Mięso, ryby, jajka, mleko, warzywa, owoce, kiełki... Na ile w tym prawdy?

Awatar użytkownika
pogromca

24 maja 2019, 23:32

Wegeterianie, czy mięsożercy, wiele jest o tym informacji, ale jak się przyjrzeć temu bliżej to za bardzo nie można rozróżnić, które jest całkowicie czarne, a które całkowicie białe. Mięso pokarm niby nisko energetyczny, czy wibracyjni i jest pozyskiwany ze śmierci oraz jest ciężkostrawny, ale daje nam niektóre składniki, których wegetarianie nie mają w swoim jedzeniu. Natomiast wegetrianie mają lekko strawne posiłki, łatwo dostępne pożywienie, które mogą sami wyprodukować, bez pryskania, sztuczności i jeść świeże prosto z ogródka, ale brak kilku składników, które trzeba dodatkowo sumplementować. A weganizm niby jeszcze bardziej zdrowy i całkowicie bez udziału zwierząt, więc wysokowibracyjny, ale tu też trzeba się suplementować. Jeszcze witarianie, dieta kiełkowa, dieta wodna (głodówka), aż do bretarianizmu. Więc jak tu się odnaleźć w tym wszystkim, kto ma racje i czy jakiś odcień szarości jest dla nas najbardziej korzystny? Mam nadzieję, że wspólnie będziemy mogli rozwikłać ten problem i dojść do prawdy. Czy prawda jest w swierdzeniu, że wszystko jest dla człowieka tylko w umiarze?
Wszystkich chętnych do rozmów serdecznie zapraszam do kontaktu mailowego lub PW. Jeżeli chcesz wymienić doświadczenia, dowiedzieć się czegoś więcej lub po prostu chcesz porozmawiać to skontaktuj się ze mną. Jeśli jesteś ciekaw to po prostu zapytaj.

[email protected]
DAE avatar
Tomasz21

25 maja 2019, 19:48

2019.05.25.03.[PL]-text-Forum.-Mięso, ryby, jajka, mleko, warzywa, owoce, kiełki..
Witam;Problem jest bardziej złożony; niż wszystkim się wydaje. Zaczynamy od podstaw. Aby zbudować dom, potrzebne są fundamenty. Chyba się wszyscy ze mną zgodzą. Tak więc zacznijmy, od poznania naszego organizmu; czyli budowa i jak funkcjonuje. Temat jest obszerny. Więc pozwolę sobie od razu przeskoczyć do grupy – krwi. Ludzie mają cztery grupy krwi; A to oznacza cztery rodzaje spożywanego jedzenia, pokarmu. Mięsożercy, mają się odżywiać mięsem. Dla nich sałata i takie inne warzywa, nie służą. Druga grupa, to roślinożercy, oni powinni się odżywiać, tylko roślinami, to jest ich pożywienie. Trzecia grupa, to mieszane jedzenie, tacy wszystko żer-cy. I czwarta grupa, która jest, niestety, uciekło mnie chwilowo z głowy. Te grupy , jak i nazwy mam gdzieś zapisane w archiwum. Jak odnajdę , to zapodam do wiadomości. W tej chwili ważny jest , patent jak się odżywiać, i kto , co może jeść. Żeby odżywiać się właściwie, musimy zbadać swoją grupę krwi. To jest podstawa. Następnie do tej grupy dostosowujemy nasze odżywianie. Ale to nie jest wszystko, w tym temacie; jakość naszego pożywienia, odgrywa olbrzymią rolę. Obróbka termiczna, powoduje zniszczenie naszego jedzenia. Im wyższa temperatura, tym większe zniszczenie. Staramy się jeść surowe, następnie gotowane; to wszystko co można zrobić. Wszystko powyżej, to jest totalne zniszczenie pokarmu. Po takiej obróbce, cieplnej pozostają tylko kalorie. Brak witamin, i minerałów. Witaminy i minerały, są bardzo potrzebne w naszym organizmie. Podam przykład; sól kuchenna, oczyszczana i jodowana, nadaje się do posypania w zimę chodnika przed domem. Powinniśmy używać soli szarej i brudnej, w niej są potrzebne minerały; właśnie w tym brudzie i szarości. Pszenica jest szkodliwa, i jej pochodne – mąka pszenna. Powinniśmy używać tylko żyta, i jego pochodnych. Pożytecznym pożywieniem jest kasza gryczana, ale nie palona. Palenie kaszy powoduje jej dewastację. Normalny ryż nie jest biały, jest szary, brązowy. I ten ryż jest zdrowy. Biały cukier, = biała śmierć.
Bielenie cukru za pomocą chloru, czy on może być zdrowy? Ale melasa cukrowa z buraków, jest jak najbardziej zdrowa. I przyswajalna. Pomijam taki drobiazg, jak cukry proste i złożone. Jedne są dobre a drugie już nie koniecznie.
Pytanie? Czy sałata jest zdrowa? Każdy powie że tak. A jeśli ta sałata rośnie w Holandii, w wannie wypełnionej wodą i sztucznym nawozem? Czy ona jest zdrowa? Każda roślina może urosnąć , pomimo braku pewnych składników.
I teraz, jeśli tej sałacie brakuje jakiś składników? O których my wiemy że sałata je posiada. To znaczy powinna je posiadać. Ale ich nie ma, bo nie może ich mieć. Reasumując, wychodzi na to, że odżywiamy się prawidłowo; a pomimo to mamy niedobór minerałów. - witamin. A tytuł tematu jest, Wegetarianie, czy mięsożercy? Wracamy na ziemię, najpierw odpowiedz sobie na proste pytanie. Kim ty jesteś, jaka grupa krwi, ( ona mówi, kto ty jesteś ). A dopiero właściwy sposób odżywiania. Nie podaję teraz żadnych danych, dlatego żeby nie powiedzieć źle. Jak znajdę, to zrobię dopisek na ten temat. Można też samemu na podstawie tego co napisałem poszukać samodzielnie, w internecie. Przy okazji informacja; Jest niezależny internet bez cenzury, i serwerów. Nikt tam nie może ingerować. Jest tam strona z filmami, na tematy zdrowia i odżywiania.
Jest potrzebna specjalna aplikacja, która umożliwia korzystanie z tego wszystkiego. Nazywa się – „Hello ZeroNet” - Jeśli są pytania, i uwagi; proszę pytać. Pozdrawiam.
:ugeek:
Awatar użytkownika
pogromca

03 czerwca 2019, 23:13

Dużo trafnych spostrzeżeń i informacji, też słyszałem o jedzieniu zgodnie z grupą krwi. Czy masz może jakieś porównanie lub doświadczenie, bo mięso jest podobno niskowibracyjne i nie daje nam energii, niektórzy nawet nic nie jedzą Pol też o tym mówi. Czy z tym jedzeniem wszystko zależy i jest szare, czy można powiedzieć, że odżywanie się tak jak to powinno być zrobione w przypadku grupy krwi gwarantuje zdrowie i energię. Nawet przyjmijmy, że mamy wszystko ze sprawdzonego źródła, które choduje wszystko bez chemii i w ziemi, a zwierzęta dostają nie pryskaną paszę i zdrowe jedzenie. Czy jak grupa krwi mówi, że nie mam jeść mięsa i je będę jeść regularnie lub odwrotnie jak mam jeść mięso a będę jeść tylko roślinki to długotrwale będzie to dla mnie niekorzystne? Dobrze byłoby od czegoś zacząć, ale jest wiele rozbieżności i czasem informacje się wzajemnie wykluczają, tylko trzeba mieć sprawdzone info, które można potwierdzić obserwacją, efektami i by było wiadome dlaczego działa, jaki mechamizm za tym stoi.
Wszystkich chętnych do rozmów serdecznie zapraszam do kontaktu mailowego lub PW. Jeżeli chcesz wymienić doświadczenia, dowiedzieć się czegoś więcej lub po prostu chcesz porozmawiać to skontaktuj się ze mną. Jeśli jesteś ciekaw to po prostu zapytaj.

[email protected]
DAE avatar
chrzszczy

14 lipca 2019, 21:43

podstawa to zdrowa, wartosciowa zywnosc. wiem z doswiadczenia. mam dobry kontakt ze swiadomymi rolnikami, od nich kupuje gros tego co ja i moja rodzina spoozywamy i nie chorujemy, dobrze sie czujemy, jestesmy zywotni etc.
ponadto nalezy unikac wszelkich lekow, bo to paskudna chemia majaca na celu nie wyleczyc, lecz leczyc, leczyc, leczyc... nie za darmo bynajmniej.
jest kilka fajnych, prostych patentow - jesli ktos jest zainteresowany, to moge rozszerzyc temat.
Awatar użytkownika
kulsson

07 sierpnia 2019, 16:29

Nie da się tego opisać w jednym poście. Zbyt rozległy temat. Odpowiednie żywienie składa się z bardzo wielu zależności. Zapewne nie wymienie wszystkich ale są to m.in pogoda/warunki atmosferyczne, klimat, aspekt urodzeniowy (w tym astrologia), obecny stan zdrowia tj powietrze, woda, sen i wiele innych. Także jednym służy mięso, innym bretarianizm. Ja jednak polecam Patrzeć na żywienie samymi roślinami z obróbką na ciepło i na zimno tj przetworzone i surowe. Geny z pożywienia zwierzęcego i odzwierzęcego nam nie służy. Pod względem genetycznym, biologicznym, jak i moralno- ekonomicznych w obecnych czasach. Nie będe wchodził w dyskusję czy mięso i produkty mlecznopochodne, jajka są ok. Jeśli mamy być świadomymi ludźmi roślinne jedzenie powinno być standardem.
Ten świat nie potrzebuje więcej ludzi sukcesu. Planeta Ziemia potrzebuje więcej ludzi pokoju, braci i sióstr głoszących dobre wieści, uzdrowicieli, kreatorów dobrego życia oraz miłości w każdej postaci
ODPOWIEDZ

Wróć do „Diety i zdrowe odżywianie”