Pomysł na nazwę naszej waluty.

DAE avatar
Tomasz21
Posty: 504
Rejestracja: 27 kwietnia 2019, 20:41

24 maja 2019, 11:14

Witam; Mam pytanie retoryczne. Do @Ludek. - Jak chcesz rozliczyć naprawę samochodu, na przykład blacharka; części + lakierowanie + lakiery? Czy blacharz, który to zrobił, w rozliczeniu ma otrzymać ,pół przyczepy ziemniaków; bo ten towar akurat ty posiadasz? Sam widzisz ze to jest nie za bardzo dobre. Nie będę podawał innych przykładów, ale to jest trochę absurd. Ideologicznie, masz rację; ale jak chcesz to zrealizować? Ktoś wymyślił pieniądze, ( Fenicjanie ) podobno. I z nimi idzie żyć, tylko trzeba zachować zdrowy rozsądek i umiar. A drugą stroną medalu jest to, że pieniądze nie mogą być zadrukowanym papierem, z powodu braku kontroli nad tym papierem. Przykład usmany, gdzie drukują walutę, jak zwykłą gazetę. Jak brakuje kasy? Drukarnia pracuje po godzinach, problem rozwiązany. Dlatego w miarę cenny, i rzadki metal. może być środkiem płatniczym. Dlaczego srebro, a nie złoto? Bo srebro jest lepiej podzielne na małe wartości. Złoto też mogło by być równolegle, jako wyższa wartość. A co do papieru, to zawsze będzie taka ochota aby dodrukować trochę świeżego nominału.A srebra, nie da się tak sobie wydobyć więcej z kopalni. Odpowiedź na cały ten , temat pieniądza. Żaden bankster, który dzisiaj faktycznie rządzi światem; nie zgodzi się na zamianę, papieru na metal, nad którym by nie miał kontroli.
Pozdrawiam.
:ugeek:
DAE avatar
Michał
Posty: 19
Rejestracja: 22 marca 2019, 11:19
Lokalizacja: Pabianice

28 maja 2019, 09:58

Marcin w którymś filmie na ytube mówił i moim zdaniem ma to sens żeby wszystko było za pomocą bezpiecznej aplikacji w urządzeniu typu smartfon. Jak dla mnie jest to idealne rozwiązanie na miarę 22 wieku. Ma to być nasza Ariowa waluta nie mająca nic wspólnego z gotówka zewnętrzna. Po co mamy się dopasowywać do świata który umiera. Patrzmy na siebie żeby to służyło nam a nie okupantowi. Nasza waluta niech równomiernie ze złotówka działa i płacisz tak lub tak a jak złoty padnie na ryj to przechodzimy na Ar lub inna nazwę.
DAE avatar
Tomasz21
Posty: 504
Rejestracja: 27 kwietnia 2019, 20:41

28 maja 2019, 18:52

Marcin w którymś filmie na ytube mówił i moim zdaniem ma to sens żeby wszystko było za pomocą bezpiecznej aplikacji w urządzeniu typu smartfon. Witam; Mam pytanie? Takie teoretyczne. A co będzie jak wyłączą prąd; Nie trzeba daleko szukać, usmany wyłączyli prąd w Wenezueli. Za co byś dziecku kupił jedzenie?A jak by się ten wspaniały smartfon popsuł? Ciekawe co byś zrobił? Po za tym ja wolny człowiek, dlaczego smartfonem mam płacić? Dlaczego żydowski pośrednik ma na tym znowu zarabiać. Czy nasz umysł już tak mocno został ograniczony; że bez pewnych gadżetów nie potrafimy się obyć? Panowie i Panie; trochę ruszyć makówką, czy już nas na nic więcej nie jest stać, jak naśladownictwo, kogoś, albo czegoś.Zrozumcie, do płacenia nie może być żadna bezpieczna aplikacja; Co to znaczy bezpieczna? Czy czasem to nie oznacza że Bank nie straci kasy? Zrozumcie wreszcie że wy się nie liczycie. Spróbujcie wymyślić coś, co w waszym kręgu, będzie wam służyło. Wtedy ten pomysł będzie można przenieść dalej. Pozdrawiam. :ugeek:
Awatar użytkownika
kulsson
Posty: 300
Rejestracja: 28 marca 2019, 22:16

09 sierpnia 2019, 00:22

Witajcie ponownie.
Odnośnie naszej waluty - teraz pomyślałem, że np Ar to od drugiej strony to RA także nie wiem czy do końca ARY są dobrą nazwą na środek płatniczy.
1 uncja srebra to koszt ok 100 zł za taką monetę. Kogo będzie stać na przygotowanie takich monet i ewentualnie zakup? Aluminium odpada, myślę, że miedź może być fajną alternatywą.

Jak już jeden z nas to zaznaczył: ta waluta ma obowiązywać wyłącznie nas. Między soba będziemy się wewnętrzną walutą wymieniać, a jak będzie nas np 10 tys, 100 tys ludzi, to wtedy będziemy się zastanawiać co dalej. Na chwilę obecną skupmy się na stworzeniu waluty a wcześniej co najważniejsze społeczności :) Ale jest już w innych postach.
Także waluta obowiązuje między nami, nie zamierzamy jej wprowadzić zamiast złotego i groszy. Jeśli będziemy mieli demokrację to kogo będą ścigać ? Przecież nie ukarzą wszystkich posiadaczy tychże naszych pieniędzy.

Myślę, że właśnie dlatego Marcin nie chce być tzw liderem, bo będzie do odstrząłu, nie mówi tego bezpośrednio w filmie ale chyba mu chodzi o to, abyśmy jako spolecznosc demokratycznie podejmowali decyzje.

Banknoty również są ok, ale tutaj już trzeba popracować nad zabezpieczeniami żeby nie można było podrobić. W sumie wszystko można podrobić, jeśli ktoś sięzna na takich ręcznych robótkach to wszystko może zrobić. Mamy tak zróżnicowane ceny, że monety same nie wystarczą. Bo samochód czy mieszkania za monety nie kupisz.

Co do wirtualnego pieniądza. DLaczego nie? Jesli nie będzie internetu to nie będzie go w całym kraju. Także gdy nie będzie internetu może powstać wojna domowa... Także to nie wchodzi ogólnie w grę. Banknoty, monety jak i wirtualna moneta na technologi blockchain jest konieczna.
Ten świat nie potrzebuje więcej ludzi sukcesu. Planeta Ziemia potrzebuje więcej ludzi pokoju, braci i sióstr głoszących dobre wieści, uzdrowicieli, kreatorów dobrego życia oraz miłości w każdej postaci
DAE avatar
antonio.zapotocki

09 sierpnia 2019, 03:17

Witam.
Wsadzę swoje 3 grosze do tego tematu. Tylko waluta oparta na towarze lub kruszcu jest coś warta reszta to lipa i tyle. Znam ten system od podszewki. Obecne pieniądze są coś warte o tyle o ile ludzie się nimi posługujący w to wierzą, a zabezpieczenia są po to aby ci cwanszi nie mogli zbyt łatwo sobie ich dodrukować. Za nieumyślne spowodowanie śmierci możesz dostać maks 10 lat za podrobienie papieru 25 lat więc pomyślcie ile dla nich jest warty człowiek?
Pozdrawiam.
DAE avatar
Lulu
Posty: 2
Rejestracja: 19 sierpnia 2019, 13:34

19 sierpnia 2019, 14:03

Witam, jestem tu dopiero pierwszy dzien i fajnie ze chcecie miec swoja walute. Troche tylko zastanawiam sie po co? Dodam ze nie jestem dobra z ekononimi ale tak sie zastanawiala ze jezeli kiedy kolwiem by doszlo do tego ze dozyjemy pieknych czasow kiedy swiat stanie sie "normalny" i obecne struktury upadna to czy wszelke waluty nie upadna razem z nimi a jedyna waluta beda dobra materialne i konsumpcyjne.
DAE avatar
antonio.zapotocki

19 sierpnia 2019, 23:50

Witam.
Przeczytaj troszkę wyżej waluta oparta na towarze, usłudze lub kruszcu ma tylko racje bytu reszta to lipa. . .
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
kulsson
Posty: 300
Rejestracja: 28 marca 2019, 22:16

20 sierpnia 2019, 16:18

Antonio cieszymy się Twoim postrzeganiem lecz trzeba być otwartym na nowe możliwości. Trzeba być wszechstronnym.

Jako przedsiębiorca wiedziałbyś że posiadanie wielu opcji płatności i form płatności stawia Ciebie jako przedsiębiorcę w bardzo dobrej pozycji. Można wrócić do kamieniolomów i kopać kilofem ale po co skoro można pomóc sobie innymi narzędziami które mogą być korzystniejsze? :)

Witamy lulu :)
Przeczytaj proszę poprzednie wpisy. Jeśli chodzi o własną walutę wtedy staniemy sie niezależni i nikt nie będzie mógł manipulować cenami. To jest jeden z wielu powodów proszę Zobacz że z roku na rok złoty, euro, dolsr... Wszystkie te waluty tracą na wartości. Za 100 jednostek waluty kupisz coraz mniej. Odnośnie np kruszców czy kryptowalut ceny cały czas wzrastają. Także głupotą byloby nie korzystać z takiej opcji. Jedynie co stoi na przeszkodzie to system który nie chce by żaden "twór" nie posiadał waluty której nie kontroluje oraz mentalność ludzi.
Pozdrawiam :)
Ten świat nie potrzebuje więcej ludzi sukcesu. Planeta Ziemia potrzebuje więcej ludzi pokoju, braci i sióstr głoszących dobre wieści, uzdrowicieli, kreatorów dobrego życia oraz miłości w każdej postaci
DAE avatar
Ratomir
Posty: 91
Rejestracja: 10 maja 2019, 08:20

20 sierpnia 2019, 16:29

antonio.zapotocki pisze:
19 sierpnia 2019, 23:50
Witam.
Przeczytaj troszkę wyżej waluta oparta na towarze, usłudze lub kruszcu ma tylko racje bytu reszta to lipa. . .
Pozdrawiam.
Dokładnie, dlatego

a)Wszyscy ciągną do nas ze względu na bogactwa naturalne, chociaż o tym nie mówią.
Zupełnie przypadkiem wojska z Usa stacjonują w miejscach gdzie są nasze złoża np. tytanu

b)Nikt o tym nie mówi (prawie)

c)"Nasi" rządzący nie zauważają tej zbieżności choć uczestniczą w tym procederze.

d)Prawo geologiczne zezwala na wydobycie gdzie koncern "odnajdzie" skarby naszej ziemi
choć są nasze mapy z lat 60 i 70 które dokładnie pokazują co gdzie jest więc te tzw. poszukiwania to lipa.

e)KOR i prawa robotników z Solidarnością włącznie z jej liderem Lechem Bolesławem "W" to gigantyczna "psy-op"
aby w ciągu 1 do 2 pokoleń ograbić nas

f)żaden tzw. rząd nie zamieścił w Konstytucji zapisu o tym, że litosfera (woda także) należy do narodu a nie "Państwa"

itd... itd.

Aha - to dlatego "kapitał nie ma narodowości" jak twierdził pewien profesor po WUML-u
(dla młodzieży: Wieczorowy Uniwersytet Marksizmu-Leninizmu)
Gdy jednak następuje kryzys to okazuje się, że wszystko jednak ma narodowość.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jakie jest rozwiązanie? Paradoksalnie w słabości czyli rozproszeniu, czyli dywersyfikacji...
To znaczy WALUTA LOKALNA wymienialna w Polsce. Jeżeli mieszkasz w bardziej gospodarnej części kraju wartość waluty wzrasta
w relacji do walut innych obszarów. Takie rozwiązanie nie niesie ryzyka podziałów na dzielnice.
No i strategiczne firmy w rękach polskich. Będziemy pilnować urzędników, oj będziemy.
DAE avatar
Tomasz21
Posty: 504
Rejestracja: 27 kwietnia 2019, 20:41

21 sierpnia 2019, 16:54

Witam; Zatoczyliśmy koło. I znowu jesteśmy na początku. Nazwa waluty jest niewiele ważna. Ważne jest z czego ona jest zrobiona.Dwa metale wchodzą w rachubę, srebro i złoto. O platynie nie wspomnę, można ją podrobić, bo jest słabo znana. W tym kraju, żadnych z tych metali nie kupisz, to jest podstawa. Ja to widzę tak; mleko się rozlało, a my dyskutujemy, co z tego mleka zrobimy, czy będzie zupa mleczna, czy budyń na deser? My nie mamy dostępu do takich metali, więc wszelkie dywagacje są zbędne i jest to strata czasu naszego i waszego drodzy autorzy. Lepiej zajmijmy się czymś, co dzisiaj można zrobić. Na przykład bezpieczeństwo w internecie? To jest ważne! Na moje sugestie na ten temat nikt nie zareagował, dlaczego? Czy to jest za trudny temat dla was?Bezpieczeństwo komunikacji, naszej? Czy poprzeczka jest za wysoko? To są podstawy naszego być, albo nie być. A nasze pieniądze? To bardzo odległy temat, jestem realistą. A nie fantastą. Jestem za tym pomysłem, ale nie dzisiaj. Pozdrawiam. :ugeek:
DAE avatar
Rafal
Posty: 20
Rejestracja: 18 lutego 2019, 16:36

25 sierpnia 2019, 13:08

Cześć, nie znam się, to się wypowiem. Jedynym emitentem pieniądza w PL jest NBP (póki tak stoi w konstytucji), pozostają jeszcze tzw. środki płatnicze (czyli dług emitowany przez banki w postaci kredytu). Moim zdaniem i z tego, co tu już przeczytałem, najlepszym rozwiązaniem są medale kolekcjonerskie ze srebra. Raz, że srebro jest dziś jeszcze w miarę tanie (ale za 2 lata będzie drogie: zobaczycie ;-) ), 2. - nikt się nie przyczepi, że emitujesz walutę / pieniądze. Emitujesz 1 wzór o wartości na dziś 70 zł. czy ile tam uncja Ag stoi. Zawsze, niezależnie od tego, czy jest energia elektryczna, czy jej nie ma — można tym zapłacić. Jeśli będzie to ładny projekt, to kto wie, może z czasem zrobi się popularne. I teraz przed chwilą przyszła mi do głowy myśl, że może warto jakoś numerować te medale kolekcjonerskie a w technologii blockchain stworzyć system rejestracji przepływu monet (że jak ktoś przyjdzie do kogoś zapłacić, to wklepuje się nr (albo więcej numerów) i wyskakuje info, że dana osoba jest legalnym posiadaczem tych monet). To ma oczywiście wady, bo utrudnia obrót. Ale ma też zaletę, bo utrudnia fałszerstwo. Na razie srebra nikt nie fałszuje (Ag jest zbyt tanie), ale kto wie, co będzie za 2 lata. PS jeśli nie medale kolekcjonerskie, to pozostaje waluta oparta na blockchain. Może warto pomyśleć o podłączeniu się pod jakąś z tych ISTNIEJĄCYCH walut. Raz, że nie trzeba tworzyć od "0", dwa, że można ją już łatwo wymienić na istniejące waluty na giełdach, 3. - jeśli wszyscy Ariowie zaczną jej używać, to nie umrze zbyt szybko, a jej wartość wzrośnie. Potrzebny jest specjalista od kryptowalut, który oceni, który z projektów jest przyszłościowy. Nie wiem, czy teraz stać nas na tworzenie własnej waluty, jak od miesięcy kręcimy się w kółko wokół nazwy czegoś, co jeszcze nie istnieje. Jakby to było teraz najważniejsze - NAZWA WALUTY. Skupmy się na rzeczach istotnych. Przydałoby się stworzenie funduszu celowego, żeby zająć godzinę ludziom, którzy się na tym znają i żeby odpowiedzieli na wiele istotnych pytań. Nie zalicza się do nich "nazwa waluty".
DAE avatar
antonio.zapotocki

13 listopada 2019, 12:42

Witam.
Żeby coś nazwać to najpierw trzeba to posiadać. . .
Jednak złożę wam propozycję kilku nazw :
- Suweren od tego co robimy
- Orzeł od naszego godła
- Ar od Ariów
- Złoty jeśli będzie oparty na tym kruszcu
Pozdrawiam i wszystkiego naj . . .
DAE avatar
Zenon S
Posty: 38
Rejestracja: 09 listopada 2019, 18:02

18 listopada 2019, 06:20

Wlasny pieniadz to bardzo interesujacy pomysl I do tego nie nowy. Taka waluta juz istnieje , jest bardzo ceniona I skutkuje rozwojem uzywajacych ja kregow. Najlepszym przykladem jest Szwajcaria , gdzie obok franka istnieje druga waluta wlasnie prywatna o symbolu CHW.  Dla tych wszystkich , ktorzy sa zaintetesowani historia I sposobem funkcjonowania tego rodzaju pieniadza polecam zaintetesowanie sie eksperymenten z gminy Woergl w Austrii. Wlasnie tam w latach kryzysu pieniadz tej malej spolecznosci pozwolil na fantastyczny rozwoj. Warto poszukac I poczytac...
Wszystkie wirtualno elektroniczno internetowe rozwiazania mozna od razu wyrzucic do smieci. Pierwsza rzecza jaka bym zrobil , zeby rozpiepszyc spolecznosc uzywajaca takiego elektronicznego srodka platniczego to blokada internetu wszystkim badz tylko wybranym czlonkom. To uziemia plynnosc finansowa bez problemu.... A  tego wlasnie chca uniknac ludzie ustanawiajacy wlasny pieniadz.
DAE avatar
Tomasz21
Posty: 504
Rejestracja: 27 kwietnia 2019, 20:41

18 listopada 2019, 13:27

Witam; Własny pieniądz możesz mieć we własnym kraju. Koniec – kropka.
Ten kraj przestał być tym, czym nam się zdaje, że jeszcze jest. Ogólnie, żaden system siłowy nie pozwoli na takie odchylenia od zalecanej normy. Coś takiego możesz zrobić jeśli mieszkasz gdzieś na wiosce; i wszyscy wyrażą ochotę, aby w tym uczestniczyć. Żyję długo, i znam życie, nikt się nie zgodzi na to , choćby z przekory. Taka wada narodowa mieszkańców tego kraju. Spróbuj to zrobić tam gdzie mieszkasz. Inaczej; zapytaj mieszkańców czy się na takie coś zgodzą???
O ile w tej chwili, ktoś powie „TAK”, to potem zapewne powie „NIE” .Nie dotyczy to Ariów; ale oni są porozrzucani po całym świecie. Jak to wprowadzić? I zrobić realnym. Ja mieszkam w Szczecinie, a ty mieszkasz we Wrocławiu? Czy widzisz problem? Jak nas będzie milion, to wtedy to przedsięwzięcie stanie się realne. Ale do tego eskimosi nie dopuszczą, do takiej ilości ludzi pod jednym sztandarem. Pierwsze co zrobią to zabiją przywódców. Dla nich świnia przedstawia większą wartość materialną. Zareklamujcie wśród znajomych, i nie znajomych, niech nas będzie dużo;
A już w samej ilości jest siła. Stadion piłkarski jest tego przykładem. Oczywiście ( pełny ).
Z produkcją pieniędzy poczekajcie, trochę. Jak ta moneta będzie się nazywała? To jest w tej chwili całkowicie obojętne. Ktoś, gdzieś mówił wysoka próba , pisał, o medalu wykonanym ze srebra, ten pomysł był by dobry; pod jednym warunkiem; malutki ten medal, czyste srebro, ( wysoka próba ). „NAJWAŻNIEJSZE”- niedrogi. Pytanie; jak to można zrealizować w tym kraju??? Skąd srebro? Kto wybije ten medal? Pomijam taki drobiazg; Kto pozwoli to zrobić? Pierwsza sprawa, to nazwa tego medalu - Ariowie – już na samym początku mycakom się nie spodoba. "Nazwa" Druga; nie pozwolą na wysoki poziom srebra, ( wysoka próba ). Trzecia; sprawa, to jak pozwolą to tylko na realizację limitowaną, do iluś tam sztuk. A koszt, czytaj cena będzie tak wysoka, ze głowa boli. A jak zrobisz bez zezwolenia, pozwolenia. To całe towarzystwo zamkną, w obozie resocjalizacji. Czytaj – kopalnia, obóz pracy, daleka kraina na wschodzie, ( kiedyś tam takie osiedla były ). Dzisiaj też są tylko na innym kontynencie. Jestem „ZA”. Ale w rozsądny sposób, bez cierpienia ludzi oddanych sprawie. Te dylematy, które roztrząsacie, to są śmieszne i małe. Chwilowo, tego nie da się wprowadzić do obrotu. A papier? Jest tyle wart, ile jest sam wart. Wirtualny pieniądz to głupota. Ja w tym nie będę uczestniczył. A szlachetny metal, „tak”. Tylko przepisy, o handlu i obrocie kruszcem są w rękach; eskimosów. Oni tego nie wypuszczą ze swoich łap.
Pozdrawiam.
:ugeek:
DAE avatar
antonio.zapotocki

18 listopada 2019, 14:32

Witam.
Tomaszu oraz Zenonie mam te same rozterki i obawy dlatego podstawą jest jednoczenie ludzi w społeczności zwane Rodami, a co do waluty może być to tzw. kilogram ziemniaków jadalnych lub cokolwiek innego co ma wartość realną. Natomiast jeśli chodzi o srebro to tego metalu jest sporo przy wydobyciu miedzi (KGHM) więc taka waluta może powstać w przyszłości. Jeśli natomiast chodzi o bicie monet to nie musimy pytać o to okupanta to po pierwsze a po drugie to jest to nasza waluta "wewnętrzna" czyli to my decydujemy o niej i tyle. Jeśli chodzi o jakiekolwiek waluty wirtualne to zdania nie zmieniam są tyle samo warte co te papierki które ludzie po kieszeniach noszą tyle ile ludzie wierzą że to coś jest warte. . .
Pozdrawiam.
DAE avatar
AdamMichnik

02 grudnia 2019, 12:54

Witajcie. Zgadzam sie z tym że kryptowalut nie da sie kontrolować. Przynajmniej niektórych. Można też zrobić tak że na początku można korzystać z kryptowaluty już istniejącej nie tylko do handlu ale i do hodlowania i zarabiania na kursie. A jak już bedą pieniądze zarobione to można spróbować utworzyć naszą kryptowalute. A co do nazwy to myśle że dobrze by było połaczyć te pomyły które już są i nazwać ją na przykład ARSOL.
DAE avatar
Tomasz21
Posty: 504
Rejestracja: 27 kwietnia 2019, 20:41

02 grudnia 2019, 14:03

Giełda krytowalut IDAX Global: CEO zniknął z zimnym portfelem i co nam zrobicie?
01 grudnia 2019, 20:16 | Przedruk;

Jedni piszą o hackach, śmierci właściciela czy innych problemach. Tymczasem niektórzy piszą tak:
IDAX Global CEO have gone missing with unknown cause and IDAX Global staffs were out of touch with IDAX Global CEO.  For this reason, access to Cold wallet which is stored almost all cryptocurrency balances on IDAX has been restricted so in effect, deposit/withdrawal service cannot be provided. (…) it is recommended that you refrain from using our all platform services.
Tłumaczenie;
IDAX Global CEO zaginął z nieznanej przyczyny, a personel IDAX Global nie był w kontakcie z CEAX Global. Z tego powodu dostęp do portfela Cold, który przechowuje prawie wszystkie salda kryptowalut w IDAX, został ograniczony, w związku z czym nie można zapewnić usługi wpłat / wypłat. (…) Zaleca się powstrzymanie się od korzystania z naszych wszystkich usług platformy.

Czyli nie mamy waszego płaszcza i co nam zrobicie? A tak w ogóle to lepiej na razie nie korzystać z naszych usług…


Pytanie? Czy mam komentować ten artykuł? Czy on nie mówi wszystkiego na temat krypto-walut?
Czy słowo; Krypto-waluta? Nie kojarzy wam się z śmiercią? Krypto→Krypta-cmentarna?
Jeśli wpłacicie, to zostaniecie, wcześniej czy później pochowani w tej krypcie? Nomen – Omen.
Krypto waluta = Amber Gold. To jest przekręt stulecia. Dla naiwnych i łatwowiernych. Zapomnijcie o krypto walutach!!!!
A co do Srebra, To gdzie go kupić można w większej ilości??? Stan faktyczny, jest taki; Wiedza na temat zakupu, która pochodzi z telewizorni. I wiedza faktyczna próby zakupu w Hurtowni. Bo sklep może mieć licencję i do tego, 500% - marżę. Sprzedaży. To że wydobywamy srebro, to jest fakt. To że jest ono w tym kraju, to też jest fakt. Pytanie? Czy faktycznie można je kupić w nieograniczonej, nie rejestrowanej wielkości??? Czy nie jest potrzebna licencja do zakupu tego srebra? Jak zamienić to srebro w monetę, medal, sztabkę płatniczą??? Mając gwarancję próby tego kruszcu? Przecież zaraz znajdą się chętni do podrobienia tego metalu. Jak się zabezpieczyć przed tym faktem? Przecież możemy to omówić i uzgodnić; A następnie spróbować zrobić takie kawałki metalu.
( specjalnie piszę kawałki metalu ). Nie zapominajmy, że jeszcze mamy usmanów i czarnogłowych.
Co z nimi? Jak oni na to zareagują? Nerwowo? Jak wysoka to będzie, reakcja? Czy wyjadą czołgami, na ulice? Czy może w jakiś inny sposób, będą chcieli zapobiec? uniemożliwić? Jest to dosyć poważna sprawa. A pytań jest wiele? Nazwa tego kawałka metalu jest sprawą trzeciorzędną. Jak już on będzie, to ludzie zaczną go jakoś nazywać; i to będzie najlepsza nazwa. Po mojemu problem nazwy jest kompletnie bez większego znaczenia. Zdobycie metalu. Zrobienie takich , medali, ( nazwa tymczasowa ), rozprowadzenie wśród społeczeństwa. Nie zapominajmy, o chęci przejęcia tego pomysłu. Jak się przed tym zabezpieczyć? Oczekuję jakiś propozycji? Sprawdzimy, przedyskutujemy, i zatwierdzimy.
Pozdrawiam.
:ugeek:
DAE avatar
AdamMichnik

03 grudnia 2019, 10:16

Krypto nie musi być od krypty. Może być od słowa kryptonim na przykład , albo kryptografia .Poza tym co miał wpólnego ambergold z kryptowalutami? A co do tego że jakaś giełda znikneła z peniedzmi użytkowników to kto trzyma swoje kryptowaluty na giełdzie? Przecież są od tego portfele w tym również sprzetowe, no i blickchain z którego nikt nie jest w stanie nic ukraść. Na giełde przesyła sie tylko w celu wymiany( a to trwa kilka minut) na inne kryptowaluty. Nie wiem skąd ludzie biorą takie stwierdzenia że kryptowaluty są dla naiwnych? Skoro są to tylko stwierdzenia a argumentów na potwierdzenie tych słów brak. Przecież złote monety ktoś może ukraść albo państwo na polecenie bankierów może je zarekwirować . A kryptowaluty umieszczasz na portfelu sprzetowym takim jak na przykład trezor czy inny i nikt nie ma do nich dostepu tylko ty.Mając taki portfel może nawet nikt nie wiedzieć co tam masz. Moim zdaniem kryptowaluty to jedyny sposób aby pominąć swiątowy system bankowy i ukryć swój kapitał przed banksterami. O złocie lub srebrze na pewno sie dowiedzą i zrobią wszystko aby nam to zabrać. Także jeśli chodzi o monety . Poza tym żeby sie jeszcze bardziej zabezpieczyć można stworzyć dwa rodzaje walut i w formie kryptowalut i w formie fiat czyli tradycyjnej jak na przykład monety.
DAE avatar
Tomasz21
Posty: 504
Rejestracja: 27 kwietnia 2019, 20:41

03 grudnia 2019, 21:18

Witam; Ależ oczywiście, ( Krypto nie musi być od krypty. ). To jest tylko przykład zbieżności liter, całkiem przypadkowa. Krypto = Krypta. Zamieniamy tylko jedną literę. Literę „O” na „A”. To wszystko. Niema żadnych powiązań logicznych. A może jednak jest, jakiś związek?
*Cytuję; Poza tym co miał wpólnego ambergold z kryptowalutami?
Mają wspólny mianownik. Piramida finansowa. Ostatni przegrywa. W czasach PRL-u.- było ich parę, takie bardziej znane.
*Cytuję; no i blickchain z którego nikt nie jest w stanie nic ukraść.
No pewnie; wystarczy wyłączyć tylko prąd. To jest tylko skrajność. W opisanym przypadku nie wyłączyli prądu; a pieniędzy i tak nie ma. To nie jest jedyny przypadek. To tylko jest ostatni przypadek.
*Cytuję; Nie wiem skąd ludzie biorą takie stwierdzenia że kryptowaluty są dla naiwnych? Skoro są to tylko stwierdzenia a argumentów na potwierdzenie tych słów brak.
Są argumenty; ich lista jest długa. Tego specjalnie, się nie nagłaśnia. Długo już żyję, i pamiętam pierwsze przekręty w PRL-u. Nic się nie zmieniło. Ludzka pamięć, jest bardzo ułomna; Wystarczy cztery lata; aby wszystko zapomnieć. Przykład; Wybory co cztery lata. I jest - Kompletna amnezja. Nikt nic nie pamięta. To ja się pytam? Jak mają coś pamiętać, co było dwadzieścia lat temu. Wróćmy do tematu; „KRYPTOWALUTA”. Ja pracuję, ryję po godzinach, i mam te zarobione pieniądze oddać komuś na przechowanie??? Może to być bank, taki fizyczny, jak Amber-Gold. Albo jeszcze lepiej, Krypto-waluta i blockchajn. To może lepiej, od razu dać na tacę księdzu; on chociaż podziękuje. I obieca nam pobyt w niebie. Ale dopiero po śmierci. W myśl zasady; „Mądry obiecuje, a głupi się raduje”
*Cytuję; Przecież złote monety ktoś może ukraść albo państwo na polecenie bankierów może je zarekwirować .
A powiedz mnie, skąd oni niby mają o tym wiedzieć??? Masz je zakopane w ogrodzie. I tylko ty wiesz gdzie, w którym miejscu. Rewizja w domu nic nie da. Bo w domu się nie trzyma kasy. Tylko na potrzebne wydatki; zakup chleba i mleka dla dzieci.
*Cytuję; A kryptowaluty umieszczasz na portfelu sprzetowym takim jak na przykład trezor czy inny i nikt nie ma do nich dostepu tylko ty
Te zdanie wyjaśnia wszystkie możliwości. Mam pytanie? Ile ty masz naprawdę lat? Chyba jesteś jeszcze bardzo młody?
Proszę, Cię tylko bez urazy osobistej. Muszę tak napisać, żeby to dotarło do ciebie; Twoje pieniądze u kogoś; to nie są już twoje pieniądze. To są pieniądze tego, który je trzyma w garści.
*Cytuję; O złocie lub srebrze na pewno sie dowiedzą i zrobią wszystko aby nam to zabrać
Pytanie? Ile lat liczy historia Świata? Zawsze, ale to zawsze; srebrne i złote monety były dobrym zabezpieczeniem na przyszłość. W tych sprawach nie ma żadnych zmian, i nigdy nie będzie. Tak jest od tysięcy lat. A to jest dowód, że ten pomysł jest dobry i praktyczny. Na jednej szali masz, złote i srebrne monety, od tysięcy lat; a na drugiej szali masz dzisiejsze krypto-waluty, które mają zaledwie parę dni. Taki jest stosunek czasu- monet, do czasu-krypto-walut. Co mam jeszcze do tego dodać? Jesteś dorosły, jak mniemam. Więc odpowiadasz sam przed sobą. Mnie jest nic do tego, co zrobisz ze swoimi pieniędzmi; Czy przegrasz w Toto-Lotka? Czy wpłacisz na blockchajn, Cy po prostu je komuś podarujesz. Ja tylko przestrzegam przed ewidentną wpadką. To wszystko co mogę zrobić.
To ty jesteś kowalem swojego szczęścia. Moim zadaniem jest wytknąć błędy; nic więcej.
Pozdrawiam.
:ugeek:
DAE avatar
utywq135
Posty: 31
Rejestracja: 24 września 2019, 01:07

04 grudnia 2019, 02:39

Jeżeli mówimy o sytuacjach kryzysowych wiadomo, że złoto jest bardziej bezpiecznym środkiem. Oczywiście mówimy tu o złocie kupionym poza okiem pejsatego strażnika.
Nie chcielibyśmy przecież wizyty smutnych panów w naszym domostwie z nakazem oddania kruszcu(może nawet i pod groźbą).

Zaś kryptowaluty hm.. na pewno są bardzo wygodne, ale czy powinniśmy wygodę stawiać nad bezpieczeństwo?

Pozdrawiam.
https://www.cda.pl/video/4123186b1
Kontakt Riot - utywq lub pokój Ariowie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elementy nowego świata”