operatorzy sieci komórkowych, 5G, alternatywy

DAE avatar
KoraFlora
Posty: 2
Rejestracja: 19 maja 2019, 13:29

15 czerwca 2019, 17:43

Witam,

Chcę rozpocząć dyskusję od zadania pytania - które z sieci komórkowych wybrać, żyjąc w czasach świtu 5G ?
Czy istnieją sieci komórkowe nie zainteresowane tecnologią 5G ?
NIE MOŻEMY ZARABIAĆ NA WŁASNY HOLOCAUST! Trzeba znaleźć alternatywę.
Czy ktoś się wgłębiał już w ten temat ?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
kulsson
Posty: 263
Rejestracja: 28 marca 2019, 22:16

06 sierpnia 2019, 17:59

Niestety wszystkie dążą do technologi 5g.
Ten świat nie potrzebuje więcej ludzi sukcesu. Planeta Ziemia potrzebuje więcej ludzi pokoju, braci i sióstr głoszących dobre wieści, uzdrowicieli, kreatorów dobrego życia oraz miłości w każdej postaci
DAE avatar
Tomasz21
Posty: 329
Rejestracja: 27 kwietnia 2019, 20:41

08 listopada 2019, 03:06

2019.05.25.02.[PL]-text- Dlaczego Izrael nie korzysta z technologii 5G,

 Dlaczego Izrael nie korzysta z technologii 5G, mimo że został opracowany przez Izraelczyków?
Izrael ma wielu znakomitych naukowców i inżynierów i przez lata opracował inteligentne rozwiązania komunikacyjne. Ale 5G nie znajduje się na ich liście osiągnięć. Zostało ono zamówione przez ITU-R, międzynarodową organizację z mandatem ONZ, a standard został opracowany przez 3GPP, dużą organizację współpracowników od produkcji, regulacji i badań pod dachem 7 regionalnych partnerów organizacyjnych.
ARIB i TTC (Japonia), ATIS (USA), CCSA (Chiny), ETSI (Europa), TSDI (Indie), TTA (Korea Południowa)
Firmy współpracujące przyłączają się pod dachem swojego partnera regionalnego. W całej tej organizacji jest 9 firm członkowskich z Izraela; wszystkie są pod dachem ETSI, Europejskiego Instytutu Studiów Telekomunikacyjnych. I tylko dwa z nich są zorientowane na badania: HERON i Tsofun Algorithm ltd.
Pozostałe to producenci. Nie jestem świadomy żadnego wkładu po ich stronie. Muszę jednak przyznać, że nie przeszukałem bazy danych. Wszystko w 3GPP jest udokumentowane i publicznie dostępne.
Główne wkłady w proces normalizacji są trudne do oceny. „Udział patentowy” jest tylko wskazówką, ponieważ główne prace są wykonywane wspólnie w sesjach , ponieważ 3GPP zawsze znajdzie rozwiązanie konsensusu.
O to udział patentowy 5G.

Zauważ, że z prostego powodu skłania się trochę w stronę Chin / Korei: w obszarze telefonicznym jest wiele patentów (dlatego Samsung jest na szczycie), a dla Chin intensywnie pracują nad 5G TDD, są właścicielami „Dialekt” 5G, który naturalnie wytwarza wiele patentów.
Dlaczego Izrael nie korzysta z technologii 5G, mimo że został opracowany przez Izraelczyków?

A tak przy okazji: 5G jeszcze nie istnieje, technicznie. Mówimy tu tylko o standardach. Sprzęt sieciowy i telefony są nadal w fazie ostatecznego projektowania. Na całym świecie nie ma jednej działającej sieci 5G.
Produkcja sieci 5G będzie w całości w rękach Ericsson (Szwecja), Huawei (Chiny), Nokia (Finlandia) i ZTE (Chiny). Po stronie telefonu będą to zwykli „podejrzani”, z pomocą Qualcomm (USA), kluczowego zasobu w dostarczaniu chipsetów do przemysłu.

Dalej: https://www.patreon.com/posts/27042718? ... K4bSWM0S3o
 
Autor: Tamar102 o
Wyślij pocztą e-mail - Wrzuć na bloga – Udostępnij.

:ugeek:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nowe technologie i konstrukcje”