Walka z systemem. Wzory pism, sugestie, porady.

DAE avatar
Banaszak

05 lipca 2019, 15:20

Jak myśleć samodzielnie, jak sie bronić? Na co zwracać uwage w umowach. Jestem przekonamy że nie każdy umie tresciwie napisać list i dobrze go zaadreswować. Zapraszam do dyskusji.
DAE avatar
Aeon

08 lipca 2019, 16:02

Ważną sprawą jest tworzyć pisma tak, żeby brak odpowiedzi na nie w wyznaczonym przedziale czasowym (np. w ciągu 10 dni. Zawsze też wysyłamy za potwierdzeniem odbioru i ten paragon zachowujemy) też był odpowiedzią i to korzystną dla nas.

My też zachowujemy oryginały podpisanych i gotowych pism a wysyłamy tylko ich xera. Warto też na to xero jeśli ma wiecej niż jedną strone, dopisać gdzieś na boku swój malutki podpisik, żeby nie było możliwości manipulacji ze strony odbiorcy.
DAE avatar
antonio.zapotocki

20 lipca 2019, 23:43

Witam.
Błąd nigdy nie wysyła się ksera jakiegokolwiek pisma przez nas pisanego tylko tworzy się odrazu pismo w dwóch egzemplarzach i oba poświadcza podpisem itp. i jedno dadaje się do adresata a drugie zostawia sie dla siebie i do niego podpina się dowód nadania np. listu poleconego i jeśli był z tzw, "zwrotką" to po jej otrzymaniu też się dopina do tego pisma. Jak trafisz na cwaniaka to ksero wykorzysta przeciw tobie . . .
Pozdrawiam.
DAE avatar
przemSlaw

23 lipca 2019, 14:01

Dobry temat. Proponuje pisać tu swoje problemy i rozwiązania. Jak pismem dać do zrozumienia, ze my kontraktu z urzędami i takim państwem, żadnego nie mamy?
Pozdrawiam
DAE avatar
Ratomir

24 lipca 2019, 10:47

Mogę pomóc w konkretnym problemie - tzw. Ulgi meldunkowej. Istnieje patent jak poradzić sobie z bublem prawnym który kosztuje nas 19% podatku od sprzedaży nieruchomości gdy nie złożyłeś tego oświadczenia.
Awatar użytkownika
Mścibor z nad Brdy

24 lipca 2019, 15:51

Temat bardzo dobry. Jakie macie doświadczenia z podatkiem od nieruchomości? Jak będę miał chwilkę wolną napiszę jak poradziłem sobie z nadzorem budowlanym gdzie " groziła mi kara" za samowolkę budowlana przydomowej oczyszczalni ścieków. Pozdrawiam
Jestem człowiekiem z krwi i kości rdzennym mieszkańcem tej ziemi, wolnym suwerenem do którego prawo posiadania mam JA sam...
Awatar użytkownika
kulsson

08 sierpnia 2019, 23:39

przemSlaw pisze:
23 lipca 2019, 14:01
Dobry temat. Proponuje pisać tu swoje problemy i rozwiązania. Jak pismem dać do zrozumienia, ze my kontraktu z urzędami i takim państwem, żadnego nie mamy?
Pozdrawiam
A to chyba systemu powinność udowodnić, że masz taki kontrakt z nimi podpisany. Skoro oni do Ciebie przychodza to oni mają udowadniać cokolwiek, nie na odwrót ;) Jeśli nie bedziesz utożsamiać się z Twoim sobowtórem na plastiku a będziesz reprezentować siebie jako człowieka to sprawa nabierze innego toru.

Można też bawić się w kotka i myszk. np odpisać im: - nie jestem zainteresowany powyższa ofertą. koniec.
Alex berdowicz nagrał kilka ciekawych materiałów w tym temacie, warto się z nimi zapoznać.
Ten świat nie potrzebuje więcej ludzi sukcesu. Planeta Ziemia potrzebuje więcej ludzi pokoju, braci i sióstr głoszących dobre wieści, uzdrowicieli, kreatorów dobrego życia oraz miłości w każdej postaci
DAE avatar
Tomasz21

21 sierpnia 2019, 17:24

Witam; Ciekawe porady, ale chyba wzięte z sufitu? Takie koszałki można robić jak się nic nie ma. Czyli nic nie masz, nic nie posiadasz, mieszkasz pod mostem. A jeśli coś masz, to przyjdzie komornik i zabierze; Po to oni zostali stworzeni. Opiszę wam pewien przypadek, mój znajomy , dziesięć lat temu prowadził firmę, i parę złoty zalegał ZUS-owi. Firmę zlikwidował. Przysłali upomnienie, nie zapłacił; przeprowadził się parę razy, zgubił ślad. Teraz nadszedł czas emerytury; i jakie było jego zdziwienie? Ta kwota pomnożona przez odsetki i kary umowne , jest do spłaty. Oczywiście zabierają mu te pieniądze. Tak wygląda szara nasza rzeczywistość.
Chcesz być wolny? To proszę się przeprowadzić pod most! Tam będziesz wolny, jak świnia na zakręcie. Tak nas traktują, a my na to pozwalamy. Mamy ręce, mamy zęby, a nie potrafimy się bronić. Każdy mały zwierzak jest gotowy to zrobić. A my, co potrafimy? Potrafimy narzekać. To jest wszystko, na co nas stać. Nasz majątek, ( pseudo ) nasz hamuje. Kościół nas tak osłabił, i zdeprawował, że już nie potrafimy trzeźwo myśleć. Kościół i państwo, idą razem pod rękę. Czy to do was nie dociera? To są wrogowie waszego doczesnego życia. Nie można: „Panu Bogu świeczkę, a diabłu ogarek”. Pod boga i Diabła proszę podstawić właściwe słowa. Zamienić te słowa na inne. Wreszcie, przejrzyjcie na oczy. Jak długo będą na was wałki kręcić?
Zacznijcie od łatwiejszej sprawy, jak się to uda; to wtedy za tą drugą poważniejszą można się wziąć. Ale o posiadaniu majątku zapomnijcie. Tak długo jak go będziecie mieli, tak długo gów*o, z tego wyjdzie. To jest jedyna droga, możliwa do stania się wolnym. Proszę to przemyśleć, co napisałem, nie ma innej drogi dzisiaj. Pozdrawiam.
:ugeek:
Awatar użytkownika
kulsson

23 sierpnia 2019, 01:33

Tomaszu dziękujemy za troskę ale prosimy o merytoryczne wypowiedzi. Podaj konkrety zamiast robić śmietnik z jakże ważnego tematu.
Jeśli Twój znajomy nawiązał umowę z Zusem to teraz ma konsekwencje. Rozwiązania są ale nie każdy jest na tyle otwarty by je chcieć pojąć.
I proszę nie straszyć bo nie do tego to forum zostało stworzone a do rozwiązywania problemów i cieszeniem się życiem jako wolny człowiek :)
Ten świat nie potrzebuje więcej ludzi sukcesu. Planeta Ziemia potrzebuje więcej ludzi pokoju, braci i sióstr głoszących dobre wieści, uzdrowicieli, kreatorów dobrego życia oraz miłości w każdej postaci
DAE avatar
Tomasz21

23 sierpnia 2019, 14:37

Witam; Daleki jestem od zastraszania kogoś. Chciałbym tylko przestrzec jak to może się skończyć, Oni i My.
*Cytuję; ale prosimy o merytoryczne wypowiedzi. Podaj konkrety zamiast robić śmietnik z jakże ważnego tematu.

Przepraszam, a co ja piszę? Czy to nie jest konkretne opowiadanie? Jest autentyczny gość, jest, ZUS. I jest co z nim zrobili; To są autentyczne fakty. Gościa sprowadzili do parteru. O jakiej umowie kolego piszesz? Umowa to jest coś , na co obie strony się zgadzają. Czy ktoś się mnie pyta, czy ja chcę płacić ZUS.? Muszę płacić nie mam żadnego wyboru. Przepraszam; mam wybór, mogę wyjechać do Afryki. Dzisiaj jesteś młody, na świat patrzysz poprzez różowe okulary. Przyjdzie starość, zostaniesz sam, bez rodziny i znajomych; wtedy świat zmieni kolor. Tak jest w tym kraju. W innych krajach jest to inaczej zorganizowane. Tam sobie poradzono z tym problemem całkowicie. Czy to co napisałem to nie dotyczy urzędowych spraw? Papierki, stempelki, zezwolenia, umowy społeczne, przepisy, i co tam kto chce. Ja napisałem jak ja to widzę, chyba wolno jest mnie wyrazić niepochlebną opinię o ZUS-ie. I jego pracy, i traktowaniu ludzi.
*Cytuję; I proszę nie straszyć bo nie do tego to forum zostało stworzone a do rozwiązywania problemów i cieszeniem się życiem jako wolny człowiek
Nie zamierzam nikogo straszyć; Zamierzam tylko wam zwrócić uwagę na to, uświadomić, że jak trudno jest się kopać z „KONIEM”. Chcecie walczyć, proszę bardzo walczcie. Ja tego wam nie zabraniam, ( absolutnie ). Spróbujcie tego dobrego.
Spróbujcie walczyć z urzędnikiem na przepisy??? On ma wsparcie, adwokatów, notariuszy, i całego aparatu przemocy. O przepraszam, aparatu władzy wybranej przez nas samych w demokratycznych wyborach. Wymyślcie coś skutecznego, coś co każdy będzie mógł zastosować wobec urzędnika. To wtedy poprę was z całego serca.
A teraz tylko ostrzegam , przed poparzeniem sobie łapek. A porady typu; nie odebranie listu poleconego, czy innego zawiadomienia . Ludzie to jest śmiech na sali.
Wyroki zapadają bez waszego uczestnictwa. Sądownictwo stoi po ich stronie, obudźcie się. To jest mafia. Z mafią się inaczej walczy, tam obowiązują inne zasady.
Życzę wielu sukcesów w walce z mafią. Pozdrawiam.
:ugeek:
Dodatek specjalny.
Ps.- To nic nie ma z tematem powyżej; to tylko daje pogląd co się dzieje faktycznie, co my możemy? im zrobić? Ciekawy materiał, warto obejrzeć, i połączyć z ZUS-em. Szczególnie, przed wyborami.
To jest przekręt tylko na 10miliardów. A ile jest warty ZUS.? Jaki to jest majątek? Co wy chcecie zrobić ZUS-owi? Wy co nic nie możecie.
Musisz to wiedzieć!(550) Co nowego w aferze SKOK? 2/3

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elementy nowego świata”