Low-Fat Plant-Based Diet [LFPBD]

Awatar użytkownika
MyJestesmyZmiana
Posty: 33
Rejestracja: 09 lutego 2019, 09:46

20 lutego 2019, 12:54

Cześć wszystkim,

Po pierwsze z góry przepraszam ale większość materiałów będzie w języku angielskim. Na początek mały Disclaimer: nie jestem lekarzem ani dietetykiem, tematem zajmuje się hobbystycznie poświęcając na niego kilkaset godzin w ciągu ostatnich dwóch lat i testując LFPBD na sobie oraz przyglądając się zdrowiu moich wegetariańskich i nie-wege kolegów z pracy oraz klubu sportowego (trenuje 2 razy w tygodniu oraz biorę regularnie udział w zawodach). Dzisiaj skupie się na aspekcie naukowym zalet oraz wad takiej diety, jestem pewien że wielu z was zna także aspekty podejścia energetycznego (pożywienie niskich/wysokich wibracji).

Zacznijmy od dokumenów, które można wykorzystać do rozpoczęcia dyskusji w rodzinie na temat zmiany złych nawyków żywieniowych oraz pokazujących dlaczego panowie oraz panie w białych fartuchach zwani czasami lekarzami nie zawsze działają w naszym najlepszym interesuje (świadomie lub nieświadomie z powodu braku wiedzy)
What the Health
1.

Forks over knives
2.

John McDougall MD: The starch solution
3.

Poniższa prelekcja nieco bardziej zagłębia się w terminologię medyczna, ale za to bardzo dobrze ukazuje patologiczny wręcz brak edukacji żywieniowej na uniwersytetach medycznych. Znajomi lekarze twierdzą że w Polsce wcale nie jest lepiej (ciekawe dlaczego?...).

Michael Klaper MD: What I wish somebody had told me in medical school about nutrition
4.

Wyjaśnienie uzależnień żywieniowych od strony psychologii: e.g. The pleasure trap
5.

Dla tych którym nie było dane poznać w trakcie swojego rozwoju języka angielskiego chciałbym polecić książkę Dr. Johna McDougall pt The starch solution w polskim tłumaczeniu:
6. http://lubimyczytac.pl/ksiazka/234623/z ... tora-leczy

Zapraszam do dyskusji, nie uzurpuje sobie licencji na prawdę i sam cały czas się w tym temacie rozwijam i staram zmieniać swoje złe nawyki.
Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz na komunikatorze Riot do:
@johnkowalsky:matrix.org
Link do komunikatora: https://about.riot.im/
DAE avatar
abc270231
Posty: 6
Rejestracja: 11 grudnia 2019, 21:28

11 grudnia 2019, 23:27

Znalazłem książkę w wersji online, link poniżej
https://ebookpoint.pl/eksiazki/zdrowie- ... ]!4/2/1:0)

Jakoś mnie to nie przekonuje, chociaż do tej pory jak to w polskiej rodzinie, ziemniaki na obiad to jakby podstawa :) Jestem człowiekiem dobrze po trzydziestce, można powiedzieć młody facet, ale od dobrych 3 lat czuje się źle. Czy to dieta, może paierosy? Może stres.. w każdym razie mam świadomość ile chemi i innych świństw jest w warzywach czy mięsie, które mamy na wyciągnięcie ręki.
Poszukuje właściwej diety dla siebie i nie jest to proste zadanie, ile specjalistów" tyle pomysłów i rozwiązań. Jedni piszą- jedz tłuszcze (dieta keto), inni twierdzą że właściwie nie trzeba jeść, że wystarczy kilka witamin i jajko, najlepiej surowe i może kilka ziół.. Słyszałem też o tym, że jeśli masz grupę krwi 0 to powinieneś jeść mięso, że szkodzą Ci produkty mleczne i zbożowe.., może dieta na surowych warzywach i owocach? a teraz kolejna teoria na dietę - skrobia i warzywa w każdej formie i bez mięsa.. :D MASAKRAAAAaaa
Jestem człowiekiem wychowanym w mieście, który chce żyć, zajmować się w wolnym czasie dzieciakami i drugą połówką, tymczasem siedzę godzinami i szukam czegoś sensownego, co mógłbym z czystym sumieniem zastosować w swoim życiu. Czy to ma być sens mojego życia - poszukiewanie zdrowej diety.
Więc jak się żywić? skoro wszyscy zgodnie twierdzą, że organizm sam potrafi radzić sobie z chorobami i pasożytam,i ale musi być odpowiednia dieta. :D

To mój krzyk o POMOC,

kiedyś stałem tak przed REGAŁAMI ze srajtaśmą w markecie i zastanawiałem się którą wybrać.. i teraz mam podobne uczucie, i każda jest inna :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Diety i zdrowe odżywianie”