MOJA OPINIA

DAE avatar
TOMKO POLANO

24 października 2019, 16:04

Współczesna ekonomia - to jedno wielkie oszustwo , inaczej mówiąc jest wielką piramida finansowa z pieniędzmi w 90 procentach wirtualnymi czyli zapisami ksiegowymi.Nadchodzi czas kiedy to wszystko upadnie.

Lichwa czyli pasozytnictwo jest według Prawa Naturalnego zakazana.
DAE avatar
zulhan
Posty: 1
Rejestracja: 17 listopada 2019, 11:30

17 listopada 2019, 11:51

To cały rząd polski jest pasożytem i lichwiarzem :) Mam nadzieję że to kiedyś upadnie .Ta obłuda
DAE avatar
antonio.zapotocki

18 listopada 2019, 20:04

Witam.
Macie absolutną rację ale co dalej?
Odpowiedź jest oczywista tworzenie rodów i budowa systemu wymiany dóbr i usług w oparciu o własną walutę.
Na razie i tak jesteśmy zmuszeni w pewnym stopniu funkcjonować w dwóch systemach.
Zapraszam do współpracy.
Pozdrawiam.
DAE avatar
utywq135
Posty: 25
Rejestracja: 24 września 2019, 01:07

23 listopada 2019, 01:57

Cytat: Odpowiedź jest oczywista tworzenie rodów i budowa systemu wymiany dóbr i usług w oparciu o własną walutę.
Na razie i tak jesteśmy zmuszeni w pewnym stopniu funkcjonować w dwóch systemach.


Dokładnie tak, problem w tym, że jest nas jak na razie bardzo mało. Aktualnie na forum jest lekko ponad 1tyś. osób. Jesteśmy też rozsypani po świecie co utrudnia współpracę.

Co zastanawiające, na kanale Marcina filmy średnio mają po 20k wyświetleń. Choćby z tego co drugi zaczął z nami współpracować mielibyśmy już ładnych kilka rodów. Z samego doświadczenia widzę, że są tacy co zaczynają powoli jarzyć, ale jakby myśleli że problem sam się rozwiąże albo ktoś za nich to zrobi… eh, czy naprawdę Polacy muszą dostać ostrego kopa w d*pę żeby w końcu otworzyć oczy? Ale czy nie będzie już wtedy za późno?

Pozdrawiam
https://www.cda.pl/video/4123186b1
Kontakt Telegram: utywq72
DAE avatar
rafalp
Posty: 1
Rejestracja: 01 grudnia 2019, 17:09

01 grudnia 2019, 18:15

Witam, nie wiem, czy zmiana ekonomi możliwa jest jako jednorazowy przełom - coś jak upadek ekonomi. Trudno mi to sobie wyobrazić, ale łatwiej wydaje mi się dokonać tego etapami począwszy od uzyskania wpływu na prawodawstwo i zmieniając (upraszczając przepisy), tak by polacy nie bali się prowadzić działalności gospodarczej. To się da zrobić, a przykłady mamy w około (francja, czechy - gdzie przenoszą się polskie firmy). Budżet nie powinien traktować przedsiębiorców jak przestępców karając ich za pomyłki w rozliczaniu, pomyłki, których trudno jest uniknąc w tak skomplikowanym systemie prawnym. Prawo powinno być na tyle proste, by taki zawód jak doradca podatkowy nie miał racji bytu. Wiem, że w moim poście brak jest szczegółów, ale na razie nie wiem jak konkretnie należałoby te przepisy zmienić. Jest jeszcze taka instytucja jak GUS, która zabiera zbyt wiele czasu na wysyłane im bzdety - większość raportów się dubluje, albo nie ufają podatnikom, albo nie radzą sobie z zebranymi danymi - sam wysyłam im co roku mnóstwo powielających się informacji. Urzędy zapomniały, że ich pracodawcą są podatnicy - to koniecznie należy im przypomnieć.
Drodzy formumowicze, czy może ktoś z was zna osobiście jakiegoś polityka, któremu można zaufac ? Takiego, który chciałby zmian na lepsze w naszym kraju ?,
bo co do polityków to niestety ja mogę tylko oglądać ich uśmiechnięte mordki na plakatach wyborczych nie mając pojęcia jakimi są ludźmi i co zamierzają zrobić, a szkoda, bo wtedy wybory miałyby sens.
pozdrawiam Rafał
DAE avatar
utywq135
Posty: 25
Rejestracja: 24 września 2019, 01:07

01 grudnia 2019, 22:39

Osobiście uważam, że zmiana ekonomi w tym kraju jest po prostu niemożliwa. Ponad 90% polityków jest pochodzenia niepolskiego, a owoce ich pracy dla dobra narodu wybranego widzimy na każdym kroku. Osobiście nie pamiętam, by jakaś zmiana sprzyjała naszemu rodowitemu przedsiębiorcy.

Prawdziwych polaków w sejmie można policzyć na palcach dwóch rąk. Do takiego grona należy np. poseł Robert Majka. Jest też kilku z partii „Skuteczni”. Jest ich niestety za mało, by mieli jakikolwiek wpływ na nasz los.

Jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest tworzenie firm bez rejestracji jej gdziekolwiek. Dla ludzi o takiej samej świadomości.

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 04 grudnia 2019, 02:29 przez utywq135, łącznie zmieniany 1 raz.
https://www.cda.pl/video/4123186b1
Kontakt Telegram: utywq72
DAE avatar
mirgag
Posty: 8
Rejestracja: 04 marca 2019, 00:33

02 grudnia 2019, 22:47

Wybaczcie Koledzy, ale Wy myślicie życzeniowo. „Kiedyś coś”, „uważam że”, ”nie powinien” itd. itd.
Aby coś się stało, trzeba to zmienić osobiście. Co zmienić? Zacznijcie od tego - używając prostego słowa – „DLACZEGO?”. Niech bedzie to początkiem...

Podam przykład:
Twierdzenie:
Nie należy w Polsce pracowników sądowych zwanych sędziami nazywać ich „sędzią”.
Dlaczego?
Ponieważ są wybierani nie przez Naród (art. 4 ustawy zasadniczej), ale przez swoich kolegów ze stowarzyszenia.
Dlaczego?
Iustitia, to jest stowarzyszenie. Jak założyć stowarzyszenie? Stowarzyszenie jest zakładane na zebraniu założycielskim przez co najmniej 7 osób, które stają się członkami założycielami stowarzyszenia. Członkowie założyciele nie byli wybrani przez Naród, więc jest to klika, która działa na własną korzyść, a nie korzyść tym, co mają z założenia służyć.
Nadto, w Polsce nie ma studiów prawniczych. Studenci tzw. prawa uczą się filozofii, a nie prawa i logiki.
Dlaczego filozofowie zostają tzw. sędziami?
Ponieważ są wybierani przez stowarzyszenie, następnie prezydent oszukany przez stowarzyszenie nadaje tzw. sędziom akty nadania. Czyli pracownicy sądowi zwani sędziami w Polsce mają status równy sprzątaczce czy ciecia zresztą to właśnie oni rządzą w sądach razem z kuratorami i tzw., rzeczoznawcami.

Więc jeśli zwracasz się do pana Marka siedzącego za stołem sędziowskim przed tobą, nie zwracaj się „wysoki sądzie”, tylko wprost: „pierdoli** pan bzdury panie Marku”.

Ponadto sąd, to budynek i instytucja, a nie baran za stołem, lub co gorsza zbrodniarz.
DAE avatar
Alexa
Posty: 4
Rejestracja: 18 listopada 2019, 19:59

03 grudnia 2019, 18:05

witam
a masz coś może do powiedzenia na temat komornika sądowego , właśnie zablokował mi konto bankowe , pozbawiając środków do życia.
Jak w takiej sytuacji zareagować ? , może podpowiesz mi będę wdzięczna .
pozdrawiam
DAE avatar
mirgag
Posty: 8
Rejestracja: 04 marca 2019, 00:33

03 grudnia 2019, 18:28

Alexa pisze:
03 grudnia 2019, 18:05
witam
a masz coś może do powiedzenia na temat komornika sądowego , właśnie zablokował mi konto bankowe , pozbawiając środków do życia.
Jak w takiej sytuacji zareagować ? , może podpowiesz mi będę wdzięczna .
pozdrawiam
Jeśli jest to nakaz zapłaty, to atakuj… sąd.
Jeśli nie wiesz, skąd egzekucja, zacznij od tyłu. Czyli zażądaj od komornika podstawy egzekucji – wyroku, nakazu itp. Tam będziesz miała sygnaturę i kto wydał nakaz i na podstawie czego.
Jeśli zaniedbałaś odbiór pism, lub Cię oszukali pracownicy sądowi tzw, sędziowie i podstępem uprawomocniki wyrok nakazowy, wznów postępowanie. Wnoś o zawieszenie postępowania egzekucyjnego klauzulą w piśmie – koniecznie.
DAE avatar
Alexa
Posty: 4
Rejestracja: 18 listopada 2019, 19:59

03 grudnia 2019, 18:43

dzięki za podpowiedź
pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ekonomia”