Potrzebuję pomocy w odzyskaniu pieniędzy.

DAE avatar
Pawulon
Posty: 4
Rejestracja: 11 listopada 2019, 15:45

19 marca 2020, 23:11

Witam serdecznie kolegów i koleżanki.

Nie do końca wiem jak dalej ugryźć swój problem, który od zeszłego roku drąży dziurę w brzuchu.

Otóż sprzedałem pewnemu Panu w ubiegłym roku starą koparkę z początku lat 90. Sprzęt miał być rozliczony w dwóch ratach termin ostatniej raty przypadał na początek maja 2019. Do dzisiaj nie otrzymałem ok. 12 000zł które miał mi zapłacić.
Polubowne prośby i telefony nic nie dały, wręcz nawet twierdzi że to on został oszukany.
Tydzień przed sprzedażą tego sprzętu specjalnie płaciłem firmie serwisowej która wszystko tam przegrzebała i przetestowała żeby wszystko było ok co mam też na piśmie.
Byłem u niego ze swoim znajomym na świadka i nic to nie dało na domiar złego stosował wobec mnie groźby typu "jak nie opuszcze nogi z jego ziemi to nas pozabija" itp ... po 5 minutach inny człowiek - gada spokojnie jakby nigdy nic.

Następnie zwróciłem się o pomoc do pewnej firmy windykacyjnej która miała zakończyć sprawę sądowo. Koleś w zeszłym roku wziął przetarg na 400 000zł z gminy i twierdzili że to prosto odzyskać i żebym się nie martwił. Wzięli ok 4000zł na prowadzenie tej sprawy i do dziś ciągnie się to w sposób dość opieszały. Teraz dodatkowo wymigują się tym całym wirusem.

Ogólnie do współpracy tych windykatorów zagoniłem w czerwcu a do dzisiaj przysłali mi tylko skan "Nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym" wydany koniec października 2019 i do tej pory nic się nie dzieje.

Dodatkowo te 4000zł na prowadzenie sprawy to miał być "kompleksowy" koszt wykonania usługi z komornikiem+ premia od uzyskanej kwoty. Ba, nawet mieli odzyskać także ten koszt 4000 od dłużnika. A obecnie dostałem od nich dwie noty obciążeniowe po 100zł za koszt dojazdu komornika do dłużnika plus wysyłanie monitów do niego. Dodam że komornik jeszcze nie był z żadnym wezwaniem a ja już otrzymałem fakturę do zapłaty.

Nie wiem co dalej robić czy opłacić te należności, czy po prostu pogodzić się ze stratą...
DAE avatar
MieczysławTabaczyk
Posty: 77
Rejestracja: 17 lutego 2019, 12:15
Lokalizacja: Niemcy-Polska
Kontakt:

21 marca 2020, 23:34

mam podobny problem i nikt niechce się podjąć tematu, choć chodzi o znacznie większe sumy...
Zapraszam do grup na fb:
Warsztaty i spotkania Sławian
Ariowie w DE
Lechicki Ród

Jestem też na: https://vk.com/id570566218
Awatar użytkownika
Mścibor z nad Brdy
Posty: 21
Rejestracja: 19 marca 2019, 23:30

24 marca 2020, 19:09

Cześć. Mieciu, pamiętasz jak wracaliśmy z Połczyn Zdroju mówiłem Tobie o tym jak odzyskać pieniądze. Temat jest nadal aktualny co lepsze działając w ten sposób ludzie odzyskują swoje pieniądze. Wiem, że u Ciebie sytuacja jest bardziej skomplikowana ale spróbować warto. Tu macie linki do tematu :
https://ariowie.com/przekret-wszechczasow-cz-13/
https://ariowie.com/przekret-wszechczas ... s-ugodowy/
zdrawiam i trzymam kciuki ;)
Jestem człowiekiem z krwi i kości rdzennym mieszkańcem tej ziemi, wolnym suwerenem do którego prawo posiadania mam JA sam...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogłoszenia”