Pomysł na nazwę naszej waluty.

DAE avatar
Łuki
Posty: 44
Rejestracja: 25 kwietnia 2019, 08:39

26 kwietnia 2019, 11:09

Zadając pytania dawajcie równocześnie obojętnie jaką ale swoją odpowiedź. Tak działa nasza psychologia że zawsze znajdzie się ktoś kto powie a ja mam lepszy pomysł od twojego i o to chodzi. Tym samym dochodzimy w prostej sprawdzonej technice do najlepszego rozwiązania, pomysłu. Zobaczcie założyciel tematu celowo podał swoją nazwę waluty żeby pokazać że ma jakąś koncepcję poto żeby ktoś napisał myśląc w duchu ze ma lepszą ale nie ważne bo i tak wybierzemy tą która wszystkim się spodoba.
NOOBMASTER
DAE avatar
Tomasz21
Posty: 504
Rejestracja: 27 kwietnia 2019, 20:41

29 kwietnia 2019, 17:26

Witam; Jeśli ma być jakaś nowa waluta, to tylko w stanie fizycznym. Czyli żadna wirtualna, żadna elektroniczna, Stan fizyczny, najlepiej srebro. Świat zginie a to pozostanie, na zawsze. Niestety raczej nie pozwolą, mają czołgi, trudno jest się z nimi kopać. A wirtualna nie wchodzi w rachubę. A co będzie jak wyłączą prąd? Pomyślał ktoś o tym, chyba nie. Na przykład taka – Wenezuela ma złoto które jest zdeponowane zagranicą; Poprosiła o zwrot jego.
No i co? Zgadnijcie jaką dostała odpowiedź? Walcujcie się. Gdyby miała je u siebie. To pewnie by ono dalej było. A tak , taka pantomima, było i nima.
( Zamierzony błąd ). A wracając do tematu, parę państw zostało spacyfikowanych, kiedy oznajmiły o wprowadzeniu swojego pieniądza. Były to państwa jednolite i zarządzane przez tubylców. A naszego kraju już nie ma, powstał dziwny dziwoląg na jego miejscu. A ci co zarządzają??? To kto to jest?
Jakieś takie dziwne nazwiska mają, trudno je wymówić. Tak jestem za zmianą
waluty, może być srebrna. Pozdrawiam.
:ugeek:
Ostatnio zmieniony 01 maja 2019, 13:08 przez Tomasz21, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ancientblast
Posty: 51
Rejestracja: 31 marca 2019, 16:09

30 kwietnia 2019, 10:10

"Wenezuela ma złoto które jest zdeponowane zagranicą; Poprosiła o zwrot jego.
No i co? Zgadnijcie jaką dostała odpowiedź? Walcujcie się. "

To sa jaja. To londynskie 'banki' prejely im ich zloto jesli sie nie myle.
Awatar użytkownika
robertleon
Posty: 191
Rejestracja: 26 lutego 2019, 17:58
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

30 kwietnia 2019, 10:17

może Złoty
Sło. i Ksi.(4st.) w MAKHA. Asc. Chitra. Rachu Personalny i związany z Profesją w 1. 46%Ognia 8%Eter
.
Jesteś zwykłym śmieciem, twoje wywody to lipa.
Wkurwia mnie ich głupota.edt
.
Spotkajmy się na Nowej Platformie AR1A
DAE avatar
Łuki
Posty: 44
Rejestracja: 25 kwietnia 2019, 08:39

30 kwietnia 2019, 13:14

Dobry dzień. Myślę że nowa waluta jest odpowiedzią w stronę biblijnego "nie będziesz mógł ani niczego kupić ani sprzedać" to nasza alternatywna zeczywistosc a jak wiadomo że o Polakach mówi się wszędzie na świecie nawet w dowcipach że Polak potrafi albo obejdzie każde zabezpieczenie he he
NOOBMASTER
DAE avatar
Łuki
Posty: 44
Rejestracja: 25 kwietnia 2019, 08:39

30 kwietnia 2019, 13:15

Słowo zło w złoty już dosyć krzywdy nam wyrządziło.
NOOBMASTER
DAE avatar
Tomasz21
Posty: 504
Rejestracja: 27 kwietnia 2019, 20:41

30 kwietnia 2019, 16:37

Witam; Złoto i złoty, niby nie jest złe. Ale, zawsze jest jakieś ale. Złoto trudno jest podzielne; lepsze by było coś bardziej podzielne. Czyli Srebro. Przed drugą wojną były srebrne monety, do dzisiaj mają wartość. Pomimo upływu tylu lat. A więc srebro, jest najlepsze. Zawsze jest w cenie. I o to chodzi. Jako kolonia nikt nam nie pozwoli wprowadzić srebrnej monety. Możemy o tym zapomnieć. Własna moneta, która ma pokrycie w kruszcu? Niema racji bytu. Jeszcze Długi czas.
Okupant nie pozwoli na to. A jakieś papierki? Albo jako w systemie dwójkowym liczby? Czyli Fikcja i abstrakcja. Jeśli macie ochotę w to inwestować, dlaczego nie? Życzę powodzenia. Nazwa nie ma większego znaczenia. Znaczenie ma , właściwa wartość materiału użytego do produkcji.
Aluminium ma wartość- 4zł, za kilogram. Miedź ma wartość- 8zł, za kilogram. A srebro? Zawsze ma jakąś większą wartość. Srebrne monety - „TAK” a inny metal „NIE”.
Pozdrawiam.
:ugeek:
DAE avatar
tekkno
Posty: 8
Rejestracja: 30 kwietnia 2019, 01:04

03 maja 2019, 00:15

Była, pierwsza polska waluta lokalna, zwana "Dobry".
Projekt był mocno promowany i upadł.
Nic materialnego, w wojnie z systemowym gigantem nie przetrwa, nie ma mowy.
Z walutą w obrocie jest tak, że musimy masowo zarabiać w walucie w której chcemy kupować.
Koniec kropka.
DAE avatar
Leśny Ludek
Posty: 7
Rejestracja: 05 maja 2019, 18:44

22 maja 2019, 17:37

Witajcie. Gdyby Ariowie byli uczciwi to wymiana dóbr materialnych i pracy (usług) może być całkowicie bezgotówkowa. Największą wartością pieniądza jest zaufanie. Po co wam srebro?, żeby przyszedł złodziej i ukradł? Wystarczy żetelna i uczciwa informacja. Wykonałem pracę za 10 ar mogę kupić coś (rzecz, usługa) za 10 ar
DAE avatar
Leśny Ludek
Posty: 7
Rejestracja: 05 maja 2019, 18:44

22 maja 2019, 17:49

Pieniądz ma umożliwić szybką wymianę dóbr i usług a nie gromadzenie zasobów czy spekulowanie. Tak ja to rozumię.Dopuki my nie będziemy uczciwi wobec siebie i innych doputy żaden system nie będzie działał prawidłowo.
DAE avatar
Tomasz21
Posty: 504
Rejestracja: 27 kwietnia 2019, 20:41

24 maja 2019, 11:14

Witam; Mam pytanie retoryczne. Do @Ludek. - Jak chcesz rozliczyć naprawę samochodu, na przykład blacharka; części + lakierowanie + lakiery? Czy blacharz, który to zrobił, w rozliczeniu ma otrzymać ,pół przyczepy ziemniaków; bo ten towar akurat ty posiadasz? Sam widzisz ze to jest nie za bardzo dobre. Nie będę podawał innych przykładów, ale to jest trochę absurd. Ideologicznie, masz rację; ale jak chcesz to zrealizować? Ktoś wymyślił pieniądze, ( Fenicjanie ) podobno. I z nimi idzie żyć, tylko trzeba zachować zdrowy rozsądek i umiar. A drugą stroną medalu jest to, że pieniądze nie mogą być zadrukowanym papierem, z powodu braku kontroli nad tym papierem. Przykład usmany, gdzie drukują walutę, jak zwykłą gazetę. Jak brakuje kasy? Drukarnia pracuje po godzinach, problem rozwiązany. Dlatego w miarę cenny, i rzadki metal. może być środkiem płatniczym. Dlaczego srebro, a nie złoto? Bo srebro jest lepiej podzielne na małe wartości. Złoto też mogło by być równolegle, jako wyższa wartość. A co do papieru, to zawsze będzie taka ochota aby dodrukować trochę świeżego nominału.A srebra, nie da się tak sobie wydobyć więcej z kopalni. Odpowiedź na cały ten , temat pieniądza. Żaden bankster, który dzisiaj faktycznie rządzi światem; nie zgodzi się na zamianę, papieru na metal, nad którym by nie miał kontroli.
Pozdrawiam.
:ugeek:
DAE avatar
Michał
Posty: 19
Rejestracja: 22 marca 2019, 11:19
Lokalizacja: Pabianice

28 maja 2019, 09:58

Marcin w którymś filmie na ytube mówił i moim zdaniem ma to sens żeby wszystko było za pomocą bezpiecznej aplikacji w urządzeniu typu smartfon. Jak dla mnie jest to idealne rozwiązanie na miarę 22 wieku. Ma to być nasza Ariowa waluta nie mająca nic wspólnego z gotówka zewnętrzna. Po co mamy się dopasowywać do świata który umiera. Patrzmy na siebie żeby to służyło nam a nie okupantowi. Nasza waluta niech równomiernie ze złotówka działa i płacisz tak lub tak a jak złoty padnie na ryj to przechodzimy na Ar lub inna nazwę.
DAE avatar
Tomasz21
Posty: 504
Rejestracja: 27 kwietnia 2019, 20:41

28 maja 2019, 18:52

Marcin w którymś filmie na ytube mówił i moim zdaniem ma to sens żeby wszystko było za pomocą bezpiecznej aplikacji w urządzeniu typu smartfon. Witam; Mam pytanie? Takie teoretyczne. A co będzie jak wyłączą prąd; Nie trzeba daleko szukać, usmany wyłączyli prąd w Wenezueli. Za co byś dziecku kupił jedzenie?A jak by się ten wspaniały smartfon popsuł? Ciekawe co byś zrobił? Po za tym ja wolny człowiek, dlaczego smartfonem mam płacić? Dlaczego żydowski pośrednik ma na tym znowu zarabiać. Czy nasz umysł już tak mocno został ograniczony; że bez pewnych gadżetów nie potrafimy się obyć? Panowie i Panie; trochę ruszyć makówką, czy już nas na nic więcej nie jest stać, jak naśladownictwo, kogoś, albo czegoś.Zrozumcie, do płacenia nie może być żadna bezpieczna aplikacja; Co to znaczy bezpieczna? Czy czasem to nie oznacza że Bank nie straci kasy? Zrozumcie wreszcie że wy się nie liczycie. Spróbujcie wymyślić coś, co w waszym kręgu, będzie wam służyło. Wtedy ten pomysł będzie można przenieść dalej. Pozdrawiam. :ugeek:
Awatar użytkownika
kulsson
Posty: 300
Rejestracja: 28 marca 2019, 22:16

09 sierpnia 2019, 00:22

Witajcie ponownie.
Odnośnie naszej waluty - teraz pomyślałem, że np Ar to od drugiej strony to RA także nie wiem czy do końca ARY są dobrą nazwą na środek płatniczy.
1 uncja srebra to koszt ok 100 zł za taką monetę. Kogo będzie stać na przygotowanie takich monet i ewentualnie zakup? Aluminium odpada, myślę, że miedź może być fajną alternatywą.

Jak już jeden z nas to zaznaczył: ta waluta ma obowiązywać wyłącznie nas. Między soba będziemy się wewnętrzną walutą wymieniać, a jak będzie nas np 10 tys, 100 tys ludzi, to wtedy będziemy się zastanawiać co dalej. Na chwilę obecną skupmy się na stworzeniu waluty a wcześniej co najważniejsze społeczności :) Ale jest już w innych postach.
Także waluta obowiązuje między nami, nie zamierzamy jej wprowadzić zamiast złotego i groszy. Jeśli będziemy mieli demokrację to kogo będą ścigać ? Przecież nie ukarzą wszystkich posiadaczy tychże naszych pieniędzy.

Myślę, że właśnie dlatego Marcin nie chce być tzw liderem, bo będzie do odstrząłu, nie mówi tego bezpośrednio w filmie ale chyba mu chodzi o to, abyśmy jako spolecznosc demokratycznie podejmowali decyzje.

Banknoty również są ok, ale tutaj już trzeba popracować nad zabezpieczeniami żeby nie można było podrobić. W sumie wszystko można podrobić, jeśli ktoś sięzna na takich ręcznych robótkach to wszystko może zrobić. Mamy tak zróżnicowane ceny, że monety same nie wystarczą. Bo samochód czy mieszkania za monety nie kupisz.

Co do wirtualnego pieniądza. DLaczego nie? Jesli nie będzie internetu to nie będzie go w całym kraju. Także gdy nie będzie internetu może powstać wojna domowa... Także to nie wchodzi ogólnie w grę. Banknoty, monety jak i wirtualna moneta na technologi blockchain jest konieczna.
Ten świat nie potrzebuje więcej ludzi sukcesu. Planeta Ziemia potrzebuje więcej ludzi pokoju, braci i sióstr głoszących dobre wieści, uzdrowicieli, kreatorów dobrego życia oraz miłości w każdej postaci
DAE avatar
antonio.zapotocki

09 sierpnia 2019, 03:17

Witam.
Wsadzę swoje 3 grosze do tego tematu. Tylko waluta oparta na towarze lub kruszcu jest coś warta reszta to lipa i tyle. Znam ten system od podszewki. Obecne pieniądze są coś warte o tyle o ile ludzie się nimi posługujący w to wierzą, a zabezpieczenia są po to aby ci cwanszi nie mogli zbyt łatwo sobie ich dodrukować. Za nieumyślne spowodowanie śmierci możesz dostać maks 10 lat za podrobienie papieru 25 lat więc pomyślcie ile dla nich jest warty człowiek?
Pozdrawiam.
DAE avatar
Lulu
Posty: 2
Rejestracja: 19 sierpnia 2019, 13:34

19 sierpnia 2019, 14:03

Witam, jestem tu dopiero pierwszy dzien i fajnie ze chcecie miec swoja walute. Troche tylko zastanawiam sie po co? Dodam ze nie jestem dobra z ekononimi ale tak sie zastanawiala ze jezeli kiedy kolwiem by doszlo do tego ze dozyjemy pieknych czasow kiedy swiat stanie sie "normalny" i obecne struktury upadna to czy wszelke waluty nie upadna razem z nimi a jedyna waluta beda dobra materialne i konsumpcyjne.
DAE avatar
antonio.zapotocki

19 sierpnia 2019, 23:50

Witam.
Przeczytaj troszkę wyżej waluta oparta na towarze, usłudze lub kruszcu ma tylko racje bytu reszta to lipa. . .
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
kulsson
Posty: 300
Rejestracja: 28 marca 2019, 22:16

20 sierpnia 2019, 16:18

Antonio cieszymy się Twoim postrzeganiem lecz trzeba być otwartym na nowe możliwości. Trzeba być wszechstronnym.

Jako przedsiębiorca wiedziałbyś że posiadanie wielu opcji płatności i form płatności stawia Ciebie jako przedsiębiorcę w bardzo dobrej pozycji. Można wrócić do kamieniolomów i kopać kilofem ale po co skoro można pomóc sobie innymi narzędziami które mogą być korzystniejsze? :)

Witamy lulu :)
Przeczytaj proszę poprzednie wpisy. Jeśli chodzi o własną walutę wtedy staniemy sie niezależni i nikt nie będzie mógł manipulować cenami. To jest jeden z wielu powodów proszę Zobacz że z roku na rok złoty, euro, dolsr... Wszystkie te waluty tracą na wartości. Za 100 jednostek waluty kupisz coraz mniej. Odnośnie np kruszców czy kryptowalut ceny cały czas wzrastają. Także głupotą byloby nie korzystać z takiej opcji. Jedynie co stoi na przeszkodzie to system który nie chce by żaden "twór" nie posiadał waluty której nie kontroluje oraz mentalność ludzi.
Pozdrawiam :)
Ten świat nie potrzebuje więcej ludzi sukcesu. Planeta Ziemia potrzebuje więcej ludzi pokoju, braci i sióstr głoszących dobre wieści, uzdrowicieli, kreatorów dobrego życia oraz miłości w każdej postaci
DAE avatar
Ratomir
Posty: 91
Rejestracja: 10 maja 2019, 08:20

20 sierpnia 2019, 16:29

antonio.zapotocki pisze:
19 sierpnia 2019, 23:50
Witam.
Przeczytaj troszkę wyżej waluta oparta na towarze, usłudze lub kruszcu ma tylko racje bytu reszta to lipa. . .
Pozdrawiam.
Dokładnie, dlatego

a)Wszyscy ciągną do nas ze względu na bogactwa naturalne, chociaż o tym nie mówią.
Zupełnie przypadkiem wojska z Usa stacjonują w miejscach gdzie są nasze złoża np. tytanu

b)Nikt o tym nie mówi (prawie)

c)"Nasi" rządzący nie zauważają tej zbieżności choć uczestniczą w tym procederze.

d)Prawo geologiczne zezwala na wydobycie gdzie koncern "odnajdzie" skarby naszej ziemi
choć są nasze mapy z lat 60 i 70 które dokładnie pokazują co gdzie jest więc te tzw. poszukiwania to lipa.

e)KOR i prawa robotników z Solidarnością włącznie z jej liderem Lechem Bolesławem "W" to gigantyczna "psy-op"
aby w ciągu 1 do 2 pokoleń ograbić nas

f)żaden tzw. rząd nie zamieścił w Konstytucji zapisu o tym, że litosfera (woda także) należy do narodu a nie "Państwa"

itd... itd.

Aha - to dlatego "kapitał nie ma narodowości" jak twierdził pewien profesor po WUML-u
(dla młodzieży: Wieczorowy Uniwersytet Marksizmu-Leninizmu)
Gdy jednak następuje kryzys to okazuje się, że wszystko jednak ma narodowość.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jakie jest rozwiązanie? Paradoksalnie w słabości czyli rozproszeniu, czyli dywersyfikacji...
To znaczy WALUTA LOKALNA wymienialna w Polsce. Jeżeli mieszkasz w bardziej gospodarnej części kraju wartość waluty wzrasta
w relacji do walut innych obszarów. Takie rozwiązanie nie niesie ryzyka podziałów na dzielnice.
No i strategiczne firmy w rękach polskich. Będziemy pilnować urzędników, oj będziemy.
DAE avatar
Tomasz21
Posty: 504
Rejestracja: 27 kwietnia 2019, 20:41

21 sierpnia 2019, 16:54

Witam; Zatoczyliśmy koło. I znowu jesteśmy na początku. Nazwa waluty jest niewiele ważna. Ważne jest z czego ona jest zrobiona.Dwa metale wchodzą w rachubę, srebro i złoto. O platynie nie wspomnę, można ją podrobić, bo jest słabo znana. W tym kraju, żadnych z tych metali nie kupisz, to jest podstawa. Ja to widzę tak; mleko się rozlało, a my dyskutujemy, co z tego mleka zrobimy, czy będzie zupa mleczna, czy budyń na deser? My nie mamy dostępu do takich metali, więc wszelkie dywagacje są zbędne i jest to strata czasu naszego i waszego drodzy autorzy. Lepiej zajmijmy się czymś, co dzisiaj można zrobić. Na przykład bezpieczeństwo w internecie? To jest ważne! Na moje sugestie na ten temat nikt nie zareagował, dlaczego? Czy to jest za trudny temat dla was?Bezpieczeństwo komunikacji, naszej? Czy poprzeczka jest za wysoko? To są podstawy naszego być, albo nie być. A nasze pieniądze? To bardzo odległy temat, jestem realistą. A nie fantastą. Jestem za tym pomysłem, ale nie dzisiaj. Pozdrawiam. :ugeek:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elementy nowego świata”