Własna działalność Suwerena

Awatar użytkownika
Wojcieslav

27 maja 2020, 16:13

Witam Bracia i Siostry. Mam pytanie, coraz częściej zastanawiam się nad własną działalnością i zastanawiam się czy istnieje jakiś sposób prowadzenia takiej działalności, uwolnienia się od systemu podatkowego, a jednocześnie kooperować z innymi firmami, które jeszcze nie dojrzały do wyjścia z matrixa. Prowadzenie takiej działalności wiąże się z wystawianiem choćby faktur. Ja jako Suweren jestem przygotowany na szarpanie się z urzędasami, ale firmy współpracujące ze mną, nie koniecznie mogą mieć na to ochotę. Czy istnieje jakiś sposób aby rozwiązać taki problem? Mam też wielu znajomych którzy są w podobnej sytuacji i wciąż pada pytanie i co dalej, nie mogą sobie pozwolić na zerwanie kontaktów handlowych.
DAE avatar
justysl7

28 maja 2020, 15:44

nie jestem specjalistą w tych sprawach ale może warto prowadzić działalność n dwuch płaszczyznach przynajmniej do pewnego momentu
Awatar użytkownika
Wojcieslav

29 maja 2020, 20:17

Też, tak sądzę, chociaż otrząsa mnie jak mam im coś jeszcze dać od siebie. Najchętniej zasadził bym im kopa.
DAE avatar
Ratomir

02 czerwca 2020, 08:51

Warto zainspirować się definicją: "Szara strefa to zdrowy obszar gospodarki nie podlegający opodatkowaniu".

Jak pewnie zauważyliście wszystko jest przeliczane na pieniądze i w każdym obszarze są rozmaici "pośrednicy".
Trzeba zawiązać własne więzi o charakterze towarzyskim oraz unikać jednego i drugiego, rozwijać pomyślne krzepkie życie nie na pokaz.

Dodam jeszcze jedno, czasem warto odpuścić to znaczy prowadzić działalność kilkutorowo czyli "zdywersyfikowaną" :)
i do tego pracować tak, by uzyskiwać sensowne korzyści sensownymi nakładami. Każda działalność w sensie korzyści i nakładu pracy ma swój punkt "siodłowy" - czyli uzyskanie większych korzyści wymagałoby nieproporcjonalnie większych nakładów i zaangażowania.
Zasadniczo temat dotyka także tożsamości i samoświadomości suwerena przedsiębiorcy.
DAE avatar
Mayron

01 lipca 2020, 15:17

Cześć,

Podepnę się pod temat.

Aktualnie pracuje w firmie od dwóch lat. Rozważam przejście na działalność gospodarczą i tu mam pytanie o ZUS.
Początkowo jest on w niższej stawce ale później wzrasta, natomiast coś słyszałem, że można obejść składki.

Ktoś, coś ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ekonomia”