Nie płać okupantowi

DAE avatar
Ogrodnik

06 listopada 2019, 13:18

Na stronie zawodowy polak,trzeba się trochę zagłębić.Ten filmik jest z pomysłodawcą oraz wykonawcą walki z okupantem
www.zawodowy-polak.pl/TV/TC-o-Polsce.mp4
DAE avatar
Marcin Vam

08 listopada 2019, 13:05

Trzeba zrobić nagranie - rozmowe z Zawodowym - Polakiem i zaprosić go do naszej przestrzeni :)
DAE avatar
Ogrodnik

08 listopada 2019, 16:45

nawiążę z nim kontakt,sam coś tam działam i on napewno mnie w tym działaniu umocni :D
DAE avatar
mirgag

02 grudnia 2019, 22:15

Jeśli mogę...
"Jak nie płacić okupantowi?".
Podam jeden z pomysłów, który działa - powtarzam, działa.
Załóżmy, że prowadzisz firmę i nie chcesz płacić podatków. Nie zapłacisz - nałożą kary. Rozwiążesz firmę? Nie będziesz mieć kasy. Cóż więc zrobić?

Proste.
Rozwiązujesz firmę. Następnie tworzysz nową firmę o kierunku "dupa Maryny", ale robisz to, co robiłeś wcześniej.
Teraz: takiego zawodu "dupa Maryny" nie ma, więc w Polsce takiej firmy nie jesteś w stanie zarejestrować. A to oznacza, że bandyci po prostu sami nie wezmą od ciebie grosza, bo rozwalasz im system.

Oczywiście nazwę firmy i zawodu możesz wymyślać sobie dowolną. Aby tylko takiej nazwy nie było w spisie zawodów i dobrze by było, żeby ta nazwa była wybitnie "głupia", bo to dodatkowo kompromituje system.
DAE avatar
Klementynka

18 grudnia 2019, 01:07

Płacę roczną daninę podatek za dom, który sama zbudowałam na własnej ziemi i za działkę, czyli podatek rolny. Jak to ominąć? 2 lata temu wszedł podatek od domów w trakcie budowy! Jeszcze domu nie ma, nie mieszkasz, budowa trwa a już płacisz daninę. Ja nie zgłosiłam że mieszkam. Kilka razy dawali mi ankietę żebym napisała ile osób i od kiedy mieszka. Brałam i nie wypełniłam. Nie jestem tam zameldowana. Jak to rozegrać? Znacie kogoś, kto ma doświadczenie w temacie?

Pismo jakie dostaję z podatkiem zwykle na początku roku od sołtysa czy wójta jest niepoprawnie adresowane. Brak jest Szanowna Pani, IMIĘ NAZWISKO ( jak niewolnik) i adres już nawet nie ma skrótu Ul. Jakby nazwa ulicy to był dalszy ciąg mojego nazwiska. Czy odesłać, że to nie ja, czy żądać poprawnego zaadresowania? Czy jeszcze coś innego? Poradźcie.
Awatar użytkownika
Mścibor z nad Brdy

18 grudnia 2019, 03:27

Klementynka, witaj postaram się opisać Tobie na priv jak ja to robię. A teraz jedno co mogę napisać to PRZESTAŃ SIĘ BAĆ! Strach to główna ich broń ... To jest okupant ze swoim nie legalnym prawem które nie tyczy się Ciebie. Więcej wyjaśnię na priv. Niech Ci się darzy ;)
Jestem człowiekiem z krwi i kości rdzennym mieszkańcem tej ziemi, wolnym suwerenem do którego prawo posiadania mam JA sam...
DAE avatar
oki

03 stycznia 2020, 18:12

Może ktoś coś podpowie na temat jak pozbyć się złodziejskich firm które skupują "zadłużenia". Orange nie świadczył mi usług ( nie miałam internetu a bez tego w pracy najgorzej) więc po pół roku wypowiedziałam umowę a oni nałożyli na mnie kary. Oczywiście "dług" sprzedali. W sądzie przegrałam sprawę ( bo się odwołałam) . Teraz będę podpisywał przedłużenie umowy z T- Mobile . Jestem ciekawa czy podpiszą ze mną jak zażądam aby w umowie była mowa o karach za ich np błędnie naliczone fv. Przeczytałam artykuł "Przerkręt wszechczasów" ale nie znalazłam dla siebie odpowiedzi.
Dopóki nie uczynisz nieświadomego świadomym, będzie ono kierowało Twoim życiem a Ty będziesz nazywał to przeznaczeniem
DAE avatar
Irek108

17 stycznia 2020, 10:30

Mścibor z nad Brdy pisze:
18 grudnia 2019, 03:27
Klementynka, witaj postaram się opisać Tobie na priv jak ja to robię. A teraz jedno co mogę napisać to PRZESTAŃ SIĘ BAĆ! Strach to główna ich broń ... To jest okupant ze swoim nie legalnym prawem które nie tyczy się Ciebie. Więcej wyjaśnię na priv. Niech Ci się darzy ;)
Prosze wrzucic na oficjalne forum, zeby inni tez wiedzieli.
Dodaj, ze nie jest to porada prawna, tylko informacja w celach rozrywkowych, zeby cie system nie mogl scigac.
Kazdy uzywa te informacje na swoja wlasna odpowiedzialnosc i niekt nie pobiera za nie oplat...

Dzielmy sie tutaj i wiedza (veda) i rowniez pozytywnymi skutkami naszej walki.
Ja mieszkam w UK i mam duzo sukcesow w walce z firmami, ktore sciagaja dlugi.
Teraz przechodze do fazy czyszczenia credit score, pozbywania sie tych niby dlugow u zrodla - banku.

Walcze tez z lokalnym rzadam - nie place podatku gminnego. Wszystkie listy wysylam tez do glownej komendy policji informujac ich o mozliwosci popelnienia przestepstwa przez banki, agentow, lokalny rzad itd. Kopie tego listu wysylam rownoczesnie z odpowiedzia do tej firmy, ktora chce cos odemnie wyciagnac...
Policja nie odpowiada, ale nie moga zaprzeczyc, ze nie maja takiej informacji - wyszstkie listy wysylam za potwierdzeniem.

Nalezy uswiadomic lokalna wladze i policje - wyslac im listy, a pozniej umowic sie na spotkanie i ich poinformowac co sie dzieje i jak wy bedziecie dzialac.
Policja ma obowiazek nas bronic przed takimi sciagaczami dlugu.
Jezeli oni kupili dlug od jakies firmy, to swietnie - nie maja z toba waznego kontraktu, wiec nie maja podstawy prawnej zeby cos od ciebie wyegzekfowac.
Po drugie nie odkupili go za jego pelna wartosc, wiec zazadaj kopii dokumentow pokazujacych za ile oni odkupili ten niby dlug...

Powodzenia!
DAE avatar
Aeon

20 stycznia 2020, 20:36

oki pisze:
Może ktoś coś podpowie na temat jak pozbyć się złodziejskich firm które skupują "zadłużenia". Orange nie świadczył mi usług ( nie miałam internetu a bez tego w pracy najgorzej) więc po pół roku wypowiedziałam umowę a oni nałożyli na mnie kary. Oczywiście "dług" sprzedali. W sądzie przegrałam sprawę ( bo się odwołałam) . Teraz będę podpisywał przedłużenie umowy z T- Mobile . Jestem ciekawa czy podpiszą ze mną jak zażądam aby w umowie była mowa o karach za ich np błędnie naliczone fv. Przeczytałam artykuł "Przerkręt wszechczasów" ale nie znalazłam dla siebie odpowiedzi.
Ja bym zarządał od takiej firmy osobistego wglądu do oryginału fizycznej, podpisanej przez Ciebie umowy z Orange, potwierdzającej ewentualnie, że jakikolwiek kontrakt (i ewentualnie dług) istniał, oraz osoby z imienia i nazwiska która potwierdzi jako świadek naoczny (z ang. "First hand material witness"), że przeprowadzili audyt i dokładnie sprawdzili (dopytaj kiedy i na jakie sposoby), że ta umowa miała miejsce, dług naprawde istnieje (bo może doszło do oszustwa i Organge nigdy nie miał z Tobą umowy a oni chcą coś wyłudzić, albo ktoś się pomylił, lub bład w komputerze, itd).

Ty niczego nie pamiętasz, nic nie posiadasz, nie nie podpisałeś, nic nie wiesz itd.
DAE avatar
1jagoda7

02 lutego 2020, 03:51

oki pisze:
Tu wszystko zależy od wielu czynników.
Czas od powstania zadłuża
Kto i kiedy kupił dług.
Czy odbyła się sprawa w sądzie.
Czy była złożona apelacja od wyroku sądu.
Czy firma windykacyjna posiada dokumenty kto był wierzycielem pierwotnym.
Czy podpisałaś cokolwiek z firmą windykacyjna.
Czy odbierałaś jakąkolwiek korespondencje od firmy windykacyjnej i kiedy.
Jaka była linia obrony w sądzie.

Jest tu wiele pól do manewru. Ciężko z tych informacji cokolwiek doradzić.

Firmy windykacyjne zazwyczaj skupują takie długi w formie pakietów i nie mają oryginalnych dokumentów co jest na twoją korzyść.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Prawo”