20 przykazań Sławian

DAE avatar
antonio.zapotocki

10 sierpnia 2019, 01:48

Witam.
Tomasz masz rację czy my musimy miec kogos nad sobą kto nas kontroluje, poucza i dyscyplinuje chyba nie . . .Jednak warto miec taki kodeks postępowania ze względu na różny "rozwój ludzi', a trzeba też brać pod uwagę to że żyć wiecznie nie będziemy i trzebaby było zostawic potomnym coś co wskazywało by im własciwa drogę.
Pozdrawiam.
DAE avatar
Maya
Posty: 4
Rejestracja: 08 marca 2020, 19:23

08 marca 2020, 20:53

W bibli w NT było prosto i nieskomplikowanie "kochaj bliźniego swego jak siebie samego" ale jak pokazał czas okazało się zbyt trudne
Ja proponuję wersję uproszczoną:

"Traktuj wszystkich ludzi tak jak chcesz by inni cię traktowali."
"Żyj tak by nie doprowadzać innych do płaczu" lub alternatywnie "Żyj tak by nikt nigdy przez ciebie nie płakał."

Wymyślanie aż 20 przykazań i to dość długich w treści które w zasadzie już były gdzieś tam podane jest bezsensu i tak naprawdę to brzmi to jak plagiat innych religii co uważam za niepotrzebne.Mowa jest wyżej w dyskusji mowa o wedach ale wiecie ze Egipcjanie mieli 50 przykazań?Bardzo krótkich i nieskomplikowanych które stały się wzorcem dla stworzenia tych 10 ze ST.

Człowiek powinien kierować się przede wszystkim i sercem i rozumem,a nie nakazami ,zakazami i prawami wymyślanymi przez ludzi.
Prawa kierujące człowiekiem powinny być jak najprostsze i jak najmniej ich powinno być wtedy łatwiej się ich trzymać A im więcej prawa, zasad przepisów im dłuższe są tym bardziej skomplikowane,to tym częściej są łamane i ignorowane.Nie popełniajmy błędów innych wyciągajmy jakieś wnioski z przeszłości.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elementy nowego świata”