Pomysł na nazwę naszej waluty.

DAE avatar
Zenon S

28 grudnia 2019, 20:20

robertleon pisze:
28 grudnia 2019, 14:04
i tu wchodzę Ja - Zapraszam do działu Odrodzenie w odrodzenie-f92/wypowiedz-zyczenie-11-t660.html - chyba zgodzicie się ze mną że jest w tym sens dla istniejących rodów w których nie widzę fundamentów jak i sens przy składaniu rodów z owoców projektów No i może dostrzeżemy coś więcej.
.
No weź przypierdol wpisem.. .
Robertleon nie zaskakuje , jak zwykle znajomy belkot . Pytanie ... Czy ty cierpisz na gonitwe mysli , czy jestes trollem , ktory ma za zadanie zasmiecic forum ?
Awatar użytkownika
robertleon
Kontakt:

28 grudnia 2019, 21:26

Zenon S pisze:
robertleon pisze:
i tu wchodzę Ja - Zapraszam do działu Odrodzenie w odrodzenie-f92/wypowiedz-zyczenie-11-t660.html - chyba zgodzicie się ze mną że jest w tym sens dla istniejących rodów w których nie widzę fundamentów jak i sens przy składaniu rodów z owoców projektów No i może dostrzeżemy coś więcej.
.
Robertleon nie zaskakuje , jak zwykle znajomy belkot . Pytanie ... Czy ty cierpisz na gonitwe mysli , czy jestes trollem , ktory ma za zadanie zasmiecic forum ?
,,nie zaskakuje'' co to znaczy - nie odpowiadaj mi tylko skup się na sobie, możesz też skorzystać z nauk innych ludzi
Przeciętniaku przyzwyczaiłeś się do swojej klatki! - dlaczego nie przyczyniasz się do kształtowania ruchy.
Zenon Tchurz Agresor Głupiec
Sło. i Ksi.(4st.) w MAKHA. Asc. Chitra. Rachu Personalny i związany z Profesją w 1. 46%Ognia 8%Eter
.
Jesteś zwykłym śmieciem, twoje wywody to lipa.
Wkurwia mnie ich głupota.edt
.
Spotkajmy się na Nowej Platformie AR1A
DAE avatar
Cythia

28 grudnia 2019, 21:50

Zenon S pisze:

Drogi Zenonie
nie ma co tracić energii na takie dyskusje. Niektórym niestety, udeża w czajnik przy zetknięciu z wiedzą.
Nadwrazliwców jest wielu, niektórym niestety objawia się to agresją. Trzeba to jakoś przetrzymać, w realnym świecie jakiś starszy rodu uciszyłby niecierpliwca ustawiając mu kamerton na właściwe wibracje. :mrgreen:
DAE avatar
Zenon S

28 grudnia 2019, 23:43

robertleon pisze:
28 grudnia 2019, 21:26
Zenon S pisze:
robertleon pisze:
.
,,nie zaskakuje'' co to znaczy - nie odpowiadaj mi tylko skup się na sobie, możesz też skorzystać z nauk innych ludzi
Przeciętniaku przyzwyczaiłeś się do swojej klatki! - dlaczego nie przyczyniasz się do kształtowania ruchy.
Zenon Tchurz Agresor Głupiec
Tchorz pisze sie przez "u" zamkniete ... Popracuj nad ortografia moze doszlifujesz do przecietniactwa ...
Awatar użytkownika
robertleon
Kontakt:

29 grudnia 2019, 12:40

Zenon S pisze:
Tchorz pisze sie przez "u" zamkniete ... Popracuj nad ortografia moze doszlifujesz do przecietniactwa ...
Zgłosiłem cie, nie odpisujesz na wiadomości prywatne, twoje wypowiedzi dotyczą osoby nie tematu.
DAE avatar
Zenon S

29 grudnia 2019, 14:19

robertleon pisze:
29 grudnia 2019, 12:40
Zenon S pisze:
Zgłosiłem cie, nie odpisujesz na wiadomości prywatne, twoje wypowiedzi dotyczą osoby nie tematu.
Odpisac mozna na sensowne zapytania . Na stek bzdur nie mozna odpowiedziec. Twoje wypociny sa napisane aroganckim jezykiem prymitywa , Nie chce ci sie zerknac do slownika aby poprawic proste bledy , obrazasz wszystkich dookola , przedstawiasz niedopracowane , naiwne projekty . Oczywiscie , ze moje ostatnie posty dotycza osoby ... Przeszkadzasz swoim pretensjonalnym stylem w rozwineciu tematu. Twoje trollizmy udupiaja wszystkie dyskusje , w ktorych bierzesz udzial.... Mam wrazenie , ze rozmawiam z siedmioletnim szczeniakiem.
Awatar użytkownika
robertleon
Kontakt:

29 grudnia 2019, 15:18

Proszę Zablokować Zenon S możliwości komentowania na pare miesięcy - hmm - mi też możesz.
,,Twoje wypociny sa napisane aroganckim jezykiem prymitywa'' - to twoja prywatna opinia a na 90% jesteś osobą którą nie należy brać na poważnie.
.
Zenon S pisze:
Nie chce ci sie zerknac do slownika aby poprawic proste bledy
- a tu ty robisz sporo prostych błędów.
Zenon S pisze:
obrazasz wszystkich dookola
- ale kurwa, jebany idiota uzywa ogólników, napisał że wszystkich - Nie Pojebie Więc Kłamiesz!
Zenon S pisze:
przedstawiasz niedopracowane , naiwne projekty .
- naiwny ty by się przydał jako sponsor lub posiłek dla psów, projekty są niedopracowane i takie mają być na teraz.
Zenon S pisze:
Oczywiscie , ze moje ostatnie posty dotycza osoby ...
- bo jesteś głupi i widocznie nie masz potrzebnych umiejętności, kwestionuj idee.
Zenon S pisze:
Przeszkadzasz swoim pretensjonalnym stylem w rozwineciu tematu.
- po prostu podsumowałem to sobie i przedstawiłem rozwiązanie a ty co chcesz trzymać ludzi na tym etapie.
Zenon S pisze:
Twoje trollizmy udupiaja wszystkie dyskusje , w ktorych bierzesz udzial....
- myślę że gdyby ktoś wziął się do pracy miał by czym zabłysnąć i pokaż które to tematy!
Zenon S pisze:
Mam wrazenie , ze rozmawiam z siedmioletnim szczeniakiem.
- ja też mam swoje wrażenia ale bardziej realnie je oceniam.
Zenon S pisze:
Odpisac mozna na sensowne zapytania . Na stek bzdur nie mozna odpowiedziec.
- prywatnie zacząłem pisać by nie zapierdolić tematu ale ty wolisz publicznie.
DAE avatar
Zenon S

29 grudnia 2019, 15:38

robertleon pisze:
Proszę Zablokować Zenon S możliwości komentowania na pare miesięcy - hmm - mi też możesz.
,,Twoje wypociny sa napisane aroganckim jezykiem prymitywa'' - to twoja prywatna opinia a na 90% jesteś osobą którą nie należy brać na poważnie.
.
Zenon S pisze:
Zenon S pisze:
- ale kurwa, jebany idiota uzywa ogólników, napisał że wszystkich - Nie Pojebie Więc Kłamiesz!
Zenon S pisze:
- naiwny ty by się przydał jako sponsor lub posiłek dla psów, projekty są niedopracowane i takie mają być na teraz.
Zenon S pisze:
- bo jesteś głupi i widocznie nie masz potrzebnych umiejętności, kwestionuj idee.
Zenon S pisze:
- po prostu podsumowałem to sobie i przedstawiłem rozwiązanie a ty co chcesz trzymać ludzi na tym etapie.
Zenon S pisze:
- myślę że gdyby ktoś wziął się do pracy miał by czym zabłysnąć i pokaż które to tematy!
Zenon S pisze:
Zenon S pisze:
Stracilismy nerwy panie prostaku ? Pomylilem sie ... Ty nie mozesz wlasciwie nikogo obrazic . Zeby to zrobic trzeba dysponowac pewnym poziomem , glista nie moze obrazic kogokolwiek bo wszyscy maja ja gdzies. :) :)
Awatar użytkownika
robertleon
Kontakt:

29 grudnia 2019, 16:08

Zenon S pisze:
29 grudnia 2019, 15:38
robertleon pisze:
.
Zenon S pisze:
Zenon S pisze:
Zenon S pisze:
Zenon S pisze:
Zenon S pisze:
Zenon S pisze:
Zenon S pisze:
Zenon S pisze:
Stracilismy nerwy panie prostaku ? Pomylilem sie ... Ty nie mozesz wlasciwie nikogo obrazic . Zeby to zrobic trzeba dysponowac pewnym poziomem , glista nie moze obrazic kogokolwiek bo wszyscy maja ja gdzies. :) :)
wszyscy - Gdzie ten Admin!!
Awatar użytkownika
robertleon
Kontakt:

29 grudnia 2019, 16:15

Przestaje obserwować ten temat - niech administracja czy moderatorzy tu posprzątają, dla mnie sprawa jasna, temat zakonczony.
DAE avatar
ariowie
Site Admin
Kontakt:

02 stycznia 2020, 00:53

robertleon pisze:
29 grudnia 2019, 16:15
Przestaje obserwować ten temat - niech administracja czy moderatorzy tu posprzątają, dla mnie sprawa jasna, temat zakonczony.
Posprzątamy. Masz 1 miesiąc bana - KOLEJNY RAZ za wprowadzanie chaosu, obrażanie ludzi i podobne zachowania.
Zanim napiszesz kolejną wiadomość na priv w stylu "nie wiem za co mam bana", przeczytaj swoje wpisy jeszcze raz i zastanów się nad tym...
DAE avatar
Zenon S

02 stycznia 2020, 06:10

Jezeli chodzi o pieniadze lokalne i zaradnosc ludzka w dziedzinie finansow , istnieje bardzo fajny przyklad. To zdarzenie z austriackiej gminy Wörgl , ktore mialo miejsce w czasie wielkiego kryzysu podczas ubieglego stulecia. Na koniec zostalo naturalnie udupione przez wladze ale efekt byl nieslychany....
Tekst skopiowalem bo jest napisany dobrze , a nie jestem pewien czy wlasnymi slowami ujal bym sprawe lepiej:
Wyjęte z tygodnika ”The Week” z dn. 17 maja 1933
„Na wokandzie austriackich sądów pojawiła się zupełnie nowa i bardzo znamienna sprawa. Powstała ona na skutek zaniepokojenia się Austriackiego Banku Państwowego finansową rewolucją, która przyniosła zamożność malej austriackiej mieścinie o nazwie Worgl. Bank obawia się, że to zdarzenie zagraża jego monopolowi emisyjnemu. Sprawa ma się tak: od początku kryzysu Worgl szybkimi krokami zmierzało do bankructwa. Fabryki unieruchamiano jedną po drugiej; z dnia na dzień wzrastało bezrobocie. Nikt nie zarabiał a nieliczni tylko płacili podatki. Wówczas to na wniosek burmistrz miasta Worgl Unterguggenbergera, władze miejskie wypuściły bony wartości 30 tys. szylingów [których pokryciem była kwota zdeponowana w kasie miejskiej – przyp. m. JAR]. Bony te opiewały na 1, 5, 10 szylingów. Charakterystyczna ich cechą było, że wartość ich malała co miesiąc o 1%. Posiadacz takiego bonu musiał nabyć w końcu miesiąca od władz miejskich znaczek odpowiedniej wartości; po naklejeniu tego znaczka bon wracał do wartości nominalnej. Znaczek ten przyklejano na odwrotnej stronie bonu, a dochód ze sprzedaży tych znaczków szedł na fundusz pomocy biednym. Na skutek tego zarządzenia bony te obiegały z niesłychana szybkością. Zaczęto od tego, że zapłacono nimi robotników, których w zaangażowano do budowy ulic kanalizacji i innych robót publicznych; w braku tych bonów robotnicy ci byliby bezrobotni. [Nie jest to zgodne z prawdą, można byłoby zapłacić im pieniędzmi, ale wówczas nie byłby to rzeczony eksperyment z ujemnie oprocentowanymi bonami – przyp. m. JAR]. Pierwszego zaraz dnia po wprowadzeniu w obieg tych bonów wypłacono nimi 1800 szyligów. Robotnicy wydali je natychmiast w sklepach, a sklepikarze, starając się spiesznie pozbyć bonów, opłacili nimi podatki miejskie. Władze miejskie pokryły nimi natychmiast swoje zobowiązania wobec dostawców. W przeciągu doby od chwili ich wypuszczenia, większość tych bonów weszła po raz drugi w obieg. W ciągu pierwszego miesiąca bony te obiegły w koło nie mniej niż dwadzieścia razy. Nikt nie mógł uniknąć opłaty1% w końcu miesiąca, gdyż bon bez tego znaczka tracił całkowicie wartość. W ciągu pierwszych 4-ch miesięcy od wypuszczenia tych nowych pieniędzy wykonało miast roboty publiczne za 100 tys. szylingów, duża część zaległych podatków uiszczono i zaszły nawet wypadki płacenia podatków z góry. Wpływy z tytułu zaległych podatków były ośmiokrotnie większe niż przed wprowadzeniem nowego pieniądza. Bezrobocie spadło bardzo znacznie, a sklepy robiły dobre interesy. Sława cudu w Worgl rozeszła się szeroko. Amerykański ekonomista Irving Fisher wysłał specjalną komisję badawcza do Worgl, po czym system ten zastosowano w tuzinie amerykańskich miast. Austriacki Bank Państwowy bardzo się jednak zaniepokoił całym zdarzeniem. Unterguggenbergera postawiono przed Trybunał, by wytłumaczył siebie i swój plan”.
W chwili pisania tej książki (grudzień 1933) sprawa jest jeszcze pod sądem."
DAE avatar
Tomasz21

02 stycznia 2020, 06:37

2012.04.08.01.[PL]-Wiedza-Polityka-Kontrola-Depopulacja-Wzrost-Thrive-[132min]-

Witam; W odpowiedzi na post, w celu pogłębienia tego tematu, proponuję obejrzenie tego starego filmu. Zespół autorów, którzy udzielają wypowiedzi jest doborowy. Film jest długi. Spełnia wymogi tuby. ( ma być długo i nudnie ). Ale wśród tego tekstu są ukryte rodzynki; zapewniam was. Autor, nie mógł dosłownie wszystkiego napisać, ale się postarał przekazać wiele spraw pomiędzy wierszami.
Co ten film ma wspólnego, z powyższym artykułem? A no ma bardzo wiele; jest przyczyna, jest skutek, jest ukryte jak zaradzić temu. Ten film jest dla początkujących, którzy jeszcze nie wszystko łapią jak to funkcjonuje. Poniżej jest streszczenie, tego co jest w tym filmie.
Jest podtytuł, i jest określony czas trwania. Warto obejrzeć w całości, z uwagą i zrozumieniem. Niektóre prawdy są troszkę ukryte, przed wścibskim okiem cenzury. Jest to opis naszego świata, tak od "A" do "Z". Dokładnie z detalami, trzeba tylko uważnie czytać i ze zrozumieniem. Film jest przetłumaczony, dobrze i prawidłowo. Warto też zwrócić uwagę, na samym końcu jest taki dopisek, który warto, dobrze jest zrozumieć. Miłego oglądania, i czytania.
Pozdrawiam ;
:ugeek:

*-1. Wprowadzenie 0 - 7:52 *-2. Odkrywając kod 7:52 - 42:45 *-3. Śladami pieniędzy 42:45 - 1:09:10 *-4.Odkrywanie planu globalnej dominacji 1:09:10 - 1:38:00 *-5. Tworzenie rozwiązań 1:38:00 - 2:12:02
DAE avatar
Paweł Życz

27 lutego 2020, 21:40

Mi się "Arien" podoba ☺️
Awatar użytkownika
Piotr

22 kwietnia 2020, 14:45

Witam
Mam bezpośredni dostep do własnego i działającego procesora płatniczego krypto w pełnej fazie Alfa - przed uzbrojeniem i wymaganym dopracownaiem go do pełnej fazy Beta.
Czy to jest temat interesujacy?
Piotr z Forum Ariowie
DAE avatar
megi

03 maja 2020, 16:43

Witam wszystkich :)

mój pomysł na nazwę to Aro.
Awatar użytkownika
Piotr

03 maja 2020, 17:31

Michał pisze:
02 kwietnia 2019, 23:32
Witajcie Suwereni, prędzej czy później zostanie wprowadzona nasza waluta. Wiadomo że musi mieć dobrą nazwę . Ponieważ co jak nie kasa towarzyszy człowiekowi od zalania dziejów. Podawajcie swoje pomysły najlepiej z krótka argumentacją.
Mój pomysł na nazwę waluty to Ar. Powodów jest bardzo dużo: Ar bo Ariowie, nazwa krótka nie potrzebująca skrótu jak np: złotówka = zł.
Ar jest jednostka miary w tym przypadku ziemi czyli tej najważniejszej rzeczy w życiu człowieka która nas karmi i na niej też żyjemy.
A Wy jakie mecie pomysły?
Czesc, Wam Ariowie,
Kiedyś jak pisałem pracę z teorii pieniądza (chyba 1995), trafiłem na Bank Wymiany Uslug i dóbr, coś w rodzaju barteru. Historia wzięła sie z austriackiego miasteczka Worgl, gdzie w czasach galopujacej inflacji w 19tym wieku i ogromnego bezrobocia, pieniadz tak jak praca należał do dóbr rzadkich. Burmistrz podjął samodzielnie pionierską decyzje o emisji lokalnego pieniądza co polegało na wystawieniu papierowych czeków wymiany za dobra i usługi. Emitentem pieniądza został każdy, kto miał cos do zaoferowania wspólnocie a druga osoba zgodziła sie pokryć to prawem do zapłaty, wynikającym z uznania długu. Magistrat z radością przyjmował te czeki również jako daninę za podatki i opłaty miejskie i natychmiast puszczam je w dalszy lokalny obieg. Miasto kwitło. Do czasu aż system tzw. państwa po kilku przejściach w sadzue zawiesił ten system aż w końcu zakazał emisji takiegi rodzaju i zwłaszcza bez monopolu tzw. państwa.
Widzę pełną możliwość emisji własnej waluty wymienianej globalnie z cyfrowym zapisem i papierowym backupem. Wystarczy nadać prawo i nazwę waluty do emisji, jako suwerenne prawo każdego z członków wspólnoty. My zrobimy to zgodnie ze sztuka i nie do kwestionowanie przez kogokolwiek.
Odwracając sytuacje - jesli państwo to my, to któż będzie przeciw?
Jesli się mylę to prosze mnie poprawić.
Jestem ciekaw waszego zdania.
Może macie inne lepsze pomysły.
Zapraszam do dyskusji.
Pozdrawiam was serdecznie.
DAE avatar
chrzszczy

03 maja 2020, 21:29

tak, zamyslem bylo, by pieniadz krazyl i nie byl kumulowany, dlatego kazdego miesiaca "odcinano" oplate - zmniejszajac tym samym wartosc takiego pieniadza. Czyli im wiecej ktos za mieisiaca na miesiac mial papierowych oszczednosci, tym wiecej na tym tracil.
tak, to jest dobry pomysl, jak najbardziej do dyskusji, przede wszystkim jednak najpierw trzeba sie upewnic, ze wszyscy rozumieja zasady dzialania pieniadza. takie rozwiazanie ma moim zdaniem przewage na krypto, bo mamy pokrycie w walutach lub uslugach, natomiast krypto wiaze sie z kilkoma grzechami pierworodnymi - waluta wirtualna, jaki podzial, na jakich zasadach, jaka ilosc calkowita w obiegu, jaki sposob zarabiania. zaleta krypto, to deflacja, co stawia ja w opozycji do weksli z Wörgl.
RIOT IM: @chrzszczy:matrix.org
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elementy nowego świata”