Green Box Ebnera

DAE avatar
MieczysławTabaczyk
Posty: 67
Rejestracja: 17 lutego 2019, 12:15
Lokalizacja: Niemcy-Polska
Kontakt:

17 lutego 2019, 12:48

Witam
Czy ktoś używał Green Box Ebnera

Uprzedzając pytania, gdzie można to kupić podsyłam link
https://www.fios-greenbox.net/index.php ... greenboxen
Interesują mnie plany tego urządzenia i doświadczenia osób stosujących je
Chciałbym sprubować zastosować to urządzenie w uprawie roślin w połączeniu z ideami Anastzji (Anastazja - Dzwoniące cedry Rosji) i zastosowaniem ożywionej wody
Zapraszam na fb do grup:
Warsztaty i spotkania Sławian
https://www.facebook.com/groups/1381322555331244/

Do grupy: Ariowie w DE
https://www.facebook.com/groups/357111184904090/

oraz do grupy: Lechicki Ród
https://www.facebook.com/groups/554420938751244/
Awatar użytkownika
WhiteRabbit
Posty: 30
Rejestracja: 26 lutego 2019, 16:03

06 marca 2019, 20:46

Awatar użytkownika
WhiteRabbit
Posty: 30
Rejestracja: 26 lutego 2019, 16:03

07 kwietnia 2019, 12:38

Mam apel do Was! Jeśli ktoś posiada dokumentację tego urządzenia, to proszę o udostępnienie schematu.

Sława bracia i siostry :)
DAE avatar
tunirudis
Posty: 13
Rejestracja: 22 marca 2019, 10:24

16 kwietnia 2019, 21:47

Witajcie, ja robiłem próby aczkolwiek bez grupy porównawczej oraz nie dotyczyło to warzyw czy owoców. Trochę nie mam czasu się tym zająć ale temat czeka. Ogólnie jest jeden ważny szczegół pomijany przez wielu naśladowców - napięcie zasilające musi być bez tętnień, drgań aby odtworzyć naturalną elektrostatykę przyrody.
Gdyby byli chętni mógłbym opracować zasilacz i konstrukcję elektrod tak aby zmniejszyć prędkość wytwarzanych jonów bo ta również jest szkodliwa.
Pozdrawiam Ariów
kontakt : wire - @tunirudis
[email protected]
DAE avatar
Włóczęga
Posty: 74
Rejestracja: 04 kwietnia 2019, 00:04

12 maja 2019, 18:21

tunirudis pisze:
16 kwietnia 2019, 21:47
Witajcie, ja robiłem próby aczkolwiek bez grupy porównawczej oraz nie dotyczyło to warzyw czy owoców. Trochę nie mam czasu się tym zająć ale temat czeka. Ogólnie jest jeden ważny szczegół pomijany przez wielu naśladowców - napięcie zasilające musi być bez tętnień, drgań aby odtworzyć naturalną elektrostatykę przyrody.
Gdyby byli chętni mógłbym opracować zasilacz i konstrukcję elektrod tak aby zmniejszyć prędkość wytwarzanych jonów bo ta również jest szkodliwa.
Pozdrawiam Ariów
Jestem zainteresowany, jeśli znasz się mna tym, i jesteś w stanie zrobić takie urządzenie i będzie ono działać, to z przyjemnością zakupiłbym coś takiego:)
DAE avatar
kipero
Posty: 1
Rejestracja: 12 maja 2019, 23:21

13 maja 2019, 00:13

Witam Was bardzo serdecznie!
To mój pierwszy post na forum, a trafiłem tutaj poszukując informacji na temat tego urządzenia. Jak dobrze, że istnieją ludzie, których ten temat interesuje.
W temacie siedzę dopiero od kilku godzin i na razie zbieram informacje. Z tego co zauważyłem ludzie do napędzania urządzenia używają generatorów wysokiego napięcia ZVS (m.in. tutaj jest schemat: https://weirdscience.eu/ZVS%20-%20rezon ... 99cia.html, ale są gotowe produkty na polskim rynku) + transformator WN (z telewizora lub monitora kineskopowego), lub takich zintegrowanych przetwornic.

Tutaj są ciekawe filmy które udało mi się znaleźć w języku polskim:

Można tam zobaczyć jak nawinąć uzwojenia na transformator i jak podłączyć układ. Do sterowania przetwornicy może przydać się zasilacz z regulowanym napięciem i natężeniem.
tunirudis pisze:
16 kwietnia 2019, 21:47
Ogólnie jest jeden ważny szczegół pomijany przez wielu naśladowców - napięcie zasilające musi być bez tętnień, drgań aby odtworzyć naturalną elektrostatykę przyrody.
To co napisałeś jest ciekawe i nie trafiłem jeszcze na takie informacje. Chodzi o zasilanie przetwornicy, czy o częstotliwość na wyjściu z transformatora? Jeśli to drugie, to można zastosować kondensator WN? Twoje wskazówki w tym temacie byłyby bardzo cenne. Jeśli masz sprawdzony schemat, to mogę przenieść go na płytkę drukowaną.

Jak tylko będę wiedział coś więcej w temacie, to postaram się aktualizować post. Byłoby dobrze, gdyby udało się to zbudować i zrobić testy, a wszystkie wyniki opublikować. Na razie zamawiam przetwornicę ZVS i szukam na śmietniku starego telewizora. ;)
Zobaczymy co dalej.


Edit 01:24, dzisiaj chyba szybko spać nie pójdę.

Tutaj są ciekawe informacje nt. przetwornicy:
https://n.ethz.ch/~kluszcz/index.php?page=hv/zvs&lang=0
Jest tam wspomniane o tym, by zasilanie było stabilne. @tunirudis, czy to o to chodziło?

Tu jest też ciekawy film w temacie, niestety z tego co mówi zrozumiałem tylko "Bedini". Wygląda na to, że facet korzysta z jakiegoś generatora i cewki zapłonowej.


A tutaj linki do patentów Ebnera:
https://patents.google.com/patent/EP0791651A1/en - Rośliny
https://patents.google.com/patent/EP0351357B1/en - Rybki

Są tam ciekawe info, na razie przejrzałem tak na szybko. W sprawach technicznych wiele tam nie ma, "The voltage is generated by a high-voltage generator based on the transformer principle with rectifier", zastanawia mnie o co chodzi z tym prostownikiem (?)


Mężczyzna na tym filmie ma napięcie 12000 V, odległość między płytkami niech będzie ok. 8cm, no to by tak wychodziło 1500V/cm. Nie wiadomo tylko co ma w tej skrzyneczce, bo jest dosyć duża. Zwłaszcza, że zasila całość z zasilacza laboratoryjnego.

Urządzenie nie wydaje się trudne w budowie, ciekawe tylko czy są jakieś haczyki. No i przydałaby się sonda do mierzenia wysokich napięć, a to niestety trochę kosztuje.

@tunirudis, czekam z niecierpliwością na Twoją odpowiedź w temacie. :)
DAE avatar
Włóczęga
Posty: 74
Rejestracja: 04 kwietnia 2019, 00:04

11 czerwca 2019, 15:55

Ktoś zamawiał Green Box Ebnera?
Wysłałem zapytania za pośrednictwem opcji kontakt na stronie, w sprawie wysyłki do Polski lecz bez odpowiedzi do dnia dzisiejszego. Może jest ktoś mieszkający w Szwajcarii, kto mógłby skontaktować się ze sprzedawcą i zapytać czy te urządzenia są jeszcze na sprzedaż.
DAE avatar
Sztyrlitz

10 sierpnia 2019, 16:30

Witam wszystkich, jestem tu nowy, a przyciągnął mnie temat na d którym dyskutujecie.Przebrnąłem wiele wpisów internetowych na ten temat, i muszę stwierdzić, że brakuje sił fachowych, chcących pojąć dyskusję. Mogę pomóc tylko w kwestiach technicznych i na początek wyjaśnić nie elektrykom, czym różni się pole elektrostatyczne, od elektromagnetycznego (elektronicznego). W polu elektrostatycznym teoretycznie mamy 2 punkty (powierzchnie) o stałych potencjałach, i natężenie tego pola mierzy się w Voltach/metr. Tak więc koledzy którzy idą tropem powielaczy wysokiego napięcia TV dobrze kminią. Z przeglądu literatury dostępnej w necie, do pracy z nasionami używa się natężeń pola od 750 do 1500 V/cm, co dla przykładu przy napięciu 15KV, daje możliwość rozsunąć elektrody na 10 do 20 cm. Jest to istotne co i do jakiej wielkości chcecie hodować, ale na ten temat powinien się wypowiedzieć fachowiec z innej dyscypliny. Pozdrawiam Ariów.
DAE avatar
Sztyrlitz

12 sierpnia 2019, 11:04

Witam ponownie, ludeczkowie kochani. Troszkę jestem zawiedziony, że tak mało jest chętnych do gadania. Mam 33 lata doświadczenia jako elektryk i elektronik, i nie mam oporów do dzielenia się wiedzą, więc zapraszam ponownie do dyskusji wszystkich otwartych na wyzwania.
Awatar użytkownika
kulsson
Posty: 262
Rejestracja: 28 marca 2019, 22:16

12 sierpnia 2019, 13:54

Do gadania są gady, a od rozmowy są ludzie, także wiesz ;)
Społeczność dopiero się tworzy, potrzeba cierpliwości. Są tutaj osoby które są codziennie online, ale nie pisza na tematy których nie czują się dobrze. Także z drugiej strony można powiedzieć, że ty nie jesteś aktywny na innych postach ;) Także Ciebie również zapraszamy do rozmowy w innych tematach :)
Ten świat nie potrzebuje więcej ludzi sukcesu. Planeta Ziemia potrzebuje więcej ludzi pokoju, braci i sióstr głoszących dobre wieści, uzdrowicieli, kreatorów dobrego życia oraz miłości w każdej postaci
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nowe technologie i konstrukcje”