Strona 1 z 2

Walka z systemem. Wzory pism, sugestie, porady.

: 05 lipca 2019, 15:20
autor: Banaszak
Jak myśleć samodzielnie, jak sie bronić? Na co zwracać uwage w umowach. Jestem przekonamy że nie każdy umie tresciwie napisać list i dobrze go zaadreswować. Zapraszam do dyskusji.

Re: Walka z systemem. Wzory pism, sugestie, porady.

: 08 lipca 2019, 16:02
autor: Aeon
Ważną sprawą jest tworzyć pisma tak, żeby brak odpowiedzi na nie w wyznaczonym przedziale czasowym (np. w ciągu 10 dni. Zawsze też wysyłamy za potwierdzeniem odbioru i ten paragon zachowujemy) też był odpowiedzią i to korzystną dla nas.

My też zachowujemy oryginały podpisanych i gotowych pism a wysyłamy tylko ich xera. Warto też na to xero jeśli ma wiecej niż jedną strone, dopisać gdzieś na boku swój malutki podpisik, żeby nie było możliwości manipulacji ze strony odbiorcy.

Re: Walka z systemem. Wzory pism, sugestie, porady.

: 20 lipca 2019, 23:43
autor: antonio.zapotocki
Witam.
Błąd nigdy nie wysyła się ksera jakiegokolwiek pisma przez nas pisanego tylko tworzy się odrazu pismo w dwóch egzemplarzach i oba poświadcza podpisem itp. i jedno dadaje się do adresata a drugie zostawia sie dla siebie i do niego podpina się dowód nadania np. listu poleconego i jeśli był z tzw, "zwrotką" to po jej otrzymaniu też się dopina do tego pisma. Jak trafisz na cwaniaka to ksero wykorzysta przeciw tobie . . .
Pozdrawiam.

Re: Walka z systemem. Wzory pism, sugestie, porady.

: 23 lipca 2019, 14:01
autor: przemSlaw
Dobry temat. Proponuje pisać tu swoje problemy i rozwiązania. Jak pismem dać do zrozumienia, ze my kontraktu z urzędami i takim państwem, żadnego nie mamy?
Pozdrawiam

Re: Walka z systemem. Wzory pism, sugestie, porady.

: 24 lipca 2019, 10:47
autor: Ratomir
Mogę pomóc w konkretnym problemie - tzw. Ulgi meldunkowej. Istnieje patent jak poradzić sobie z bublem prawnym który kosztuje nas 19% podatku od sprzedaży nieruchomości gdy nie złożyłeś tego oświadczenia.

Re: Walka z systemem. Wzory pism, sugestie, porady.

: 24 lipca 2019, 15:51
autor: Mścibor z nad Brdy
Temat bardzo dobry. Jakie macie doświadczenia z podatkiem od nieruchomości? Jak będę miał chwilkę wolną napiszę jak poradziłem sobie z nadzorem budowlanym gdzie " groziła mi kara" za samowolkę budowlana przydomowej oczyszczalni ścieków. Pozdrawiam

Re: Walka z systemem. Wzory pism, sugestie, porady.

: 08 sierpnia 2019, 23:39
autor: kulsson
przemSlaw pisze:
23 lipca 2019, 14:01
Dobry temat. Proponuje pisać tu swoje problemy i rozwiązania. Jak pismem dać do zrozumienia, ze my kontraktu z urzędami i takim państwem, żadnego nie mamy?
Pozdrawiam
A to chyba systemu powinność udowodnić, że masz taki kontrakt z nimi podpisany. Skoro oni do Ciebie przychodza to oni mają udowadniać cokolwiek, nie na odwrót ;) Jeśli nie bedziesz utożsamiać się z Twoim sobowtórem na plastiku a będziesz reprezentować siebie jako człowieka to sprawa nabierze innego toru.

Można też bawić się w kotka i myszk. np odpisać im: - nie jestem zainteresowany powyższa ofertą. koniec.
Alex berdowicz nagrał kilka ciekawych materiałów w tym temacie, warto się z nimi zapoznać.

Re: Walka z systemem. Wzory pism, sugestie, porady.

: 21 sierpnia 2019, 17:24
autor: Tomasz21
Witam; Ciekawe porady, ale chyba wzięte z sufitu? Takie koszałki można robić jak się nic nie ma. Czyli nic nie masz, nic nie posiadasz, mieszkasz pod mostem. A jeśli coś masz, to przyjdzie komornik i zabierze; Po to oni zostali stworzeni. Opiszę wam pewien przypadek, mój znajomy , dziesięć lat temu prowadził firmę, i parę złoty zalegał ZUS-owi. Firmę zlikwidował. Przysłali upomnienie, nie zapłacił; przeprowadził się parę razy, zgubił ślad. Teraz nadszedł czas emerytury; i jakie było jego zdziwienie? Ta kwota pomnożona przez odsetki i kary umowne , jest do spłaty. Oczywiście zabierają mu te pieniądze. Tak wygląda szara nasza rzeczywistość.
Chcesz być wolny? To proszę się przeprowadzić pod most! Tam będziesz wolny, jak świnia na zakręcie. Tak nas traktują, a my na to pozwalamy. Mamy ręce, mamy zęby, a nie potrafimy się bronić. Każdy mały zwierzak jest gotowy to zrobić. A my, co potrafimy? Potrafimy narzekać. To jest wszystko, na co nas stać. Nasz majątek, ( pseudo ) nasz hamuje. Kościół nas tak osłabił, i zdeprawował, że już nie potrafimy trzeźwo myśleć. Kościół i państwo, idą razem pod rękę. Czy to do was nie dociera? To są wrogowie waszego doczesnego życia. Nie można: „Panu Bogu świeczkę, a diabłu ogarek”. Pod boga i Diabła proszę podstawić właściwe słowa. Zamienić te słowa na inne. Wreszcie, przejrzyjcie na oczy. Jak długo będą na was wałki kręcić?
Zacznijcie od łatwiejszej sprawy, jak się to uda; to wtedy za tą drugą poważniejszą można się wziąć. Ale o posiadaniu majątku zapomnijcie. Tak długo jak go będziecie mieli, tak długo gów*o, z tego wyjdzie. To jest jedyna droga, możliwa do stania się wolnym. Proszę to przemyśleć, co napisałem, nie ma innej drogi dzisiaj. Pozdrawiam.
:ugeek:

Re: Walka z systemem. Wzory pism, sugestie, porady.

: 23 sierpnia 2019, 01:33
autor: kulsson
Tomaszu dziękujemy za troskę ale prosimy o merytoryczne wypowiedzi. Podaj konkrety zamiast robić śmietnik z jakże ważnego tematu.
Jeśli Twój znajomy nawiązał umowę z Zusem to teraz ma konsekwencje. Rozwiązania są ale nie każdy jest na tyle otwarty by je chcieć pojąć.
I proszę nie straszyć bo nie do tego to forum zostało stworzone a do rozwiązywania problemów i cieszeniem się życiem jako wolny człowiek :)

Re: Walka z systemem. Wzory pism, sugestie, porady.

: 23 sierpnia 2019, 14:37
autor: Tomasz21
Witam; Daleki jestem od zastraszania kogoś. Chciałbym tylko przestrzec jak to może się skończyć, Oni i My.
*Cytuję; ale prosimy o merytoryczne wypowiedzi. Podaj konkrety zamiast robić śmietnik z jakże ważnego tematu.

Przepraszam, a co ja piszę? Czy to nie jest konkretne opowiadanie? Jest autentyczny gość, jest, ZUS. I jest co z nim zrobili; To są autentyczne fakty. Gościa sprowadzili do parteru. O jakiej umowie kolego piszesz? Umowa to jest coś , na co obie strony się zgadzają. Czy ktoś się mnie pyta, czy ja chcę płacić ZUS.? Muszę płacić nie mam żadnego wyboru. Przepraszam; mam wybór, mogę wyjechać do Afryki. Dzisiaj jesteś młody, na świat patrzysz poprzez różowe okulary. Przyjdzie starość, zostaniesz sam, bez rodziny i znajomych; wtedy świat zmieni kolor. Tak jest w tym kraju. W innych krajach jest to inaczej zorganizowane. Tam sobie poradzono z tym problemem całkowicie. Czy to co napisałem to nie dotyczy urzędowych spraw? Papierki, stempelki, zezwolenia, umowy społeczne, przepisy, i co tam kto chce. Ja napisałem jak ja to widzę, chyba wolno jest mnie wyrazić niepochlebną opinię o ZUS-ie. I jego pracy, i traktowaniu ludzi.
*Cytuję; I proszę nie straszyć bo nie do tego to forum zostało stworzone a do rozwiązywania problemów i cieszeniem się życiem jako wolny człowiek
Nie zamierzam nikogo straszyć; Zamierzam tylko wam zwrócić uwagę na to, uświadomić, że jak trudno jest się kopać z „KONIEM”. Chcecie walczyć, proszę bardzo walczcie. Ja tego wam nie zabraniam, ( absolutnie ). Spróbujcie tego dobrego.
Spróbujcie walczyć z urzędnikiem na przepisy??? On ma wsparcie, adwokatów, notariuszy, i całego aparatu przemocy. O przepraszam, aparatu władzy wybranej przez nas samych w demokratycznych wyborach. Wymyślcie coś skutecznego, coś co każdy będzie mógł zastosować wobec urzędnika. To wtedy poprę was z całego serca.
A teraz tylko ostrzegam , przed poparzeniem sobie łapek. A porady typu; nie odebranie listu poleconego, czy innego zawiadomienia . Ludzie to jest śmiech na sali.
Wyroki zapadają bez waszego uczestnictwa. Sądownictwo stoi po ich stronie, obudźcie się. To jest mafia. Z mafią się inaczej walczy, tam obowiązują inne zasady.
Życzę wielu sukcesów w walce z mafią. Pozdrawiam.
:ugeek:
Dodatek specjalny.
Ps.- To nic nie ma z tematem powyżej; to tylko daje pogląd co się dzieje faktycznie, co my możemy? im zrobić? Ciekawy materiał, warto obejrzeć, i połączyć z ZUS-em. Szczególnie, przed wyborami.
To jest przekręt tylko na 10miliardów. A ile jest warty ZUS.? Jaki to jest majątek? Co wy chcecie zrobić ZUS-owi? Wy co nic nie możecie.
Musisz to wiedzieć!(550) Co nowego w aferze SKOK? 2/3


Re: Walka z systemem. Wzory pism, sugestie, porady.

: 28 sierpnia 2019, 19:15
autor: Mścibor z nad Brdy
Witajcie, po niżej wklejam list wysłany do mnie z gminy odnośnie opodatkowania domu który został oddany do użytku 28.12.2018 r. Ja nie mam zamiaru płacić żadnych haraczy typu podatek od nieruchomości. Jeśli będziecie mieli pytania co do całej sprawy postaram się krótko streścić historię od momentu nabycia danej nieruchomości, to ułatwi pogląd na tę sprawę. Napiszcie co o tym sądzicie. Pozdrawiam.

POSTANOWIENIE


Działając na podstawie art. 216 i 217 § 1 i 2 w związku z art. 190 § 1 § 2 art.271
Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Ordynacja podatkowa ( Dz. U. z 2019 r. poz. 900 ze zm.)

Postanawiam

- zawiadomić, że w dniu 25.09.2019 roku o godz. 11:30 zostaną przeprowadzone oględziny
Nieruchomości, w związku z powyższym prosi się:
o udostępnienie nieruchomości położonej w miejscowości ………, na terenie działki
nr ewidencyjny ……. .
Przedmiotem oględzin będzie weryfikacja przedmiotów podlegających opodatkowaniu
podatkiem od nieruchomości ze stanem faktycznym, ustalenie parametrów technicznych budynku oraz sposób jego wykorzystania.

Uzasadnienie

Zgodnie z art. 189 § 1 w związku z art. 190 § 1 i 2 art. 272 ustawy z dnia 29 sierpnia
1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r. poz. 900 ze zm.) – organ podatkowy może
wyznaczyć stronie termin do przedstawienia dowodu będącego w jej posiadaniu. Termin do
dokonania tej czynności ustala się, uwzględniając charakter dowodu i stan postępowania, przy czym termin ten nie może być krótszy niż 3 dni.
Strona powinna być zawiadomiona o miejscu i terminie przeprowadzenia dowodu z zeznań świadków, opinii biegłych lub oględzin przynajmniej na 7 dni przed terminem.

Równocześnie informuje się, że strona ma prawo brać udział w przeprowadzeniu dowodu, może zadawać pytania, składać wyjaśnienia.

Mając powyższe na uwadze – postanowiono jak w sentencji.

Pouczenie

Zgodnie z art. 262 § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019r. poz. 900 z póź. zm) – strona, która mimo prawidłowego wezwania organu podatkowego nie wzięła udziału w czynności okazania przedmiotu oględzin może zostać ukarana karą porządkową do 2.800,00 zł.

Na niniejsze postanowienie nie służy zażalenie. Zgodnie z art. 237 Ordynacji podatkowej
postanowienie może być zaskarżone tylko w odwołaniu w decyzji.

Re: Walka z systemem. Wzory pism, sugestie, porady.

: 30 sierpnia 2019, 19:09
autor: kulsson
Tak chętnie poznamy historię i efekt końcowy tej sprawy

Re: Walka z systemem. Wzory pism, sugestie, porady.

: 15 września 2019, 19:23
autor: przemSlaw
kulsson pisze:
30 sierpnia 2019, 19:09
Tak chętnie poznamy historię i efekt końcowy tej sprawy
Efekt będzie taki, ze trzeba będzie zapłacić z odsetkami.. niestety😏

Re: Walka z systemem. Wzory pism, sugestie, porady.

: 16 września 2019, 16:18
autor: Ratomir
Jeżeli ktoś z Was zna osobę poszkodowaną w starciu z U Skarbowym z tytułu tzw. braku złożeni Oświadczenia o Uldze Meldunkowej. - niech napisze. Pomogę.

Re: Walka z systemem. Wzory pism, sugestie, porady.

: 19 września 2019, 19:38
autor: robertleon
Prezydent Polski wydał Interesujące Dekrety - Trzeba To Sprawdzić!

Re: Walka z systemem. Wzory pism, sugestie, porady.

: 19 września 2019, 22:00
autor: Tomasz21
Witam; Aż się boję sprawdzać.Komu tym razem dowali? i jak mocno? Słowo ciekawe, zamieniłbym na słowo "Nie ciekawe" Czas chyba jest pomyśleć o ewakuacji, w jakieś bezpieczniejsze miejsce. Pozdrawiam. :ugeek:

Re: Walka z systemem. Wzory pism, sugestie, porady.

: 19 września 2019, 22:41
autor: robertleon
Tomasz21 pisze:
19 września 2019, 22:00
Witam; Aż się boję sprawdzać.Komu tym razem dowali? i jak mocno? Słowo ciekawe, zamieniłbym na słowo "Nie ciekawe" Czas chyba jest pomyśleć o ewakuacji, w jakieś bezpieczniejsze miejsce. Pozdrawiam. :ugeek:

Gdzie widzisz to słowo ,,ciekawe'' które zamianił byś na ,,nie ciekawe'' i dlaczego chciałbyś się przenieść w bezpieczniejsze miejsce?

Re: Walka z systemem. Wzory pism, sugestie, porady.

: 29 grudnia 2019, 21:46
autor: robertleon
uważam że nie tędy droga - Zapraszam Do Działu Odrodzenie w tamten temat.. .

Re: Walka z systemem. Wzory pism, sugestie, porady.

: 30 grudnia 2019, 00:32
autor: Zenon S
Tomasz21 pisze:
19 września 2019, 22:00
Witam; Aż się boję sprawdzać.Komu tym razem dowali? i jak mocno? Słowo ciekawe, zamieniłbym na słowo "Nie ciekawe" Czas chyba jest pomyśleć o ewakuacji, w jakieś bezpieczniejsze miejsce. Pozdrawiam. :ugeek:
Ten haracz , ktory zgarniaja rzady (lub staraja sie zgarniac) w formie podatkow za nieruchomosci , mnie osobiscie wyploszyl juz z Europy. Dopiero po wielu latach na Karaibach widze jak bardzo bylem wytresowany przez system. Zawsze chcialem miec wlasny dom , po to wlasnie , zeby nie placic zadnego myta , siedziec sobie spokojnie u siebie i zajmowac sie swoimi sprawami bez koniecznosci myslenia o miesiecznych oplatach. Mieszkam w nowej dzielnicy . Przed paroma laty budowalem na swojej posesji warsztat , dosc pokazny obiekt , kiedy zjawil sie inspektor budowlany z tekstem , ze nalezy uiscic oplate podatkowa za budowe budynku. Rzecz jako europejczykowi wydala sie normalna i bylbym zaplacil , tym bardziej , ze koszt operacji byl nikly (rzedu kilkudziecieciu dolarow) , gdyby nie moja zona , ktora jest dominikanka. Wziela rachunek z rak inspektora smialym ruchem przedzierajac go na pol , oswiadczajac jednoczesnie , ze spusci naszego dobermana , jezeli pan inspektor nie zejdzie z oczu czym predzej. Pacjent zniknal z posesji blyskawicznie. Mnie zamurowalo. Po chwili uslyszalem strzaly i tupot nog , pan inspektor uciekal z naszej ulicy w podskokach ... Nieopacznie zaproponowal oplate podatkowa naszemu sasiadowi , ktory rowniez costam budowal. A , ze nie mial on tyle cierpliwosci co my od razu wyjal gnata i wywalil pare razy w powietrze.Juz nigdy nie widzialem tutaj jakiegokolwiek pacjenta z propozycjami oplat. To zdarzenie uswiadomilo mi rowniez , jak bardzo jestem uformowany przez system. Nieszkam na Dominikanie od ponad dwudziestu lat i nigdy nic za moja nieruchomosc nie zaplacilem ( oprocz jednorazowej oplaty rejestracji w urzedzie katastralnym) , dlatego z przerazeniem przeczytalem pismo , ktore opublikowal Mścibor z nad Brdy.

Re: Walka z systemem. Wzory pism, sugestie, porady.

: 30 grudnia 2019, 07:37
autor: Tomasz21
Witam;
Cytuję; widzę jak bardzo bylem wytresowany przez system.

Tak to są dobre słowa, na określenie tego co się dzieje w tym kraju. ( polin ). Zmieli nazwę, myślą że to coś może zmienić? Kiedyś było takie powiedzenie; „Stara k .rwa, w nowej jesionce”.
Do dzisiaj się nic nie zmieniło, No chyba że na gorzej.
Tak nas wytresowali, że nikomu nie przychodzi do głowy że można żyć inaczej. Ja też troszkę podróżowałem, ale niestety straciłem rozum i wróciłem. ( takie chwilowe zaćmienie umysłu ). Przynajmniej dzieci wyciągnęły, z tego odpowiedni wniosek, i ich tutaj, już nie ma. Urzędasy robią co chcą, a my się na to godzimy. Jak owce prowadzone do rzeźni.
Ja to mówię, trudno się z koniem kopać? Zapewne niektóre sprawy można by wygrać, w sądzie. Tylko po co? Tak jak piszesz, żona podarła pismo; To wszystko. A sąsiad, wrzucił delikwentowi wyższy bieg. I po sprawie. Nam to nie grozi, niestety. Samo posiadanie broni, jaki to jest problem? Przeprowadziłem taką małą sondę, dyskusję, wśród znajomych, dalszej rodziny, i przygodnie spotkanych osób. Na temat posiadania broni? Żaden nie wypowiedział się na tak, że chciałby aby broń można było kupić w sklepie bez zezwolenia? Na przykład w Rosji można tak to zrobić, potrzeba mieć 24-lata i dowód osobisty. Wypowiedzi tych ludzi mnie dobiły. Miałem wrażenie że słucham dziennika telewizyjnego. Tak mocno mają wyprane mózgi. ( dziennika, jak i telewizora nie oglądam od paru lat ). Nawet go nie mam w domu.
Świat jest piękny, i kolorowy, ale to zależy od ludzi, którzy go zamieszkują. Między Odrą a Wisłą, ten obraz jest bardzo upiorny. Czy to jest możliwe zmienić? Długo żyję, i widzę że jest, tylko coraz gorzej. Gdzie jest tego granica? Kiedyś miałem nadzieję że się ludzie opamiętają? Dzisiaj już nie mam złudzeń. Doszliśmy do granicy, stoimy nad przepaścią. Smutny jest to obraz.
Pozdrawiam.
:ugeek: