Pomysł na nazwę naszej waluty.

DAE avatar
Łuki

26 kwietnia 2019, 11:09

Zadając pytania dawajcie równocześnie obojętnie jaką ale swoją odpowiedź. Tak działa nasza psychologia że zawsze znajdzie się ktoś kto powie a ja mam lepszy pomysł od twojego i o to chodzi. Tym samym dochodzimy w prostej sprawdzonej technice do najlepszego rozwiązania, pomysłu. Zobaczcie założyciel tematu celowo podał swoją nazwę waluty żeby pokazać że ma jakąś koncepcję poto żeby ktoś napisał myśląc w duchu ze ma lepszą ale nie ważne bo i tak wybierzemy tą która wszystkim się spodoba.
NOOBMASTER
DAE avatar
Tomasz21

29 kwietnia 2019, 17:26

Witam; Jeśli ma być jakaś nowa waluta, to tylko w stanie fizycznym. Czyli żadna wirtualna, żadna elektroniczna, Stan fizyczny, najlepiej srebro. Świat zginie a to pozostanie, na zawsze. Niestety raczej nie pozwolą, mają czołgi, trudno jest się z nimi kopać. A wirtualna nie wchodzi w rachubę. A co będzie jak wyłączą prąd? Pomyślał ktoś o tym, chyba nie. Na przykład taka – Wenezuela ma złoto które jest zdeponowane zagranicą; Poprosiła o zwrot jego.
No i co? Zgadnijcie jaką dostała odpowiedź? Walcujcie się. Gdyby miała je u siebie. To pewnie by ono dalej było. A tak , taka pantomima, było i nima.
( Zamierzony błąd ). A wracając do tematu, parę państw zostało spacyfikowanych, kiedy oznajmiły o wprowadzeniu swojego pieniądza. Były to państwa jednolite i zarządzane przez tubylców. A naszego kraju już nie ma, powstał dziwny dziwoląg na jego miejscu. A ci co zarządzają??? To kto to jest?
Jakieś takie dziwne nazwiska mają, trudno je wymówić. Tak jestem za zmianą
waluty, może być srebrna. Pozdrawiam.
:ugeek:
Ostatnio zmieniony 01 maja 2019, 13:08 przez Tomasz21, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ancientblast

30 kwietnia 2019, 10:10

"Wenezuela ma złoto które jest zdeponowane zagranicą; Poprosiła o zwrot jego.
No i co? Zgadnijcie jaką dostała odpowiedź? Walcujcie się. "

To sa jaja. To londynskie 'banki' prejely im ich zloto jesli sie nie myle.
Awatar użytkownika
robertleon
Kontakt:

30 kwietnia 2019, 10:17

może Złoty
Słońce i Księżyc(4st.) w MAKHA. Ascendent Chitra. Rachu Personalny i związany z Profesją w 1. 46%Ognia 8%Eter.
.
Połóż Ręce Na Monitorze i Przelej mi 100złotych.edt
.
Możesz brać i To kopiować.
DAE avatar
Łuki

30 kwietnia 2019, 13:14

Dobry dzień. Myślę że nowa waluta jest odpowiedzią w stronę biblijnego "nie będziesz mógł ani niczego kupić ani sprzedać" to nasza alternatywna zeczywistosc a jak wiadomo że o Polakach mówi się wszędzie na świecie nawet w dowcipach że Polak potrafi albo obejdzie każde zabezpieczenie he he
NOOBMASTER
DAE avatar
Łuki

30 kwietnia 2019, 13:15

Słowo zło w złoty już dosyć krzywdy nam wyrządziło.
NOOBMASTER
DAE avatar
Tomasz21

30 kwietnia 2019, 16:37

Witam; Złoto i złoty, niby nie jest złe. Ale, zawsze jest jakieś ale. Złoto trudno jest podzielne; lepsze by było coś bardziej podzielne. Czyli Srebro. Przed drugą wojną były srebrne monety, do dzisiaj mają wartość. Pomimo upływu tylu lat. A więc srebro, jest najlepsze. Zawsze jest w cenie. I o to chodzi. Jako kolonia nikt nam nie pozwoli wprowadzić srebrnej monety. Możemy o tym zapomnieć. Własna moneta, która ma pokrycie w kruszcu? Niema racji bytu. Jeszcze Długi czas.
Okupant nie pozwoli na to. A jakieś papierki? Albo jako w systemie dwójkowym liczby? Czyli Fikcja i abstrakcja. Jeśli macie ochotę w to inwestować, dlaczego nie? Życzę powodzenia. Nazwa nie ma większego znaczenia. Znaczenie ma , właściwa wartość materiału użytego do produkcji.
Aluminium ma wartość- 4zł, za kilogram. Miedź ma wartość- 8zł, za kilogram. A srebro? Zawsze ma jakąś większą wartość. Srebrne monety - „TAK” a inny metal „NIE”.
Pozdrawiam.
:ugeek:
DAE avatar
tekkno

03 maja 2019, 00:15

Była, pierwsza polska waluta lokalna, zwana "Dobry".
Projekt był mocno promowany i upadł.
Nic materialnego, w wojnie z systemowym gigantem nie przetrwa, nie ma mowy.
Z walutą w obrocie jest tak, że musimy masowo zarabiać w walucie w której chcemy kupować.
Koniec kropka.
DAE avatar
Leśny Ludek

22 maja 2019, 17:37

Witajcie. Gdyby Ariowie byli uczciwi to wymiana dóbr materialnych i pracy (usług) może być całkowicie bezgotówkowa. Największą wartością pieniądza jest zaufanie. Po co wam srebro?, żeby przyszedł złodziej i ukradł? Wystarczy żetelna i uczciwa informacja. Wykonałem pracę za 10 ar mogę kupić coś (rzecz, usługa) za 10 ar
DAE avatar
Leśny Ludek

22 maja 2019, 17:49

Pieniądz ma umożliwić szybką wymianę dóbr i usług a nie gromadzenie zasobów czy spekulowanie. Tak ja to rozumię.Dopuki my nie będziemy uczciwi wobec siebie i innych doputy żaden system nie będzie działał prawidłowo.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elementy nowego świata”