Zbliżający się koniec daty ważności dowodu osobistego (PL)

DAE avatar
Aeon

04 marca 2019, 17:43

Co można zrobić i jak to dla siebie wykorzystać, jeśli się zbliża koniec daty ważności dowodu osobistego (PL) i "trzeba" go będzie wymienić na nowy?
Awatar użytkownika
WhiteRabbit

05 marca 2019, 02:41

Przez rok śmigałem z przeterminowanym. Musiałem wyrobić nowy, kiedy potrzebowałem nowy paszport.
DAE avatar
Aeon

05 marca 2019, 10:06

Dzieki, ale chodzi mi o teorię lub praktykę jak bym to mógł wykorzystać :) Czy to, ze moj dowód (cokolwiek on reprezentuje albo potwierdza) sie "przeterminuje" sprawia, ze moj "status" (czy cokolwiek innego) w systemie się zmienia, albo ja to mogę zmienić (co i jak?) z korzyścią dla siebie?
Awatar użytkownika
kulsson

29 marca 2019, 21:58

W obecnych czasach jeszcze dowód osobisty jest potrzebny, ale nie konieczny. Np rachunki, konto bankowe zawsze możesz mieć u kogoś innego zaufanego, ale z zaufaniem nawet rodzinnym wiemy jak jest. Można żyć bez dowodu (do tego dążę) ale jeszcze nie mam odpowiedniej wiedzy by się przygotować na wypisanie się totalnie z systemu.
Sprecyzuj pytanie bo do końca nie wiadomo o co konkretnie pytasz?
Ten świat nie potrzebuje więcej ludzi sukcesu. Planeta Ziemia potrzebuje więcej ludzi pokoju, braci i sióstr głoszących dobre wieści, uzdrowicieli, kreatorów dobrego życia oraz miłości w każdej postaci
DAE avatar
Aeon

30 marca 2019, 11:50

Chodzi mi o to, że dowód osobisty jest dla systemu jednym z "dowodów" mojego bycia "zautrudnionym" i "pracowania" w ich korporacji RP, przez 24h na dobe, 7 dni w tygodniu (czyli uznaja, ze sie dobrowolnie zgodzilem placic podatki, ZUS, podlegac pod ich ustawy, itd., skoro sie tym dowodem, albo co w nim jest legitymuje), więc jak się jego data ważności (po coś ją sami dali... ;) ) kończy, to można to pewnie jakoś wykorzystać dla siebie w praktyce, tylko czy wiemy obecnie jak?
DAE avatar
Adamz

07 kwietnia 2019, 00:44

Dowód raczej nie, prędzej PESEL jest tą kula u nogi, to przez PESEL jesteś widoczny i obecny w systemie. Z drugiej strony to dowód wiąże cię z PESELem np. podczas kontroli MO. System ma twoje zdjęcia i może mogli by ćię powiązać z PESELem ale to przypuszczenia bo musieli by porównać wszystkie zdjęcia w systemie z twoim wizerunkiem, to nie chiny z ich systemem identyfikacji/inwigilacji.
Dobrym pytaniem jest co by z tobą zrobili gdyby cie nie mogli zidentyfikować, wylegitymować itd. Czy idziesz siedzieć, ale znowu za co i jakim prawem. Nawet po tym dostał byś nowego awatara i zaczął byś przygodę jako nowy obywatel :)

Moze lepszym wyjściem było by nie mieć adresu zameldowania i zamieszkania.
Awatar użytkownika
kulsson

07 kwietnia 2019, 00:54

No właśnie ciekawy temat. Bo obecnie np bez aktualnego dowodu osobistego nie podpiszemy umowy abonamentowej na telefon a telefon na kartę i tak (chyba) trzeba rejestrować. To samo z obecnym internetem. Zawsze można to na kogoś zesłać ale nie każdy może innym zaufać obecnie w tej kwestii.

Ja zająłem się prawem naturalnym ale dobrze by było gdyby jakiś prawnik u ariów się znalazł i zajął się tym tematem by nam pomóc :)
Ten świat nie potrzebuje więcej ludzi sukcesu. Planeta Ziemia potrzebuje więcej ludzi pokoju, braci i sióstr głoszących dobre wieści, uzdrowicieli, kreatorów dobrego życia oraz miłości w każdej postaci
DAE avatar
Aeon

08 kwietnia 2019, 01:55

Pełno ciekawych pytań a nie mamy jak narazie praktycznych odpowiedzi ;)
Awatar użytkownika
Narazie michal

19 kwietnia 2019, 12:05

Aeon pisze:
30 marca 2019, 11:50
Chodzi mi o to, że dowód osobisty jest dla systemu jednym z "dowodów" mojego bycia "zautrudnionym" i "pracowania" w ich korporacji RP, przez 24h na dobe, 7 dni w tygodniu (czyli uznaja, ze sie dobrowolnie zgodzilem placic podatki, ZUS, podlegac pod ich ustawy, itd., skoro sie tym dowodem, albo co w nim jest legitymuje), więc jak się jego data ważności (po coś ją sami dali... ;) ) kończy, to można to pewnie jakoś wykorzystać dla siebie w praktyce, tylko czy wiemy obecnie jak?
Czesc. Nic juz nie mozesz zrobic. Zostales wpisany w system z chwila nadania ci daty urodzin czyli aktu urodzenia. Nie bedziesz mial to nie bedziesz mial dowodu ale caly czas hestes widoczny dla systemu. Rownie dobrze mozesz mowic ze nie masz dowodu . A i tak masz date urodzenia. Oraz inne dokumenty potwierdzajace te dane. Jesli wiesz kto to jest Berdowicz z porozmawijmy tv on tam triche o tym mowi.
rumcajs
Awatar użytkownika
kulsson

20 kwietnia 2019, 05:11

Zawsze jest rozwiązanie. Jak nie drzwiami to oknem. Nie można się poddawać bez nawet spróbowania zrealizowania tej sprawy ze skutkiem pozytywnym po naszej obywateli strony.

Nawet z największym wrogiem można się jakoś porozumieć albo "dogadać" :)

Skoro nie ma dowodu to przecież jak zweryfikuja nr pesel? Przecież nr pesel jest w ich systemach i na plastikach które nosimy.

Sam Berdowicz mówi o tym by samemu myśleć także wątpię by można byłoby uzyskać pomoc jego strony. Sam też mówił, że mało czasu ma na pomoc indywidualnych osób, woli nagrać film na ten temat i puścić w sieć. Takie mniej więcej były jego słowa w. Jednym z filmów. Trochę to mnie zdziwiło, ale każdy ma swój świat 😉
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania i odpowiedzi”