Low-Fat Plant-Based Diet [LFPBD]

Awatar użytkownika
MyJestesmyZmiana
Posty: 26
Rejestracja: 09 lutego 2019, 09:46

20 lutego 2019, 12:54

Cześć wszystkim,

Po pierwsze z góry przepraszam ale większość materiałów będzie w języku angielskim. Na początek mały Disclaimer: nie jestem lekarzem ani dietetykiem, tematem zajmuje się hobbystycznie poświęcając na niego kilkaset godzin w ciągu ostatnich dwóch lat i testując LFPBD na sobie oraz przyglądając się zdrowiu moich wegetariańskich i nie-wege kolegów z pracy oraz klubu sportowego (trenuje 2 razy w tygodniu oraz biorę regularnie udział w zawodach). Dzisiaj skupie się na aspekcie naukowym zalet oraz wad takiej diety, jestem pewien że wielu z was zna także aspekty podejścia energetycznego (pożywienie niskich/wysokich wibracji).

Zacznijmy od dokumenów, które można wykorzystać do rozpoczęcia dyskusji w rodzinie na temat zmiany złych nawyków żywieniowych oraz pokazujących dlaczego panowie oraz panie w białych fartuchach zwani czasami lekarzami nie zawsze działają w naszym najlepszym interesuje (świadomie lub nieświadomie z powodu braku wiedzy)
What the Health
1.

Forks over knives
2.

John McDougall MD: The starch solution
3.

Poniższa prelekcja nieco bardziej zagłębia się w terminologię medyczna, ale za to bardzo dobrze ukazuje patologiczny wręcz brak edukacji żywieniowej na uniwersytetach medycznych. Znajomi lekarze twierdzą że w Polsce wcale nie jest lepiej (ciekawe dlaczego?...).

Michael Klaper MD: What I wish somebody had told me in medical school about nutrition
4.

Wyjaśnienie uzależnień żywieniowych od strony psychologii: e.g. The pleasure trap
5.

Dla tych którym nie było dane poznać w trakcie swojego rozwoju języka angielskiego chciałbym polecić książkę Dr. Johna McDougall pt The starch solution w polskim tłumaczeniu:
6. http://lubimyczytac.pl/ksiazka/234623/z ... tora-leczy

Zapraszam do dyskusji, nie uzurpuje sobie licencji na prawdę i sam cały czas się w tym temacie rozwijam i staram zmieniać swoje złe nawyki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Diety i zdrowe odżywianie”