Komunikator

Awatar użytkownika
Wojtek

04 marca 2019, 15:59

Jako że jestem wręcz przekonany że nasza społeczność nie będzie mile widziana w wielu kręgach a nasza wymiana zdań może być dla nich łakomym kąskiem chciał bym zapytać ludzi bardziej oblatanych ode mnie w temacie. Który z komunikatorów posiada faktyczne szyfrowanie end to end i nie zbiera logów? Fajnie by było prowadzić konwersacje bez skrępowania.
Proponuję po prostu zacząć korzystać z czegoś takiego.
kontakt Wire: @wojtekh
Awatar użytkownika
MyJestesmyZmiana

13 marca 2019, 01:39

Cześć Wojtek!

Ja miałem dokładnie takie same obawy jak ty, więc za namową Marcina zaczełem testować szwajcarski komunikator Wire

https://wire.com/en/

Wersja na Androida jest darmowa, oferują też płatne rozwiązania biznesowe.

Testuje już drugi miesiąc i jestem zadowolony, przesiadłem się z WhatsApp gdyż wprawdzie bardzo wygodny to jest własnością Facebooka i nie wierzę w to ich szyfrowanie End-To-End.

Dodatkowo polecam także zainstalowanie VPN oraz zmiane przeglądarki na jakąś bardziej bezpieczna np Brave.

Patrz post na samej górze strony Ariowie:
https://ariowie.com
DAE avatar
rog

16 marca 2019, 21:29

Awatar użytkownika
WhiteRabbit

29 marca 2019, 10:21

WhatsApp, telegram, wire i wszystkie inne, gdzie serwery są w rękach okupanta, nie mają racji bytu i nie są bezpieczne. Tylko system nad którym mamy całkowitą kontrolę jest w miarę bezpieczny.
Awatar użytkownika
kulsson

29 marca 2019, 22:02

WhiteRabbit pisze:
29 marca 2019, 10:21
WhatsApp, telegram, wire i wszystkie inne, gdzie serwery są w rękach okupanta, nie mają racji bytu i nie są bezpieczne. Tylko system nad którym mamy całkowitą kontrolę jest w miarę bezpieczny.
A kto jest dla Ciebie okupantem?
Kogokolwiek nie wymienisz pamiętaj, że nie każdy kto jest danej narodowości/nawet firmy ma złe intencje. A skoro nie podajesz konkretnych informacji to trochę ta odpowiedź to spam.

Co do Wire nigdy nie słyszałem i warto potestować, dzięki :)
Ten świat nie potrzebuje więcej ludzi sukcesu. Planeta Ziemia potrzebuje więcej ludzi pokoju, braci i sióstr głoszących dobre wieści, uzdrowicieli, kreatorów dobrego życia oraz miłości w każdej postaci
Awatar użytkownika
Wojtek

31 marca 2019, 14:44

MyJestesmyZmiana pisze:
13 marca 2019, 01:39
Cześć Wojtek!

Ja miałem dokładnie takie same obawy jak ty, więc za namową Marcina zaczełem testować szwajcarski komunikator Wire

https://wire.com/en/

Wersja na Androida jest darmowa, oferują też płatne rozwiązania biznesowe.

Testuje już drugi miesiąc i jestem zadowolony, przesiadłem się z WhatsApp gdyż wprawdzie bardzo wygodny to jest własnością Facebooka i nie wierzę w to ich szyfrowanie End-To-End.

Dodatkowo polecam także zainstalowanie VPN oraz zmiane przeglądarki na jakąś bardziej bezpieczna np Brave.

Patrz post na samej górze strony Ariowie:
https://ariowie.com
Dzięki za odzew. Nie wiem dlaczego nie dostałem powiadomienia o odpowiedzi w temacie ale sprawdzę to.
Co do vpn, przeglądarki i poczty to używam tych ogólnie uznanych za bezpieczne a poza tym na komputerach już od wielu lat używam systemów operacyjnych opartych na linuksie, głównie Ubuntu. Boli mnie tylko że nie ma alternatywy dla Androida na telefony, co prawda Cannonical coś w temacie robił z Ubuntu ale z tego co wiem temat został porzucony.

Po krótkim rozeznaniu sytuacji Wire zamieszkał na moim telefonie i zobaczymy jak to śmiga

Pozdrawiam Wojtek
Awatar użytkownika
kulsson

31 marca 2019, 21:37

Wojtek, czy jesteś w stanie podpowiedzieć jak się przenieść z windowsa na ubuntu? Przymierzałem się pare razy ale nie wiem czy mój laptop udźwignie najnowszy system. Laptopa mam z 2011 :( I nie wiem jak to będzie z resztą programów jak adobe photoshop itp czy tam działają lub są zamienniki?

Co do powiadomień to one po prostu nie działają. Niestety strona jest do dopracowania
Ten świat nie potrzebuje więcej ludzi sukcesu. Planeta Ziemia potrzebuje więcej ludzi pokoju, braci i sióstr głoszących dobre wieści, uzdrowicieli, kreatorów dobrego życia oraz miłości w każdej postaci
Awatar użytkownika
Wojtek

01 kwietnia 2019, 07:01

Zaręczam że udzwignie.
Ja nigdy nowych nie kupuję, eksploatuję poleasingowe laptopy. Będzie chodzić na dwurdzeniówkach bez zająknięcia.
Co do oprogramowania to są odpowiedniki, nie bawię się grafiką ale z tego co wiem to Gimp jest odpowiednikiem.
Tak, przyznam. Z czystej wygody mam kilka lapków z znienawidzoną "windą" ale są one zwykle ograniczone do programów diagnostycznych. Miałem to co prawda kiedyś pod Ubuntu wszystko na jednym "głównym" lapku ale zmiana komputera powodowała konieczność konfigurowania zbyt wielu programów.
DAE avatar
Lord

01 kwietnia 2019, 15:10

Hej, ściągnij sobie Linux Mint, jest on bardzo intuicyjny zwłaszcza dla początkowych użytkowników. prosty w obsłudze z potężna baza programów które możesz pobrać i zainstalować bezpłatnie. Nine ma tam bardzo specjalistycznego oprogramowania ale prostsze rzeczy możesz robić. Odpalasz plik linuxa na windowsie generuje się obraz płyty, nagrywasz to wszystko na płytkę dvd, odpalasz kompa z płytki i linux sam sie instaluje w komputerze na którym masz zainstalowany winndows. Musisz tylko mieć odpowiednią ilość miejsca na dysku. Instalator sam Ciebie poprowadzi przez proces instalacji. Po instalacji przy odpaleniu komputera pojawi się możliwość korzystania z 2 systemów win. i lin. wybierasz ten który aktualnie Ci będzie potrzebny. Pzdr.
Awatar użytkownika
kulsson

01 kwietnia 2019, 17:52

Super. Będę się was radził jak będę zmieniał system na linuxa :) fajnie że jesteście. Będę podpytywał was żeby nic nie zepsuć :p
ODPOWIEDZ

Wróć do „Internet i komputery”