20 przykazań Sławian

DAE avatar
PoznającSiebie

08 kwietnia 2019, 09:43

Potahontas31 świetne przykazania! Powinny być przypięte na górze tego forum :)
MieczysławTabaczyk pisze:
03 kwietnia 2019, 20:05
te 20 przykazań pochodzi z wed, według mnie nadal aktualne
katolickie przykazania są z nich zaczerpnięte i nieco wypaczone...
Hmm 🤔 z wed? A co to są te wedy? Wyjaśnij proszę.
Mail : [email protected]
Wire : @polachu
Zapraszam do kontaktu Warszawę i okolice :)
Awatar użytkownika
kulsson

20 kwietnia 2019, 05:27

Wedy to nic innego jak wiedza. To najstarsze źródła wieszy które się wychowały. Pochodzą z terenów indyjskich patrząc na naszą obecną sytuację geograficzną.

Najpopularniejsza to bhagavad-vita
Ten świat nie potrzebuje więcej ludzi sukcesu. Planeta Ziemia potrzebuje więcej ludzi pokoju, braci i sióstr głoszących dobre wieści, uzdrowicieli, kreatorów dobrego życia oraz miłości w każdej postaci
Awatar użytkownika
cory

20 kwietnia 2019, 18:31

Witam
Czytam tak po kolej tematy i posty. Moim skromnym zdaniem prawa nie są potrzebne dla ludzi świadomych bo oni postępują właściwie i nie ma potrzeby formułowania. Jeżeli ktoś "nie będzie człowiekiem dla drugiego człowieka" to wypad i koniec. Po co tworzyć coś na wzór istniejących "systemów"
Awatar użytkownika
kulsson

20 kwietnia 2019, 21:15

Prawa są potrzebne by dostosować tych którzy poznają temat, zmieniają się itp. A dla nas tych świadomych również są moim zdaniem potrzebne żebyśmy pamiętali co korzystne a co nie korzystne.
Ten świat nie potrzebuje więcej ludzi sukcesu. Planeta Ziemia potrzebuje więcej ludzi pokoju, braci i sióstr głoszących dobre wieści, uzdrowicieli, kreatorów dobrego życia oraz miłości w każdej postaci
DAE avatar
Łuki

25 kwietnia 2019, 08:57

Moim zdaniem rewelacja. A 10 przykazań Bożych tych katolickich to plagiat tak mówi mi intuicja i jest ona jedyną swietością której bezgranicznie ufam.
NOOBMASTER
DAE avatar
Łuki

25 kwietnia 2019, 09:29

Myślę że patologia społeczeństwa obnaża nagą prawdę o słuszności tych przykazań. Chociaż by te przykazanie mówiące żeby kobiety nie nosiły męskich ubrań ma swoje słuszne zastosowanie. Ja wypraszam sobie żeby kobiety chodziły po ulicach w spodniach tych obcislych uwidaczniajacych ich rzeczywiste fizyczne kształty chociaż by z jednego powodu. Skoro idąc ulicą mijasz przykładowo 50 takich kobiet i masz do dyspozycji wzrok to używasz go do poruszania się a nie ciągłego uciekania wzrokiem z jakiś moralnych dla ciebie powodów(tutaj kolejny plagiat słowiańskich strojów naszych pięknych pań wypaczone burki bezsensowna skrajność) i jeśli chcesz dotrzeć do celu a panuje tłum i musisz się przedrzeć i chcesz byś skupiony a tu cię rozprasza co rusz całkiem przypadkowo wpadający w oko obraz yhm yhm dupy nie ważne ładnej czy nie i chcąc uniknąć tego widoku masz 2 wyjścia. Albo zamykasz oczy albo patrzysz w górę i w efekcie albo wpadasz w ławkę, słupek bądź nie daj boże w jedną z takich kobiet.
NOOBMASTER
DAE avatar
Łuki

25 kwietnia 2019, 09:38

Tak że wbrew obawom że to zachodzi katolicyzmem to gdybyśmy wszyscy uczciwie stosowali te przykazania to intuicyjnie wnioskuję że pozbyli byśmy się wszelkiej maści absurdów
NOOBMASTER
DAE avatar
Tomasz21

29 kwietnia 2019, 17:51

Witam; Przykazania, jak słyszę te słowo to scyzoryk sam się otwiera w kieszeni. Czy my potrzebujemy instrukcji jak tyłek w kiblu podetrzeć?
Piszę tak drastycznie aby uświadomić wszystkim jak mocno nas zaprogramowano. Czy w swojej rodzinie też stosujesz przepisy i przykazania?
Chyba nie. Przecież wiesz dobrze, kto jest kim , i na jaki szacunek zasługuje. Od małego dziecka się uczy to jest mamusia, a to jest tatuś, a to braciszek.
To rodzina wyznacza kierunek rozwoju, ( przynajmniej powinna ). Oderwałem się od tematu, co mnie razi w tym przykazaniu? Religia i bóg, który ma za zadanie kontrolować nas, i dyktować nam warunki. Pytanie retoryczne? A co jeśli nie ma boga. Jeśli to jest tylko twór, który ma nas dyscyplinować, i nas wykorzystać. Następne pytanie? Dlaczego on, ten bóg pochodzi z izraela? Dlaczego nie mamy swojego? Albo z Indii. Tamten też mnie się podoba, jest miły dobry, sprawiedliwy dla wszystkich bez wyjątku, wszystkich traktuje równo, nie ma lepszych, nie ma gorszych, A ten z izraela, wyraźnie mówi; są lepsi, i są gorsi, po śmierci pójdziecie do nieba. Pytam się , był tam ktoś? Ktoś to sprawdził? Odpowiedź jest jedna, musisz uwierzyć. kropka i basta nie ma dyskusji w tym temacie. A może by tak stworzyć „Kodeks – Ariów”. Inne słowa, a jak pięknie brzmi, Kodeks. Jest to zalecenie, mogę z tego skorzystać, ale nie muszę. Więc dlaczego by nie skorzystać? Taką mam propozycję;
„Kodeks – Ariów” . Tylko proszę do tego nie wtrącać Kościoła, on jest spalony
w oczach ludzi. I niech taki pozostanie na wieki. W sumie zasługuje na to.
Pozdrawiam.
:ugeek:
DAE avatar
Zuzanna33

05 maja 2019, 07:30

Zadajmy sobie proste pytanie: dlaczego ktoś potrzebuje praw (ograniczeń)?
Od Boga dostaliśmy jedno prawo: prawo miłości.
W życiu wszystko opiera się na dwóch uczuciach, leżących po przeciwnych stronach: MIŁOŚĆ i STRACH.
Wszytko, co nie jest oparte na miłości, bazuje na strachu. I to czuje się sercem.
Wyjście ze strachu jest trudne, bo mamy go w genach emcjonalnych, a jest tak silnie zakoprzeniony, że zszedł na poziom fizyczny.
Strach trzeba przepracować. Musimy pracować nad sobą, nad swoimi słabościami, toksycznymi mechanizmami odziedziczonymi po przodkach i świecie, który nas tresuje.
Bycie Ariem, prawdziwym, będzie wymagało pracy nad sobą.
Awatar użytkownika
kulsson

10 sierpnia 2019, 00:04

Tomasz mieszasz za bardzo. Skupmy się na przykazaniach Sławian. Co byś poprawił w tej wersji, żeby było ok?

Zuzanna: Takie rzeczy są potrzebne głównie dla systemu i innych ludzi, żeby zobaczyli, że nie jesteśmy dziuksami czy terrorystami...
Rozumiesz?

Kodeks jest lepsze? Kodeks od koduje... czyli coś co nas programuje. Na jedno wychodzi hehe.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elementy nowego świata”