinno sie jakby rozmawiac o rodach a luzne rozmowy to luzne rozmowy ( jakby inny dzial ) nie wiem moze sie myle , moze ten ktos kto pilnuje forum nie ma nic naprzeciwko. :) mnie tam pasuje. Rozmawiam z wami , dowiaduje sie roznosci a to przecie .. Wiedza w czystej nie skazonej postaci. No nie ?? :) Grisza wyslalem ci na priv maila (moze nie doszedl) o info skad jestes? Chociaz kod pocztowy . :) jesli nie chcesz tego mowic to powiedz ze nie chcesz ,ale duzo sie wlocze po kraju jak juz pisalem i moze bym cos nabyl w twoim czy twoich rodzicow gospodartwie jak bym byl przejazdem. Ja za kilka lat moze skoncze budowe w kodzie 26-070. Pozdro wszystkim bo chyba H.A.A.R.P wali ostro !! Dzis u mnie snieg pada i zimno jak nie wiem. Zona pisala - bo jestem w pracy - ze zagrzmialo porzadnie 3x i zaczol padac snieg. A bylo 18*c pare dni temu.

Z gory przepraszam za bledy w pisaniu ktore wynikaja z wnerwiajacej klawiafury telefonu ale i z dyskleksji i dysortografi tak to sie chyba dzis nazywa. Wogole ten nasz jezyk moglby byc o wiele latwiejszy. Po co nam z ,rz,ch i h o i u. (Chyba do karania dzieci w szkolach ). Fajny temat przedstawil niedawno eddy slowianin z jezykiem :) nie wiem czy mozna wstawiac linki do filmow to podam nazwe jesli kogos interere . " Hvala Vsi Slavianom". Nasz jezyk byl melodyjny i piekny. Wystatczy posluchac na wsiach - z ktorych wiekszosc sie smieje ja jestem moznaby rzec dumny - dawnych piesni regionalnych. Jezyk rosyjski czy jak sie tam zwie i jego pochodne do dzis brzmi pieknie. Piesni w Chorwacji. Jak jezdzilismy na Pag byly rozne wystepy. Mnie sie podobalo.
Co do muzyki ja kiedys tylko rap. Z mojej strony utwory Tadek- zolnierze wykleci, Basti- wykleci czy Kocur teraz pare kawalkow. Ogolnie jest tego duzo. Zastanawia mnie czemu nie umiemy sie dogadac wszyscy polaczyc sily. Oni maja duzo fanow. Jak widac nas nie brakuje. Wszedzie widze piekne grafitii. Np w radomsku kolo ktorego teraz - na czas budowy w swietokrzyskim - mieszkam jest grafitti miejscowego bohatera i oczywiscie nie tylko miejscowego Gen. Stanislawa Sojczynskiego "WARSZYC" ( wyrwal z gardla niemcom ponad 100 ludzi. 2 x po okolo 50 osob i jeszcze kilka ) jeden z wielu genialnych zolnierzy z naszego wojewodztwa i dzialajacego na tych terenach. Okolice konskich Major Henryk Dobrzanski "HUBAL" . Kielce - Anotoni Heda " SZARY " itd. Itd. Spokojnej nocy slovianie.
Tak mi przyszlo do glowy teraz pare slow . Wiem ze to napisane moze nie do konca poprawnie i kazdy ma tam z tym bogiem czy bogami swoje prywatne przejscia /przemyslenia ( szacunek oczywiscie dla kazdego ) i odnosi sie po czesci do terytorium z granicami tymi z Jalty ustanowionej przez zdrajcow sprzedawcow i tchorzy ale przyszla mi do glowy melodia ktora w polaczeniu z tekstem zaczyna sie od slow ....
Nie rzucim ziemi skad nasz ROD.....

Slava Rodom, Hvala Rodom vsie slavianskim Narodom !! :) ( cyt. Eddyego )
rumcajs
DAE avatar
grisza.1985

27 marca 2019, 19:11

Cześć Michał,
Pisownia mi nie przeszkadza, choć sam staram się pisać w miarę dokładnie, z telefonami to już w ogóle porażka ;) dla mnie najważniejsze co się piszę. Jeśli chodzi o wiadomość prywatną to żadna mi nie doszła, może są z tym jeszcze jakieś problemy, strona pewnie nie jest jeszcze dopracowana. Z tym gdzie mieszkam to nie jest dla mnie jakaś tajemnica, jak źli ludzie będą chcieli Nas namierzyć to i tak namierzą, choćby przez adres IP. Jestem z gminy Daleszyce. Z tym całym forum może Ty masz racje, może ja, w sumie to nie ważne jak nas nie upomną to piszmy gdzie chcemy :) Skąd dokładnie jestem napiszę Ci na privm, zobaczymy przynajmniej czy do Ciebie doleci.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Narazie michal

27 marca 2019, 20:46

grisza.1985 pisze:
27 marca 2019, 19:11
Cześć Michał,
Pisownia mi nie przeszkadza, choć sam staram się pisać w miarę dokładnie, z telefonami to już w ogóle porażka ;) dla mnie najważniejsze co się piszę. Jeśli chodzi o wiadomość prywatną to żadna mi nie doszła, może są z tym jeszcze jakieś problemy, strona pewnie nie jest jeszcze dopracowana. Z tym gdzie mieszkam to nie jest dla mnie jakaś tajemnica, jak źli ludzie będą chcieli Nas namierzyć to i tak namierzą, choćby przez adres IP. Jestem z gminy Daleszyce. Z tym całym forum może Ty masz racje, może ja, w sumie to nie ważne jak nas nie upomną to piszmy gdzie chcemy :) Skąd dokładnie jestem napiszę Ci na privm, zobaczymy przynajmniej czy do Ciebie doleci.
Pozdrawiam
Witaj. Jasne ze po ip dojda. Daleszyce . Znam te okokice i handlarzy. :).
Wiadomosci nie dostalem ale to zmusilo mnie do zajrzenia do folderu spam i tam byly 4 wiadomosci ze odpisal ktos na forum. Wiec trzeB tez sprawdzac i spam i u mnie np. Oferty. Ale prywstnych nie ma zadnych. Coz pewnie jak piszesz nie do konca dziala.
Tymczasem.
rumcajs
Awatar użytkownika
marzena

06 maja 2019, 13:43

Cześć : ) dobrze że jesteście ! jestem tu nowa więc powiem parę słów o sobie; mieszkam 12 km od Kielc, pochodzę z okolic Jasła (Podkarpackie) i tam mam swój kawałek lasu : ) oraz moi rodzice mają małe eko uprawy warzyw. Zajmuję się grafiką, rysunkiem, obecnie jestem w trakcie studiów pedagogiki specjalnej. Służę radą odnośnie ziołolecznictwa i ogólnie zdrowia jestem pasjonatką tych tematów. Obecnie zabieram się za własny wyrób syropu sosnowego : )
Pozdrawiam

Marzena
Awatar użytkownika
Narazie michal

06 maja 2019, 13:58

Czesc marzena. Ciesze sie ze dolaczylas bo cos ucichlo w naszym wojewodztwie :). U mnie to zonka sie zajmuje tematami syropkow ale teraz tez z mniszka, cebuli , czosnku, itp robila. Po tym co zrobili ze sprzedaza ziol nawet orzecha wloskiego czy pokrzywy widac ze boja sie tego ze to dziala. Musimy sami o siebie dbac. Bede mial do ciebie pytanie na privie :). Serdecznosci
rumcajs
DAE avatar
DominiKK

06 maja 2019, 23:49

Też chciałbym zadać pytanie, ale nie mogę napisać wiadomości priv
ODPOWIEDZ

Wróć do „świętokrzyskie”