Słowiańskich komiksów nie ma zbyt wiele. Stale poszukuję coraz to nowych tytułów i dziś przybywam do Was nie z jednym, a z aż trzema komiksami. Jest to seria o przygodach Borki i Sambora w słowiańskim świecie, która przyciąga nie tylko dobrą fabułą ale także i wiedzą.

Musicie wiedzieć, że jestem ogromną fanką prac Karola Kalinowskiego (nawet jeżeli nie są słowiańskie!). „Łaumę” przeczytałam już ze sto razy, „Kościsko” trzy razy więcej. I stale wygłodniałym wzrokiem wypatruję kolejnych jego dzieł. Zatem nie trudno Wam będzie wyobrazić sobie z jakim szaleństwem w oczach rzuciłam się na serię „Borka i Sambor”, pochłaniając ją w kwadrans. Potem pochłonęłam ją jeszcze raz i jeszcze raz.

Słowiańskie tradycje

Nie ma chyba lepszego sposobu opowiedzenia dzieciakom o słowiańskich tradycjach niż poprzez historię. A jeżeli owa historia ma do tego więcej ilustracji niż tekstu, to sukces jest gwarantowany. Przyjemna kreska i wciągająca historia są gwarancją, że zasiejemy ziarno wiedzy w młodych głowach. I to jakiej wiedzy! Każda z części „Borki i Sambora” opowiada o czymś innym. Pierwsza przestawi nam cały obrzęd postrzyżyn, w drugiej posłuchamy między innymi o Popielu i początkach państwa polskiego. Natomiast trzecia już w podtytule zdradza wiele, a ów podtytuł brzmi „Smok”!

Autorzy

Seria ta powstała dzięki dwóm wspaniałym ludziom. O Karolu Kalinowskim już Wam opowiedziałam – to właśnie on stworzył ilustracje w tych trzech komiksach. Natomiast scenariusz komiksu to zasługa Elżbiety Żukowskiej, którą fani „Wiedźmina” z pewnością znają jako autorkę książki „Mitologie Andrzeja Sapkowskiego”.

Mam nadzieję, że ten duet nie poprzestanie na tych trzech książkach i stworzy wspólnie coś jeszcze, ponieważ ta współpraca wyszła im fenomenalnie!

Gdzie kupić

To wcale nie jest łatwa sprawa. Zdobyć książkę możecie u wydawcy, czyli w Muzeum Początków Państwa Polskiego. Wszystkie szczegóły o tym, jak dokonać transakcji znajdują się tutaj.

Źródło

W przypadku naruszenia praw autorskich lub licencyjnych prosimy o kontakt

>

Send this to a friend