GEOTERMIA

DAE avatar
TOMKO POLANO

31 października 2019, 21:49

Na sporym obszarze Polski znajdują się złoża geotermalne . Jedyny mankament to ich głębokość.
Gdzie się je wykorzystuje w tej chwili .
Np. W Uniejowie . Spotkałem chłopaka który jechał do Stargardu Szczecińskiego wiercic pod geotermia.
Nie potrzeba nam węgla ,jeżeli uruchomimy geotermie. Są to źródła odnawialne w przeciwieństwie do węgla i bezpieczne dla środowiska.
DAE avatar
Tomasz21
Posty: 459
Rejestracja: 27 kwietnia 2019, 20:41

08 listopada 2019, 03:47

Witam; Wszystko się zgadza, mamy sporo ciepłej wody; Może dlatego Eskimosi chcą tutaj zamieszkać? Właściwie to już mieszkają, i przejmują wszystkie państwowe tereny. Z tego co słyszałem, to trzeba mieć specjalne pozwolenie, na robienie takich odwiertów? No chyba że po cichu zrobimy, i życzliwy, uczynny sąsiad nas nie podkabluje? A zgłoszoną inwestycję mogą opodatkować, bo u Eskimosów jest takie prawo, a i siłę mają po swojej stronie. Jak myślicie po co w tym kraju tyle jest czołgów? Żeby chronić, bronić Eskimosów, którzy zasiadają w poselskich ławach. Rozparci wygodnie debatują, nad przyszłością swojego państwa. Bo oni uważają że ten kraj, jest już ich. Wracając do Ciepłej wody; Zakopane ileś tam metrów rury w ogrodzie, + pompa ciepła, też może przynieść ulgę w budżecie gospodarstwa.Nie należy się zbytnio chwalić, tym posiadaniem. Ale ogrzewanie domu wychodzi dużo taniej. Do tego jakiś niewielki wentylator, który napędzi pompę ciepła?
Nie zwracajcie uwagi, na to że śmiesznie piszę; Robię to specjalnie, na idiotę nikt nie zwraca uwagi, nie zawsze jest dobrze być mądrym.
Pozdrawiam, i życzę dużo ciepła w domu.
:ugeek:
DAE avatar
antonio.zapotocki

18 listopada 2019, 20:48

Witam.
Pomyślcie o odpadach komunalnych oraz odpadach z rolnictwa i przetwórstwa . . . Wiem że śmieci ze średniej wielkości miasta około 120-150 tys. ludzi z jednego miesiąca są w stanie ogrzać to miasto w zimie gnijąc na pryzmach kompostowych temp. około 70-80 stopni C. Przy tym wytwarza się mnóstwo tzw. biogazu (głównie metanu) który jest dużo gorszym gazem cieplarnianym niż CO2, a który można z powodzeniem wykorzystać do innych celów temat rozległy jak ocean . . . skrótem aby nie zanudzać, ludzkość ma aż nadmiar energii bez jakiegokolwiek wydobycia surowców ale jest to blokowane, bo wiadomo kto na tym trzyma łapy i jakie czerpie z tego korzyści i dzięki temu sprawuje władzę.
Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Technologie”