Strona 1 z 5

Pomysł na nazwę naszej waluty.

: 02 kwietnia 2019, 23:32
autor: Michał
Witajcie Suwereni, prędzej czy później zostanie wprowadzona nasza waluta. Wiadomo że musi mieć dobrą nazwę . Ponieważ co jak nie kasa towarzyszy człowiekowi od zalania dziejów. Podawajcie swoje pomysły najlepiej z krótka argumentacją.
Mój pomysł na nazwę waluty to Ar. Powodów jest bardzo dużo: Ar bo Ariowie, nazwa krótka nie potrzebująca skrótu jak np: złotówka = zł.
Ar jest jednostka miary w tym przypadku ziemi czyli tej najważniejszej rzeczy w życiu człowieka która nas karmi i na niej też żyjemy.
A Wy jakie mecie pomysły?

Re: Pomysł na nazwę naszej waluty.

: 03 kwietnia 2019, 20:13
autor: grisza.1985
Ar jak najbardziej może być ale gdy ja się kiedyś nad tym zastanawiałem to myślałem żeby to był Lach, chyba nie muszę tłumaczyć dlaczego? :) Myślę, że większy problem jest w tym, że musi to być pieniądz elektroniczny. Osobiście nie jestem zwolennikiem pieniądza elektronicznego bo łatwo kontrolować w ten sposób przepływ pieniądza, czyli przez kogo i na co zostaje wydany, a poza tym można go w każdym momencie skasować, i co wtedy? Początkowo może być ale z czasem należy wprowadzić materialny pieniądz, na pewno będzie to problem ale jest to konieczne. Niedługo eurkołchoz ponoć chce zlikwidować pieniądz fizyczny i zastąpić elektronicznym, co to będzie oznaczać? oczywiście pełną kontrolę nad wydatkami ludzi i likwidację pozostałości tzw. "szarej strefy", gdzie człowiek mógł sobie kupić czy sprzedać nie płącąc złodziejskiego vatu.

Re: Pomysł na nazwę naszej waluty.

: 05 kwietnia 2019, 02:30
autor: kulsson
Ar - to najbardziej prawdopodobna i najbardziej logiczna nazwa jaką można nazwać na walutę ;) Ale pytanie czy aby na pewno? jesteśmy powiedzmy obecnie polakami a waluty nie mamy polaków a złoty i grosz. Choć W UE jest euro. Ale np USA dollar. Myśleliście o genezie powstania "nominałów" pieniężnych?

Co do krytpowalut ARcoin - myślę, że pasuje jak ulał, chyba, że już ktoś zajął tą nazwę...

Re: Pomysł na nazwę naszej waluty.

: 05 kwietnia 2019, 23:33
autor: zathara
Amaranty, denary livecoiny

Re: Pomysł na nazwę naszej waluty.

: 06 kwietnia 2019, 00:32
autor: greger.tw
Witam, idac atwoim pomyslem to moze nazwac by walute "Arg"..... :D :idea:

Re: Pomysł na nazwę naszej waluty.

: 08 kwietnia 2019, 18:12
autor: Fuwa
Ważniejsze jest stworzenie tokena personalnego bez pośrednictwa cwaniaczków. Jest coraz więcej możliwości i nie tylko opartych o ETH. Do tego giełda zdecentralizowana i projekt Ariowie będzie miał możliwość wpływów finansowych. Wiadomo że to spekulacja ale czy bycie fer w stosunku do tych nie fer jest ok? zawsze jest się wtedy stratnym. Jeśli powstała by platforma na której dokonywali byśmy handlu pomiędzy sobą z płatnością krypto nabierała by wartości. Możliwości jest wiele typu kopanie metodą POS. Ale w Ariach są łebscy ludzie - a ta zasłyszana nazwa od Marciana .. zdaje się SOLAR - bardzo mi się podoba.

Re: Pomysł na nazwę naszej waluty.

: 17 kwietnia 2019, 01:12
autor: Michał
Bedzie trzeba zrobić kilka nazw waluty bo jest bardzo dużo fajnych pomysłów .
Solar tez jest niezły od razu pozytywnie się kojarzy i z taki powerem.

Re: Pomysł na nazwę naszej waluty.

: 18 kwietnia 2019, 04:17
autor: kulsson
Michał pisze:
17 kwietnia 2019, 01:12
Bedzie trzeba zrobić kilka nazw waluty bo jest bardzo dużo fajnych pomysłów .
Solar tez jest niezły od razu pozytywnie się kojarzy i z taki powerem.
Solar - Sol - > Sol kojarzy mi się z Soul czyli po angielsku dusza także ciekawa nazwa :)
+1 dla Ciebie 😉

Re: Pomysł na nazwę naszej waluty.

: 18 kwietnia 2019, 09:17
autor: genialnyzolw108
Aktualnie znajduje się w pracy i nie mam zbytnio czasu poszukać w internecie znaczenia run, ale uważam, że dobrą nazwą była by słowiańska runa symbolizująca dobrobyt lub majątek, co wy na to? A ogólnie to przystaje za nazwa "Ar"
SLAVA bracia!

Re: Pomysł na nazwę naszej waluty.

: 18 kwietnia 2019, 23:53
autor: LavorQ
grisza.1985 pisze:
03 kwietnia 2019, 20:13
Myślę, że większy problem jest w tym, że musi to być pieniądz elektroniczny. Osobiście nie jestem zwolennikiem pieniądza elektronicznego bo łatwo kontrolować w ten sposób przepływ pieniądza, czyli przez kogo i na co zostaje wydany, a poza tym można go w każdym momencie skasować, i co wtedy?
Widzę, że potrzebna jest podstawowa wiedza z zakresu technologii blockchain. Pieniądza elektronicznego nie da się kontrolować. Dlatego powstał BTC, jako odpowiedź na kryzys z 2008 roku. Adresy portfeli BTC nie ujawniają do kogo on należy. Blockchain BTC jest co prawda jawny, bo widać jaka kwota została przesłana i z jakiego portfela na jaki, ale to jest wszystko. Poza tym architektura tej technologii jest rozproszona tzn. nie ma jednego miejsca na Ziemi, gdzie stoi serwer, sieć tworzy wiele milionów użytkowników. Trzeba by wyłączyć kilka milionów komputerów, żeby to przestało działać. Odpowiedz sobie sam czy jest to realne. Dodatkowo istnieją cryptowaluty takie, jak Monero, gdzie nie ma żadnej informacji jawnej w blockchainie. Nie widzisz ile poszło i od kogo do kogo. Jedyną możliwością na swobodny i niekontrolowany przepływ pieniądza, to kryptowaluty. Trzeba się tylko zastanowić czy warto tworzyć nową czy lepiej oprzeć się na istniejącej. Problemem nowej jest wykreowanie dużej przydatności, żeby dany coin osiągnął jakąś wartość i powszechną akceptowalność. Poza tym jesteśmy na ten moment zbyt małą społecznością, żeby stworzyć infrastrukturę rozproszoną. Trzeba by też wprowadzić ten coin na giełdy, żeby można było go wymienić na coiny lub fiaty umożliwiające zakup dóbr nie oferowanych przez Ariów. Dodatkowo Masternody czyli węzły sieci blockchain to komputery dość drogie. Generalnie uważam, że tworzenie własnej kryptowaluty jest zbyt kosztowne i lepiej jest wykorzystać coś, co już istnieje i jest technologicznie dobrze zabezpieczone. Wziąłbym też pod uwagę bezpieczeństwo. Używanie coinów przez kilkutysięczną społeczność daje możliwość namierzenia komputerów osób nie potrafiących się zabezpieczyć przed inwigilacją. Wróg nie śpi i zatrudnia dobrych programistów. Używając coinów, które są w obiegu u kilkumilionowej społeczności znikamy w tłumie. I pamiętajcie, że ostrzeżenia KNF o coinach służą dezinformacji, żebyście przez przypadek nie wzbogacili się nadmiernie.

Re: Pomysł na nazwę naszej waluty.

: 20 kwietnia 2019, 05:32
autor: kulsson
Lavorq. Fajnie ze napisałeś to od strony technicznej jak to wygląda :)
Co do kryptowalut to też nie tak wszystko wiadomo bo dziwnym trafem ten Satoshi to nikt nic o nim nie wie. Także bardzo to podejrzane.

Mówi się też, że to rząd w ramach tworzenia NWO stworzyli pod przykrywką taką technologia by właśnie odizolowac nas ludzi od fizycznej gotówki.

Obecnie mocno promowana jest akcja "polska bezgotówkowa" a sam widzę że ludzie coraz częściej płacą telefonami...

Wszystko ma plusy i minusy.

Kryptowaluta to najrozsadniejsze wyjście ale musimy moim zdaniem jak już się fajnie rozwiniemy mieć swój środek płatności fizycznej.

Re: Pomysł na nazwę naszej waluty.

: 25 kwietnia 2019, 11:12
autor: Łuki
Mogę zarzartowac proszę?
PŁUG. ŻEBY każdy wiedział że jest tyle warty ile trzeba na niego orać. A tak poważnie ar to pierwszy pomysł i myślę że najlepszy

Re: Pomysł na nazwę naszej waluty.

: 25 kwietnia 2019, 11:30
autor: Łuki
Mam pomysł nie wiem jeszcze jak do końca miało by to wyglądać ale głównym jego założeniem było by odseperowanie wartość matki natury od tego co kreatywnie wytworzymy jak naprzyklad narzędzia pojazdy czy meble oraz surowce z których je wytwarzamy. Wymagało by to stworzenia trzech osobnych walut.Zapraszam do dyskusji i chętnie rozwinie temat. Korzyści z tego spore zapobieglo by takie rozwiązanie patologii obecnej w matrixowej walucie. Przepraszam za chaotyczny język pisze będąc w pracy i trochę tu i trochę pracuje

Re: Pomysł na nazwę naszej waluty.

: 25 kwietnia 2019, 11:44
autor: Łuki
Nie da się ocenić wartości matki natury ona jest bezcenna więc dlaczego producent z mebli mógł by kupić drewno pochodzenia naturalnego od leśnika który zna wartość scinanego drzewa. Tak więc musiał by zdobyć walutę na zakup tego drzewa np ar. A jego walutą od dóbr materialnych zaluzmy że jest gulden. Więc żeby zdobyć ary musiał by zasadzic 10 drzew i dostał by możliwość zakupu scietegi bądź po obróbce drewna potrzebnego do wyrobu mebli.

Re: Pomysł na nazwę naszej waluty.

: 25 kwietnia 2019, 11:46
autor: Łuki
Z góry przepraszam za pisownię i estetykę mojej pisowni przypominam jestem w pracy i muszę się od niej odrywać żeby coś napisać

Re: Pomysł na nazwę naszej waluty.

: 25 kwietnia 2019, 11:49
autor: Łuki
Ale pomysł myślę że eureka jak zmieniać to na całego

Re: Pomysł na nazwę naszej waluty.

: 25 kwietnia 2019, 11:49
autor: Łuki
Matrix zapragnie uczyć się od nas a wtedy padnie na pysk

Re: Pomysł na nazwę naszej waluty.

: 25 kwietnia 2019, 15:43
autor: kulsson
Pomysł piękny lecz trzeba zwrócić uwagę że lasy są państwa. Także ktoś musiałby odkupić najpierw je żeby móc podziałać w wyżej wymienionym temacie. Bo jak inaczej?

Re: Pomysł na nazwę naszej waluty.

: 25 kwietnia 2019, 19:07
autor: Krzychu Antypis Miotacz
Wymyślić nazwę waluty to nie problem. Ja mam pytanie w jaki sposób będziemy płacić walutą Ariów? drukowanie innych walut takich jak Bitcoin jest zabronione. Jeśli przeskoczymy ten problem i będziemy mogli drukować taką gotówkę, to w jaki sposób chcecie zabezpieczyć takie banknoty by nie dało ich się podrobić w przyszłości? Profesjonalne maszyny kosztują kupę pieniędzy. Czy jednak zostajemy przy wirtualnej walucie?

Re: Pomysł na nazwę naszej waluty.

: 26 kwietnia 2019, 11:02
autor: Łuki
Zalewasz moja ciocia ma kawałek lasu. Nie wszystkie od czegoś trzeba zacząć jeśli sluchaleś Marcina to wiesz że zmiany przyjdą i może to być za rok bądź 10 lat. Więcej optymizmu ci życzę. Pozdrawiam. Przestrzegam żeby wcale nie robić z Marcina naszego guru. On opowiada o rzeczach o których większość z nas już od dawna wie jednak jest osobą która wyszła przed szereg. Terrorysta stwarza problem a potem oferuje gotowe rozwiązanie. To wy macie dawać swoje pomysły a Marcin jest przykładem jak my indywidualności tak samo cenni jak on mamy postępować. Z odwagą. Niech mnie aresztują spoko. Za co? Że nie oglądam telewizji? Ale nie mniej jednak mogę być agentem kontra wywiadu i od czasu do czasu obejrzeć coś z tych śmieci ponieważ jestem na ten przekaz gówno wizji odpirny